Skocz do zawartości

Polska - Rosja


Kto wygra mecz?  

59 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Serce mówi "Polska" i tego się trzeba trzymać. Jeśli wyjdą zmotywowani odpowiednio, zagrają jak przez pierwsze 20 minut z Grekami, mamy szansę. Musimy uważać na skrzydła, bo w ten sposób Rosjanie rozjechali Czechów. Minimum remis musimy wywalczyć, nie ma innej rady. Nie patrzmy w jakiekolwiek rankingi, zapomnijmy o pierwszej kolejce spotkań i po prostu wygrajmy!

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim to sie smuda z tej katatonii musi wybudzic.

Fanem Wawrzyniaka nie jestem, ale Boenisch z ta forma to by sie na paraolimpiade moze nadawał :|

Obraniak chyba sie za drugiego Zidana uwaza, w kazdym razie tak samo człapał po boisku ;)

Osobiscie dałbym szanse młodemu Wolskiemu, choc moglby sie spalic w takim meczu.

Rybus sobie nie pogral z Grecja, bo musial ciagle Boenischa asekurowac.

 

Moj skład:

Tyton-Piszczek,Perquis,Wasyl,Wawrzyniak-Polanski,Murawski(Dudka?)-Błaszczykowski,Wolski(Mierzejewski?),Rybus-Lewandowski.

 

Boje sie, ze Franz wpadnie na "genialny" pomysł wpuszczenia Brożka i cofniecia Lewandowskiego.

Odnośnik do komentarza

Ale akurat to by nie musialo byc takie najgorsze. Swego czasu manewr z Brozkiem i Lewandowskim na boisku nie wygladal najgorzej (np w meczu z Argentyna). W Dortmundzie Lewy tez czasem gral jako podwieszony napastnik, wiec to dla niego zadna nowosc. Z reszta jako napastnik wysoki, dobrze grajacy glowa i umiejacy grac tylem do bramki, moglby byc niezlym odgrywajacym.

Odnośnik do komentarza

Ja bym dał szansę młodemu Wolskiemu. Po coś w końcu go Smuda wziął na Euro. Smuda boi się ryzykować, ale to nie będzie żadne ryzyko. Obraniak jest wolny, niedokładny, zagubiony, za niego musi wejść ofensywnie grający piłkarz bez kompleksów. Oby tylko mlody Wolski się nie spalił.

Wawrzyniak za Boenischa? Dlaczego nie, różnica bedzie niewielka, ale moze być korzystna. Boenisch ma za dużo strat, jest strasznie wolny.

Swoją drogą wymieniłbym przy okazji drewnianych Wasilewskiego i Perquisa. Niestety nie mamy kim ich zastąpić.

Brożek w ataku? Nie, nie, nie. Żadnych Brożków. Jeżeli już, lepiej wstawić Sobiecha. Chociaż nie jestem zwolennikiem opcji cofania Lewego. Lewy niech gra spokojnie na szpicy. Niech tylko chłopak dostanie wsparcie od pomocników.

Jeszcze jedna ważna rzecz. Mam nadzieję, że Polacy wytrzymaja ten mecz kondycyjnie. Jeżeli znowu padną w drugiej połowie, będzie smutek i nostalgia. Rosjanie nas zabiegają.

Odnośnik do komentarza

Z tą kondycją to niestety wątpię. Jeśli faktycznie ich zajechali w trakcie przygotowań, to w 3 dni nagle nie zaczną biegać jak sarenki, bo jednak to proces długotrwały, żeby trafić z kondycją. Zaciekawił mnie ten tekst dzisiaj i trochę w nim racji. Jaki sens dwóch treningów dziennie w przypadku Polaków, którzy ogólnie kondycyjnie nigdy wybitni nie byli, a chyba nikt nie liczył, że w 3 tygodnie przygotowań nagle ktoś podniesie swoje umiejętności :).

 

Co do składu - coś o te zmiany się obawiam, w sensie, że "bez zmian" :). Nasi rodzimi eksperci (mniej lub bardziej poważni) oceniają, że ma wypaść Obraniak a za niego wejdzie... Dudka. Jeden napastnik, dwóch skrzydłowych i trzech DM - to już przypomina obronę Częstochowy, a jak Rosjanie zaczną śmigać na skrzydłach, to i Błaszczykowski z Rybusem poza połowę nie wyjdą. Obawiam się tego nastawienia defensywnego, chyba że nagle Murawski wyjdzie wyżej i zacznie rozrzucać cudowne piłki, bo inaczej to nie wiem, kto ma podawać Lewandowskiemu... Z Grecja zarówno Polański, jak i Murawski grali głównie do tyłu, wątpię, żeby z Rosją było inaczej, bo nie daj Boże przechwycą i będzie bida, więc lepiej grać do tyłu.

Odnośnik do komentarza

"Najgorsze co można zrobić po długim, ciężkim sezonie, to zaplanować intensywne, podwójne sesje treningowe. Po prostu trenujcie raz dziennie. Krótko, ale ostro. Podczas każdych mistrzostw świata i Europy ludzie są rozczarowani jakością gry. To dlatego, że większość gwiazd jest albo kontuzjowana, albo wycieńczona"

To jest to o czym rozmawialiśmy w sobotę.

Dudka za Obraniaka? Chcemy zagrać samymi defensywnymi pilkarzami? Ok, rozumiem że z Rosją nie można zagrać otwartej piłki, bo skończy się pogromem, ale ktos musi podawać do Lewandowskiego. Chyba, że nastawiamy się na remis 0:0 i grę skrzydlem (tylko jedno je mamy). Sami Piszczek, Błaszczykowski i Lewandowski meczu z Rosją nam jednak nie wygrają.

Odnośnik do komentarza

Co do przygotowania fizycznego - ciekawe czy takie 'trenowanie" Rosjan nie odbije się czkawką w ćwierćfinale (to, że wyjdą z grupy to chyba oczywistość). Na świeżości można zagrać góra trzy mecze, potem zacznie się zmęczenie, oddychanie rękawami i nogi z ołowiu :) A "zajechani" właśnie od tej fazy zaczną dobrze wyglądać fizycznie (oczywiście tylko ci, którzy awansowali).

Teraz słówko o meczu - na pewno plusem jest to, że będziemy mogli zagrać z kontry, bez tego żałosnego walenia głową w mur podczas ataku pozycyjnego. Inna sprawa, że jeżeli rzeczywiście wyjdziemy z Dudką zamiast Obraniaka to naprawdę nie wiem jak te kontry mają być wyprowadzane. Przechwyt i długa piła na Lewego, a ten niech sobie radzi sam albo czeka na Rybusa lub Błaszczykowskiego? Czy będą siły po intensywnej obronie, aby zerwać się i pobiec do przodu? Jakoś tego niestety nie widzę.

Odnośnik do komentarza

To jest klucz Lotto. Trzeba wyjść z grupy. Jeżeli fachowcy z naszego sztabu szkoleniowego przygotowali naszych pilkarzy na drugą fazę turnieju to super. Jest tylko to drobne "ale", najpierw trzeba wyjść z grupy. Co nam po tym, że Polacy będą w formie podczas urlopów? Kogo będzie obchodziło, że Błaszczykowski dogonił pelikana na jakiejś egzotycznej plaży?

Odnośnik do komentarza

Ja bym też zaryzykował z Wolskim. Może nie od początku, ale na ostatnie 30 minut Smuda powinien dać mu zagrać. Zresztą on miał już być na boisku w końcówce z Grecją tylko Smudzie ktoś odłączył mózg w II połowie... Obraniaka też bym posadził na ławce, a w jego miejsce wstawiłbym Grosickiego. Wariant z Dudką mnie nie przekonuje, bo świadczył będzie o tym, że będziemy się rozpaczliwie bronić. Podobnie jak Wujek uważam, że na lewej powinien pojawić się Wawrzyniak. Boenisch zagrał źle z Grecją i trzeba dać szansę drugiemu z obrońców. Dlatego też moim zdaniem skład na Rosję powinien wyglądać następująco: Tytoń - Wawrzyniak, Perqius, Wasilewski, Piszczek - Polański, Murawski - Wolski, Grosicki, Błaszczykowski - Lewandowski. Ewentualnie Wolskiego na II połowę, a za niego Mierzejewski. Rybusa bym również zostawił na II połowę. Remis w tym meczu nie daje nam zbyt wiele. Wbrew temu co wszyscy piszą w najlepszej sytuacji jest Grecja, która jeżeli wygra z Czechami może sobie z Ruskimi na koniec zagrać na remis i uwalić nas i Czechów.

Odnośnik do komentarza

Chciałbym jeszcze zobaczyć jak Polacy fizycznie zaprezentują się z Rosją - nie wiem, może rzeczywiście z Grekami było tak gorąco pod dachem, może przez adrenalinę wypompowali się na początku, a potem zabrakło siły, ciężko powiedzieć. Jeśli znowu będzie stójka przez 60 minut to wszystko stanie się jasne.

 

Icon, Wolski na ostatnie 30 minut to konieczność, a nie ryzyko :)

Odnośnik do komentarza

Ja bym też zaryzykował z Wolskim. Może nie od początku, ale na ostatnie 30 minut Smuda powinien dać mu zagrać. Zresztą on miał już być na boisku w końcówce z Grecją tylko Smudzie ktoś odłączył mózg w II połowie... Obraniaka też bym posadził na ławce, a w jego miejsce wstawiłbym Grosickiego. Wariant z Dudką mnie nie przekonuje, bo świadczył będzie o tym, że będziemy się rozpaczliwie bronić. Podobnie jak Wujek uważam, że na lewej powinien pojawić się Wawrzyniak. Boenisch zagrał źle z Grecją i trzeba dać szansę drugiemu z obrońców. Dlatego też moim zdaniem skład na Rosję powinien wyglądać następująco: Tytoń - Wawrzyniak, Perqius, Wasilewski, Piszczek - Polański, Murawski - Wolski, Grosicki, Błaszczykowski - Lewandowski. Ewentualnie Wolskiego na II połowę, a za niego Mierzejewski. Rybusa bym również zostawił na II połowę. Remis w tym meczu nie daje nam zbyt wiele. Wbrew temu co wszyscy piszą w najlepszej sytuacji jest Grecja, która jeżeli wygra z Czechami może sobie z Ruskimi na koniec zagrać na remis i uwalić nas i Czechów.

Podoba mi się Twoja jedenastka. Wolskiego dałbym od początku. Mierzeja wstawiłbym, gdyby Wolski sobie nie radził. Zastanawiam się jeszcze nad ewentualną wymianą Murawskiego na Dudkę. Murawski też nie olśnil w meczu z Grecją.

Odnośnik do komentarza

Tylko, że wszyscy to widzą oprócz Smudy. Znamy Franza od dawna i chyba każdy kto się trochę zna na naszej lidze wie, że ten trener nigdy nie przepadał za robieniem zmian, miał swoją żelazną jedenastkę, której się trzymał bez względu na wyniki. Czasem przynosiło to dobre efekty, bo było zgranie, wzajemne zaufanie, a czasem odwrotnie - zawodnicy byli tak pewni swojego miejsca w składzie, że nie pracowali nad poprawą formy. Boję się, że Franz nie wyciągnie wniosków z porażki i znów twardo postawi na zaufanych graczy.

 

Co do Murawskiego wolałbym jednak jego niż Dudkę, bo ma więcej do zaprezentowania w rozegraniu i kreowaniu ofensywnych akcji. Dudka to typowy DMC bez umiejętności rozegrania.

 

Jeżeli udałoby nam się zagrać tak jak w I połowie z Grecją jestem spokojny o wynik. Jak zagramy cały mecz jak z Grecją będzie powtórka z meczu Rosja - Czechy.

 

Nie rozumiem też argumentacji UEFA odnośnie zamykania dachu na stadionie... To jest totalna porażka. Nie byłem na meczu, ale byli na nim koledzy i twierdzili, że stojąc na trybunach pocili się jak pedofil w sierocińcu ;) więc co mieli powiedzieć zawodnicy, którzy musieli biegać? Dlaczego nie może być tak, że dach się zamyka tylko w czasie deszczu? Dobrze, że mecz z Rosją będzie o 20:45, może nie będzie takiej duchoty.

Odnośnik do komentarza

Ja optymistycznie zakładam remis. I tak jak wyżej chętnie zobaczyłbym w składzie Wawrzyniaka, Wolskiego i Grosickiego. Wawrzyniak na pewno lepiej powinien rozumieć się z defensywą, co kulało u Boenischa, bo chyba to on złamał linię spalonego przy karnym i w ogóle grał dosyć słabo. Wawrzyniak wirtuozem nie jest, ale potrafi wyjść do przodu, co może się przydać. O Obraniaku było już powiedziane ;)... No i Grosicki za Rybusa - wydaje mi się że Rybę trochę przerosła stawka meczu otwarcia. Pytanie jak w końcu jest z tą kondycją, bo jest kilka teorii - wiadomo - dach, nie rozłożenie odpowiednie sił na całe spotkanie - pierwsza połowa była bardzo intensywna - tu wzorowo zachowali się Grecy którzy małym nakładem sił mądrze się bronili i dzięki temu zachowali więcej świeżości na drugą połowę... No i ciężkie treningi. Zobaczymy co pokażą z Rosją - mam nadzieję że Smuda pójdzie po rozum do głowy i zmiany odpowiednie zrobi.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...