Skocz do zawartości

Wiślacki Patriota


tomba

Rekomendowane odpowiedzi

Transfery z klubu:

 

Michał Chrapek - Michał dostał ostatnią szansę, jak nic nie pokaże na wypożyczeniu w Górniku to odejdzie z klubu już na zawsze.

Milan Jovanic - W końcu udało się go sprzedać, Betis zapłacił 130 tysięcy.

Fabinho - Na wypożyczeniu w Tychach radził sobie przeciętnie, mimo to Miedź zdecydowała się go zatrudnić i dostaliśmy za niego 85 tysięcy.

Olivier Ferblantier - Pamiętacie za ile przychodził do naszego klubu? Jeśli nie to cofnijcie się o kilka stron i zobaczcie ile udało się na nim zarobić :) Deportivo zapłaciło 1.5 mln funtów.

Matej Sviric - Teraz już by raczej nie miał pewnego miejsca w zespole, dlatego też odszedł. Będzie klubowym kolegom Oliviera, na nasze konto wpłynęło 1.3 mln.

Lorenzo Pique - Czas surinamczyka w naszym zespole dobiegł końca, odszedł do klubu holenderskiego zaplecza, Rijnsburgse Boys.

Paul Anton - Kolejny zawodnik na którym zarobiliśmy sporo kasy, będzie występował w Dusseldorfie a zarobiliśmy 2 mln funtów.

Leonardo Novo - W podsumowaniu kadry pisałem, że urugwajczyk prawdopodobnie odejdzie z klubu. Haugesund zdecydowało się go wykupić za 525 tysięcy.

 

 

 

Transfery do klubu:

 

Artur Boruc - Jego to chyba nie muszę przedstawiąc. Do niedawna podstawowy bramkarz reprezentacji przeze mnie prowadzonej. Dołączył do nas za darmo, gdyż nie zdecydował się na przedłużenie kontraktu z Southampton.

Angel Correa - Ciekawy zawodnik, w przyszłości może być z niego znakomity napastnik. Sprowadzony za darmo.

Cristian - Młody brazylijczyk wypożyczony z Cruzeiro, typowy zapchaj dziura.

Tomasz Hołota - Nie wiem, czy zdoła się przebić do podstawowego składu, ale skoro był do wzięcia za darmo to skorzystałem.

Tomasz Jodłowiec - To właśnie ze względu na jego przyjście nasz zespół opuścił Ferblantier. Były gracz Śląska będzie miał pewne miejsce w pierwszym zespole.

Enzo Kalinski - Pamiętacie go? Swego czasu coś pogrywał w reprezentacji, gdy zobaczyłem, że jest bez klubu ani chwili się nie wahałem i wziąłem go do siebie.

Michał Kucharczyk - Jeden z najlepszych transferów, król strzelców poprzedniego sezonu ekstraklasy przyszedł do nas za darmo!

Adam Pazio - Podobna sprawa jak z Hołotą, do tego Adam może grać na lewej obronie, więc powalczy tam o miejsce w składzie z Sadlokiem.

Jan Postulka - Gdy tylko go zobaczyłem, to wiedziałem, że muszę go mieć. Młody Czech ma fantastyczne warunki fizyczne, jak tylko poprawi przyśpieszenie będzie znakomitym piłkarzem. Zapłaciliśmy Polonii aż 2 miliony funtów.

Miroslav Radovic - O nim już Wam pisałem, zakontraktowałem go już w zimie.

Mariusz Stępiński - Najlepszy transfer z tego okienka! Znakomity snajper, młody, zdolny, Polak, czego chcieć więcej? A no i dołączył za darmo.

Kamil Wroński - Francuz polskiego pochodzenia pogra sobie w drużynie rezerw.

 

 

 

Sparingi:

 

12.07.2014 - 3:0 Koszyce (Patryk Małecki, 2x Miro Radovic)

26.07.2014 - 2:0 Pelikan (Remigiusz Szywacz, Tomasz Zając)

 

 

Walkę o ligę mistrzów zaczniemy z Miką, czyli klubem z Armenii.

Odnośnik do komentarza

Dzięki, oby faktycznie tak było ;)

 

Liga Mistrzów:

[2 faza kwal.] Wisła Kraków 5:0 Mika (Mariusz Stępiński, 2x Michał Kucharczyk, 2x Dawid Plizga)

[2 faza kwal.] Mika 0:3 WIsła Kraków (Michał Kucharczyk, Patryk Małecki, samobój)

[3 faza kwal.] Wisła Kraków 4:2 KR (ISL) (samobój, 2x Michał Kucharczyk, Mariusz Stępiński - Bjarni Olafsson, Gary Martin)

 

Superpuchar Polski:

[Finał] Legia Warszawa 0:2 Wisła Kraków (2x Angel Correa)

 

 

Podsumowanie: W 2 fazie kwalifikacyjnej pewnie roznieśliśmy Mike, już zdążyły zabłysnąć nasze nowe gwiazdy z Kucharczykiem i Radovicem na czele. W następnej rundzie trafiliśmy na islandzki zespół KR, u siebie spokojnie wygraliśmy 4:2, chociaż szkoda straty aż dwóch bramek bo padały one z kompletnie przypadkowych sytuacji. Superpuchar Polski był jak zawsze rozegrany na neutralnym terenie, czyli na Pepsi Arenie w Warszawie :) Mimo to spokojnie odprawiliśmy Legię, która po stracie Kucharczyka i Radovica nie miała zbyt wiele do zaoferowania w ofensywie.

Odnośnik do komentarza

@Galizerix - Tak i powiem Ci, że nowy silnik meczowy wygląda dość dobrze, obrońcy zachowują się zdecydowanie lepiej no i nie ma już tak dużo klepek ala Barcelona.

@Toldi777 - Szczęsny dość ładnie się rozwija w Arsenalu i w minionym sezonie lepiej grał w klubie, dlatego zdecydowałem się na niego postawić. A Boruc miał kilka innych ofert, między innymi z Romy, Newcastle czy Betisu.

@Super_Cwikla - Dzięki.

 

Panowie, wiem, że nie powinienem Was tutaj pytać o takie rzeczy, ale potrzebuje szybko odpowiedzi. Powiedzcie mi, czy warto wywalić 8 milionów funtów na tego zawodnika: Tsvetanov?

Odnośnik do komentarza

No własnie ta cena straszna, Lewski widać nie chce oddać swojego zawodnika. W takim razie nie wykupię go.

 

Liga Mistrzów:

[3 faza kwal.] KR 1:1 Wisła Kraków (Vignir Porhallsson - Michał Kucharczyk)

[baraż] Wisła Kraków 5:2 FC Basel (Angel Correa, Patryk Małecki, Michał Kucharczyk, Dawid Plizga, samobój - Marco Streller, Yannick N'Djeng)

[baraż] FC Basel 2:4 Wisła Kraków (Patrick Funk, Marco Streller - 2x Mariusz Stępiński, Miroslav Radovic, samobój)

 

T-Mobile Ekstraklasa:

[1/30] Wisła Kraków 3:2 Legia Warszawa (Miroslav Radovic, Michał Kucharczyk, Patryk Małecki - 2x Sjoerd Ars)

[2/30] Śląsk Wrocław 2:0 Wisła Kraków (2x Mateas Delic)

[3/30] Zagłębie Lubin 1:1 Wisła Kraków (Szymon Pawłowski - Jan Postulka)

[4/30] Wisła Kraków 4:1 Ruch Chorzów (2x Michał Kucharczyk, 2x Angel Correa - Arkadiusz Piech)

 

 

Podsumowanie: Drugi sezon z rzędu zagramy w eliternej lidze mistrzów. W barażu spokojnie ograliśmy Basel, aż się zdziwiłem, że tak zdominowaliśmy szwajcarów. W ekstraklasie idzie dość słabo, na początku pewnie ograliśmy Legię, warto też zobaczyć kto strzelał bramki :D Następnie dwa bardzo słabe mecze... wpierd** od Śląska i remis z Zagłębiem, na szczęście szybko się odbudowaliśmy i pewnie pokonaliśmy Ruch. W grupię ligi mistrzów zagramy z: Olimpique Lyon, Benfica Lizbona, Trabzonspor. Grupa zdecydowanie prostsza niż w zeszłym sezonie, ale i tak będzie ciężko. Przed końcem okienka ściągnąłem jeszcze dwóch zawodników, pierwszym z nich jest brazilijczyk Arilton który będzie rywalizował na prawej stronie obrony ze Slodowym. Natomiast drugim jest dobrze znany z boisk ekstraklasy Semir Stilic który dołączył do nas na zasadzie wypożyczenia z opcją pierwokupu wynoszącą 3.3 mln funtów.

Odnośnik do komentarza

Dzięki

 

 

Transfery:

 

Ekstraklasa:

 

1. Arkadiusz Milik - Śląsk Wrocław --> Club Brugge (2.6 mln)

2. Michał Żyro - Legia Warszawa --> Hannover (2.1 mln)

3. Jan Postulka - Polonia Warszawa --> Wisła Kraków (2 mln)

4. Paul Anton - Wisła Kraków --> Dusseldorf (2 mln)

5. Rosen Kolev - Śląsk Wrocław --> Legia Warszawa (2 mln)

6. Olivier Ferblantier - Wisła Kraków --> Deportivo la Coruna (1.5 mln)

7. Stefano Kunchev - Slawia Sofia --> Śląsk Wrocław (1.5 mln)

8. Branislav Trajkovic - Vojvodina --> Śląsk Wrocław (1.4 mln)

9. Dejan Glavica - Legia Warszawa --> Almeria (1.4 mln)

10. Milan Rodic - Legia Warszawa --> Al-Ittihad (1.4 mln)

 

 

 

Świat:

 

1. Edinson Cavani - SSC Napoli --> Arsenal Londyn (25.5 mln)

2. Denys Garmash - Dynamo Kijów --> Bayern Monachium (15.25 mln)

3. Ku Ja-Cheol - VFL Wolfsburg --> Arsenal Londyn (12.75 mln)

4. Alvaro Dominguez - Borussia M. --> FC Barcelona (12.25 mln)

5. Omer Toprak - Bayer Leverkusen --> Arsenal Londyn (12.25 mln)

6. Vurnon Anita - Manchester United --> Real Madryt (12 mln)

7. Daniele De Rossi - AS Roma --> Real Madryt (11.25 mln)

8. Henrik Mkhitaryan - Szachtar Donieck --> Manchester United (11.25 mln)

9. Kevin Volland - Hoffenheim --> Borussia Dortmund (11.25 mln)

10. Sime Vrsaljko - Dinamo Zagrzeb --> Manchester United (10.75 mln)

 

 

 

Transfery reprezentantów:

 

1. Bartosz Salamon - Brescia Calcio --> Cagliari (wolny)

2. Kamil Glik - Torino --> Palermo (50% karty zawodniczej należało do Palermo)

3. Arkadiusz Milik - Śląsk Wrocław --> Club Brugge (2.6 mln)

4. Michał Żyro - Legia Warszawa --> Hannover (2.1 mln)

5. Kamil Grosicki - Sivasspor --> Almeria (wolny)

6. Łukasz Broź - Lech Poznań --> Glasgow Rangers (1.4 mln)

7. Mateusz Klich - Wolfsburg --> Augsburg (275 tys.)

8. Szymon Pawłowski - Zagłębie Lubin --> Austria Wiedeń (900 tys.)

9. Thiago Cionek - Padova --> Parma (600 tys.)

10. Nick Blackman - Sheffield United --> Śląsk Wrocław (400 tys.)

Odnośnik do komentarza

Jest w poście numer 10 :) Od tamtej pory się dużo nie zmienił.

 

Powołania na mecz eliminacyjny z Łotwą otrzymali:

 

Bramkarze:

 

Wojciech Szczęsny (19/0)86dd3c442a2fd.png

Przemysław Tytoń (11/0)9f7514fa116aa.png

Artur Boruc (58/0)c3d3a69b193d0.png

 

 

Obrońcy:

 

Damien Perquis (13/1)36fe58ff8db1c.png

Łukasz Piszczek (45/0)fa1a0a15c3638.png

Patryk Stępiński (0/0)d8c984d43c273.png

Thiago Cionek (1/0) [Parma]

Adam Danch (13/2)9f7514fa116aa.png

Tomasz Jodłowiec (31/0)c3d3a69b193d0.png

Maciej Sadlok (26/0)c3d3a69b193d0.png

Mateusz Slodowy (5/0)c3d3a69b193d0.png

 

 

Pomocnicy:

 

Bartosz Salamon (5/0) [Cagliari]

Jakub Błaszczykowski (70/11)fa1a0a15c3638.png

Ludovic Obraniak (40/8)62fd3e4c89791.png

Ariel Borysiuk (19/2)0707145fb5726.png

Tomasz Kupisz (10/2)82d8e5194be80.png

Grzegorz Krychowiak (5/0)f10e234476660.png

Maciej Rybus (35/2)21102ced8a752.png

Mateusz Możdżeń (3/0)c3d3a69b193d0.png

 

 

Napastnicy:

 

Arkadiusz Milik (7/1) [Club Brugge]

Artur Sobiech (21/2)1076583bc1d93.png

Łukasz Teodorczyk (5/2)cb793b7735726.png

Michał Kucharczyk (8/0)c3d3a69b193d0.png

 

 

 

Lewandowski jest niestety kontuzjowany.

Odnośnik do komentarza

Tyle, że ja taktykę zmieniam, w zależności od tego z kim gram :) Porobię później screeny i Ci podeśle

 

Zaczynamy eliminacje! Pierwszym rywalem Łotwa, czyli jeden z lepszych zespołów w naszej grupie. Już w 2 minucie goście mogli objąć prowadzenie, ale po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kozans trafił w poprzeczkę. W 11 minucie po zamieszaniu w polu karnym przed wyśmienitą szansą na zdobycie bramki stanął Milik, ale świetnie w bramce zachował się Vanins. W 34 minucie w końcu objęliśmy prowadzenie, Milik ładnie podprowadził piłkę, podał do Kucharczyka który ogral Smirnovsa w polu karnym i uderzył nie do obrony. W 49 minucie było 2:0, bo dobrym uderzeniem zza lini pola karnego popisał się Milik. W 72 minucie Jodłowiec sfaulował w polu karnym Lukjanovsa, do jedenastki podszedł Rudnevs i pewnie ją wykorzystał. W 86 minucie padła ostatnia bramka, na szczęście dla nas. Kozan skosił w polu karnym Milika a karnego wykorzystał Obraniak. Pewne zwycięstwo na początek eliminacji.

 

Eliminacje Mistrzostw Europy, Grupa A

Stadion im. Henryka Reymana - Kraków

Frk: 33,326

Polska 3:1 Łotwa

 

34' Michał Kucharczyk 1:0

49' Arkadiusz Milik 2:0

72' Artjoms Rudnevs 2:1

86' Ludovic Obraniak 3:1

 

Szczęsny - PIszczek Jodłowiec Danch Sadlok - Borysiuk Salamon (81' Możdżeń) Błaszczykowski (81' Kupisz) Obraniak - Kucharczyk Milik

 

MotM: Tomasz Jodłowiec 8.9

Odnośnik do komentarza

Występy naszych zawodników w zespołach narodowych:

 

Gordan Bunoza - 57 minut w przegranym meczu Bośnia 2:3 Czarnogóra (5.90)

Jovan Vucinic - 61 minut w przegranym meczu Czarnogóra u-21 0:4 Turcja u-21 (6.50)

Jan Postulka - 90 minut w wygranym meczu Czechy u-21 2:0 Korea Płd u-21 (7.00)

Michał Czekaj - 73 minuty w wygranym meczu Polska u-21 2:0 Nowa Zelandia u-21 (7.00)

Michał Nalepa - 11 minut w wygranym meczu Polska u-21 2:0 Nowa Zelandia u-21 (-)

Mariusz Stępiński - 79 minut w wygranym meczu Polska u-21 2:0 Nowa Zelandia u-21 (7.30, bramka)

Piotr Żemło - 79 minut w wygranym meczu Polska u-21 2:0 Nowa Zelandia (7.20)

 

 

Liga Mistrzów:

[1/6] WIsła Kraków 6:3 Benfica Lizbona (3x Dawid Plizga, 2x Angel Correa, Michał Kucharczyk - 3x Oscar Cardozo)

 

Puchar Polski:

[2 runda] Dolcan Ząbki 1:3 Wisła Kraków (Michał Świderski - Angel Correa, Alan Uryga, Mariusz Stępiński)

 

T-Mobile Ekstraklasa:

[5/30] WIsła Kraków 5:1 Górnik Zabrze (2x Michał Kucharczyk, 2x Angel Correa, Semir Stilic)

[6/30] Miedź Legnica 2:3 Wisła Kraków (Sławomir Szeliga, Zbigniew Zakrzewski - Jan Postulka, 2x Jovan Vucinic)

[7/30] Jagiellonia Białystok 0:2 WIsła Kraków (Patryk Małecki, Michał Kucharczyk)

[8/30] Wisła Kraków 2:4 Korona Kielce (2x Michał Szewczyk - 3x Maciej Korzym, Michał Janota)

 

 

 

Podsumowanie: Znakomity wynik z Benficą! Zdecydowałem się pójść na wymianę ciosów i jak widać opłaciło się to. Mogliśmy stracić nawet mniej niż te 3 bramki, ale kogoś takiego jak Cardozo bardzo ciężko zneutralizować. W pucharze Polski pewny awans i w 3 rundzie zagramy z Koroną Kielce. W Ekstraklasie leci bardzo ładnie, wysoka wygrana z Górnikiem, minimalna z Miedzią. Nie wiem dlaczego, ale z Miedzią zawsze mi się ciężko gra i zazwyczaj ten mecz kończy się jednobramkową wygraną. Następnie pewna wygrana z Jagą, a kapitalnym trafieniem popisał się "Mały", bramkarz gospodarzy niedokładnie wybił piłkę, a Patryk będąc na jakimś 40 metrze bez zastanowienia uderzył i umieścił piłkę w pustej bramce. Wynik z Koroną? Michał Czekaj i wszystko jasne. Postanowiłem mu w końcu dać szansę i zawiódł.. prawdopodobnie szybko już do składu nie wróci.

Odnośnik do komentarza

Powołania na mecze eliminacji z San Marino (W) i Walią (D) otrzymali:

 

 

Bramkarze:

 

Wojciech Szczęsny (20/0)86dd3c442a2fd.png

Przemysław Tytoń (11/0)9f7514fa116aa.png

Artur Boruc (58/0)c3d3a69b193d0.png

 

 

Obrońcy:

 

Layvin Kurzawa (0/0)4ec0fb6faa2fc.png

Łukasz Piszczek (46/0)fa1a0a15c3638.png

Kamil Glik (26/3)be583e2f40480.png

Błażej Augustyn (1/0)c54659d517293.png

Adam Danch (14/2)9f7514fa116aa.png

Łukasz Broź (1/0)b82ffe5a17f0e.png

Artur Jędrzejczyk (3/0)41a26ccc40007.png

Maciej Sadlok (27/0)c3d3a69b193d0.png

 

 

Pomocnicy:

 

Bartosz Salamon (0/0)c38eed80bf093.png

Jakub Błaszczykowski (71/11)fa1a0a15c3638.png

Ludovic Obraniak (41/9)62fd3e4c89791.png

Ariel Borysiuk (20/2)0707145fb5726.png

Tomasz Kupisz (11/2)82d8e5194be80.png

Grzegorz Krychowiak (5/0)f10e234476660.png

Maciej Rybus (35/2)21102ced8a752.png

Mateusz Możdżeń (4/0)c3d3a69b193d0.png

 

 

Napastnicy:

 

Arkadiusz Milik (8/2)45563d534dfb8.png

Robert Lewandowski (64/29)fa1a0a15c3638.png

Artur Sobiech (21/2)1076583bc1d93.png

Michał Kucharczyk (9/1)c3d3a69b193d0.png

Odnośnik do komentarza

W następnym poście dam screen :P

 

Mecz z San Marino to miał być spacerek.. no i tak też faktycznie było. Już do przerwy po dwóch bramkach Lewandowskiego i jednej Kucharczyka prowadziliśmy 3:0 i zanosiło się na wiele więcej. Niestety, po przerwie zdobyliśmy tylko 3 bramki, chociaż okazji było w cholere i mogła paść dwucyfrówka.

 

Eliminacje Mistrzostw Europy, Grupa A [2/10]

Stadion Olimpico - Serravalle

Frk: 5,500

San Marino 0:6 Polska

 

4' Robert Lewandowski 0:1

5' Robert Lewandowski 0:2

26' Michał Kucharczyk 0:3

55' Ariel Borysiuk 0:4

65' Robert Lewandowski 0:5

81' Maciej Rybus 0:6

 

Szczęsny - Piszczek Glik Danch Kurzawa - Borysiuk Możdżeń (45' Obraniak) Błaszczykowski Rybus - Kucharczyk Lewandowski

 

MotM: Robert Lewandowski 9.6

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...