Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny - FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie wkleic trening tuga? ścieżka: E/FM08/dosc sporo ikonek roznych i nie wiem gdzie to wrzucic:/

 

 

Plik z treningami mozesz wkleic gdzie chcesz ale wtedy podczas importowania go musisz pokazac grze w jakim katalogu sie znajduje, na tej samej zasadzie dziala jak system windows wiec nie ma problemu :)

 

Jak juz go zaladujesz to ustaw wszedzie na BARDZO WYSOKIE innymi slowy wszedzie na maxa, dopiero wtedy trening przynosi oczekiwane efekty bo sam taki jak go zaimportujesz to jest malo rozwojowy dla graczy.

Odnośnik do komentarza

Fakt bo odkad zrobilem na maxa to kontuzji jest wiecej ale za to widac ze dopiero skacza atrybuty, poprzednio ciagnely w dol albo sporadycznie skakaly to mi nie odpowiadalo. A co do leniwych no coz...w mojej druzynie tacy nie maja prawa bytu hehe :) Glownie chodzi o "super" mlodzikow zeby robili postepy. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Mam nastepujace pytanie. Czy obciazenie treningowe wplywa na oslabienie zawodnikow w trakcie meczu? Juz mowie o co chodzi. Poprzedni sezon zajalem 2 miejsce w lidze. Dostalem sie oczywiscie do LM i zaczalem grac 2 sezon i okazuje sie ze moi zawodnicy zapomnieli jak sie kopie pilke. W poprzednim sezonie od polowy szli jak burza, bylo widac zgranie, piekne akcje, duzo strzalow i bramek a w obecnym wyglada jakby dopiero co sie poznali i gra im nie wychodzi? O co chodzi? Mam nowe ustawienie treningowe na maxa ale poprzednio tez mialem wysokie obciazenie treningowe a grali super. Zdaje sobie sprawe ze mam sporo meczy bo liga, LM, puchar wloch, gram prawie co 3 dni ale jednak zawodnicy przystepujac do meczu maja po 95-97% kondycji. Czym moze byc spowodowany bardzo duzy spadek formy? Mowie tu o calym zespole. Pomijam fakt ze Nedved gra karygodnie jak nigdy, Trezeguet strzelil tylko 5 bramek w 17 spotkaniach i teraz ma kontuzje 2 miesieczna, Tiago gra slabo, jedynie na Del Piero mozna liczyc i to i tak glownie ze stalych fragmentow. Ogolnie rzecz biorac graja zenujaco. Nie da sie na to patrzec jak z 2 metrow wala prost w bramkarza 5 razy w meczu. Brakuje zgrania, akcji, celnosci ale morale zespolu mam bardzo wysokie. Teraz sprowadzilem Pirlo i Paulo Ferreire i zagrali jeden mecz i cos jakby sie ruszylo, wygralem 2-1 i stworzylem sporo akcji. Macie jakis pomysl czym moze byc spowodowana obnizka formy? Moze to taki zly okres? Fakt ze w poprzednim sezonie start mialem kiepski ale to druzyna sie zgrywala pod taktyke wiec zrozumiale ale mimo tego zajalem 2 miejsce bo pozniej szli jak burza. Teraz w porownaniu do poczatku tamtego sezonu graja jeszcze gorzej bo po chyba 17 kolejkach trace do lidera az 14 punktow i mam 6 miejsce!!. Jedyne co cieszy to to ze wyszedlem z grupy w LM. Ale jak z taka gra pojade teraz do Sevilli to cienko to widze. Czy grajac w lidze komputer np wie juz po 1 sezonie ze mam taka a nie inna taktyke i wie lepiej jak mnie ograc? :P

Odnośnik do komentarza

Witam po raz kolejny. Mam ogolne pytanie do wszystkich. Co was sklania zeby grac w serie FM a nie CM?? Po 1 sezonie w FM2008 odpalilem sobie dla porownania CM2008 i okazuje sie ze jest duzo lepszy. Z mojego punktu widzenia silnik meczowy jest duzo normalniejszy. Jest mniej akcji ogolnie w meczu ale wole to niz mam miec 30 strzalow i wszystko broni bramkarz strzaly z 3 metrow ;/

Odnośnik do komentarza

No tak przy dluzszej rozgrywce brak uaktualnien moze przeszkadzac ale ja jechalem 1,5 w FM teraz jade 1 sezon (pare meczy juz) w CM. Wedlug mnie interfejs jest gorszy ale idzie sie do wszystkiego przyzwyczaic. Na poczatku troche nie wiedzialem co z czym ale juz po kilku meczach idzie sie dostosowac i chodzic sprawnie po "menu" gry. Dla mnie najistotniejszy jest jednak system rozgrywania meczy. W FM mi sie podoba ze oglada sie caly mecz i widac dokladnie co nie "trybi" w taktyce. W CM przy maxymalnych opcjach oglada sie tak naprawde powiedzmy 50% wydarzen boiskowych (wszystkie najwazniejsze) ale jednak widac golym okiem ze wszystko jest inaczej. Nie moglem patrzec juz jak gram w FM i 5 strzalow z 3 metrow broni jakis sredniej klasy bramkarz!! Idzie sie zalamac jak sie patrzy na "bledy" silnika meczowego. Przyklady to: wybicia nieustanne bramkarza na aut, jak bramkarz gra na czas to mija sporo czasu zanim napastnik do niego podbiegnie nawet na hiperofensywnym ustawieniu i presingu, wyrzuty z auto prosto pod nogi rywala, 30 strzalow, z czego 20 celnych i 0 bramek a przeciwnik 2 strzaly i 2 bramki, tragiczne bledy obroncow skutkujace utrata bramek i najgorsze to brak "przywileju korzysci", pomocnik zagrywa genialna pilke prostopadla napastnik idzie sam na sam, wpada bramka ale okazuje sie ze przed chwila tego co podawal ktos sfaulowal i jest wolny a nie ma bramki!!!! tak kilka razy w meczu masakra to jest, skoro idzie akcja to powinien byc przywilej a faul podyktowany ewentualnie gdy nie padnie bramka itp. Jest tego masa. Dlatego postanowilem sprawdzic CM2008 i okazuje sie ze (wedlug mnie) jest to wszystko o wiele, wiele lepsze. Gram w FM Juventusem wiec nie mozna powiedziec ze mam slaba obrone ani sklad. Latka 8.0.2.

Odnośnik do komentarza
No tak przy dluzszej rozgrywce brak uaktualnien moze przeszkadzac ale ja jechalem 1,5 w FM teraz jade 1 sezon (pare meczy juz) w CM. Wedlug mnie interfejs jest gorszy ale idzie sie do wszystkiego przyzwyczaic. Na poczatku troche nie wiedzialem co z czym ale juz po kilku meczach idzie sie dostosowac i chodzic sprawnie po "menu" gry. Dla mnie najistotniejszy jest jednak system rozgrywania meczy. W FM mi sie podoba ze oglada sie caly mecz i widac dokladnie co nie "trybi" w taktyce. W CM przy maxymalnych opcjach oglada sie tak naprawde powiedzmy 50% wydarzen boiskowych (wszystkie najwazniejsze) ale jednak widac golym okiem ze wszystko jest inaczej. Nie moglem patrzec juz jak gram w FM i 5 strzalow z 3 metrow broni jakis sredniej klasy bramkarz!! Idzie sie zalamac jak sie patrzy na "bledy" silnika meczowego. Przyklady to: wybicia nieustanne bramkarza na aut, jak bramkarz gra na czas to mija sporo czasu zanim napastnik do niego podbiegnie nawet na hiperofensywnym ustawieniu i presingu, wyrzuty z auto prosto pod nogi rywala, 30 strzalow, z czego 20 celnych i 0 bramek a przeciwnik 2 strzaly i 2 bramki, tragiczne bledy obroncow skutkujace utrata bramek i najgorsze to brak "przywileju korzysci", pomocnik zagrywa genialna pilke prostopadla napastnik idzie sam na sam, wpada bramka ale okazuje sie ze przed chwila tego co podawal ktos sfaulowal i jest wolny a nie ma bramki!!!! tak kilka razy w meczu masakra to jest, skoro idzie akcja to powinien byc przywilej a faul podyktowany ewentualnie gdy nie padnie bramka itp. Jest tego masa. Dlatego postanowilem sprawdzic CM2008 i okazuje sie ze (wedlug mnie) jest to wszystko o wiele, wiele lepsze. Gram w FM Juventusem wiec nie mozna powiedziec ze mam slaba obrone ani sklad. Latka 8.0.2.

 

Kup sobie fifa managera jak dla ciebie najważniejsze jest oglądanie meczu. A CM jest po prostu tak niedopracowany, że aż nie chcę mi się o tym pisać. Co chciałbyś mieć 100% skuteczność? Chciałbyś wygrywać po 10-0? Spójrz w terminarze i zobacz na wyniki. Raz na miesiąc może zdarzyć się jakiś wysoki. Lepiej żeby bramkarz bronił niż żeby wszystko wchodziło tak jak w Cmie i żeby wyniki były po 7-7... Właśnie dlatego FM ci się nie podoba, bo zacząłeś grać Juve i wszystkie mecze przeważasz. Gdybyś wziął sobie słabszy klub to te wszystkie wady stały by się dla ciebie zaletą, bo przeciwnik marnowałby setki sytuacji, a ty po jednej kontrze mógłbyś wygrać mecz.

Odnośnik do komentarza

100% nie ale znowu w druga strone nie mozna przeginac nie? Gram Juve ale to nie znaczy ze wygrywam. Wlasnie mam problemy w 2 sezonie straszne. Nie powiesz mi ze jak zagram slaba druzyna to bede mial 1 akcje i 1 gol :) Wlasnie grajac Juve powinienem wykorzystywac sytuacje i strzelac bramki a tak nie jest. I nie probuj wmawiac ze mam zla taktyke bo poprzedni sezon zajelem 2 miejsce w Serie A. Teraz cisne caly mecz i potrafie przegrac 1-0 bo wlasnie nie wykorzystuje 30 strzalow i nie zamieniaja tego na bramke a obronca z autu poda do napastnika i przegtrywam 1-0. To normalne chyba nie jest. Bledy zawodnikom moga sie zdarzac jak ktos ich naciska presingiem itd, w grze a nie ze bramkarz podaje pod nogi napastnika a ten idzie sam na sam. Zreszta co tu duzo mowic. Przejde sobie sezon w CM i zobacze jak to faktycznie wyglada. Bronisz FM jakby to bylo oficjalne forum tylko tego programu a w nazwie strony jest CM :P Chcialem tylko poznac wasze opinie. Jesli wolisz FM to spoko ale ja wole unikac gier gdzie obronca sie bawi z pilka i ja gubi i przegrywam wtedy 1-0 :) Pogram dluzej w CM i moze okarze sie ze masz racje, kto wie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...