Skocz do zawartości

Stałem z boku


Buli

Rekomendowane odpowiedzi

W poprzednim wpisie jest błąd - mecz z PSG był 4 meczem ligowym, nie 3 jak to widać wyżej.

 

W pełni zasłużone miejsce w 11 kolejki otrzymali Golebiewski i Claude.

 

Czas na rewanż z Rosenborgiem. Niby wynik 4:1 u mecz u siebie, ale Skandynawowie znani z gry do końca, nie odpuszczą nam tego meczu. Trzeba będzie się napocić. Jednak nie wystawię 1 garnituru, bo mimo, że to dopiero początek sezonu to nie ma co niepotrzebnie przemęczać piłkarzy. Mam nadzieję, że to wystarczy na awans do fazy grupowej Ligi Europejskiej.

 

Francisco - Gautier, Berni, Cisse, Shiryaev - Vilaseca, Nampoongah, Grosejan, Giele, Lemoine - Knight

 

Liga Europejska, 4 runda el. rewanż ( 1 mecz 4:1 )

26.08.2032 r Stade Louis II, Monaco, 7719 widzów

AS Monaco - Rosenborg Trondheim 7:0 ( Knight x2, Cisse x2, Lemoine, Giele, Grosejan )

 

No teraz mogę powiedzieć, że to niestety zaczyna wyglądać na samograja. Niezależnie czy gramy 1 składem, czy rezerwami to radzimy sobie znakomicie z takimi rywalami jak Rosenborg. Mam nadzieję, że po prostu gracze z Trondheim olali ten mecz, bo jeśli zagrali na 100%, to ten sezon może być nieco nudnawy ( mam na myśli moje wyniki ). Warto podkreślić piękną bramkę Grosejana, który przyjął sobie piłkę na 20 metrze a następnie ładnym, płaskim strzałem w długi róg pokonał bramkarza rywali z Norwegii. Teraz czekamy na losowanie fazy grupowej Ligi Europejskiej i na mecz ligowy z Niceą.

 

Za awans do fazy grupowej Ligi Europejskiej otrzymaliśmy okrąglutki, tłuściutki 1 mln euro.

 

Znów polecieliśmy do Nyonu, gdzie Gianni Infantino przeprowadził losowanie fazy grupowej Europa League. Zostaliśmy przydzieleni do 4 koszyka.

 

Grupa J : Inter Mediolan, Trabzonspor, Kaiserslautern, AS Monaco

 

Skłamałbym, gdybym powiedział, że jestem nie zadowolony z losowania. Zarówno z Trabzonem jak i ze szwabami powinniśmy sobie spokojnie poradzić. No a dwumecz z Interem, traktuję bardzo prestiżowo.

____________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Wracamy do rywalizacji ligowej. Dzień wcześniej, ledwo bo ledwo, ale swoje spotkanie wygrała Marsylia ( z Evian 3:2 ). Potrzebowaliśmy wygranej, aby nie stracić punktów do Marsylczyków. Do składu wskakuje Diarso, który jak na swój wiek gra bardzo dojrzale i ufam mu. Na prawej stronie obrony zagra Javier - Shiryaev zasłużył na chwilę odpoczynku.

 

Sow - Prost, Martin, Diarso, Javier - Gumbrecht, Boulekbache ( Nampoongah 67 ), Golebiewski, Calla ( Lemoine 67 ), Chambon ( Muyuma 67 ) - Claude

 

Ligue 1 5/38

29.08.2032 r Stadion Le Grand Ray, Nicea, 22595 widzów

OGC Nice (14) - AS Monaco (2) 2:0

 

No i 1 słabszy mecz w tym sezonie. Mało się działo pod bramką rywali a i sami popełnialiśmy proste błędy w defensywie. Słaby mecz rozegrali Golebiewski, który nie przypominał tego piłkarza z poprzednich spotkań oraz Diarso - popełnił błąd przy 2 golu, ale mam nadzieję, że się tym zbytnio nie załamie. Jest młody i jeszcze wiele błędów popełni w swoim piłkarskim życiu. Mam nadzieję, że to błąd przy pracy i w kolejnym spotkaniu, zagramy już 'swój' futbol. W tabeli lekko odskoczyła nam Marsylia, ale utrzymujemy 2 miejsce w lidze.

 

BvB ! BvB ! BvB ! :)

Odnośnik do komentarza

Wrzesień 2032

 

Bilans : 4-0-1, 11:5

Pozycja w lidze: 3

Stan konta : 11.91 mln euro ( + 226 tyś euro )

 

Na mecze swoich reprezentacji wyjechało z klubu 7 graczy : Muyuma, Giele, Nampoongah, Sow, Golebiewski, Shiryaev, Calla

 

Gregory Claude zdobył tytuł zawodnika miesiąca Ligue 1.

 

Po przerwie na mecze reprezentacji, czas powrócić na ligowe boiska i zmazać plamę z poprzedniej kolejki, ale zadanie nie będzie łatwe. Mało kto by się spodziewał, że po 5 kolejkach Ligue 1 mecz AS Monaco - AS Nancy będzie tzw. meczem na szczycie. Wcześniej swoje mecze wygrały zespoły z Marsylii oraz Lorient, więc spadliśmy na 4 miejsce w lidze. W środku pola w miejsce naszego kapitana Boulekbacha, szansę dostanie Tashev

 

Sow - Prost, Martin, Cisse, Shiryaev ( Andre 67 ) - Gumbrecht, Tashev, Golebiewski, Muyuma, Calla ( Giele 67 ) - Claude ( Knight 83 )

 

Ligue 1 6/38 kolejka

12.09.2032 r Stade Louis II, Monaco, 10320 widzów

AS Monaco (4) - AS Nancy (3) 0:0

 

Mecz nudny, jak flaki z olejem. Gdzieś zatraciliśmy ten błysk w naszej grze. Nie potrafimy już z taką łatwością jak wcześniej, przetransportować piłki po ziemi pod pole karne rywali. Nie stworzyliśmy wielu okazji, choć gdybyśmy wykorzystali te, które mieliśmy ( dwie 100% ), to mogliśmy liczyć na komplet punktów. Być może to drużyna Nancy tak dobrze broniła, pokazując, że nie bez przypadku jest tak wysoko w lidze. Doskonałą okazję do zostania bohaterem wieczoru miał Tashev, ale nie trafił w sytuacji sam na sam. Mimo tego, to był bardzo solidny występ Bułgara. Marsylia nam odskoczyła, czego zresztą się spodziewałem przed sezonem ( jak się wydaje na transfery 113 mln euro ), ale kolejne drużyny są w naszym zasięgu wzroku.

 

Shiryaev wybił palec u nogi i będzie pauzować przez 2 tygodnie.

_____________________________________________________________________________________________________________________________________

 

W dzień po spotkaniu z Nancy, poszedłem do prezesa z prośbą o zwiększenie liczby scoutów w klubie, oraz o organizację dnia testów - Oba wnioski odrzucone. A żeby go jeb***

 

No to zaczynamy zabawę w Lidze Europejskiej ! Na 1 ogień od razu... ogień - mierzymy się u siebie z wielkim Interem Mediolan. Przywiązuje do tego meczu ogromną wagę. Jest szansa pokazać się w europie no i zarobić kilka Euro do klubowej kasy. Na prawą obronę w miejsce kontuzjowanego Shiryaeva wskakuje Javier. Poza tym bez większych zaskoczeń w składzie.

 

Sow - Prost, Martin, Cisse, Javier - Gumbrecht, Boulekbache ( Nampoongah 63 ), Golebiewski, Muyuma ( Chambon 63 ), Calla - Claude ( Lemoine 72 )

 

Liga Europejska, Faza Grupowa 1/6

16.09.2032 r Stade Louis II, Monaco, 15655 widzów

AS Monaco - Inter Mediolan 2:3 ( Claude, Cisse )

 

W tym spotkaniu wyszło na wierzch, ile nam brakuje do europejskich gigantów piłki. Zabrakło nam jakości, doświadczenia, sił i ogólnie wszystkiego, choć to my prowadziliśmy po 1 połowie 2:0. Mecz przypominał 2 połowę z PSG - goście przeważali i nie ma co ukrywać zasłużyli na wygraną ( 20-10 strzały ). Być może nie potrzebnie po strzeleniu 1 gola, przeszliśmy na grę z kontry. Od tego momentu Inter rozstawił kemping pod naszym polem karnym. Strzelili nam 3 bramki w 13 minut ( 77, 84, 90 ) i zgarnęli 3 punkty.

 

Po spotkaniu trener gości Josep Guardiola pochwalił moje zdolności itp. itd. blablabla. Z uprzejmości odpowiedziałem mu w równie pogodnym tonie.

 

W 2 meczu naszej grupy, Trabzonspor przegrał u siebie z Kaiserslautern 0:2

 

Jedyna Polska drużyna w Lidze Europejskiej - Podbeskidzie, przegrała na Artemio Franchi z Fiorentiną 0:2

Odnośnik do komentarza

Nie potrafimy wygrać od 3 spotkań, licząc Ligue 1 i Ligę Europejską. Czas się obudzić i wywiezć z Lens 3 punkty. Gospodarze w tym sezonie grają, można powiedzieć na swoim poziomie - 11 miejsce i 7 punktów po 6 meczach. To będzie szczególne spotkanie dla naszego napastnika nr 1 - Clauda. Zagra przeciwko klubowi z którego go pozyskaliśmy. C prawda rozegrał tam niecały sezon, ale w 17 meczach dla Lens zdobył 10 goli. Dam odpocząć Golebiewskiemu - może jak nabierze troszkę świeżości i głodu gry, to wróci do dyspozycji z początku sezonu. W jego miejsce szansę dostanie Nyangweso

 

Sow - Prost, Martin, Cisse, Javier - Vilaseca, Nampoongah, Nyangweso, Giele, Muyuma ( Camara 45 ) - Claude ( Knight 69 )

 

Ligue 1 7/38 kolejka.

19.09.2032 r Stade Felix Bollaert, Lens, 25582 widzów

RC Lens (11) - AS Monaco (4) 0:0

 

Kryzysu strzeleckiego w lidze ciąg dalszy. Walimy w bramkarza aż miło, tylko że za to bramek nie przyznają. Jeśli zawodnikiem meczu zostaje nasz obrońca Prost, to wiele mówi o przebiegu spotkania. Trzeba się ogarnąć, bo rywale wiecznie tracić punktów nie będą. Dodać warto, że niezły mecz rozegrał Nyangweso. 2 razy wypuszczał w uliczkę naszych skrzydłowych, ale nie potrafili dokończyć dzieła. Po tym remisie, spadamy na 5 miejsce w lidze.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

W 8 kolejce podejmujemy na własnym obiekcie drużynę, której idzie ostatnio równie słabo jak nam, ale której potencjał jest na bardzo wysokim poziomie. Girondins Bordeaux nie może wygrać w lidze od 4 spotkań a my chcemy wygrać po raz pierwszy od 3 meczy w lidze. Przydało by się też strzelić kilka bramkek, bo ostatniego gola w lidze wpakował w 4 kolejce ekipie PSG Claude.

 

Sow - Prost, Martin, Cisse, Shiryaev - Gumbrecht, Nampoongah, Golebiewski, Calla ( Giele 72 ), Muyuma - Claude

 

Ligue 1 8/38 kolejka

26.09.2032 r Stade Louis II, Monaco, 9113

AS Monaco (5) - Girondins Bordeaux (7) 1:1 ( Golebiewski )

 

No i żadnej z drużyn nie udało się przełamać złej passy, choć bardzo podobała mi się 2 połowa w naszym wykonaniu. Wyszliśmy na ten mecz nastawieni na presję ze strony gości i postawiłem na grę z kontry. Niestety kompletnie nam ta gra nie wychodziła. Gracze Bordeaux robili co chcieli na boisku a ja w końcówce 1 połowy zrozumiałem, że to nie jest sposób na rywali. W przerwie ( do połowy 0:1 ) powiedziałem chłopakom żeby przycisnęli mocniej i wyszli bardziej ofensywnie nastawieni. Nakazałem im też aby wciąż nękali rywali krótkim kryciem i natychmiastowym pressingiem. Na osobności pogadałem też sobie z Golebiewskim i podałem mu kilka poleceń, jakie miał wykonać w 2 połowie. Dopiero wtedy zaczęliśmy grać dokładnie tak, jak sobie zakładaliśmy przed meczem. To my zepchnęliśmy rywali do defensywy pokazując, kto tu jest gospodarzem. Kapitalnie zaczął grać Polak. Co chwila wbiegał w pole karne Bordeaux i po jednym z takich wejść, zdobył gola wyrównującego. Mimo, że nie udało się wygrać od 4 meczy, to ta 2 połowa bardzo mnie podbudowała.

Odnośnik do komentarza

Po raz 1 w tym sezonie wyjeżdżamy poza granicę naszego kraju. Co prawda byliśmy już w Niemczech, ale był to okres przygotowań do sezonu. Teraz czeka nas cięższe zadanie niż w meczach towarzyskich - Mierzyć się będziemy z Kaiserslautern. Gospodarze w swojej lidze zajmują 5 miejsce ze stratą 4 punktów do lidera. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że Kaiserslautern w ostatniej kolejce Bundesligi, pokonało u siebie Bayern Monachium 4:3. My tracimy troszkę więcej, ale jesteśmy na 4 pozycji w Ligue 1. Jeśli chcemy spokojnie liczyć na awans, to przydałoby się wygrać ten mecz. Martwi mnie słabsza forma Clauda, więc nie będąc pewien czy się odblokuje, postawię na Knighta.

 

Sow - Prost, Martin, Cisse, Shiryaev - Vilaseca ( Laval 61 ), Boulekbache, Golebiewski, Calla ( Lemoine 61 ), Chambon - Knight ( Claude 90 )

 

Liga Europejska, Faza Grupowa 2/6

30.09.2032 r Fritz-Walter-Stadion, Kaiserslautern, 44106 widzów

Kaiserslautern (1) - AS Monaco (3) 1:2 ( Knight, Golebiewski )

 

No wreszcie przypomnieliśmy sobie jak smakuję zwycięstwo, choć bardzo słabo zaczęliśmy spotkanie. Już w 5 minucie straciliśmy gola, ale wyszliśmy na ten mecz tak ofensywnie nastawieni, że nie odważyłbym się zagrać jeszcze ofensywniej. Jeszcze przed przerwą Knight zamienił świetną prostopadłą piłkę od Golebiewskiego na gola. Widać, że ten młodzian jest w gazie. Potrafi z zimną krwią wykorzystać sytuację sam na sam, czyli ma to coś czego niema na razie Claude. W 2 połowie dałem pograć Lavalowi. Media wielokrotnie pytały mnie, czy nie mam obaw przed wystawianiem tak młodych piłkarzy, ale kiedy mają zacząć grać ? w wieku 23 lat ?. Nie boje się postawić na młodziaka jeśli wiem, że nie zawiedzie i tak było w przypadku Lavala. W 93 minucie gry wygarnął piłkę spod nóg rywala, zagrał błyskawicznie do Chambona, który z 1 piłki w tempo dograł w pole karne do Golebiewskiego. Polak ośmieszył 2 obrońców krótkim zwodem i umieścił piłkę przy bliższym słupku bramki Niemieckiego klubu. Zdobywamy 3 punkty i nie odpadamy od początku rozgrywek z walki o awans. Oprócz punktów oczywiście wpłynęła też na nasze konto przyjemna dla oka sumka 140 tyś euro.

 

W 2 meczu naszej grupy Inter Mediolan tylko zremisował u siebie z Trabzonsporem 1:1

 

Wielką niespodziankę sprawiła drużyna Podbeskidzia, która wygrała u siebie ze Spartakiem Moskwa 3:2

Odnośnik do komentarza

Pazdziernik 2032

 

Bilans : 4-3-1, 12:6

Pozycja w lidze : 4

Stan konta : 12.261 mln euro ( + 207 tyś euro )

 

Nie było czasu na odpoczynek. 3 dni po meczu wyjazdowym z Kaiserslautern, czekał nas kolejny wyjazd - tym razem do Auxerre. Byłej drużynie m.in Ireneusza Jelenia nie wiodło się w tym sezonie najlepiej. Zaledwie 7 punktów w 8 meczach to dorobek z którego zarówno piłkarze, jak i kibice Auxerre nie mogą być dumni. Jednak my nie wygraliśmy w lidze od 4 spotkań i też szukamy punktów. Podbudowani jednak wygraną na Niemieckiej ziemi, jechaliśmy do Auxerre pełni wiary w powtórzenie tamtego wyniku. Nie zagra dziś Golebiewski - nie chcę ryzykować niepotrzebnej kontuzji, zwłaszcza, że przed nam bardzo ciężkie mecze. W jego miejsce zagra Nyangweso.

 

Sow - Prost, Andre, Cisse ( Berni 65 ), Shiryaev - Gumbrecht, Nampoongah, Nyangweso, Calla, Giele - Claude ( Knight 65 ( Lemoine 73 ) )

 

Ligue 1, kolejka 9/38

03.10.2032 r, Stade de I'Abbe-Deschamps, Auxerre

AJ Auxerre (16) - AS Monaco (4) 3:5 ( Andre x2, Cisse, Claude, Calla )

 

No i coś się ruszyło w naszej grze ofensywnej, choć 3 bramki strzeliliśmy po rzutach rożnych, to jednak ładnie graliśmy piłką po ziemi, wymieniając tyle krótkich podań ile chciałem widzieć. Z tym, że niestety w tym spotkaniu im bliżej naszego pola karnego, tym gorzej to wyglądało. Andre to chłop idealny na rzuty rożne, ale musi popracować na treningu nad szybkością i przyspieszeniem. 2-krotnie urywali mu się napastnicy Auxerre i padła z jego winy 1 bramka. Znów gramy bez Golebiewskiego a i tak stwarzamy sytuację pod bramką rywali. To pokazuje naszą mocną i szeroką kadrę. Dobrze zagrał też Claude, który do gola dołożył asystę przy golu Calli. Jego zmiennik - Knight nie pograł zbyt długo. Dopiero po spotkaniu okaże się, jak poważny jest jego uraz.

 

Diagnoza dla Knighta jest druzgocąca - Zerwany mięsień łydki. Wypada mi na 4-5 miesięcy, więc w przypadku kontuzji Clauda będę musiał grać z przodu Chambonem.

 

Teraz czas na przerwę reprezentacyjną. Na zgrupowania wyjechali Muyuma, Nampoongah, Giele, Sow, Golebiewski, Shiryaev i Calla.

 

Sytuacja w ligach europejskich

 

Anglia - Liverpool ---> Arsenal +0

Francja - Olympique Marsylia ---> Lorient +4

Hiszpania - Atletico Madryt ---> Real Madryt +0

Niemcy - Bayer Leverkusen ---> Bayern Monachium +0

Polska - Olimpia Elbląg ( WTF ? ) ---> Polonia Warszawa +3

Włochy - Siena ---> AS Roma +2

Odnośnik do komentarza

Podczas gry Olympique Marsylia, spokojnie odjeżdżało pociągiem w stronę mistrzostwa Francji, my walczyliśmy o utrzymanie się w rywalizacji o tytuł V-ce mistrza. Zadanie mieliśmy w tej kolejce bardzo ciężkie. Olympique Lyon znajduje się w tabeli bezpośrednio nad nami z tą samą ilością punktów co my. Dobrze by było chociaż zremisować i nie tracić do kolejnego mocnego rywala 3 punktów. Golebiewski jest pewnie zmęczony po występie w reprezentacji, ale w takim meczu jak ten musi wystąpić.

 

Sow - Prost, Martin, Cisse, Shiryaev - Gumbrecht, Nampoongah, Golebiewski ( Nyangweso 40 ), Calla ( Lemoine 84 ), Giele ( Muyuma 64 ) - Claude

 

Ligue 1, kolejka 10/38

16.10.2032 r, Stade Louis II, Monaco

AS Monaco (4) - Olympique Lyon (3) 2:1 ( Claude, Golebiewski )

 

Tak jest ! 3 punkty zostają w Księstwie Monaco. Mamy chyba patent na Lyonczyków. Po poprzednim naszym meczu (3:0) w którym postawiliśmy na grę z kontry, tym razem zagraliśmy odważniej. Ofensywne nastawienie i pressing na całym boisku kompletnie wywróciły z równowagi graczy gości. To był jeden z lepszych meczy w całym sezonie i cieszy, że potrafimy wygrywać nawet z takimi drużynami jak Olympique Lyon. Martwi mnie kontuzja Golebiewskiego. Nie wiem jeszcze dokładnie co mu dolega, ale skoro nie mógł kontynuować gry, to musi być coś poważniejszego.

 

No i Polak wypada mi ze składu na 5-6 tygodni - skręcił kostkę.

 

Druzgocącą porażkę poniosła ekipa Lorient, która przegrała na wyjezdzie ze Stade Rennais 0:3 i dzięki temu jesteśmy na 2 miejscu w tabeli.

________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Wyjazd na gorący, Turecki teren nie mógł się nie odbić na postawie naszej drużyny, przynajmniej tak mi się wydawało. Przydałyby się 3 punkty, które w kontekście 2 meczy u siebie w rundzie rewanżowej, dałyby większy spokój o awans do kolejnej rundy rozgrywek.

 

Sow - Prost, Cisse, Martin, Shiryaev - Gumbrecht, Boulekbache, Nampoongah ( Chambon 66 ), Calla ( Lemoine 66 ), Muyuma ( Giele 16 ) - Claude

 

Liga Europejska, Faza Grupowa 3/6

21.10.2032 r, Stadion Huseyin Avni Aker, Trabzon, 19891 widzów

Trabzonspor (4) - AS Monaco (2) 0:2 ( Cisse, Martin )

 

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już po meczu rewanżowym, będziemy mogli cieszyć się z awansu. Można powiedzieć, że dobrze bite rzuty rożne załatwiły sprawę. W 16 minucie meczu trzeba było znosić z boiska Muyume, bo sam nie był w stanie go opuścić. Kolejna kontuzja po Golebiewskim nie napawa optymizmem przed kolejnymi tygodniami. Na razie cieszymy się ze 140 tyś zarobionych za zwycięstwo i wracamy szybciutko do Francji, ale nie do Monaco a do Saint-Etienne, gdzie zmierzymy się z 14 drużyną w lidze.

 

Muyuma nadwyrężył więzadła w kolanie. Jego przerwa w grze potrwa ok. 2 miesiące. W jego wieku ( 31 lat ) boje się, że to może być początek końca...

 

Inter Mediolan bez większych problemów, pokonał na wyjezdzie Kaiserslautern 2:0 i przewodzi w tabeli naszej grupy z dorobkiem 7 punktów. Zaraz za nimi jesteśmy z 6 oczkami. 3 miejsce to Kaiserslautern ( 3 pkt ) a tabelę zamykają gracze z Turcji ( 1 pkt )

Odnośnik do komentarza

Dodam jeszcze tylko, że Podbeskidzie Bielsko-Biała, rozgromiło na wyjezdzie Albański klub Flamurtari 4:0. Nie zauważyłem też, że mamy 2 przedstawiciela swojego kraju w Lidze Europejskiej. Lechia Gdańsk zremisowała 1:1 na wyjezdzie z Dinamem Bukareszt a w swojej grupie zajmują 3 miejsce, z bardzo małymi szansami na awans z grupy. Podbeskidziu idzie o wiele lepiej i 'Górale' są w swojej grupie na 2 miejscu z poważnymi szansami na awans.

 

Przed spotkaniem z Saint-Etienne, w prasie pojawiły się plotki, o moim rzekomym odejściu z Monaco. Miałbym zostać nowym menadżerem VFL Wolfsburg,ale szybko zdementowałem te pogłoski. Gospodarze dzisiejszego meczu okupują 14 miejsce w tabeli z dorobkiem 12 punktów. Jeśli chcemy utrzymać 2 miejsce w lidze, trzeba ten mecz wygrać. Po tych wszystkich podróżach, trzeba dać niektórym co nieco odpocząć. Kilku młodych wskakuje do składu.

 

Sow - Prost, Berni ( Andre 55 ), Cisse, Shiryaev - Tashev, Nampoongah, Nyangweso, Camara ( Chambon 45 ), Calla - Claude

 

Ligue 1, kolejka 11/38

24.10.2032 r, Stade Geoffroy Guichard, Saint-Etienne, 20415 widzów

Saint-Etienne (14) - AS Monaco (4) 4:0

 

Najgorsze nasze spotkanie w tym sezonie. Bekneliśmy za rejs relacji Paryż - Ankara - Saint-Etienne i miałem wrażenie, że nie dojechaliśmy na ten mecz. Chciałbym nie dojechać, przynajmniej było by 3 a nie 4:0. Młodziaki nie zaprezentowały poziomu Ligue 1 i mam obawy, czy w kolejnych spotkaniach, dadzą z siebie więcej. Także bardziej doświadczeni piłkarze się nie popisali. Brakowało nam szybkości jak po rozegraniu 15 meczy w 2 miesiące. Trzeba chwilkę odpocząć i przygotować się do kolejnego meczu.

Odnośnik do komentarza

W tabeli jest bardzo duży tłok ( nie liczę Olympique Marsylii ). Druga w lidze ekipa Olympique Lyon, która zebrała do tej pory 21 pkt ( tyle ile my ) ma nad 9 w lidze Lens tylko 3 punkty przewagi. To pokazuje, że każdy punkt się liczy a my liczymy na 3 punkty w starciu z Nantes. Goście ponieśli 4 porażki z rzędu w lidze i zajmują 18 miejsce w tabeli. Trzeba się podnieść po tej porażce z Saint-Etienne. Dziś nie ma miejsca na eksperymentowanie ze składem, więc wystawię najmocniejszą '11' jaką będę dysponować.

 

Sow - Prost, Martin, Andre, Javier - Gumbrecht, Boulekbache ( Nampoongah 76 ), Nyangweso, Giele, Calla - Claude ( Chambon 76 )

 

Ligue 1, kolejka 12/38

27.10.2032 r, Stade Louis II, Monaco, 8234 widzów

AS Monaco (4) - FC Nantes (18) 1:1 ( Nyangweso )

 

Zacięliśmy się do tego stopnia, że nie potrafimy wygrać u siebie spotkania z drużyną, która jest w totalnym dołku. Do 30 minuty wyglądało to podobnie jak spotkanie z Saint-Etienne. Mało tego po 11 minutach gry, przegrywaliśmy 0:1, ale w 31 minucie odpowiedział zastępujący Golebiewskiego, Nyangweso. Dalej gramy bardzo w kratkę, jeśli chodzi o wykorzystywanie okazji. Raz wpada 4/5 strzałów a raz tak jak w tym spotkaniu 1/19 ( 19 strzałów, 9 celnych ). Szkoda kolejnej straty punktów, bo rywale nam uciekają a nasza forma jest daleka od ideału.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Znów nie było dużo czasu na odpoczynek. Jedziemy do Tuluzy, gdzie rozegramy 4 mecz w ciągu 11 dni. Rywal ciężki a i my zmęczeni. Przewiduję kłopoty, ze zdobyciem choćby punktu, ale damy z siebie wszystko. Odpocznie Boliwijczyk Calla a w jego miejsce na lewym skrzydle pojawi się Lemoine. Do składu powraca także Ukrainiec Shiryaev.

 

Sow - Prost, Martin, Cisse, Shiryaev - Vilaseca, Nampoongah, Nyangweso ( Boulekbache 73 ), Lemoine ( Calla 45 ), Giele - Claude

 

Ligue 1, kolejka 13/38

31.10.2032 r, Stadium Municipal, Tuluza, 18214 widzów

FC Toulouse (7) - AS Monaco (6) 1:1 ( Claude )

 

Mecz bardzo podobny do spotkania z Interem Mediolan. Gospodarze od początku byli lepsi, ale to my wbiliśmy bramkę. 40 metrowy rajd prawym skrzydłem przeprowadził Nyangweso, wyłożył piłkę na 14 metr po ziemi a'la Łukasz Piszczek do Clauda a ten po długim rogu wbił piłkę do siatki rywali. Niestety pózniej było tylko gorzej. Broniliśmy się rozpaczliwie do 82 minuty, ale wtedy po ładnej klepie gola strzelił Milosev. Ten punkt przyjmuję jako dar od niebios - nie zasłużyliśmy na niego.

 

Listopad 2032

 

Bilans : 3-2-1, 11:10

Pozycja w lidze : 6 miejsce, 23 punkty

Stan konta : 11.091 mln euro ( - 1.45 mln euro )

 

Sytuacja w ligach Europejskich

 

Anglia - Liverpool ---> Arsenal Londyn +3

Francja - Olympique Marsylia ---> Olympique Lyon +9

Hiszpania - Atletico Madryt ---> Real Madryt +1

Niemcy - Bayern Monachium ---> Bayer Leverkusen +2

Polska - Podbeskidzie Bielsko-Biała ---> Lech Poznań +2 ( Legia Warszawa w strefie spadkowej )

Włochy - AS Roma ---> Inter Mediolan +1

Odnośnik do komentarza

Jest dołek, bez dwóch zdań. Może awans z grupy Ligi Europejskiej, poprawi morale w drużynie i natchnie chłopaków do lepszej gry. Jednak nawet zwycięstwo w spotkaniu z Trabzonsporem, nie daje nam jeszcze pewnego awansu z grupy. Na pewno nie zagramy 1 składem - już za 3 dni wielkie starcie z Stade Louis II AS Monaco - OM.

 

Francisco - Arnaud, Andre, Berni, Javier - Gumbrecht, Laval, Grosejan, Camara, Giele - Chambon

 

Liga Europejska, Faza Grupowa 4/6

04.11.2032 r, Stade Louis II, Monaco, 8787 widzów

AS Monaco (2) - Trabzonspor (4) 3:1 ( Chambon x2, Grosejan )

 

Moje rezerwy dały z siebie wszystko i prawdę mówiąc, to wyglądało to lepiej niż gra 1 zespołu. Na początku byliśmy nieco spięci i po prostu nie układała nam się gra, ale chłopaki po przerwie zagrali na luzie, bez presji i to dało wspaniały efekt. Odwrotnie do poprzednich meczy, to my w 2 połowie zdominowaliśmy rywali i zdobyliśmy cenne 3 punkty. Błąd przy golu dla Trabzonu, popełnił Francisco, ale pozbierał się w 2 części gry i popisał się 2 dobrymi interwencjami. Bardzo fajnie zagrał Grosejan, który pięknie wbiegał jako fałszywy napastnik i miał co najmniej 2 świetne okazje na podwyższenie wyniku. Przy dobrym układzie kolejnych meczy w naszej grupie, możemy nawet przegrać oba spotkania a i tak awansujemy.

 

Inter Mediolan zapewnił sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek, pokonując na własnym terenie Kaiserslautern 2:0. Dzięki temu zwycięstwu Włochów, do pewnego awansu wystarczy nam 1 punkt.

 

Podbeskidzie pokonało u siebie Albański Flamurtari 4:2 i na 2 kolejki przed końcem, ma 5 punktów przewagi nad Spartakiem Moskwa z którym zagra w ostatnim meczu grupowym. Lechia Gdańsk, która straciła już szansę na awans z grupy, pokonała na PGE Arenie Dinamo Bukareszt 3:2.

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

W spotkaniu z Trabzonsporem w większości zagrali piłkarze, którzy ostatnio odpoczywali i zagraliśmy bardzo dobry mecz. Liczę na podobny efekt w starciu z faworytem nr. 1 do mistrzostwa - Olympique Marsylią. Goście są na fali i nie da się ukryć, że każda strata punktów przez OM będzie dużą niespodzianką. My liczymy na sprawienie sensacji. Od niepamiętnych czasów, spodziewamy się kompletu publiczności na stadionie - na trybunach ma zasiąść ponad 17 tyś kibiców.

 

Sow - Prost, Martin, Cisse, Shiryaev - Vilaseca, Boulekbache, Nyangweso ( Chambon 66 ), Calla, Giele - Claude

 

Ligue 1, kolejka 14/38

07.11.2032 r, Stade Louis II, Monaco, 17181 widzów

AS Monaco (8) - Olympique Marsylia (1) 1:3 ( Cisse )

 

Nie oszukujmy się, nie było dziś szans z tak dysponowanym rywalem. Ich napastnicy byli 2-3 razy szybsi w swoich reakcjach, od mojej linii defensywnej. Cisse co prawda trafił do siatki rywali, ale pózniej wpakował piłkę do naszej bramki i był to gol na 1:3. 22-8 w strzałach dla Marsylii mówi wszystko. Trzeba walczyć w tym sezonie o awans do Ligi Europejskiej, bo na nic więcej nas chyba nie stać. Jedyny plus całej sprawy, to ponad 17 tysięcy ludzi, choć wiemy, że na kolejne spotkanie przyjdzie pewnie nieco ponad połowa tego co dziś.

Odnośnik do komentarza

Do treningów po dłuższej przerwie, powrócił Golebiewski, ale to nie koniec kłopotów z kontuzjami. Urazu doznał Chambon i nie będę mógł z niego skorzystać, przez najbliższe 3-4 tygodnie.

 

Po wyraznej porażce z Marsylią, czas na teoretycznie najłatwiejsze spotkanie jak do tej pory - gramy z Evian, które przegrało wszystkie 14 meczy w tym sezonie. Jeśli nie wygramy, to skompromitujemy się na oczach całej Francji. Zobaczę jak będzie czuć się Golebiewski - może wejdzie w 2 połowie. Liczę na strzelaninę i dodanie graczom pewności siebie.

 

Sow - Prost, Martin, Cisse, Shiryaev - Gumbrecht, Vilaseca ( Laval 70 ), Boulekbache ( Golebiewski 45 ), Calla, Giele - Claude

 

Ligue 1, kolejka 15/38

20.11.2032 r, Stade Park Des Sports, Evian, 4389 widzów

FC TG Evian (20) - AS Monaco (8) 1:4 ( Claude x4 )

 

Jak się spodziewaliśmy, mecz bez większej historii, choć trzeba przyznać, że Evian było dziś skuteczne - oddali 1 strzał na naszą bramkę i zdobyli bramkę. Na szczęście Claude urządził dziś sobie polowanie na bramki i zakończył mecz z 4 trafieniami. Może takie spotkanie, podniesie nas na duchu po nie zbyt udanych ostatnich tygodniach.

 

Claude po strzeleniu 4 bramek drużynie Evian, awansował na 2 miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców z dorobkiem 13 bramek.

Odnośnik do komentarza

osiolek1983 - Dzięki :). Wiesz tak sobie pomyślałem, że nie było dużo tego typu karier, więc chciałem zrobić coś innego

 

W '11' kolejki nie mogło zabraknąć oczywiście Gregory'ego Clauda. Miejsce znalazło się również dla Cisse.

 

Jurgen Klopp został zwolniony z funkcji menadżera Werderu Brema i Wg. mediów jestem głównym kandydatem na jego stanowisko. Decyzję odkładam do końca miesiąca.

 

Ciężkie zadanie przed nami - drużyna Lille w ostatniej kolejce, po pasjonującym boju zremisowała na własnym obiekcie z Olympique Marsylia 3:3. My zdecydowanie polegliśmy w starciu z prawdopodobnym mistrzem Francji, więc spodziewam się równie ciężkiego meczu jak z OM. Jeszcze nie wpuszczę na plac gry od 1 minuty Golebiewskiego - nie ma co się spieszyć. Skład bez zmian w porównaniu do meczu z Evian.

 

Sow - Prost, Martin, Cisse, Shiryaev - Gumbrecht ( Laval 85 ), Vilaseca, Boulekbache ( Golebiewski 64 ), Calla ( Lemoine 86 ), Giele - Claude

 

Ligue 1, kolejka 16/38

27.11.2032 r, Stade Louis II, Monaco, 8480 widzów

AS Monaco (8) - LOSC Lille (13) 2:0 ( Claude x2 )

 

Wracamy na właściwe tory. Znów graliśmy to, co było naszą firmową grą na początku sezonu - szybko, po ziemi, na jeden, dwa kontakty i skutecznie. Nie wiem jakim sposobem Lille trafiło 3 razy do siatki OM, ale w dzisiejszym meczu nie pokazali nic, co mogłoby nam zagrozić. Znów Claude był nieuchwytny dla swoich rywali a jego dyspozycja strzelecka jest niesamowita. W ostatnich 2 meczach trafił aż 6 razy !. Claude idzie po koronę króla strzelców a my pniemy się w górę tabeli.

 

Drużyna Evian robi furorę w lidze. Tym razem polegli na wyjezdzie z Caen 2:7. To i tak nie jest najwyższa porażka w tym roku Evian - wcześniej przegrali z Auxerre na własnym boisku 1:11

Odnośnik do komentarza

Grudzień 2032

 

Bilans : 2-0-1, 7:4

Pozycja w lidze : 5

Stan konta : 10.848 mln euro ( - 279 tyś euro )

 

01.12.2032 r dołączył do nas niezwykle utalentowany prawy obrońca, rodem z Nigerii Eke Bright. Ma on w przyszłości, śmigać po naszej prawej stronie defensywy. Tym samym załatwiłem sobie tę pozycję na kilka lat, ale trzeba będzie jednak jeszcze kogoś młodego poszukać. Dodam jeszcze tylko, że pozyskaliśmy go za darmo z Niger Tornadoes.

 

A my szykujemy się na starcie w Lidze Europejskiej przeciwko Interowi Mediolan. Gospodarze mają już pewny awans z grupy a nam wystarczy do awansu remis. Nasza gra ostatnio wygląda całkiem dobrze, więc z optymizmem podchodzimy do tego meczu. Większych zmian w składzie nie przewiduję, oprócz jednej - wraca na środek pola Golebiewski.

 

5 kolejka Ligi Europejskiej została podzielona na 2 dni - środę i czwartek. My zagramy w czwartek, ale Polskie kluby grały dzień wcześniej. Podbeskidzie pokonało nieoczekiwanie u siebie Fiorentinę 1:0 po samobójczym trafieniu Nildo i awansowało do kolejnej rundy rozgrywek ! Brawo. Gorzej poszło Lechii Gdańsk, która uległa u siebie z naszymi niedawnymi rywalami Lille 0:1 i jak wcześniej pisałem, nie ma już szans na awans.

 

Sow - Prost, Martin, Cisse, Shiryaev - Gumbrecht, Vilaseca ( Laval 43 ), Golebiewski, Calla ( Lemoine 64 ), Giele - Claude

 

Liga Europejska, Faza Grupowa 5/6

02.12.2032 r, Giuseppe Meazza, Mediolan, 53741 widzów

Inter Mediolan (1) - AS Monaco (2) 2:3 ( Claude x3 )

 

Koncert strzelecki Clauda trwa. 9 goli w 3 ostatnich spotkaniach to jego dorobek i trzeba dmuchać i chuchać na naszego napastnika, aby nic tam na treningu się złego nie wydarzyło, bo chłopak jest w niewiarygodnym gazie. Może i Inter miał już pewny awans z grupy, ale był to zupełnie inny mecz do tego ze Stade Louis II, choć znów prowadziliśmy 2:0 i znów rywale wyrównali na 2:2. Jednak to my dominowaliśmy przez całe spotkanie i dzięki temu zwycięstwu, wychodzimy na 1 miejsce w tabeli swojej grupy. Mamy już awans, więc będę mógł dać odpocząć zawodnikom 1 składu w tym ostatnim spotkaniu grupowym z Kaiserslautern.

 

Uraz Vilaseci okazał się nie być tak poważny, jak wcześniej się spodziewano i będzie pauzował przez ok. tydzień

___________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Chcemy utrzymać jak najdłużej, naszą dobrą dyspozycję z ostatnich meczy i jedziemy do Caen z założeniem zdobycia 3 punktów. Liczę na podtrzymanie formy strzeleckiej Clauda, bo bez niego mogłoby być ciężko o gole. Gospodarze plasują się w środku stawki z czego są pewnie zadowoleni, bo przed sezonem byli jednymi z kandydatów do pożegnania się z Ligue 1. Dwie korekty w składzie w porównaniu, do ostatnich spotkań - w miejsce kontuzjowanego Gonzaleza Vilaseci, pojawi się Nampoongah a za Giele na prawe skrzydło powędruje Nyangweso.

 

Sow - Prost, Martin, Cisse, Shiryaev - Gumbrecht, Nampoongah, Golebiewski, Calla, Nyangweso ( Camara 68 ) - Claude ( Grosejan 68 ( Lemoine 76 ) )

 

Ligue 1, kolejka 17/38

05.12.2032 r, Stade Michel d'Ornano, Caen, 15632 widzów

Stade Caen (11) - AS Monaco (9) 1:3 ( Claude, Gumbrecht, Prost )

 

Bardzo się cieszę z tych 3 punktów. Już nie chodzi o sam wynik i grę, bo te były naprawdę solidne, ale wreszcie Claude został odciążony jeśli chodzi o zdobywanie bramek. Już nie tylko na jego barkach spoczywa nasz dorobek bramkowy, ale i inni zawodnicy chętniej podłączali się pod akcje ofensywne. Krótko pograł Grosejan, bo tylko 8 minut. Po meczu okaże się co się tak naprawdę wydarzyło. Wreszcie też zdobyliśmy coś ze stałego fragmentu gry ( Gumbrecht z rzutu wolnego gol, od słupka ), bo w ostatnich nie tylko meczach, ale wręcz tygodniach bardzo to u nas kulało.

 

Na szczęście Grosejan tylko stłukł nogę i jego przerwa w grze, nie powinna przekroczyć tygodnia.

 

Lider Ligue 1 Olympique Marsylia, zaczyna tracić swoją sporą przewagę nad rywalami. Po remisie z Lille, tym razem polegli w Lorient 0:1. Ich przewaga spadła do 4 punktów nad Lyonem.

 

Sytuacja w ligach Europejskich

 

Anglia - Arsenal ---> Liverpool +1

Francja - Olympique Marsylia ---> Olympique Lyon +4

Hiszpania - Atletico Madryt ---> Real Madryt +0

Niemcy - Bayern Monachium ---> Bayer Leverkusen +7

Polska - Podbeskidzie Bielsko-Biała - Lech Poznań +0

Włochy - Juventus Turyn ---> Siena +4

 

Tabela ligi Francuskiej

Odnośnik do komentarza

Jest dobrze a może być jeszcze lepiej, bo do końca tej rundy, terminarz nam sprzyja. Teraz czekają nas 2 mecze u siebie w lidze - z Nimes i Stade Rennais. Oba te spotkania przedzielone będą meczem w ramach Ligi Europejskiej z Kaiserslautern. Choć z Nimes nie powinniśmy mieć większych kłopotów, to na awans przed Stade Rennais nie mamy raczej co liczyć - rywale zagrają u siebie z Caen. Na ławkę po ponad miesięcznej przerwie, wraca Chambon.

 

Sow - Prost, Martin, Cisse, Javier - Gumbrecht, Nampoongah, Golebiewski, Calla, Giele - Claude

 

Ligue 1, kolejka 18/38

11.12.2032 r, Stade Louis II, Monaco, 8204 widzów

AS Monaco (4) - Olympique Nimes (18) 3:0 ( Claude x2, El Hadji Diarro sam. )

 

Kolejne 3 punkty zainkasowane. Wedle starej zasady, mistrzostwo a w naszym przypadku wysokie miejsce w lidze, zdobywa się wygrywając mecze z tymi słabszymi ekipami i cieszy, że nie tracimy ostatnio z nimi głupio punktów. Dalej fason trzyma Claude, który nęka obronę rywala, bez względu na to z kim gramy, o co gramy i gdzie gramy. Swoje spotkanie wygrała też ekipa Stade Rennais, więc utrzymujemy 1 pkt straty do nich a w następnej kolejce zmierzymy się z nimi w bezpośrednim spotkaniu.

 

Niestety, Claude przekroczył limit żółtych kartek i nie wystąpi w tym meczu ;(

 

Boulogne - Evian 2:2 !!!

__________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Odbyło się losowanie 9 rundy Pucharu Francji - zmierzymy się z ESTAC Troyes na wyjezdzie.

 

Przed nami ostatnie spotkanie grupowe Ligi Europy. Podejmujemy u siebie Kaiserslautern. Awans mamy pewny, więc nie będę przemęczać chłopaków, których przygotowuje na arcyważne spotkanie ze Stade Rennais. Wyjątkiem będzie Claude, który niestety nie wystąpi w meczu ligowym, więc niech sobie postrzela. Większość składu, to będą młodziaki.

 

Znów rozdzielono ostatnią kolejkę na 2 dni i znów Polskie kluby grały wcześniej. Podbeskidzie nie miało dużo do powiedzenia w starciu na Łużnikach ze Spartakiem Moskwa i polegli 0:3, ale już wcześniej zapewnili sobie awans z grupy. Dużą sensację sprawiła w ostatniej kolejce drużyna Lechii Gdańsk, która pokonała w Petersburgu na otarcie łez, miejscowy Zenit 3:2

 

Francisco - Arnaud, Berni, Andre, Javier - Laval, Nampoongah, Boulekbache, Chambon, Lemoine - Claude

 

Liga Europejska, Faza Grupowa 6/6

16.12.2032 r, Stade Louis II, Monaco, 10327 widzów

AS Monaco (1) - Kaiserslautern (3) 2:1 ( Claude x2 )

 

Z tym Claude'm to chyba jakiś bug jest, bo trafia absolutnie wszystko. Kolejne 2 bramki na jego koncie powodują, że ma w tym sezonie, we wszystkich rozgrywkach już 22 bramki w 20 spotkaniach ! a to dopiero połowa sezonu. Wielka szkoda, że nie zagra w najbliższym meczu ligowym. Swojaka w tym meczu zanotował Berni, który chwile przed meczem, chciał ze mną porozmawiać o częstszych występach. Nie mówię, że tym meczem oddalił się od nich, ale... Teraz pełna koncentracja i czekamy na rywali z Rennes.

 

Claude został wybrany graczem meczu po raz 9 w tym sezonie, czym pobił klubowy rekord pod względem nagród, dla piłkarza meczu. Wcześniejszy rekord należał do Alfeusa Mbahy, który w sezonie 2021/2022 zdobywał tę nagrodę 8 razy.

 

Oczywiście odbyło się losowanie par 1/32 Ligi Europy. Los nie był dla nas zbyt łaskawy - zmierzymy się w dwumeczu z Szachtarem Donieck. Jedyna Polska drużyna w stawce - Podbeskidzie zmierzy się z Tureckim Galatasaray. W przypadku awansu, czeka nas teoretycznie łatwiejsze zadanie, bowiem zagramy albo z Getafe albo z Bursasporem.

___________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Ostatnie oficjalne spotkanie w tym roku kalendarzowym przed nami. Drużyna Stade Rennais zajmuje w tym momencie 3 miejsce w tabeli z 1 pkt przewagi nad Monaco. Na pewno jesteśmy osłabieni brakiem Claude'a, za którego w ataku zmuszony jestem postawić Chambona. W ataku gości, nasz były piłkarz - Genival.

 

Sow - Prost, Martin, Cisse, Shiryaev - Gumbrecht, Vilaseca, Golebiewski ( Nampoongah 77 ), Muyuma, Calla ( Lemoine 77 ) - Chambon ( Grosejan 62 )

 

Ligue 1, kolejka 19/38

19.12.2032 r, Stade Louis II, Monaco, 9782 widzów

AS Monaco (4) - Stade Rennais (3) 2:0 ( Chambon, Grosejan )

 

TAK JEST ! Kończymy rok na 3 pozycji w tabeli. Nasza gra nie wyglądała tak samo bez Claude'a, ale i tak jakoś sobie poradziliśmy. Goście pokazali, że to 3 miejsce w lidze to nie przypadek. Mieli nawet lekką przewagę w tym spotkaniu, ale niesamowicie zagrała nasza linia defensywna. Cisse zgarnął nagrodę dla zawodnika meczu a młodziutki Grosejan, w samej końcówce meczu zdobył pięknego gola, który rozwiał wszelkie wątpliwości co do końcowego wyniku. Wielka radość w klubie, bo kto by się spodziewał po tym kryzysie w 2 połowie pazdziernika, że będziemy na półmetku rozgrywek, zajmować 3 miejsce w lidze. To było nasze 5 zwycięstwo w lidze z rzędu i po tym względem, jesteśmy najlepszą drużyną w lidze na dzień dzisiejszy.

 

Pamiętając, jak dobrze nam szło w poprzednim sezonie po nowym roku, postanowiliśmy i w tym wyjechać na mały obóz do Niemiec, aby tam rozegrać jeszcze kilka sparingów. Zagramy m.in z Mainz.

 

Sytuacja w ligach Europejskich

 

Anglia - Arsenal ---> Manchester City +1

Francja - Olympique Marsylia ---> Olympique Lyon +6

Hiszpania - Atletico Madryt ---> Real Madryt +5

Niemcy - Bayern Monachium ---> Bayer Leverkusen +5 ( BvB w strefie spadkowej )

Polska - Lech Poznań ---> Olimpia Elbląg +3 ( Legia 3 punkty nad strefą spadkową )

Włochy - Juventus Turyn ---> Inter Mediolan +2

 

Reprezentacja

 

Przepraszam tych, którzy liczyli na krótkie wpisy dotyczące naszej reprezentacji, ale po prostu o niej zapomniałem. Po udanych mistrzostwach Europy, nasza kadra rozpoczęła batalię o awans na mundial 2034, który rozegrany zostanie na boiskach Australii. W swojej grupie po 4 kolejkach zajmujemy 2 miejsce, zaraz za Włochami ( 12 pkt ), Polska zgromadziła 7 punktów, tyle samo co 3 w tabeli Czarnogóra. 4 miejsce na razie dla Grecji ( 5 pkt ) a dalej są Gruzja ( 3 pkt ) i Luksemburg ( 0 pkt ). Rozegraliśmy też 2 towarzyskie spotkania w listopadzie - z Norwegią ( 3:1 ) oraz Łotwą ( 2:1 ). Jesteśmy na bardzo wysokim 11 miejscu w rankingu Fifa.

 

Tabela ligi Francuskiej po 19 kolejkach

Odnośnik do komentarza

bacao - Wiesz, że 2 raz już się pierdykłem na tej 1/32 :D oczywiście 1/16

 

Choć jeszcze niedawno Shiryaev chciał zmieniać klub, to jednak udało przekonać się go do podpisania nowego, 2-letniego kontraktu.

 

Zarząd dał mi wolną rękę, przy zmianie oczekiwań na ten sezon. Postanowiłem, że moim celem będzie awans do Ligi Mistrzów. Ryzykowne posunięcie, ale wierze w mój zespół. W efekcie tego otrzymałem dodatkowe 9 mln euro na transfery, więc można się wzmocnić tu i ówdzie.

 

Rozpoczynamy swoje małe Tournee. Na sam początek pykniemy gierkę z meksykańskim Chivas. Kolejne mecze to już rywale z Niemiec.

 

Towarzyskie

 

23.12.2032 r, AS Monaco - Chivas Guadalajara 0:3

27.12.2032 r, RFC Seraing - AS Monaco 0:6 ( De Voo sam. Vilaseca, Chambon x2, Arnaud, Grosejan )

30.12.2032 r, FSV Mainz - AS Monaco 0:4 ( Giele x2, Chambon, Andre )

03.01.2033 r, SC PreuBen Munster - AS Monaco 0:0

05.01.2033 r, Lommel United - AS Monaco 0:0

 

Stosunek do sparingów mam taki, że nie liczy się wynik tylko dobra gra. Dobrej gry zabrakło w meczu z Chivas, ale tam graliśmy baardzo rezerwowym składem. Kolejne spotkania układały się po naszej myśli, choć niekiedy brakowało skuteczności pod bramką rywali. Wiadomo, nie zawsze grał 1 skład a pewnie gdyby na boisku pojawiał się częściej Claude, to może wygralibyśmy resztę meczy sparingowych, ale jak mówiłem, nie ważny był wynik tych spotkań. Fajnie spisywał się Bright, kto wie czy nie powalczy o prawa obronę ze średnio spisującymi się w tym sezonie Shiryaevem i Javierem.

 

Transfery do klubu

 

John Zeigbo - Al-Hilal - 1.4 mln euro

 

Nie szalałem zbytnio na rynku, ponieważ chcę zaoszczędzić grosza na nowe obiekty młodzieżowe. Dlatego do klubu przyszedł tylko jeden zawodnik - John Zeigbo nie kosztował nas dużo a myślę, że godnie zastąpi Nampoongaha, którego będę chciał sprzedać.

 

Koniec roku bieżącego i początek kolejnego, to jak zawsze ogłoszenie najlepszych graczy globu. Złota piłka wpadła w ręce Arthura Sonko Pa, który zgarnął również nagrodę dla najlepszego piłkarza na świecie.

Odnośnik do komentarza

Na cały miesiąc ze składu wypada mi 3 graczy, którzy wyjeżdżają na Puchar Narodów Afryki - Sow, Giele i Muyuma

 

Wracamy do walki o prawdziwe punkty, choć mecz pucharu Francji z Troyes o punkty nie będzie. W zeszłym roku odpadliśmy dosyć wcześnie, ale gdyby to ode mnie zależało, odpadalibyśmy jeszcze wcześniej. No ale prezesiunio sobie zażyczył co najmniej 1/4 finału i mamy zrobić wszystko, aby ten cel osiągnąć. Mam nadzieję, że młodziki, wparte rezerwowymi piłkarzami poradzą sobie z 2-go ligowcem.

 

Sabri - Arnaud, Berni, Cisse, Bright - Laval, Zeigbo, Nyangweso, Lemoine, Camara - Chambon

 

Puchar Francji, 9 runda

09.01.2033 r, Stade de I'Aube, Troyes, 15129 widzów

ESTAC Troyes - AS Monaco 2:3 ( Cisse, Nyangweso, Zeigbo )

 

Nie bez trudu, ale awansowaliśmy do kolejnej rundy rozgrywek. Bardzo dobre spotkanie, spośród moich podopiecznych rozegrali Sabri, który nie raz ratował nam skórę. Bronił pewnie na linii a gole straciliśmy po rzucie rożnym i rzucie karnym i przy każdej bramce, nie miał nic do powiedzenia. Świetne zawody rozegrał Zeigbo. Nasz nowy nabytek kasował większość akcji w zalążku i wyprowadzał grozne kontry. Rywal nie najmocniejszy, ale kilka aspektów naszej gry podobało mi się.

 

Bardzo łatwe zadanie nas czeka w 10 rundzie pucharu Francji - FC Dieppe to drużyna na co dzień występująca we Francuskiej CFA - A

__________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Po spotkaniu pucharowym, Remy Gautier został wypożyczony do Sunderlandu. Jeśli Anglicy zdecydują się go od nas wykupić, będą musieli zapłacić 3.2 mln euro.

 

W 20 kolejce Ligue 1, jedziemy do Boulogne na mecz z 14 drużyną w tabeli. Ostatnie spotkanie pomiędzy obiema ekipami, zakończył się naszym zwycięstwem 2:0. Gole strzelali Claude i Golebiewski. Nie mam nic przeciwko powtórzeniu tego rezultatu. Dobre spotkanie w meczu Pucharu Francji, zaliczył nasz młodziutki bramkarz Sabri, więc pod nieobecność Sowa to on dostanie szansę.

 

Sabri - Prost, Martin, Cisse, Shiryaev - Gumbrecht, Zeigbo ( Vilaseca 70 ), Golebiewski, Calla ( Lemoine 70 ), Chambon - Claude

 

Ligue 1, kolejka 20/38

15.01.2033 r, Stade de Resurgat, Boulogne, 8889 widzów

US Boulogne (14) - AS Monaco (3) 1:5 ( Cisse x3, Calla, Golebiewski )

 

Nie ma to jak dobre, sprawdzone rzuty rożne na długi słupek. Cisse mógł zdobyć o wiele więcej bramek, ale i tak Hattrick środkowego obrońcy, to w dzisiejszych czasach precedens na skalę światową. Mecz od 1 do ostatniej minuty pod nasze dyktando, choć gdyby gospodarze lepiej nastawili celowniki ( 11 strzałów, 2 celne ) to kto wie. Mieli m.in 2 poprzeczki. Jedynym minusem tego meczu, był niezawodny do tej pory Claude - miał ze 2-3 'setki' ale naparzał w bramkarza, jakby grał w zbijaka. Nie mniej jednak odnosimy 6 zwycięstwo z rzędu w lidze i utrzymujemy 3 miejsce w tabeli. Odjechaliśmy 4 w lidze PSG już na 5 punktów.

 

Cisse, Calla i Golebiewski w '11' kolejki

 

Po spotkaniu, doszło do 1 bardzo ważnej zmiany kadrowej w tym sezonie. Beemon Nampoongah miał już 30 lat na karku a 6.5 mln euro, to nie małe pieniądze. Nie wahałem się ani chwili, bo już wcześniej kupiłem Zeigbo a w obwodzie miałem jeszcze Vilasecę oraz młodzież. Jego nowym klubem zostało Angielskie Stoke. Mój budżet transferowy wzrósł do ładnej sumki 14 mln euro, ale nie ma na razie potrzeby wydawania tych pieniędzy.

_________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Liverpool oferował za Golebiewskiego 13 mln euro a Sevilla za Claude'a marne 9 mln euro - Obaj nie odejdą za mniej niż 30 mln euro.

 

Spacerek - tak można powiedzieć o najbliższym mecz pucharu Francji. Zagramy z FC Dieppe a jedyne co wiem o tej ekipie, to że mają stadion o pojemności 2 tyś. Nawet nie wysyłałem scouta, żeby zdał mi raport o tym zespole. Jeśli przegramy, to odchodzę z tego klubu.

 

Sabri - Arnaud, Diarso, Berni, Bright - Laval, Tashev, Nyangweso, Camara, Lemoine - Grosejan

 

Puchar Francji, 10 runda

22.01.2033 r, Stade des Vertus, Dieppe, 2120 widzów

FC Dieppe - AS Monaco 0:5 ( Lemoine x2, Grosejan x2, Nyangweso )

 

Chłopaki chcą chyba, żebym ich jeszcze potrenował, bo zagrali na 100 % z pełnym zaangażowaniem w każdą akcję. Ciężko cokolwiek pisać o takim spotkaniu, bo pewnie domyślacie się jak to wyglądało. Szkoda tylko, że to pewnie nasz ostatni tak łatwy rywal w tym sezonie.

Odnośnik do komentarza

Odbyło się losowanie 11 rundy Pucharu Francji - zagramy z zeszłorocznym spadkowiczem z Ligue 1 - Valenciennes

 

21 kolejka, to spotkanie na Stade Louis II z Guingamp. Goście muszą walczyć o każdy punkt, bowiem zajmują 17 miejsce w tabeli i walczą o utrzymanie się w lidze. My jednak też mamy swoje ambicje i zamierzamy wygrać 7 mecz z rzędu w Ligue 1. W tygodniu gramy puchar Francji, ale to na tym spotkaniu skupiam swoją całą uwagę, przy wyborze najlepszej '11' Po wielomiesięcznej przerwie, na ławkę wraca Knight. Powrócili także Giele i Muyuma z PNA.

 

Sabri - Prost, Martin, Cisse, Shiryaev - Gumbrecht, Vilaseca ( Zeigbo 65 ), Golebiewski, Calla, Giele ( Chambon 65 ) - Claude ( Knight 80 )

 

Ligue 1, kolejka 21/38

29.01.2033 r, Stade Louis II, Monaco, 8211 widzów

AS Monaco (3) - Guingamp (17) 1:1 ( Calla )

 

No ewidentnie jak Claude nie strzela, to ciężej nam wygrywać spotkania. Jednak nie ma co zwalać na napastnika, ogólnie zagraliśmy słabo. Mogę wyróżnić jedynie Callę i Zeigbo. Ten 1 strzelił bramkę na wagę remisu w 88 minucie meczu a ten 2 asystował mu przy golu. 19-7 strzały dla nas, to za mało aby zdobyć dziś 3 punkty. PSG wygrało swój mecz i maja nas w zasięgu ręki.

 

Oscar Calla znalazł się w 11 kolejki, ale co ważniejsze został uznany najlepszym piłkarzem Ligue 1 w styczniu.

______________________________________________________________________________________________________________________________________

 

W styczniu zarobiliśmy 3 mln euro do klubowej kasy. Głównie dzięki sprzedaży Nampoongaha.

 

Ważne spotkanie przed nami. Zarząd przed sezonem postawił prosty cel na puchar Francji - 1/4 finału. Dziś stajemy do walki o ćwierćfinał z Valenciennes. Wiadomo, że 2-go ligowiec zawsze chcę zajść jak najdalej w krajowych pucharach a jeśli dodamy do tego, że mecz odbędzie się na stadionie rywala, to zadanie staje się o wiele trudniejsze.

 

Francisco - Arnaud, Andre ( Martin 74 ), Cisse, Shiryaev - Vilaseca, Boulekbache, Golebiewski, Muyuma, Calla - Claude ( Lemoine 90 )

 

Puchar Francji, 11 runda

01.02.2033 r, Stade du Hainaut, Valenciennes, 14666 widzów

Valenciennes - AS Monaco 0:2 ( Muyuma kar. Claude )

 

Jak widać po składzie, nie odpuściliśmy tego spotkania. Wiedziałem jak ważne to było dla zarządu, aby awansować do tego ćwierćfinału po tej klapie z zeszłego roku. Podeszliśmy do tego mecz, jak do każdego innego w lidze i widać było naszą wyrazną przewagę. Dobry mecz no i przełamanie Claude'a, który poza bramką, wywalczył też rzut karny. Teraz czekamy na łaskawe losowanie 1/4 PF.

 

No niestety w 1/4 PF zagramy w Paryżu z PSG, ale wcześniej zagramy z tym samym rywalem w najbliższej kolejce Ligue 1.

 

Reprezentacja

 

Nasza kadra najbliższe spotkanie rozegra w marcu, ale nadal zajmujemy znakomite 11 miejsce w rankingu Fifa. Prowadzi Holandia przed Argentyną i Brazylią.

 

Sytuacja w ligach europejskich

 

Anglia - Liverpool ---> Manchester City +7

Francja - Olympique Marsylia ---> Olympique Lyon +6

Hiszpania - Atletico Madryt ---> Real Madryt +3

Niemcy - Bayern Monachium ---> Bayer Leverkusen +4

Polska - Lech Poznań ---> Olimpia Elbląg +3 ( przerwa w rozgrywkach )

Włochy - AS Roma ---> Inter Mediolan +5

Odnośnik do komentarza

Bardzo ważny mecz, dla układu tabeli. Gramy z PSG na Parc des Princes. Rywale są za nami w tabeli ze stratą 1 punktu i obie drużyny zrobią wszystko, aby wygrać ten mecz, choć gdyby ktoś proponował mi remis przed meczem, wziąłbym go z otwartymi ramionami. Do składu wskakuje Zeigbo, do którego mam większe zaufanie, niż do Boulekbacha - nie wiem czy 34 letni zawodnik, poradziłby sobie fizycznie w takim meczu.

 

Sow - Prost, Martin ( Andre 45 ), Cisse, Shiryaev - Gumbrecht, Zeigbo, Golebiewski, Calla, Muyuma ( Chambon 75 ) - Claude ( Knight 88 )

 

Już w 3 minucie meczu mogliśmy objąć prowadzenie. Piłkę z prawego skrzydła wrzucał Muyuma, głową uderzył Golebiewski, ale trafił tak nie czysto w piłkę, że ta niemal przelobowała bramkarza PSG. Na ratunek gospodarzom przybył jeden z obrońców, który wbił piłkę z linii bramkowej. Dobrą interwencją w 7 minucie spotkania popisał się Sow, broniąc sytuację sam na sam z napastnikiem gospodarzy Lobosem. 15 minuta gry, z autu piłkę wrzucił na nasze pole karne jeden z graczy PSG, Cisse razem z Prostem wybijali piłkę tak nie udolnie, że ta spadła wprost pod nogi pomocnika paryżan Diofe'a a ten potężnym strzałem dał prowadzenie swojej drużynie. Kwadrans pózniej było już 1:1. Z lewej strony piłkę wrzucił Prost, do piłki wyskoczył Muyuma, ale jego strzał obronił bramkarz gospodarzy. Obrońcy chcąc wbić piłkę z pola karnego zrobili to w ten sposób, że jeden nabił drugiego a piłka odbita od środkowego defensora PSG Gomisa, wpadła do siatki. Tuż przed przerwą, świetnie na refleks wybronił strzał z 4 metrów SoW, piłkę wybił Cisse a ta trafiła do Golebiewskiego. Polak szybko rozrzucił akcje na prawą flankę do Muyumy, który wrzucił futbolówkę na bliższy słupek. Tam jak Filip z Konopi wyskoczył Claude i umieścił piłkę w siatce. Gol do szatni i 2:1. Gospodarze zmotywowani w przerwie przez swojego menadżera, szybko doprowadzili do wyrównania. Topalović po ładnej akcji całej drużyny w 54 minucie trafia do naszej siatki. Znów troszkę nie popisała się linia obronna w której są zbyt duże luki, między środkowym a bocznym obrońcą. Widząc, że napór rywala wzrastał, postanowiłem wpuścić szybkiego Chambona w miejsce Muyumy, który rozegrał bardzo dobre zawody i przeszedłem na grę z kontrataku. Choć gospodarze mieli jeszcze kilka świetnych okazji, do zdobycia gola na wagę 3 punktów, to dzięki świetnej postawie Sowa wywozimy z Paryża 1 punkt.

 

Ligue 1, kolejka 22/38

06.02.2033 r, Parc des Princes, Paryż, 34509 widzów

Paris-Saint-Germain (4) - AS Monaco (3) 2:2 ( Gomis sam. Claude )

 

Czy taki styl opisywania meczy bardziej wam pasuje ? czy może wrócić do króciutkich opisów spotkań ?

Odnośnik do komentarza

Przed nami derby Cote d'Azur - AS Monaco - OGC Nice. Goście zajmują miejsce w strefie spadkowej z 1 punktem straty do bezpiecznej 17 pozycji. My w lidze w ostatnich 2 meczach, zdobyliśmy tylko 2 punkty, ale wydaje się, że dziś powinniśmy zgarnąć pełną pulę. Bez zmian w składzie - wszyscy w dobrej formie fizycznej jak i psychicznej. Do boju !

 

Sow - Prost ( Andre 55 ), Martin, Cisse, Shiryaev - Gumbrecht, Zeigbo, Golebiewski, Calla, Muyuma - Claude

 

Dość nieoczekiwanie to goście lepiej rozpoczęli to spotkanie. Dłużej utrzymywali się przy piłce, lepiej nią operowali, stwarzali zagrożenie pod naszym polem karnym, choć strzałów z tego nie było. Nasze poczynania ofensywne, ograniczały się do sytuacji po rzutach rożnych. Na 1 dobrą, składną akcję naszej drużyny trzeba było czekać aż do 43 minuty, gdy Muyuma ładnie zakręcił obrońcą gości, wrzucił w pole karne, gdzie nie pewną interwencją popisał się bramkarz Nicei, ale w porę jego błąd naprawili obrońcy wybijając piłkę w aut. Po przerwie mało się działo, aż do 65 minuty meczu. Wtedy to Andre posłał świetne, 50-cio metrowe prostopadłe podanie do Calli, ten uderzył po długim rogu, jednak jego strzał obronił goalkeeper gości. Do odbitej piłki dopadł Golebiewski i z 6 metrów trafił... w słupek. Usprawiedliwia go jednak fakt, że strzelał z niemal '0' kąta. Na 15 minut przed końcem spotkania, wreszcie mądrością w rozegraniu piłki błysnął Golebiewski, który posłał świetną piłkę z głębi pola do wychodzącego na czystą pozycję Claude'a a ten jak na niego przystało ( na niego w dobrej formie ) wbił piłkę w górny róg bramki rywali i prowadziliśmy 1:0. Do końca meczu już nic się nie zmieniło i mogliśmy się cieszyć ze zdobytych, choć nie bez problemów 3 punktów, które dają nam nadal 3 miejsce w tabeli.

 

Ligue 1, kolejka 23/38

13.02.2033 r, Stade Louis II, Monaco, 12416 widzów

AS Monaco (3) - OGC Nice (18) 1:0 ( Claude )

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...