Skocz do zawartości

Wiślacki Patriota


tomba

Rekomendowane odpowiedzi

Miedź Legnica

 

 

Sezon dla nas bardzo udany, zdobyliśmy potrójną koronę. W superpucharze ograliśmy Legię 2:0, w pucharze Polski Śląsk 3:1, w rozgrywkach T-Mobile Ekstraklasy raczej z dużym spokojem sięgnęliśmy po trofeum już trzeci rok z rzędu. Aha, zapomniałbym, tutaj tabela: T-Mobile Ekstraklasa 2014/15. Rozgrywki w europejskich pucharach były dla nas tym razem bardzo udane, mimo iż nie udało się wyjść z grupy to zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze, a do awansu zabrakło nam zaledwie punktu. Po odpadnięciu z ligi mistrzów rozegraliśmy jeszcze 4 mecze w lidze europejskiej, najpierw wyeliminowaliśmy Steauę, a następnie byliśmy blisko sprawienia sensacji i wyrzucenia za burtę wielki Inter - niestety zabrakło zimnej krwi pod bramką rywala. Królem strzelców ekstraklasy już drugi raz z rzędu został Daniel Sikorski z 23 bramkami na koncie.(szkoda, że w realu tak nie strzela) Najlepszym asystentem natomiast Michał Janota, z 16 oczkami. Piłkarzem sezonu również został wybrany Daniel Sikorski, ale dziwi mnie, że wśród nominowanych nie było Kucharczyka czy Stępińskiego. Menadżerem sezonu został trener Sandecji, Jarosław Araszkiewicz, a moja skromna osoba zajęła w tym plebiscycie drugie miejsce. W następnym sezonie w ekstraklasie nie zobaczymy już Korony Kielce oraz GKS-u Bełchatów, a z pierwszej ligi awans uzyskał GKS Katowice oraz (tutaj chyba bez zaskoczenia) Lech Poznań. Trofeum ligi mistrzów w końcu zdobył Manchester United, który po karnych pokonał Barcelonę. Co ciekawe, Sir Alexa Fergusona zastąpił Pep Guardiola, więc pokonał on drużynę której tak wiele zawdzięcza. W angielskim finale ligi europejskiej zwyciężył Arsenal Londyn, pokonując 3:2 Tottenham Hotspur. Teraz czas na kadrę:

 

Bramkarze: (Mecze/Średnia)

 

Artur Boruc (53/6.92) - Artur rozegrał sezon na przyzwoitym poziomie, oczywiście nie obyło się bez babolów, dlatego też chcę zakupić kogoś kto powalczy o pierwszy skład z "Borubarem".

 

 

Obrońcy: (Mecze/Bramki/Asysty/Średnia)

 

Arilton (22/0/2/7.20) - Brazylijski obrońca okazał się strzałem w dziesiątkę, rozegrał dobry sezon, chociaż troszkę więcej mógł pokazać w ofensywie.

Michał Czekaj (20/0/1/7.04) - Młodego Polaka nie oszczędzały kontuzję i sporo czasu spędził na leczeniu urazów. Prawdopodobnie go sprzedam, za co większość kibiców "Białej Gwiazdy" mnie pewnie znienawidzi.

Tomasz Jodłowiec (34/2/2/7.27) - Tomek przyszedł jako ostoja defensywy i takim też został. Bardzo pewny w swoich poczynaniach.

Maciej Sadlok (29/0/0/6.98) - 0 asyst mówi samo za siebie, czas Maćka na Reymonta dobiega końca.

Gordan Bunoza (38/0/1/7.28) - Razem z Jodłą tworzyli ścianę nie do przebicia, jednak po przyjściu Postulki będę miał spory dylemat na kogo stawiać.

Mateusz Slodowy (26/0/1/7.06) - Od niego podobnie jak od Sadloka muszę wymagać więcej w ofensywie, jedna asysta na 26 spotkań "dupy nie urywa".

Yassine Dhaou (15/0/1/7.13) - Dobry zakup, gra dobrze, nie popełnia zbyt wielu błędów do tego cały czas się rozwija.

Piotr Żemło (13/0/1/7.34) - Gdy tylko grał to nie zawodził, myślę, że spokojnie może powalczyć o podstawowy skład z Jodłowcem i Bunozą.

Adam Pazio (14/0/3/7.13) - W pierwszej części sezonu coś tam grał, później już nie. Prawdopodobnie opuści nasz zespół.

Jan Postulka (35/6/1/7.47) - FENOMELNY ZAKUP! Ten zawodnik jest poprostu niemożliwy, czyści w defensywie, w pojedynkach główkowych nie do pokonania.

 

 

Pomocnicy:

 

Alan Uryga (34/4/4/7.30) - Alan się bardzo rozwinął w tym sezonie i z przeciętnego piłkarza wyrósł na porządnego ligowca. Dodatkowo zainteresowało się nim niemieckie Mainz, ale nie ma mowy żebym go puścił :)

Semir Stilic (24/4/4/7.13) - Ładnie sobie pogrywał u nas bośniak, jeśli uda mi się wynegocjować z Karpatami cenę do 1.5 mln to u nas zostanie, w przeciwnym wypadku wróci na Ukrainę.

Michał Szewczyk (21/4/7/7.10) - Na początku w moich planach nie widziałem miejsca dla tego zawodnika, jednak udało mu się rozegrać sporo spotkań i muszę powiedzieć, że jestem nim pozytywnie zaskoczony.

Miroslav Radovic (36/6/4/7.21) - Trochę więcej oczekiwałem po tym zawodniku, po za tym ma już 31 lat i to jest ostatni dzwonek żebym na nim zarobić.

Enzo Kalinski (34/2/3/7.03) - Dobry zakup, gdy tylko dostawał szansę to walczył do upadłego. Mimo iż ma już 28 lat to jego statystyki rosną co mnie bardzo cieszy.

Mateusz Możdżeń (36/0/2/6.91) - Słaby, ale to bardzo słaby sezon Mateusza. Postaram się go sprzedać, tym bardziej, że zaklepałem sobie transfer zawodnika, za którego Legia wcześniej "zaśpiewała sobie" 5 mln.

Dawid Plizga (26/10/15/7.40) - Ktoś tutaj pisał, że będę miał z Dawid pociechę i tak też faktycznie jest. Już drugi sezon na równym, dobrym poziomie, jeden z lepszych zawodników w klubie.

Patryk Małecki (44/9/16/7.13) - "Boiskowy chuligan" jak go nazywają media spisał się w tym sezonie bardzo dobrze i rośnie zainteresowanie jego osobą. W tej chwili chcą go takie kluby jak: Real Sociedad, AS Roma, Wigan Athletic czy Sevilla.

 

 

Napastnicy:

 

Michał Kucharczyk (48/32/16/7.51) - Spodziewałem się po tym zawodniku dobrej gry, ale nie aż takiej! Potrafił wypracować sytuację z niczego, na prawdę fenomenalny zawodnik.

Jovan Vucinic (21/11/3/7.28) - Już nie miał tak wielu szans na grę jak w poprzednim sezonie, mimo to gdy grał to nigdy nie zawiódł.

Romell Quioto (7/2/4/7.46) - Był na wylocie z mojego klubu, jednak został i pokazał się z dobrej strony. Niestety w tym okienku już na 100% odejdzie, bo dołączy do nas utalentowany napastnik z Lecha ;)

Mariusz Stępiński (27/19/17/7.52) - Kolejny znakomity gracz, 19 bramek i 17 asyst robi wrażenie, razem z "Kucharzem" tworzyli duet nie do zajebania.

Odnośnik do komentarza

Powołania na mecze eliminacyjne z Łotwą i Litwą otrzymali:

 

Bramkarze:

 

Wojciech Szczęsny (23/0)

Łukasz Skorupski (0/0)

Artur Boruc (58/0)

 

 

Obrońcy:

 

Layvin Kurzawa (3/1)

Damien Perquis (13/1)

Łukasz Piszczek (49/0)

Jakub Wawrzyniak (32/0)

Damian Zbozień (0/0)

Adam Danch (17/2)

Łukasz Broź (2/0)

Hubert Wołąkiewicz (7/0)

 

 

Pomocnicy:

 

Mateusz Klich (1/0)

Bartosz Salamon (8/1)

Paweł Wszołek (9/0)

Ariel Borysiuk (23/3)

Eugen Polanski (15/0)

Tomasz Kupisz (12/2)

Maciej Rybus (38/3)

Patryk Małecki (9/2)

 

 

Napastnicy:

 

Daniel Sikorski (0/0)

Robert Lewandowski (67/34)

Michał Kucharczyk (10/2)

Mariusz Stępiński (0/0)

 

 

"Jeb*ć Messiego, My tu mamy Sikorskiego! :D" A tak na poważnie, Daniel został królem strzelców drugi rok z rzędu, dlatego też wypada go wreszcie powołać.

Odnośnik do komentarza

Łotwa to ciekawa drużyna, ma kilku dobrych zawodników jak Rudnevs, Gorkss, Lukjanovs czy Cauna, jednak nigdy jakoś nie zaistniała w Europie. Już w 16 minucie wyszliśmy na prowadzenie, gdy z rzutu wolnego piłkę wrzucił Rybus a bramkę głową zdobył Danch. W 33 minucie było 2:0, Borysiuk bardzo ładnie podał do SIkorskiego ten przeszedł bramkarza i w swoim debiucie zdobył bramkę. W 42 minucie wpadła kolejna bramka, Kupisz dobrze zabawił się z rywalami na skrzydle, podał do Sikorskiego a ten spokojnie umieścił piłkę w siatce. Osiem minut po przerwie Łotwa w końcu zdobyła gola, Rudnevs dośrodkował w polu karnym a tam Cauna wyprzedził Piszczka i zdobył bramkę. W 56 minucie kolejna bramka dla nas, znowu Borysiuk w roli głownej, tym razem dobrym podaniem obsłużył Lewego, jednak bramkarz wybił piłkę spod nóg naszego asa, ale do piłki dopadł Sikorski i ustrzelił hattricka. W 69 minucie drugą bramkę zdobyli łotysze, a konkretnie Rey po dobrym rajdzie. Sikorskiemu trzy bramki nie wystarczały, dlatego też postanowił ustrzelić jeszcze dwie ;) Odpowiednio w 71 i 75 minucie zdobywał bramki i swój debiut zakończył z pięcioma na koncie. Niezły wynik, co? :D

 

Eliminacje Mistrostw Europy [5/10]

Skonto - Ryga

Frk: 9,300

Łotwa 2:6 Polska

 

16' Adam Danch 0:1

33' Daniel Sikorski 0:2

43' Daniel SIkorski 0:3

53' Aleksandrs Cauna 1:3

56' Daniel SIkorski 1:4

69' Igor Rey 2:4

71' Daniel Sikorski 2:5

75' Daniel Sikorski 2:6

 

Szczęsny - Piszczek Danch Perquis Kurzawa - Borysiuk Klich (81' Salamon) Kupisz (71' Wszołek) Rybus - SIkorski Lewandowski (56' Kucharczyk)

 

MotM: Daniel Sikorski 10.0

Odnośnik do komentarza

@ssman21 - Dzięki.

@Sam1s - Będzie się działo w okienku transferowym :)

@Maniek_ZKS - Też się zdziwiłem.

@Galizerix - Jak zaraz zobaczycie ten mecz to nie był przypadek :)

 

 

Mecz z Litwą mógł nas znacznie przybliżyć do awansu, dlatego też wypadałoby go wygrać. Już w 29 minucie Sikorski wyszedł sam na sam, ale niestety fatalnia przestrzelił. W 48 minucie już się udało wyjść na prowadzenie, Lewandowski dobrze podał w tempo do SIkorskiego, ten na raty ale pokonał Karcmerskasa. W 53 minucie było 2:0, Borysiuk dośrodkował w pole karne do Kupisza, ten zgrał piłkę na szesnastkę a tam czekał Salamon i umieścił piłkę w siatce. W 59 minucie kolejna bramka, Sikorski ładnie prowadził piłkę, skupił na sobie trzech obrońców i w końcu podał do Lewego a ten zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu. Pewna wygrana i już mamy 5 punktów przewagi nad Walią.

 

Eliminacje Mistrzostw Świata, Grupa A [6/10]

Stadion im. S.Dariusa i S.Girensa

Frk: 9,180

Litwa 0:3 Polska

 

45+4' Daniel Sikorski 0:1

53' Bartosz Salamon 0:2

59' Robert Lewandowski 0:3

 

Szczęsny - Piszczek Danch Perquis Kurzawa (45' Wołąkiewicz) - Borysiuk Klich (45' Salamon) Wszołek Kupisz - Sikorski Lewandowski

 

MotM: Adam Danch 8.8

Odnośnik do komentarza

Transfery z klubu:

 

Michał Czekaj - Tak jak zapowiadałem, tak też się stało, a do tego udało się zebrać porządną sumkę. MVV Maastricht zapłaciło 2.5 mln funtów.

Patryk Małecki - Nie chciałem go sprzedawać, ale sam pojękiwał, że chce zmienić klub na większy. Trudno mu się dziwić, ma już 26 lat. Odszedł do Twente za 3.7 mln.

Miroslav Radovic - 31 lat, trzeba było go sprzedać. Lausanne zapłaciło 1 mln.

Maciej Sadlok - Ostatni sezon nie był dla niego zbyt udany, do tego po przyjściu Dhaou nie miałby pewnego miejsca w składzie. Będzie klubowym kolegom Radovica, a dostaliśmy 2.5 mln.

Mateusz Możdżeń - Kolejny z naszych zawodników który odejdzie do szwajcarskiego klubu Lausanne. Na nasze konto wpłynęło 2.5 mln.

Gordan Bunoza - Podobna sprawa co z Małeckim, bośniak też nosił się już z zamiarem zmiany klubu na lepszy, ale czy faktycznie odszedł do lepszego klubu? Trnawa dała za niego 3.5 mln.

Adam Pazio - Przyszedł za darmo, dostaliśmy 140 tysięcy.

Jovan Vucinic - Będzie grał w klubie razem z Bunozą a na nasze konto wpłynęło 475 tysięcy.

 

Łącznie zarobiliśmy 16.25 mln funtów.

 

 

Transfery do klubu:

 

Alejandro Bongiovanni - Najdroższy zawodnik w historii ekstraklasy, nie wiem czy był tyle warty, Wy to oceńcie. Rosario Central otrzymało 4.5 mln.

Adam Danch - Mam nadzieję, że razem z Postulką będą tworzyć ścianę nie do przebicia. Przyszedł z PSV za kwotę 875 tysięcy.

Jean-Pierre Fournier - To jest pierwszy z kilku młodych zawodników którzy dołączyli do naszego zespołu. Od razu go wypożyczyłem do Miedzi.

Camilo Garcia - Jeden z lepszych zawodników z tych co dołączyli w tym okienku, ale będzie tylko rezerwowym. Za darmo.

Juan Hernandez - Trzeci bramkarz w naszym zespole.

Vladimir Kunovac - Fajny zawodnik, myślę, że może w przyszłości wyrosnąć na solidnego gracza. Będzie się ogrywał w Ruchu Chorzów.

Karol Linetty - Nieźle nie? :D Trójka najlepszych młodych napastników z ekstraklasy u mnie. Brakuje tylko Milika, ale ten już wyruszył na europejskie wojaże. Przyszedł za darmo.

Sylwester Michalak - Wychowanek Gwarka, myślę, że może być z niego dobry zawodnik.

Olexandr Nadj - Będzie zmiennikiem Boruca. Jest to opcja rezerwowa, miał być sprowadzony Tim Krul (Tak, ten z Newcastle), ale niestety wybrał Juventus.

Alexandr N'Doumbou - Dość fajny zawodnik, wychowanek Marsylii przyszedł do nas za 275 tysięcy.

Timo Novotny - Kolejny z młodych, będzie się ogrywał w Podbeskidziu.

Yaya Sanogo - Szkoda, że już nie jest tak dobry jak w 12, mimo to stanowi wzmocnienie dla naszego zespołu.

Lasse Schone - Zobaczymy co z niego będzie, przyszedł do nas z Ajaxu za 1.2 mln.

Gerard Vincent - W przyszłości może być z niego bardzo dobry obrońca, póki co będzie grał dla GKS-u Katowice.

Rafał Wolski - I ostatni transfer. Na niego polowałem od początku gry, ale jak nie Legia chciał za niego 5 mln, to znów nie było kasy. Zapłaciliśmy 2.2 mln.

 

Łącznie wydaliśmy 10.75 mln.

 

 

Zagraliśmy tylko jeden sparing, ulegliśmy Pogoni SIeldce 0:1. Planuje jeszcze jeden transfery, albowiem Dhaou nie ma żadnego zmiennika.

Odnośnik do komentarza

@MoA111 - Niestety.. chciałem przeprowadzić na prawdę fajne transfery, bo miałem ponad 20 mln do wydania... ale nikt nie chciał przyjść. Poważnie zastanawiam się nad opuszczeniem Wisły...

@bacao - Też mi się tak wydaję, że Bongio nie był tyle wart, ale cóż. Co do Garcii to DP odpada, bo nigdy nie gram z defensywnym pomocnikiem.

 

Lipiec 2015:

 

Puchar Towarzyski:

[1/2] Wisła Kraków 0:4 Novara (Jonas Portin, Mattia Maggio, Caetano Calil, Filipe Boniperti)

[O 3 miejsce] FC Groningen 3:1 Wisła Kraków (Genero Zeefuik, Matias Jones, samobój - Alexander N'Doumbou)

 

Liga Mistrzów:

[2 faza] Ventsplis 1:2 Wisła Kraków (Valdis Sabirovs - Karol Linetty, Michał Kucharczyk)

[2 faza] Wisła Kraków 4:0 Ventsplis (Adam Danch, Michał Kucharczyk, Dawid Plizga, Alexander N'Doumbou)

[3 faza] Helsingsborg 3:2 Wisła Kraków (Karl Max, Thomas Sorum, samobój - Alejandro Bongiovanni, Alexander N'Doumbou)

 

Superpuchar Polski:

[Finał] Wisła Kraków 2:2 k Śląsk Wrocław (Mariusz Stępiński, Piotr Żemło - Waldemar Sobota, samobój)

 

 

Podsumowanie: W 2 fazie kwalicikacyjnej spokojnie ograliśmy Ventsplis, gorzej było już w kolejnej. Trafiliśmy na szwedzki zespół Helsingsborg i ulegliśmy po dwóch babolach Boruca. Chyba czas, aby szansę dostał nasz rezerwowy bramkarz Nadj. W superpucharze Polski niestety przegraliśmy ze Śląskiem po rzutach karnych, tym bardziej szkoda, bo prowadziliśmy w tym meczu dwukrotnie...

Odnośnik do komentarza

Mecz Towarzyski:

[1/1] Dania 4:3 Polska (Nicolai Jorgensen, 3x Nicklas Helenius - 2x Arkadiusz Milik, Kamil Grosicki)

 

T-Mobile Ekstraklasa:

[1/30] Wisła Kraków 4:0 Zagłębie Lubin (Yanisse Dhaou, Adam Danch, Angel Correa, Alenxader N'Doumbou)

[2/30] Polonia Warszawa 1:2 Wisła Kraków (Vladimir Dvalishvili - 2x Dawid Plizga)

[3/30] Wisła Kraków 1:2 Lechia Gdańsk (Michał Szewczyk - 2x Mateusz Machaj)

[5/30] Pogoń Szczecin 1:1 Wisła Kraków (Arkadiusz Piech - Karol Linetty)

 

Liga Mistrzów:

[3 faza] Wisła Kraków 1:0 Helsingsborg (Mariusz Stępiński)

[baraż] Wisła Kraków 4:1 Lewski Sofia (Alexander N'Doumbou, Mariusz Stępiński, Rafał Wolski, Karol Linetty)

[baraż] Lewski Sofia 2:1 Wisła Kraków (Nikolay Petrov, samobój - Mariusz Stępiński)

 

 

Podsumowanie: Postanowiłem, że sparingów reprezentacji nie będę opisywał, wydaje mi się, że tak będzie lepiej. Po bezbarwnej grze ulegliśmy Danii 3:4. Swoją drogą, nigdy Wam nie pisałem, jak tam stoimy w rankingu fifa, a szkoda bo byście widzieli jak nasza reprezentacja pnie się w górę. Teraz zajmujemy już.. 3 miejsce! W ekstraklasie zaczęliśmy od mocnego 'ale', Zagłebie nie oddało w tym meczu żadnego strzału. Następnie dość szczęśliwa wygrana z Polonią, gdyby nie Plizga to byśmy nie wywieźli nawet punktu. Porażka z Lechią mega przypadkowa, Machaj w ostatnich minutach popisał się kapitalnym uderzeniem z 30 metrów i Nadj skapitulował. Następnie remis z Pogonią, portowcy zasłużenie zgarnęli punkcik. Po raz kolejny awansujemy do ligi mistrzów i w grupie zagramy z: Szahcatarem Donieck, Borussią M. oraz Manchester United. Postanowiłem już, że jeśli w tym sezonie nie awansujemy do 1/8 to odchodzę z Wisły. Zadanie trudne, ale do wykonania. A co do innych zespołów w europejskich pucharach to tak:

 

- Górnik Zabrze - dał dupy już w 2 rundzie, przegrał po karnych z Botewem Płowdiw.

- Sandecja Nowy-Sącz - podobnie jak Górnik, oni nastomiast ulegli 1:1 0:1 ekipie Javor.

- Śląsk Wrocław - No tutaj to już kompletna porażka.. zespół jakby nie patrzeć z którym bardzo ciężko się gra a również odpadli w 2 rundzie ze Skenderbeu.

 

Dodatkowo pewnie Was to zdziwi, ale sprowadziłem z powrotem do klubu Kube Słowika, parę dni po transferze pokłócił się z władzami Modle i odkupiłem go za 1 mln. Myślałem, że kupie lepszego bramkarza od niego, ale cóż...

Odnośnik do komentarza

Powołania na mecz z San Marino i Walią otrzymali:

 

Bramkarze:

 

Łukasz Skorupski (0/0) [Górnik Zabrze]

Przemysław Tytoń (12/0) [PSV Eindhoven]

Jakub Słowik (1/0) [Wisła Kraków]

 

 

Obrońcy:

 

Layvin Kurzawa (6/1) [AS Monaco]

Damien Perquis (15/1) [betis Sevilla]

Łukasz Piszczek (52/0) [borussia Dortmund]

Tomasz Lisowski (5/0) [Korona Kielce]

Łukasz Broź (3/0) [Glasgow Rangers]

Kamil Glik (28/3) [siena]

Marcin Komorowski (8/0) [Tieriek Grozny]

Adam Danch (20/3) [Wisła Kraków]

 

 

Pomocnicy:

 

Mateusz Klich (3/0) [Augsburg]

Kamil Grosicki (22/3) [Deportivo]

Patryk Małecki (9/2) [Twente]

Ariel Borysiuk (26/3) [Kaiserslautern]

Tomasz Kupisz (15/2) [Heerenveen]

Grzegorz Krychowiak (7/0) [stade de Reims]

Maciej Rybus (40/3) [Tieriek Grozny]

Rafał Wolski (3/0) [Wisła Kraków]

 

 

Napastnicy:

 

Arkadiusz Milik (10/4) [Club Brugge]

Robert Lewandowski (70/35) [borussia Dortmund]

Maciej Jankowski (2/0) [Getafe]

Mariusz Stępiński (0/0) [Wisła Kraków]

 

 

Niestety znowu plaga kontuzji, ze składu wypadli SIkorski, Szczęsny, Kucharczyk, Błaszczykowski. Rozlosowane zostały grupy eliminacyjne do mistrzostw świata 2018, zagramy w grupie z: Anglią, Luksemburgiem, Węgrami, Szwajcarią oraz Azerbejdżanem.

Odnośnik do komentarza

Innego wyniku niż nasza wygrana w tym spotkaniu nikt nie przewidywał, mimo to San Marino stawiło opór i był na prawdę ciężko się przebić przez ich mur. W pierwszej połowie mieliśmy tylko jedną dogodną sytuację, ale Lewandowski trafił w słupek. W 60 minucie Stefanelli wyleciał z boiska za głupi faul w środku boiska na Borysiuku. Od tej pory zrobiło się więcej miejsca i mogliśmy spokojniej konstruować ataki. Jeden taki przyniósł trafienie dla naszej reprezentacji, Grosicki ładnie ograł na skrzydle jednego z obrońców, dośrodkował a piłkę do siatki skierował Borysiuk. W 88 minucie przed kolejną szansą stanął Lewy, ale tym razem trafił w poprzeczke. Mimo tak małego wyniku, myślę, że była to wygrana dość pewna.

 

Eliminacje Mistrzostw Świata, Grupa A [7/10]

Stadion im. Henryka Reymana - Kraków

Frk: 33,326

Polska 1:0 San Marino

 

80' Ariel Borysiuk 1:0

 

Tytoń - Piszczek Danch Glik Kurzawa (45' Lisowski) - Borysiuk Wolski (63' Klich) Grosicki Rybus - Milik (63' Jankowski) Lewandowski

 

MotM: Mattia Censoni 8.0

Odnośnik do komentarza

Meczem z Walią mogliśmy sobie zapewnić awans z grupy, wystarczałby nam tyko punkt, natomiast gdybyśmy wygrali to byśmy mieli pewny awans z miejsca pierwszego. W 40 minucie przeprowdziliśmy ładną akcję, Lewandowski będąc w polu karnym cofnął się i podał do Wolskiego, ten z pierwszej piłki zagrał do Rybusa i było 1:0 dla naszego zespołu. W doliczonym czasie pierwszej połowy walijczycy wyrównali, Piszczek nie dał sobie rady na skrzydle z Bale'm, ten spokojnie dośrodkował a piłkę do siatki skierował Morison. W 84 minucie po raz kolejny Bale ograł Piszczka, wyszedł sam na sam lecz uderzył minimalnie obok lewego słupka bramki. Utrzymaliśmy remis, miało być 10-0-0, ale Walia pokazała, że jest bardzo dobrą ekipą i nie wolno ich lekceważyć. Awans mamy już pewny, jak w następnej kolejce pokonamy Maltę to będziemy pewni pierwszego miejsca.

 

Eliminacje Mistrzostw Świata, Grupa A [8/10]

The Liberty Stadium

Frk: 20,475

Walia 1:1 Polska

 

40' Maciej Rybus 0:1

45+2' Steve Morison 1:1

 

Tytoń - Piszczek Krychowiak Glik Kurzawa - Borysiuk Wolski Grosicki Rybus - Milik (45' Jankowski) Lewandowski

 

MotM: Grzegorz Krychowiak 8.1

Odnośnik do komentarza

Bardziej nerwówka aby strzelić :) San Marino ani razu nie zagroziło, więc o stratę bramki się nie bałem.

 

Wrzesień 2015

 

Puchar Polski:

[2 runda] Termalica Bruk-Bet Nieciecza k 2:2 Wisła Kraków (Kenrick Cornwall, Marcin Pietrowski - 2x Karol Linetty)

 

T-Mobile Ekstraklasa:

[6/30] Sandecja Nowy-Sącz 1:3 Wisła Kraków (Fabian Falowski - 2x Mariusz Stępiński, Alan Uryga)

[7/30] Wisła Kraków 1:1 Jagiellonia Białystok (Romell Quioto - Dzmitry Rekish)

[8/30] Wisła Kraków 2:1 Bogdanka Łęczna (Alan Uryga, Angel Correa - Stefan Spirovski)

[9/30] Wisła Kraków 3:0 Legia Warszawa (2x Michał Szewczyk, Alejandro Bongiovanni)

 

Liga Mistrzów:

[1/6] Wisła Kraków 3:2 Szachtar Donieck (2x Karol Linetty, Mariusz Stępiński - Vitaliy Vitsents, Luiz Adriano)

[2/6] Borussia Moenchengladbach 0:0 Wisła Kraków

 

 

Podsumowanie: Straszna wpadka w pucharze Polski, przegraliśmy z Niecięcza i pożegnaliśmy się z tymi rozgrywkami. W ekstraklasie idzie bardzo dobrze, pewne wygrane z Sandecją, Bogdanką i wspaniały wynik z Legią. Szkoda tylko remisu z Jagą, ale cóż. Zaliczyłem mała wpadkę, Lech Poznań jednak nie awansował do ekstraklasy, zobaczyłem to właśnie dopiero po meczu z Bogdanką, poznaniacy zrównali się z nimi punktami, ale mieli słabszy bilans bramkowy. W lidze mistrzów ładny start, pokonaliśmy Szachtar i wywieźliśmy cenny remis z Niemiec.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...