Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny - FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Gwiazdek przy treningach zwykle miałem dużo. Starałem się aby 1 trener zajmował się 1 rodzajem treningu i nadal nic nie szlo w gore... No może sporadycznie coś tam podskoczyło... =S A mogło to być od tego, ze zatrudniałem trenerów, jak by to powiedzieć, pierwszych lepszych ? (tj jak szukałem trenerów to patrzyłem tylko na atrybut, którego miał później "uczyć", np jeżeli szukałem trenera od treningu ofensywnego to zatrudniałem tego, który miał wysoko wartość ofensywy i chciał u mnie pracować).

 

PS: Gram w to może z miesiąc i jeszcze nie bardzo kapuje niektóre aspekty tej gry =p

Odnośnik do komentarza
Gwiazdek przy treningach zwykle miałem dużo. Starałem się aby 1 trener zajmował się 1 rodzajem treningu i nadal nic nie szlo w gore... No może sporadycznie coś tam podskoczyło... =S A mogło to być od tego, ze zatrudniałem trenerów, jak by to powiedzieć, pierwszych lepszych ? (tj jak szukałem trenerów to patrzyłem tylko na atrybut, którego miał później "uczyć", np jeżeli szukałem trenera od treningu ofensywnego to zatrudniałem tego, który miał wysoko wartość ofensywy i chciał u mnie pracować).

 

PS: Gram w to może z miesiąc i jeszcze nie bardzo kapuje niektóre aspekty tej gry =p

Takie bzdety jak reputacja nie mają żadnego znaczenia dla treningu. Dobierz tak trenerów żeby w każdej kategorii treningu było po siedem gwiazdek i obciążenie trenerów lekkie. Do tego systematycznie rozbudowuj bazę treningową.

Odnośnik do komentarza

Da się, jest nawet znacznie ciekawiej :)

 

Co do wątku treningów - IMO Treningi TUGa to głupota. Ja zawsze gram na 'ogólnym' i przy zatrudnieniu stadka trenerów zawodnicy rozwijają się - może niezbyt spektakularnie, jednak długofalowo idzie świetnie. A żeby zaobserwować NAPRAWDĘ szybkie tempo wzrostu umiejętności, radziłbym stworzyć reżim treningowy dla każdego zawodnika z osobna ;)

Odnośnik do komentarza

Trening musi byc dostosowany do zawodnika. Tzn. jesli mamy w zespoe dwóch grajków, jeden dobrze gra głową a drugi jest szybki to oczywiste jest, że nie damy obu tego samego treningu. U mnie to wygląda tak - podział na pozycje : boczni obrońcy, środkowi obrońcy, defensywni pomocnicy, środkowi pomocnicy, ofensywni pomocnicy, skrzydłowi, napastnicy. Podobnie w zespole młodzieżowym. Dodatkowo lekko zmodyfikowane pod konkretnych graczy. I tym sposobem cyfry idą w górę a juniorzy pięknie się szkolą. Grając Newcastle i walcząc o mistrzostwo Anglii moge sobie pozwolić na stawianie na wychowanków. Podstawowy bramkarz to wychowanek, lewy obrońca, prawy skrzydłowy, lewy skrzydłowy, dwójka ofensywnych pomocników, 2 napastników do tego trzech 16-latków powoływanych do reprezentacji Anglii U-21, 3 do innych reprezentacji U-21 (jeden 18-latek, dwóch 19-latków) i kilku do młodszych reprezentacji.

Odnośnik do komentarza

Najlepszy trening to 7*. Żeby każdy miał po 7 gwiazdek musi to wyglądać tak:

Siła:
Kondycja >= 18
Aerobik:
Kondycja >= 18
Um. Bramkarskie:
Trening bramkarski >= 18
Taktyka:
Taktyka >= 18
Obrona:
Defensywa =18 i Taktyka >=18
Defensywa =19 i Taktyka >=14
Defensywa =20 i Taktyka >=10
Panowanie nad piłką:
Technika =18 i Mentalność >=18
Technika =19 i Mentalność >=14
Technika =20 i Mentalność >=10
Atak:
Ofensywa =18 Taktyka >=18
Ofensywa =19 Taktyka >=14
Ofensywa =20 Taktyka >=10
Strzały:
Technika =18 Ofensywa >=18
Technika =19 Ofensywa >=14
Technika =20 Ofensywa >=10
Stałe fragmenty:
Technika =17 Mentalność+Ofensywa >=39
Technika =18 Mentalność+Ofensywa >=36
Technika =19 Mentalność+Ofensywa >=33
Technika =20 Mentalność+Ofensywa >=30

Odnośnik do komentarza

Czesc, mam pare pytan:

 

1. Moim ulubiencem jest Luis Jimenez, kupuje go prawie zawsze. Teraz udalo mi sie jeszcze sciagnac za friko Rafaela VdV, ktory ma gorsze chyba wszystkie statystyki na wykresie graficznym, jednak jego wartosc jest o 10 mln euro wyzsza. Takze drugi trener mowi mi, ze Holender jest lepszym napastnikiem. Zaintrygowany tym sciagnalem fm genie scouta i co widze? CA/PA Jimeneza to 166/172, a VdV 177/185. Teoretycznie wiec Holender jest duzo lepszym graczem. W praktyce jednak jego best rating to 77 % na AMC, a Jimeneza ponad 81%.

 

Rozumie to ktos? Skoro Chilijczyk ma duzo lepsze staty to on powinien byc gwiazda i miec wyzsze CA. A co za tym idzie - kosztowac wiecej.

 

2. Co zrobic zeby miec wieksza ilosc wychowankow w corocznym naborze? Grajac Barca mialem ich ok. 15-tu jesli dobrze pamietam, w Liver mam ich juz tylko 5-ciu. Mam trzech trenerow mlodziezy, akademie rozbudowana na max.

 

To chyba tyle, z gory dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Czesc, mam pare pytan:

 

1. Moim ulubiencem jest Luis Jimenez, kupuje go prawie zawsze. Teraz udalo mi sie jeszcze sciagnac za friko Rafaela VdV, ktory ma gorsze chyba wszystkie statystyki na wykresie graficznym, jednak jego wartosc jest o 10 mln euro wyzsza. Takze drugi trener mowi mi, ze Holender jest lepszym napastnikiem. Zaintrygowany tym sciagnalem fm genie scouta i co widze? CA/PA Jimeneza to 166/172, a VdV 177/185. Teoretycznie wiec Holender jest duzo lepszym graczem. W praktyce jednak jego best rating to 77 % na AMC, a Jimeneza ponad 81%.

 

Rozumie to ktos? Skoro Chilijczyk ma duzo lepsze staty to on powinien byc gwiazda i miec wyzsze CA. A co za tym idzie - kosztowac wiecej.

 

Może mieć niższe CA, ale lepiej rozłożone atrybuty, przez co dostaje więcej % w skaucie. A koszt to także (głównie?) reputacja. Inaczej skończyło by się ściąganie talentów za grosze.

 

2. Co zrobic zeby miec wieksza ilosc wychowankow w corocznym naborze? Grajac Barca mialem ich ok. 15-tu jesli dobrze pamietam, w Liver mam ich juz tylko 5-ciu. Mam trzech trenerow mlodziezy, akademie rozbudowana na max.

 

To chyba tyle, z gory dzieki za odpowiedz.

 

To chyba zależy od ilości już posiadanych młodzików :-k

 

Witam was gram drozyna z irlandi i jak mam akcje pod polem karnym to se podawaja a jak strzelaja nie umia trafic prosze o jakies rady

 

Powiec im rzeby wientsej stszelali

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...