Skocz do zawartości

Wiślacki Patriota


tomba

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda, szkoda, ale Śląsk sobie radzi na prawdę dobrze w tym sezonie

 

Po odpadnięciu z pucharu Polski czekał nas mecz z Górnikiem Zabrze. Już w pierwszej minucie gospodarze wyszli na prowadzenie, Łukasiewicz zagrał dobrą długą piłkę do Milika a młody reprezentant Polski nie pomylił się i pewnie zdobył bramkę. W 37 minucie mogło być 0:2, ale Wodecki nie wykorzystał wyśmienitej sytuacji. W drugiej połowie musieliśmy się wziąć do odrabiania start i udało się to w 63 minucie, Quioto wyszedł sam na sam z bramkarzem, ograł go i umieścił piłkę w bramce. Znowu spadamy na drugie miejsce - niestety.

 

T-Mobile Ekstraklasa [23/30]

Stadion im. Ernesta Pohla - Zabrze

Frk: 8,918

Górnik Zabrze 1:1 Wisła Kraków

 

1' Arkadiusz Milik 0:1

63' Romell Quioto 1:1

 

Pareiko - Fabinho Czekaj Bunoza Frederiksen - Uryga Melikson (45' Novo) Badri Plizga - Quioto Soo

 

MotM: Antoni Łukasiewicz 8.5

 

 

Przed meczem z Polonią prezes Cupiał zaoferował mi nowy kontakt, który miał obowiązywać do 2018 roku, oczywiście przyjąłem tą ofertę. Niestety, Sergei Pareiko po meczu z Górnikiem doznał urazu, który wykluczy go z gry na conajmniej 4 tygodnie, dlatego w następnych meczach naszej bramki będzie strzegł młody Kocoń. Już w 19 minucie Polonia mogła prowadzić, ale fantastycznie w sytuacji 1 na 1 z Dvalishvilim zachował się Kocoń. W 62 minucie objęliśmy prowadzenie, Plizga dośrodkował z rzutu wolnego a głową do siatki trafił Soo który jest coraz bliżej zdobycia króla strzelców. Goście z Warszawy mogli szybko odpowiedzieć, ale po uderzeniu Kiełba piłka odbiła się od Gołębiewskiego i wpadła do siatki - niestety dla Polonii ich napastnik był na pozycji spalonej. Wracamy na fotel lidera, pytanie na jak długo...

 

T-Mobile Ekstraklasa [24/30]

Stadion im. Henryka Reymana - Kraków

Frk: 14,933

Wisła Kraków 1:0 Polonia Warszawa

 

62' Yoo Byung-Soo 1:0

 

Kocoń - Burliga Bunoza Głowacki Frederiksen - Ferblantier (45' Lepiarz) Sobolewski Iliev (85' Quioto) Melikson - Novo (58' Plizga) Soo

 

MotM: Gordan Bunoza 7.8

Odnośnik do komentarza

Następny mecz to spotkanie z beniaminkiem - Piastem Gliwice. W 5 minucie mogliśmy prowadzić, ale Soo w znakomitej sytuacji nie trafił w bramkę. W 34 minucie w końcu strzeliliśmy bramkę, Quioto dośrodkował w pole karne a wślizgiem piłkę do siatki skierował Melikson. W 63 minucie było 2:0, Melikson dośrodkował z rzutu wolnego a bramkę głową zdobył rosły Bunoza. 72 minuta i 3:0, kolejna akcja bokiem Quioto i tym razem bramkę zdobył Soo. W 80 minucie dobiliśmy rywala, Frederiksen był piłkę do przodu a Soo wykorzystał swoją szybkość, dobiegł do piłki, wpadł w pole karne i nie dał szans bramkarzowi. Fantastyczny wynik, tym bardziej, że Śląsk przegrał 0:2 z Polonią i mamy już 5 punktów przewagi.

 

T-Mobile Ekstraklasa [25/30]

Stadion przy ul. Okrzei - Gliwice

Frk: 6,735

Piast Gliwice 0:4 Wisła Kraków

 

34' Maor Melikson 0:1

63' Gordan Bunoza 0:2

72' Yoo Byung-Soo 0:3

80' Yoo Byung-Soo 0:4

 

Kocoń - Burliga Bunoza Głowacki (60' Czekaj) Frederiksen - Wilk Sobolewski (80' Lepiarz) Quioto (80' Plizga) Melikson Iliev - Soo

 

MotM: Yoo Byung-Soo 8.0

 

 

W 26 minucie graliśmy z kolejnym beniaminkiem, czyli Pogonią Szczecin. W 24 minucie objęliśmy prowadzenie, Melikson dośrodkował z rzutu wolnego, Noll zgrał piłkę głową, ale prosto pod nogi Bunozy a bośniak mocnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi. W 62 minucie niestety wyrównanie, Edi Andradina w swoim stylu przymierzył z wolnego w samo okienko bramki. Cóż, nasza forma jest bardzo nierówna, ale nadal pozostajemy liderami. W trzech ostatnich kolejkach zagramy z: Koroną Kielce, Lechem Poznań oraz Jagiellonią Białystok.

 

T-Mobile Ekstraklasa [26/30]

Stadion im. Henryka Reymana - Kraków

Frk: 14,105

Wisła Kraków 1:1 Pogoń Szczecin

 

24' Gordan Bunoza 1:0

62' Edi Andradina 1:1

 

Kocoń - Burliga Głowacki Czekaj Bunoza - Wilk Sobolewski Iliev (68' Quioto) Melikson (73' Badri) Novo (62' Plizga) - Soo

 

MotM: Edi Andradina 7.3

Odnośnik do komentarza

W ostatnich trzech meczach musieliśmy zdobyć 6 punktów aby zdobyć mistrza. Pierwsze 3 wypadałoby zdobyć z Koroną. Już w 1 minucie mogliśmy objąć prowadzenie, jednak Melikson trafił tylko w słupek. W 39 minucie znakomicie swoją szybkość wykrorzystał Novo, stanął oko w oko z bramkarzem, ale minimalnie chybił. W 46 to niestety Korona objęła prowadzenie, Lech dośrodkował z rzutu rożnego, piłkę niefortunnie wybijał Bunoza bo trafiła ona pod nogi Vukovica a serb nie miał problemu z umieszczeniem jej w siatce. Dziesięć minut po przerwie wyrównaliśmy, Badri dobrze podał prostopadle do Soo a nasz snajper nie zwykł marnować takich sytuacji. Trzy minuty później Korona ponownie wyszła na prowadzenie, Lech podał do Korzyma, ten będąc tyłem do bramki wypatrzył wbiegająćego Lenartowskiego który ograł Bunozę i umieścił piłkę w siatce. W 62 minucie wyrównaliśmy, niemalże kopia akcji z której wpadła pierwsza bramka, jednak tym razem to Soo dograł do Badriego a francuz umieścił piłkę w siatce. Na nie szczęście Korony w tym meczu zdobyliśmy jeszcze jedną bramkę, wreszcie błysnął Melikson który zagrał bardzo dobrą piłkę do Novo a ten płaskim strzałem nie dał szans bramkarzowi.

 

T-Mobile Ekstraklasa [28/30] (Gdzieś zgubiłem numerek wcześniej :D )

Arena Kielc - Kielce

Frk: 11,659

Korona Kielce 2:3 Wisła Kraków

 

45+2' Aleksandar Vukovic 1:0

55' Yoo Byung-Soo 1:1

57' Artur Lenartowski 2:1

62' Anice Badri 2:2

70' Leonardo Novo 2:3

 

Kocoń - Fabinho Ferblantier Bunoza Frederiksen - Wilk (78' Sobolewski) Melikson Badri (78' Iliev) Plizga - Novo Soo (88' Nwaogu)

 

MotM: Anice Badri 8.6

 

 

Mecz z Lechem mógł zadecydować o mistrzostwie Polski, tym bardziej się ucieszyłem, że Pareiko będzie mógł wystąpić już w tym spotkaniu. Już w 2 minucie objęliśmy prowadzenie, Melikson wypuścił Novo sam na sam z bramkarzem a urugwajczyk się nie pomylił i umieścił piłkę w siatce. W 19 minucie było już po 1, Lovrencsics dryblował na skrzydle, w pewnym momencie wycofał piłkę do Trałki a ten uderzył pod poprzeczkę, Pareiko był bez szans. 43 minuta i Lech prowadzi, Trałka odwdzięczył się Lovrencsicsowi za poprzednie dobre podanie i węgier zdobywa bramkę dającą prowadzenie gospodarzą. Tuż przed przerwą wyrównaliśmy, Badri dobrze ograł na skrzydle Henriqueza, dośrodkował a piłkę do własnej bramki skierował Krajanowski. W 59 minucie wysunęliśmy się na prowadzenie, Plizga dośrodkował z rzutu wolnego a Ferblantier najlepiej zachował się w polu karnym i głową zdobył bramkę. Później nastąpiło wspaniałe 20 minut Lecha, najpierw bramką z dystansu popisał się Trałka, następnie znakomitą akcją indywidualną Lovrencsics, a jako ostatni do siatki trafił Henriquez z rzutu karnego. Katastrofa, było nas stać tylko na jedną bramkę, a jej autorem był Wilk. Przegraliśmy 4:5, ale sam mecz był wspaniały. Teraz musimy pokonać Jagiellonię aby zdobyć tytuł.

 

T-Mobile Ekstraklasa [29/30]

Stadion przy ul. Bułgarskiej - Poznań

Frk: 29,993

Lech Poznań 5:4 Wisła Kraków

 

2' Leonardo Novo 0:1

19' Łukasz Trałka 1:1

43' Gergo Lovrencsics 2:1

45' Damian Krajanowski sam. 2:2

59' Olivier Ferblantier 2:3

67' Łukasz Trałka 3:3

73' Gergo Lovrencsics 4:3

84' Luis Henriquez 5:3

86' Cezary Wilk 5:4

 

Pareiko - Fabinho Ferblantier Bunoza Frederiksen - Wilk Melikson (74' Chrapek) Badri Plizga (74' Iliev) - Novo Soo (74' Nwaogu)

 

MotM: Łukasz Trałka 9.4

 

Tabela T-Mobile Ekstraklasy po 29 kolejkach

Odnośnik do komentarza

Czas na ostatni mecz! Aby być pewnym mistrzostwa musieliśmy to wygrać, no chyba, że Śląsk by przegrał z Koroną. Początek meczu zdecydowanie należał do nas, w 6 minucie Badri wyszedł sam na sam, ale nie trafił w bramkę. W 12 minucie już objęliśmy prowadzenie, Tymiński źle wybił piłkę, albowiem trafiła ona prosto pod nogi Frederiksena, ten zagrał z pierwszej piłki do Plizgi a były zawodnik Jagielloni strzelił bramkę. W przerwie dostałem cynk, że Śląsk przegrywa swój mecz aż.... 0:3! Więc już w tej chwili mogliśmy być niemal pewni mistrzostwa. W 71 minucie Jagiellonia wyrównała, Frankowski dośrodkował z rzutu rożnego a piłkę do siatki skierował Antolic. Remis, ale jakże szczęśliwy. Czternaste mistrzostwo Polski dla Wisły stało się faktem! Śląsk ostatecznie uległ Koronie aż 1:4. W pucharach oprócz nas wystąpią: Legia, Lech oraz oczywiście wcześniej wspomniany Śląsk.

 

T-Mobile Ekstraklasa [30/30]

Stadion im. Henryka Reymana - Kraków

Frk: 21,504

Wisła Kraków 1:1 Jagiellonia Białystok

 

12' Dawid Plizga 1:0

71' Domagoj Antolic 1:1

 

Pareiko - Fabinho Ferblantier Bunoza Frederiksen (45' Czekaj) - Wilk (63' Uryga) Melikson Badri (73' Iliev) Plizga - Novo Soo

 

MotM: Tomasz Porębski 7.8

 

 

Następne dwa posty będą dotyczyć podsumowania sezonu, a później powołania na mecz eliminacji MŚ z Anglią! :)

Odnośnik do komentarza

@bacao - Dzięki. W drugim sezonie to raczej nie możliwe, no chyba, że awansujemy do LM :D

@Super_Cwikla - Teraz nie będzie tak łatwo, brak funduszy, no chyba, że pozbędę się Meliksona.. ale nie wiem czy to chce zrobić :(

 

Wspaniały sezon za nami, zdobyliśmy mistrzostwo Polski, nasz napastnik Yoo Byung-Soo został królem strzelców. Czego chcieć więcej? No, może tylko pucharu Polski szkoda, ale trzeba się cieszyć, że to Śląsk go wygrał, a nie Piast.

Najlepszymi "asystentami" okazali się Paweł Wszołek oraz Robert Jez z 10 oczkami na koncie. Na trzecim miejscu uplasował się Dawid Plizga z 9 asystami.

W statystyce "Kluczowe Podania" najlepszy okazał się Maor Melikson, a za nim uplasowali się Takafumi Akahoshi oraz Domagoj Antolic.

 

Teraz czas na podsumowanie występów naszych zawodników.

 

 

Bramkarze: (Mecze/Bramki stracone/Czyste Konta/Średnia)

 

Sergei Pareiko (32/41/12/6.96) - Dobry sezon estończyka, niestety ostatni w naszej drużynie. Po sezonie Sergei odchodzi.

Jan Kocoń (4/4/1/7.13) - Zastąpił Pareikę gdy ten był kontuzjowany i muszę przyznać, że w tych kilku meczach zaprezentował się na prawdę dobrze.

 

 

Obrońcy: (Mecze/Bramki/Asysty/Średnia)

 

Fabinho (23/0/1/6.64) - Mimo słabej średniej jestem zadowolony z gry brazylijczyka. Jeszcze jeden sezon na 100% zostanie, potem zobaczymy.

Olivier Ferblantier (15/3/0/7.04) - Młody francuz miał być rezerwowym, jednak szybko wywalczył pierwszy skład i spisywał się bardzo dobrze.

Gordan Bunoza (34/2/1/7.32) - Ostoja naszej defensywy, znakomity sezon.

Jan Frederiksen (32/2/3/6.92) - Dość dobry sezon duńczyka, niczym się nie wyróżniał, ale grał równo. Ma już 31 lat, dlatego odejdzie z klubu z darmo.

Arkadiusz Głowacki (10/0/0/6.99) - Legenda naszego klubu, ale ma zarobki jedne z największych w zespole, dlatego też odejdzie w najbliższym okienku.

Michał Czekaj (22/1/1/7.13) - Dobry sezon młodego Polaka, w następnym sezonie ma pewne miejsce w zespole.

Lorenzo Pique (3/0/1/7.30) - Nie wiem czy ktoś go w ogóle pamięta, niestety reprezentant Surinamu większość sezonu przeleżał w szpiatlu. Nie wiem co z nim dalej zrobić, czas pokaże.

Łukasz Burliga (8/0/2/6.96) - Łukasz zbyt dużo nie grał, może w przyszłym sezonie się to zmieni.

 

 

 

CDN.... :)

Odnośnik do komentarza

Pomocnicy: (Mecze/Bramki/Asysty/Średnia)

 

Cezary Wilk (31/4/8/7.12) - Pewny punkt naszej drużyny, ale czy nie powinien już odejść, aby się rozwijać? W końcu już ma 26 lat...

Maor Melikson (30/12/10/7.33) - I tutaj mam ogromny problem.. Maor jest znakomitym piłkarzem, ale sporo zarabia i można za niego dostać niezłą sumkę.. ciężki wybór przedemną.

Anice Badri (13/1/1/6.85) - Nie mam zielonego pojęcia co z tym zawodnikiem zrobić, niby grał dobrze ale brakowało tego czegoś...

Dawid Plizga (17/2/8/7.01) - Znakomity transfer, Dawid spisywał się bardzo dobrze i był pewnym punktem na skrzydle.

Radosław Sobolewski (8/1/1/6.85) - Kolejna z ikon która będzie musiała odejść ze względu na problemy finansowe klubu.. eh.

Alan Uryga (19/0/0/6.66) - Godny następca Sobola, Alan kiedyś będzie gwiazdą.

Michał Chrapek (8/0/0/6.85) - Trapiony przez kontuzje nie mógł pokazać swoich umiejętności w stu procentach.

Ivica Iliev (32/5/8/6.90) - Serb rozegrał dobry sezon, ale ma już 33 lata dlatego też zdecydowałem się nie przedłużać z nim umowy. Odejdzie za darmo do Unionu Berlin.

Imeda Putkaradze (7/0/1/6.97) - Gruzin miał rywalizować na środku z Wilkiem i Urygą, ale okazało się, że przegrał walkę nawet z emerytem Sobolewskim. Pierwszy do odstrzału.

Marios Papadopoulos (2/0/1/6.90) - Umiejętności młodego Greka stoją cały czas w miejscu, myślę, że opuści on nasz zespół.

 

 

Napastnicy:

 

Leonardo Novo (23/4/2/6.75) - Urugwajczyk dopiero w końcówce sezonu zaczął pokazywać, że nie można go skreślać. Prawdopodobnie zostanie w drużynie na następny sezon.

Yoo Byung-Soo (31/24/5/7.32) - Najlepszy zawodnik w mojej talii. Został królem strzelców a do tego dołożył kilka asyst, wyśmienity sezon. Niestety, nie będzie nas stać aby opłacić pensje koreańczyka, dlatego wróci on do Al-Hillal.

Charles Nwaogu (6/0/1/6.60) - Słaby zawodnik, zamiast biegać to chodzi po boisku.

Daniel Sikorski (0/0/0/0.00) - Daniel nie zagrał ani jednego meczu w tym sezonie i chyba słusznie bo 1 lipca odchodzi do.. (uwaga) Cracovii Kraków....

Romell Quioto (24/10/7/7.29) - Jego chce zdecydowanie zatrzymać w zespole, pytanie tylko czy prezes Cupiał udostępni mi fundusze aby wykupić Romella z Vidy.

 

W następnym poście powołania na mecz z Anglią i Hondurasem.

Odnośnik do komentarza

Powołania na mecze z Anglią i Hondurasem otrzymali:

 

Bramkarze:

 

Wojciech Szczęsny (13/0)86dd3c442a2fd.png

Przemysław Tytoń (9/0)9f7514fa116aa.png

Artur Boruc (50/0)826e63a6cb7cf.png

 

 

Obrońcy:

 

Łukasz Piszczek (31/0)fa1a0a15c3638.png

Jakub Wawrzyniak (30/0)d8c984d43c273.png

Iniaki Astiz (0/0)d8c984d43c273.png

Sebastian Boenisch (9/0)ace87624c5b5d.png

Adam Kokoszka (11/2)c54659d517293.png

Tomasz Jodłowiec (26/0)cb793b7735726.png

Kamil Glik (14/1)25f0c5d985a93.png

Mateusz Slodowy (2/0)d2462d09c6e94.png

 

 

Pomocnicy:

 

Ludovic Obraniak (30/5)62fd3e4c89791.png

Sławomir Peszko (26/1)297d65f2a5ca0.png

Michał Żyro (2/1)d8c984d43c273.png

Eugen Polanski (13/0)0bbc01b7ac726.png

Łukasz PIątek (0/0)c54659d517293.png

Paweł Wszołek (1/0)c54659d517293.png

Tomasz Kupisz (4/0)82d8e5194be80.png

Maciej Rybus (27/1)21102ced8a752.png

 

 

Napastnicy:

 

Robert Lewandowski (51/21)fa1a0a15c3638.png

Artur Sobiech (10/1)1076583bc1d93.png

Paweł Brożek (38/9)bde489f14532f.png

Kamil Biliński (1/0)229fed713301a.png

Odnośnik do komentarza

Mecz z Anglią był bardzo ważny w kontekście awansu, gdybyśmy go wygrali to znacznie przybliżymy się do awansu. Podobnie jak w meczu poprzednim zdecydowałem się na wariant z praktycznie ośmioma obrońcami. Moja taktyka poszła w pizdu, gdy w 20 minucie Bent zdobył bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Na domiar złego w 31 minucie było 0:2, Oxlade-Chamberlain idealnie dośrodkował do wbiegającego Wilshere'a a ten umieścił piłkę w siatce. Minutę przed przerwą udało nam się wykorzystać jedną z niewielu kontr i Lewandowski wpisał się na listę strzelców. W 47 minucie euforia na trybunach, Lewy popisuje się znakomitą indywidualną akcją i wyrównuje! Wspaniały comeback. Do tego wszystkiego w 63 minucie... obejmujemy prowadzenie! Tym razem Lewandowski popisał się fenomenalną asystą a bramkę zdobywa Rybus! Wspaniały mecz, znakomity comeback, 3 punkty wpadają na nasze konto! Jesteśmy na prawdę blisko awansu! Mamy 16 punktów, Ukraina 13 a Anglia 10! :)

 

Eliminacje Mistrzostw Świata Grp. G [6/10]

Pepsi Arena - Warszawa

Frk: 31,103

Polska 3:2 Anglia

 

20' Darren Bent 0:1

31' Jack Wilshere 0:2

44' Robert Lewandowski 1:2

47' Robert Lewandowski 2:2

63' Maciej Rybus 3:2

 

Boruc - Slodowy Jodłowiec (90' Kokoszka) Glik Boenisch (45' Rybus) Piszczek Polanski Piątek Wawrzyniak - Lewandowski Brożek (81' Sobiech)

 

MotM: Robert Lewandowski 8.9

Odnośnik do komentarza

Dzięki wszystkim :)

 

Na mecz z Hondurasem wyszliśmy głównie składem rezerwowym, dałem odpocząć między innymi Rybusowi czy Lewandowskiemu. W 8 minucie Wszołek dobrze zatańczył z Figueroą w polu karnym, był faulowany a jedenastkę wykorzystał Biliński. W 42 minucie defensywny pomocnik gości Thomas zobaczył czerwoną kartkę za uderzenie łokciem, w walcę o górną piłkę Sobiecha. I to tyle się działo w tym meczu.. w drugiej połowie gra nie pokazała ani jednej akcji, co jest trochę dziwne..

 

Mecz Towarzyski

Arena Kielc - Kielce

Frk: 15,550

Polska 1:0 Honduras

 

8' Kamil Biliński 1:0

 

Boruc (45' Tytoń) - Piszczek (45' Slodowy) Astiz Kokoszka (45' Jodłowiec) Boenisch - Wszołek (45' Peszko) Polanski Obraniak Żyro (45' Kupisz) - Biliński Sobiech (73' Lewandowski)

 

MotM: Iniaki Astiz 7.2

Odnośnik do komentarza

Transfery z klubu:

 

Charles Nwaogu, Marios Papadopoulos, Imeda Putkaradze, Sergei Pareiko, Radosław Sobolewski , Jan Frederiksen - Wszyscy Ci zawodnicy szukają sobie nowych klubów.

Cezary Wilk - Tak jak pisałem wcześniej, Czarek w przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy Celticu Glasgow. Zarobiliśmy 1.2 mln funtów.

Ivica Iliev - Serb ładnie pożegnał się z kibicami po ostatnim treningu i wyjechał do Berlinu, będzie grał dla Unionu.

Daniel Sikorski - Daniel wyjeżdżał z hotelu w obecnośći czterech radiowozów, albowiem odszedł do Cracovii.

Łukasz Burliga - Zapowiadałem wyżej, że być może Łukasz odejdzie i tak też się stało, Legia zapłaciła za niego 150 tysięcy.

Maor Melikson - Tak tak, stało się to, Maor opuścił nasz zespół. Gdy Vittesse zaproponowało za izraelczyka 4.7 mln funtów ani chwili się nie wahałem i zaakceptowałem ofertę.

 

 

Transfery do klubu:

 

Romell Quioto - Zdecydowałem się aby wykupić honduranina z Vidy, zapłaciliśmy sporo, bo aż 500 tysięcy, ale mam nadzieję, że nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto.

Jovan Vucinic - Bardzo znane nazwisko, heh. 21 latek będzie walczył o podstawowy skład, Dołączył do nas za darmo.

Kevin Crepel - Kolejny francuz w naszych szeregach, będzie tylko rezerwowym.

Mateusz Slodowy - Pisałem już gdzieś wcześniej, że zamierzam tego zawodnika kupić. W końcu się to udało, a na koncie Viktorii Zizkov przybyło 220 tysięcy.

Jakub Słowik - To on będzie strzegł naszej bramki przez najbliższe kilka sezonów. Znakomity zawodnik i do tego Polak, zapłaciliśmy Jadze 600 tysięcy.

Tiago Terroso - Póki co jest wypożyczony do naszego zespołu, jak się sprawdzi to mamy opcję pierwokupu na 500 tysięcy.

Maciej Sadlok - Potrzebowałem lewego obrońcy, miałem wybór pomiędzy Dordą a właśnie Sadlokiem. Zdecydowałem się na Maćka, jest to chyba minimalnie lepszy piłkarz od Christiana. Na konto Ruchu wpłynęło 800 tysięcy.

Paul Anton - Będzie rywalizował o miejsce środkowego pomocnika z Alanem Urygą. Zapłaciliśmy 300 tysięcy.

Matej Sivric - I chyba najlepszy transfer w tym okienku, potencjalna nowa gwiazda naszego zespołu. Zobaczymy, czy spełni pokładane w nim oczekiwania. Mlada Boleslav oddała go za 500 tysięcy.

 

Chciałem jeszcze kupić Rafała Wolskiego, ale Legia zaśpiewała sobie za niego 5 mln :D :D

 

 

Sparingi:

 

01.07.2013 - 3:0 BKS Bielsko (Patryk Małecki, 2x Maor Melikson)

05.07.2013 - 1:1 Brno (Alan Uryga)

09.07.2013 - 1:4 Rapid Wiedeń (Michał Szewczyk)

13.07.2013 - 1:2 Bayern Monachium (Anice Badri)

 

 

W drugiej fazie kwalifikacyjnej do ligi mistrzów zagramy z zespołem z Walii - The New Saints, a pomiędzy spotkaniami o ligę mistrzów rozegramy jeszcze superpuchar Polski ze Śląskiem.

Odnośnik do komentarza

Pierwszy mecz z TNS graliśmy na wyjeździe i oczywiście już w tym spotkaniu chcieliśmy zapewnić sobie awans. Już w 1 minucie objęliśmy prowadzenie po uderzeniu z dystansu Vucinica. W 32 minucie było 2:0, kontrę naszej drużyny dobrze zaczął Bunoza, podał do Małeckiego a ten w pole karne do Vucinica, strzał czarnogórczyka wybronił bramkarz ale przy dobitce Plizgi nie miał już nic do powiedzenia. W 38 minucie strzeliliśmy ostatnią bramkę, Novo był faulowany w polu karnym a jedenastkę wykorzystał Plizga. Pewna wygrana i raczej pewny awans. W następnej rundzie prawdopodobnie zagramy z HJK Helisinki.

 

Liga Mistrzów, 2 faza kwalifikacyjna [1/2]

Greenhous Meadow

Frk: 9,785

TNS 0:3 Wisła Kraków

 

1' Jovan Vuinic 0:1

32' Dawid Plizga 0:2

38' Dawid Plizga 0:3

 

Słowik - Fabinho Bunoza Sadlok Slodowy - Uryga Terroso Małecki (45' Badri) Plizga - Novo Vucinic

 

MotM:: Dawid Plizga 8.8

 

 

Następny mecz graliśmy o superpuchar ze Śląskiem Wrocław. Wrocławianie po pozyskaniu Milika stworzyli na prawdę silną drużynę. Socha, Teodorczyk, Mila, Kaźmierczak czy Sobota - te nazwiska mówią same za siebie. Niestety, jedyna bramka w tym spotkaniu padła dla Śląska, Bunoza faulował Milika w polu karnym a pewnym egzekutorem jedenastki okazał się nie kto inny a Mila. Szkoda, mogliśmy zgarnąć pierwsze trofeum w tym sezonie.

 

Superpuchar Polski

Pepsi Arena - Warszawa

Frk: 31,103

Śląsk Wrocław 1:0 Wisła Kraków

 

78' Sebastian Mila

 

Słowik - Slodowy Żemło (57' Bunoza) Lepiarz Sadlok - Uryga Anton Małecki (85' Szewczyk) Terroso - Novo (80' Vucinic) Sivric

 

MotM: Sebastian Mila 7.4

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...