Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny - FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

W bazie danych 8.0.2 w klubie z najwyższą reputacją (4000) w polskiej drugiej lidze - Arce Gdynia - jest 8 graczy z CA >=100; w czeskiej drugiej lidze jest 7 klubów z reputacją >=4000, łącznie w nich jest pięciu zawodników z CA >=100, w pozostałych klubach takich zawodników jest 3 (w jednym klubie nb), czyli w jednej Arce jest dokładnie tyle zawodników z trzycyfrowym CA, co w całej czeskiej II lidze. W samej Polonii jest DWUDZIESTU zawodników z CA =>100; przypominam, że zgodnie z tym tematem jest to zakres 'podstawowi zawodnicy klubów górnej połowy tabeli EKSTRAKLASY'! Lecimy dalej po naszej drugiej lidze - Wisła Płock: 11 zawodników CA>=100; Lechia Gdańsk - 10; Śląsk - 11; biorąc pod uwagę, że reputacja klubów czeskiej drugiej ligi jest znacznie wyższa niż polskiej drugiej ligi (Polonia - 3250, lepiej tylko od trzech najsłabszych klubów w Czechach; Wisła - 3000, równo z trzema najsłabszymi, cała reszta zdecydowanie niżej), a zawodnicy w tych klubach są zdecydowanie lepsi, to migracja w kierunku czeskim jest zupełnie naturalna z punktu widzenia mechanizmów gry. Winy szukać można po obu stronach - czeskie klubu mają raczej zawyżoną reputację, ale IMHO można mówić o ZDECYDOWANYM przepakowaniu zawodników w klubach polskiej drugiej ligi.

Odnośnik do komentarza

Manipulant :P. Owszem, górna połowa ekstraklasy, ale również i:

 

2 liga

 

Kandydaci do awansu

Gwiazdy 105-120

Zawodnicy podstawowi 90-105

Zawodnicy rezerwowi 80-90

Rezerwy 0-80

 

Wszystkie trzy wymienione przez Ciebie zespoły były kandydatami do awansu, zresztą słusznie, skoro dwa z nich w tym sezonie grają w ekstraklasie, a niepowodzenia Wisły nie sposób było przewidzieć w sierpniu 2007.

Odnośnik do komentarza

Z widełkami pisz na Berdyczów, tfu, do SI, bo oni to ustalają; zresztą te widełki mają chyba z 5-6 lat i są z nimi poważniejsze problemy, jak choćby przepakowanie Serie A. Polonia w 08 była przepakowana, no contest, pozostałe kluby imho nie. Nie na darmo w zeszłym sezonie głośno się mówiło, że dawna 2. liga od lat nie była równie mocna i wyrównana.

 

Znacznie ciekawsze byłoby obejrzenie czeskich widełek, ale na to chyba nie ma co liczyć - podejrzewam, że tam tkwi problem. Niestety nie od dziś wiadomo, jakie są priorytety researchu dla SI :(.

Odnośnik do komentarza

I jeszcze jedno porównanie, tym razem od drugiej strony:

 

najsłabszy zespół czeskiej drugiej ligi, Sparta Krc, reputacja 3000, średnia CA 67 (bez brania pod uwagę bodaj 3 zawodników z CA 0, czyli losowym)

najsłabszy zespół polskiej drugiej ligi, Pelikan Łowicz, reputacja 1000, średnia CA 73.

 

W takim układzie kierunek migracji może być tylko jeden, a biorąc pod uwagę, że są w czeskiej bazie kluby ligowe z 8-10-12 zawodnikami w składzie, jej masowość nie dziwi. Rozwiązaniem IMHO powinno być obniżenie widełek dla topowych klubów polskiej drugiej ligi (bowiem w grze wcale nie widać tego wyrównania, o którym piszesz, wprost przeciwnie, jest przepaść); oraz podwyższenie reputacji polskich klubów drugiej ligi - druga liga islandzka ma kluby o reputacji 2250-3800, u nas w drugiej lidze jest 11 klubów o niższej reputacji niż najsłabszy islandzki drugoligowiec (!); nawet w szwedzkiej czwartej lidze ciężko jest znaleźć klub o porównywalnej reputacji. Zatem za głównego winnego masowej emigracji należy uznać nieproporcjonalną różnicę między bardzo niską reputacją polskich klubów ligowych, a relatywnie wysokimi możliwościami piłkarzy w nich występujących.

Odnośnik do komentarza

Mam mały dylemat dotyczący gry w fm. Wywalili mnie z Nuevy na zbity pysk, co radzicie, robić nowego menedżera, czy czekać na beniaminki które mogą mnie przyjąć na stanowisko trenera. Reputacja Krajowa, wyalony przez zapuszczenie finansów klubowych i nie za dobre transfery (2 fenomenalne, reszta talenty i 1 kiszka ogromna) i parę słabych meczy. Ponadto prowadzę repre Egiptu

Odnośnik do komentarza

10 mln? A w jakiej walucie? Nigdy mi się nie zdarzyło płacić klubowi za współpracę finansową więcej niż 4 mln euro. Ale i tak się opłaca, nawet w pierwszy sezonie w Premiership Leeds na pamiątkach zarobiłem 5 mln (odliczając od tego 4 mln, które płaciłem jakimś chinolom). A jak zacząłem osiągać sukcesy w Lidze Mistrzów i zdobywać mistrzostwa kraju zyski były nie do pogardzenia, 15 mln i więcej :] . Więc stosuj się do wskazówek przedmówcy i czekaj.

Odnośnik do komentarza

Witam!

 

Mam dosyć duży problem, a mianowicie:

 

Wyrzuciłem z klubu asystenta menedżera, a na jego miejsce zatrudniłem nowego. Od tego czasu przestałem dostawać sprawozdania na temat następnego przeciwnika. Jak można je znów przywrócić? Bym był wdzięczny za udzielenie pomocy.

 

PS: Konto zrobiłem właściwie aby zadać to pytanie ale nie wykluczone, że zacznę się udzielać na forum.

Odnośnik do komentarza

Cześć, mam problem. Chodzi o trening (lub trenerów ??). Grałem przez 4 sezony w Villareal i praktycznie przez cały ten czas nie zauważyłem skoku atrybutów moich piłkarzy (albo cały czas nic się nie zmieniało albo nawet spadały). Jechałem na treningu Tuga i nie miałem podziału na trenerów juniorów i trenerów 1 zespołu (miałem tylko samych trenerów bez specjalizacji + 2 siłowych i 1 bramkarzy) (może to od tego...)

 

Z góry thx za wszystkie porady.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...