Skocz do zawartości

(Nie)Zwykły Chłopak Z Podlasia


FYM

Rekomendowane odpowiedzi

Mecz w Monchengladbach zaczął się właściwie dopiero po przerwie. Więcej się działo, a widzowie w końcu zobaczyli bramki. Pierwszą zdobył niezawodny Acapandie, który oprócz uderzeń głową potrafi też przymierzyć z dalszej odległości. W 61 minucie na boisku pojawił się Herzog, a 60 sekund później było już 1:1. Udało się Szwajcarowi wejście w mecz, bez dwóch zdań. Remis nie był takim najgorszym rezultatem. Gospodarze byli odmiennego zdania i z każdą minutą byli coraz groźniejsi. W końcu postawili na swoim. Na kilka minut przed końcem decydującego gola zdobył Stein. Punkty zostały na Borussia-Park. Wielka szkoda, gdyż Bayer i Bayern również zaliczyli wpadki. Była szansa, aby już praktycznie zapewnić sobie drugie miejsce, a tak musimy walczyć dalej. Za 3 dni do Bremy przyjeżdża... Bayern.

 

Bundesliga [32/34] :: 5.05.2021 :: Borussia-Park, Monchengladbach :: Widzów - 31348

(12.) M'Gladbach - (2.) Werder 2:1 (0:0)

0:1 - V. Acapandie (52')

1:1 - S. Herzog (62')

2:1 - K. Stein (87')

 

D. Ospina - M. Owusu (J. Elmer 77'), C. Herbst, V. Konig, M. Kunze - E. Benavidez (Bernardo 64'), H. Mulders, T. Schafer - A. Zerić (A. Djeziri 88'), V. Acapandie, A. Ben-Naim

Odnośnik do komentarza

W następnym sezonie jak pojedziemy do Bawarii, to spalimy im ten mydlany kurnik. Sam podłożę ogień. No żesz k**************rwa mać!

 

Bundesliga [33/34] :: 8.05.2021 :: Weserstadion, Brema :: Widzów - 42481

(2.) Werder - (4.) Bayern 2:3 (1:0)

1:0 - V. Acapandie (43')

1:1 - A. Kardec (51')

2:1 - H. Mulders (69')

2:2 - R. Owusu (85')

2:3 - Neymar (87')

 

D. Ospina - J. Elmer, C. Herbst, V. Konig, M. Kunze - Bernardo (E. Benavidez 76'), H. Mulders, T. Schafer (A. Djeziri 67') - A. Zerić, V. Acapandie (M. Fischer 88'), A. Ben-Naim

 

Przed ostatnią kolejką Werder, Bayer i Bayern mają po 59 punktów. Liczy się różnica bramek. W tej chwili wygląda to tak:

Bayer (+23)

Werder (+22)

Bayern (+15)

Bayer i Bayern grają u siebie więc nie ma zbyt dużych szans, że stracą punkty. O drugim miejscu już nawet nie myślę. Mam nadzieję, że uda się jakoś pokonać Freiburg, zostać na podium i otrzymać przepustkę do LM.

Odnośnik do komentarza

Co los zabrał, los oddał. Tak można podsumować kończący sezon mecz we Fryburgu. Kiedy na boiskach Bundesligi zaczęła się 85 minuta ligowych spotkań, w Monachium Bayern wychodził na prowadzenie z Herthą. My w tym czym remisowaliśmy. To oznaczało spadek na 4 miejsce i pożegnanie z Ligą Mistrzów. Przez 85 minut robiliśmy co mogliśmy. Oddaliśmy 9 strzałów, ale żadnego celnego. W 89 minucie przyszedł czas na strzał dziesiąty. Przerzut piłki na lewą stronę, Djeziri przyjmuje, gubi zwodem obrońcę i uderza przy krótkim słupku. Dittrich bez szans. Na naszej ławce szał radości. Szybkie instrukcje, aby bronić wyniku i odliczanie sekund. Tych dodatkowo 300. Dajemy radę. Mamy trzy punkty. Podobnie jak Bayer, który zdobywa wicemistrzostwo dwoma bramkami. Podobnie jak Bayern, którego z wielką rozkoszą spychamy do rozgrywek o Puchar UEFA. Werder nie obronił tytułu (strata do Borussii Dortmund była zbyt duża, aby myśleć o nawiązaniu walki), ale Werder jest na podium i z tego należy się cieszyć.

 

Bundesliga [34/34] :: 15.05.2021 :: badenova-Stadion, Fryburg :: Widzów - 24329

(11.) Freiburg - (3.) Werder 0:1 (0:0)

0:1 - A. Djeziri (89')

 

D. Ospina - M. Owusu, C. Herbst, V. Konig, M. Kunze (M. Fischer 64') - Bernardo (A. Djeziri 78'), H. Mulders, T. Schafer - A. Zerić, V. Acapandie (E. Benavidez 90'), A. Ben-Naim

 

Bundesliga 2020/21

 

f4ONcaf.png

 

Odnośnik do komentarza

Awans do Bundesligi

Eintracht Frankfurt, TSV Monachium, Koblenz

 

DFB Pokal

Paderborn - Energie Cottbus 1:3

 

Ligapokal

Werder - Borussia Dortmund 2:1

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Bramki
1. Michael Mkhwanazi (Hertha) - 22

2. Gael Van Hoof (Bayer) - 21

3. Marc Breitkopf (Dortmund) - 19

...

5. Vincent Acapandie (Werder) - 17

Asysty

1. Raul Guzman (Bayer) - 12

2. Bakhtiyor Abdurazzoqov (Mainz) - 10

3. Benjamin Zobel (Hertha) - 9

...

26. Armon Ben-Naim - 5

 

MoM

1. Raul Guzman (Bayer) - 7

2. Marc Breitkopf (Dortmund) - 6

-. Michael Mkhwanazi (Hertha) - 6

...

16. Vincent Acapandie (Werder) - 3

 

Wślizgi/mecz

1. Christopher Maier (Hannover) - 6.75

2. Ervis Beqiri (Koln) - 5.95

3. Razak Owusu (Bayern) - 5.61

...

8. Maxwell Owusu (Werder) - 5.03

 

Dryblingi/mecz

1. Emir Jasarević (Paderborn) - 2.94

2. Armon Ben-Naim (Werder) - 2.71

3. Ibrahim Bolou (Energie) - 2.69

 

Średnia ocena

1. Michael Mkhwanazi (Hertha) - 7.52

2. Branko Ivković (Hannover) - 7.45

-. Raul Guzman (Bayer) - 7.45

...

5. Vincent Acapandie (Werder) - 7.39

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Piłkarz Roku: Michael Mkhwanazi (Hertha)

Młody Piłkarz Roku: Andre Kost (Hoffenheim)
Menedżer Roku: Guido Buchwald (Dortmund)

Bramkarz Roku: Jens Schmidt (Hertha)
Bramka Roku: Marc Breitkopf (Dortmund)
Jedenastka Roku: J. Schmidt (Hertha), B. Zobel (Hertha), V. Konig (Werder), R. Owusu (Bayern), R. Guzman (Bayer), T. Peters (Bayern), V. Martin (Mainz), M. Galvan (Dortmund), A. Teixeira (Dortmund), M. Mkhwanazi (Hertha), G. Van Hoof (Bayer)

Odnośnik do komentarza

Tytuły mistrzowskie
Anglia: Arsenal (2)
Austria: Austria Wiedeń (1) // Salzburg po 6 tytułach z rzędu tym razem drugi... od końca.
Belgia: Mons (1)
Białoruś: Soligorsk (1)
Brazylia: Botafogo (1)
Bułgaria: Czerno More Warna (1)
Chorwacja: Dinamo (12)
Czechy: Sparta Praga (2)
Dania: FC Kopenhaga (1)
Finlandia: HJK (1)
Francja: Metz (1)

Grecja: AEK (1)
Hiszpania: Barcelona (1)
Holandia: Ajax (1)
Izrael: Maccabi Haifa (1)
Niemcy: Dortmund (1)
Norwegia: Lillestroem (3)

Polska: Górnik Zabrze (1)
Portugalia: Benfica (1)
Rosja: Lokomotiv (1)
Rumunia: Vaslui (1)
Serbia: Banat (2)
Słowacja: Petrzalka (5)
Słowenia: Livar (2)
Szkocja: Celtic (1)
Szwajcaria: Aarau (1)
Szwecja: GAIS (1)
Turcja: Galatasaray (3)
Ukraina: Szachtar (4)
Urugwaj: Wanderers (1)
USA: LA Galaxy (1)
Węgry: MTK (1)
Włochy: Sampdoria (2)

Liga Mistrzów
Milan - Birmingham 1:1 k. 2:3

Puchar UEFA
Wigan - Valencia 0:1

Odnośnik do komentarza

Już wcześniej było wiadomo, że latem klub opuści Maxwell Owusu. Szkoda, że nie udało się klubowi na nim zarobić. Bremę bez rekompensat finansowych pożegnali również Michael Schoppitsch (Austria Karnten), Walter Albrecht (Elversberg), Mehmet Bilgin (Konyaspor), Andreas Lichte (Kickers Emden) i Sascha Ziehl (Siegen). Zagwarantowaliśmy sobie 50% od ich kolejnych transferów więc może coś nam jednak wpadnie do sakiewki. Nie byłem zadowolony ze średniej wieku w drużynie i pożegnaliśmy się z kilkoma zasłużonymi zawodnikami. I tak Exequiel Benavidez poszedł do Independiente za 575k €, Jonas Elmer do Hibernianu za 400k €, Teemu Pukki do Realu Saragossa za 1.4M €, Manuel Fischer do Mainz za 2M €, Ajdin Zerić do M'Gladbach za 2M €, a Armon Ben-Naim do Energie Cottbus za 2.5 €. Jeśli chodzi o trzech ostatnich to fajnie, że udało się pozbyć ich wielgachnych kontraktów, ale musiałem pójść na pewne ustępstwa w postaci odszkodowań, aby do tego doszło. Jeśli chodzi o trochę młodszych piłkarzy, to Matthias Kunze powędrował do Kickers Offenbach za 2M €, Rene Schmidt do Carl Zeiss Jena za 1M €, a Marc Neumann do Bochum za 3M €. W przypadku tej trójki również możemy w przyszłości liczyć na udział w transakcjach z nimi związanych. Poniżej miliona udało się wytargować za Felixa Rinke (FSV Frankfurt), Christopha Hartunga (Fortuna Dusseldorf) i Jorga Bacha (Karlsruhe).

 

Tymi ruchami udało się pozbyć pewnych obciążeń, rozluźnić budżet płacowy, ale niezbyt oszałamiająco podnieśliśmy nasze możliwości zakupowe. Dlatego dokonaliśmy jednego mocnego uderzenia, które miało to zmienić. Zdecydowałem się sprzedać największą (a przynajmniej takie są opinie) gwiazdę klubu. Gwiazda ta mnie specjalnie wiosną nie zachwyciła i uznałem, że z pożytkiem dla obu stron będzie się pożegnać. Werder opuścił Thomas Schafer. Nie było jednak to takie hop siup. Pierwszym chętnym, który się zgłosił był zwycięzca Ligi Mistrzów czyli Birmingham. Potem dołączyły Real Madryt i Arsenal. Te dwa kluby były najbardziej zdeterminowane na ten biznes. Nie będę ukrywał, że znając politykę transferową ludzi z Madrytu i Londynu pozwoliłem sobie na dyktowanie dość wygórowanych żądań. Niestety bez rezultatu. Chęci na naszego gracza miały również Roma i Manchester United. Ostatecznie Thomasa pozyskał jeszcze ktoś inny. Zawodnik zostaje w Bundeslidze, a konkretnie przeprowadza się do Dortmundu. Mistrz kraju zapłacił nam 25.5 mln euro. Do tego otrzymamy 25% od kolejnego transferu Schafera. Nie mogę powiedzieć żeby te warunki specjalnie mnie uradowały, ale źle nie jest. Najważniejsze, to zrobić z tego pożytek.

 

Z pozyskaniem nowych twarzy nie szło nam jakoś wybitnie. Tradycyjnie ściągnąłem kilku starych znajomych. Z Leicester przybyło pięciu piłkarzy: Francisco Escobar (28; CHI [9A/1]; O PŚ, DP, P PŚ), James Rodriguez (30; COL [43A/1]; OP Ś), Mark Keller (17; SUI [2A]; OP/N Ś), Alain Doumbia (18; CIV; P Ś) i Jesus Maria Martinez (18; ESP; DP, P PŚ). Lista byłaby dłuższa, ale w przypadku niektórych graczy działacze z Leicester zapominali chyba na jakiej planecie żyją (dla przykładu za 18-letniego Efrena Reyesa zaśpiewali 12 mln euro, o dodatkowych warunkach nie wspomnę). Skorzystaliśmy z wygasających kontraktów Marka de Jonga (23; NED; OP PŚ, N Ś) oraz Marco Hoekstry (23; NED; O/WO L) i sprowadziliśmy ich za darmo. W ramach dbania o przyszłość Werder zasilili Christopher Jahn (16; GER; OP L) z Hannoveru, Roland Weis (16; GER; P Ś) z Bayeru Leverkusen, Kurt Langen (15; GER; P Ś) z Mainz, Sven Muller (17; GER; O Ś, DP) z Herthy, Alessio Vallesi (18; ITA; P Ś) z Romy oraz Markus Grote (17; GER; O/WO/P L) z Hansy Rostock. Markus to w mojej opinii wielki talent, który śmiało mógłby już się ogrywać w Bundeslidze. Możliwe, że byłby u mnie numerem jeden na lewej obronie gdyby nie Grant Sangweni (26; RSA [6A]; O LŚ, WO L, P Ś), za którego zapłaciliśmy PSV 5.25 mln €. Prawa obrona również dostała kosztowne wzmocnienie w postaci Fabrizio Binotto (21; ITA; O PŚ), który przybył z Livorno za 5.75 mln. Jeśli chodzi o innego bocznego obrońcę z Włoch, to Empoli za milion euro odstąpiło nam Gianmarco Lanciano (19; ITA; O L). Wielkie nadzieje pokładam w Goranie Milivojeviciu (19; MNE [6A/1]; O PLŚ). Mainz dostało za rosłego defensora 3 mln euro i uważam, że zrobiliśmy świetny interes. Konkurencję w środku pola zwiększą Luis Molina (29; PER; OP Ś), który pryszedł z Livorno za 2.5 mln, Salim Obaid (20; UAE [11A]; OP LŚ), za którego Den Bosch otrzymało okrągły milion oraz Innocent Mosia (21; RSA; OP PŚ) z Ajaxu Kapsztad. Mosia kosztował nas 200 tysięcy euro. W przeszłości chciałem go pozyskać do Leicester, ale zawodnik nie miał szans na otrzymanie pozwolenia na pracę. Innym graczem, o którym musiałem na jakiś czas zapomnieć będąc w Wielkiej Brytanii jest Victor Varela (18; ARG; P Ś). Wychowanek River Plate kosztował nas 3 mln euro i mam nadzieję, że nie będę żałował tej inwestycji. Co do obsady skrzydeł, to w Bremie pojawili się Tobias Dudek (23; GER; OP L) z Erfurtu oraz Giacomo Landi (25; ITA; OP PŚ, N Ś) z Padovy. Są to zawodnicy, który widzę w roli zmienników. W tej chwili nie są jeszcze gotowi na pierwszą jedenastkę. Gotowy chyba jest gwiazdor brazylijskiej młodzieżówki, Michel Nery (20; BRA; N), za którego zapłaciliśmy Gremio 2.5 mln €, ale póki co będzie się jeszcze uczył zawodu od Acanpandie.

 

Kadra zyskała sporo świeżej krwi, ale brakowało w niej czegoś. Brakowało gwiazdy, takiej dużego formatu, przynajmniej jednej. Jako trzecia drużyna Bundesligi, która chcę pokazać się na europejskich boiskach potrzebowaliśmy kogoś takiego. Miałem idealnego kandydata. Dario Chavez, człowiek, który był jedną nogą w Leicester, ale na przeszkodzie stanęła biurokracja i brak obywatelstwa UE. Złożyliśmy Ejido ofertę nie do odrzucenia. Niestety, nie tylko my. Chavez to marzenie prawie każdego klubu na kontynencie. Oprócz nas do walki stanęły m.in. Real Madryt i Juventus. I właśnie Turyn wybrał Argentyńczyk. Znowu się nie udało. Byłem podrażniony i miałem chorą potrzebę wydania dużej sumy na kogoś, kto może nie jest jeszcze gwiazdą, ale jest materiałem na nią. I pomyślałem sobie, że skora na lewym skrzydle w Werderze nie zagra Chavez, to może zagra Ibrahim Bolou (20; CIV [5A]; OP L). Energie nie chciało się pozbyć swojego gracza, ale ja byłem zdeterminowany i zdesperowany. Dlatego sięgnąłem głęboko do portfela i "wyjąłem" z niego 20 mln euro. Ibrahim dostał kontrakt na 2.5 mln euro rocznie, co czyniło go wespół z Acapandie najlepiej zarabiającym graczem naszej drużyny. Był nim jednak zaledwie jeden dzień. Stało się tak w związku z przyjściem do klubu Vicente Lopeza (25; CHI [17A/2]; OP PŚ). Kiedyś próbowałem go pozyskać z Schalke, ale wybrał Turcję, a konkretnie Kayserispor. Teraz Galatasaray odsprzedał go nam za 14 mln euro. Tak będzie wyglądał nasz atak, którego mają się wszyscy obawiać: Acapandie na środku, a po bokach Bolou i Lopez. Oby wypaliło.

 

Co prawda kasa prawie już pusta, ale to nie koniec zakupów. Mam nadzieję, że finanse uda się polepszyć dzięki rozbudowie stadionu, która właśnie ruszyła. W drugiej połowie listopada na Weserstadion będzie mogło zasiąść ponad 48 tysięcy widzów.

Odnośnik do komentarza

Sezon zaczynał się od Pucharu Ligi, który uważam za równie potrzebny jak Kenijczykom umiejętność rzeźbienia w lodzie. Nie mogłem skorzystać z Binotto i Muldersa, którzy są kontuzjowani. Od pierwszej minuty zagrali debiutujący Sangweni, Bolou i Lopez. Bayern chciał od samego początku zdobyć przewagę i w sumie swój cel osiągnął. Przez pierwsze 45 minuty stworzyliśmy raptem jedną groźną okazję, kiedy to potężny strzał Bolou wybronił Weber. Rywale mieli więcej sposobności do zdobycia i jedną z nich wykorzystali przed przerwą. Po wrzutce z rzutu rożnego piłkę do bramki posłał głową Kardec. W drugiej odsłonie ruszyliśmy mocniej do przodu licząc na wyrównanie. Kilka razy Weber nie był w stanie złapać piłki po posłanych w jego kierunku strzałach, ale śpieszący na dobitkę czy to Lopez czy Bolou zawsze o ten ułamek sekundy byli wolniejsi od bramkarza Bayernu. Mimo wysiłków nie do końca jeszcze przygotowanych zawodników nie udało się doprowadzić do remisu. Przynajmniej możemy w spokoju kontynuować szykowanie się do rozgrywek ligowych.

 

Ligapokal - Ćwierćfinał :: 24.07.2021 :: LTU Arena, Dusseldorf :: Widzów - 51468

Bayern - Werder 1:0 (1:0)

1:0 - A. Kardec (42')

 

D. Ospina - G. Sangweni, C. Herbst, V. Konig, D. Berchtold (M. Nery 67') - Bernardo (S. Obaid 67'), F. Escobar, Wellington (L. Molina 67') - I. Bolou, V. Acapandie, V. Lopez

Odnośnik do komentarza

Mając nadwyrężone finanse nie mogliśmy sobie już na zbyt wiele pozwolić na rynku transferowym. Zakontraktowaliśmy jeszcze trzech zawodników, gdzie za każdego z nich zapłaciliśmy po milionie euro. I tak z Livorno (to już trzeci gracz z Armando Picchi, który trafia do Bremy tego lata) przyszedł Stefano Bertacchini (19; ITA; OP LŚ), z Innsbrucku Goran Ristanović (19; BIH; N), a z FC Nurnberg Lars Assauer (24; GER; DP). Dalsze wzmocnienia wchodziły tylko w grę bez rozliczeń finansowych. I tak w ramach wypożyczenia ściągnąłem na rok z Wysp byłych znajomych, Tomasa Sedlacka (22; CZE [3A/2]; OP/N Ś) i Francesco Simone (22; ITA; OP P) z Leicester oraz Eduardo Catalę (22; ESP; OP PLŚ, N) z Aston Villi.

 

Na tydzień przed startem ligi rozpoczynaliśmy walkę w Pucharze Niemiec. Naszym rywalem była drużyna Worms. Szansę gry od pierwszej minuty dostali głównie zawodnicy, którzy nie mogą się zbyt mocno czuć w kontekście wyjściowej jedenastki na najbliższy sezon. Na murawie pojawili wypożyczeni z Leicester Sedlacek i Simone. To właśnie oni byli najjaśniejszymi punktami naszej ekipy w pierwszej połowie. Rywale zaskakująco długo utrzymali wynik bezbramkowy. Dopiero w 37 minucie Simone wykorzystał słabe wybicie jednego z obrońców i pokonał bramkarza. Kilka minut później swoje debiutanckie trafienie zaliczył Sedlacek. Czech dorzucił jeszcze gola w drugiej połowie, co w praktyce czyniło go piłkarzem meczu. Zwycięstwo bez fajerwerków, ale to jednak zwycięstwo. Innej opcji tego dnia być nie mogło.

 

DFB Pokal - 1 runda :: 7.08.2021 :: Wormatia-Stadion, Wormacja :: Widzów - 7746

Worms - Werder 0:3 (0:2)

0:1 - F. Simone (37')

0:2 - T. Sedlacek (41')

0:3 - T. Sedlacek (78')

 

D. Ospina - M. Hoekstra, G. Milivojević, R. McGowan, F. Binotto - S. Obaid, L. Assauer, J. Rodriguez (I. Mosia 68') - S. Bertacchini, T. Sedlacek (F. Escobar 79'), F. Simone (E. Catala 68')


 

 

Idzie już prawie trzeci roczek

 

Mam na myśli czas spędzony w grze.

 

 

855 godzin.

Odnośnik do komentarza

Naszym pierwszym ligowym rywalem był Hannover. Goście chyba wyszli na boisku nieco nieprzytomni, bo po kilku minutach przegrywali już różnicą dwóch goli. Dwukrotnie skarcił ich Acapandie, który szybko dał do zrozumienia, że interesuje go korona króla strzelców. Po znakomitym początku przyszły jednak cięższe czasy. Szczególnie dla Brazylijczyków. Jeszcze przed przerwą boisko z powodu kontuzji musieli opuścić Bernardo i Wellington. Dwie zmiany mieliśmy już z głowy. Do tego w 42 minucie straciliśmy kuriozalnego gola. Branko Ivković miał zdecydowanie inne intencje, ale fakt jest taki, że jego nieudany przerzut przeistoczył się w 40-metrowy strzał, który wpadł Ospinie "za kołnierz". W 51 minucie Acapandie wykorzystał świetne dośrodkowanie Binotto i skompletował hattricka. Wyczynu pozazdrościł mu serbski napastnik gości i pokonując Ospinę w 63 i 76 minucie również mógł się szczycić takim osiągnięciem. Kilka minut po golu na 3:3 Vincent miał wyborną szansę na trafienie numer 4, ale jego lob zatrzymał się na słupku. Francuz przysłużył się za to drużynie w inny sposób. W 88 minucie wygrał pojedynek główkowy i skutecznie zgrał piłkę do Moliny, ten podał lekko w pole karne, a tam właśnie znalazł się Simone, który pokonał Otsa i zdobył gola dającego nam zwycięstwo. Odniesione w bólach, ale zwycięstwo.

 

Bundesliga [1/34] :: 14.08.2021 :: Weserstadion, Brema :: Widzów - 40137

(-.) Werder - (-.) Hannover 4:3 (2:1)

1:0 - V. Acapandie (2')

2:0 - V. Acapandie (6')

2:1 - B. Ivković (42')

3:1 - V. Acapandie (51')

3:2 - B. Ivković (63')

3:3 - B. Ivković (76')

4:3 - F. Simone (88')

 

D. Ospina - M. Hoekstra, C. Herbst, V. Konig, F. Binotto - Bernardo (L. Molina 16'), L. Assauer, Wellington (S. Bertacchini 37') - I. Bolou (F. Simone 71'), V. Acapandie, V. Lopez

Odnośnik do komentarza

Mieliśmy już w tym okienku nie dotykać skarbca, ale nic z tego założenia nie wyszło. 550 tysięcy euro trafiło na konto Slavii Praga, a w zamian do naszego zespołu dołączył Pablo Del Valle (18; ESP; O LŚ, DP, P LŚ).

 

Na naszej drodze do fazy grupowej Ligi Mistrzów stanął holenderski Utrecht. W kadrze na mecz z tą drużyną zabrakło Acapandie. Chciałem dać mu odpocząć, a do tego zakładem, że na rywala tej klasy wystarczy jak z przodu wyjdzie Nery. Trochę chyba nie doceniłem gości i moi piłkarze również. W pierwszej połowie, to oni mieli większe szanse na objęcie prowadzenia. Niestety, przy wydatnej naszej pomocy, a wchodząc w szczegóły, to było blisko, żeby przysłużył im się Konig, które zachował się kompletnie bezmyślnie bawiąc się w drybling w polu karnym. Na szczęście Dost po odebraniu piłki nie pokonał Ospiny, który wykazał się dobrym refleksem. W szatni padło kilka szczerych słów, które miały przebudzić zespół. Nie wiem czy dotarło do wszystkich, ale z pewnością słuchał mnie Bertacchini. Jego ładne, techniczne uderzenie z 25 metrów dało nam w 49 minucie prowadzenie. Kolejny impuls dałem w 70 minucie dokonując kompletu zmian. To też szybko dało efekty. Na 2:0 podwyższył Bolou, a dużą zasługę przy golu miał chwilę wcześniej wpuszczony Sedlacek. W 75 minucie potężną bombą wynik podwyższył Lopez. Zrezygnowanych Holendrów dobił w końcówce Sedlacek, który trochę od niechcenia uderzył zza pola karnego, a piłka i tak znalazła drogę do bramki. O awans możemy być raczej spokojni.

 

Liga Mistrzów - 3 runda elim. [1/2] :: 18.08.2021 :: Weserstadion, Brema :: Widzów - 39062

Werder - Utrecht 4:0 (0:0)

1:0 - S. Bertacchini (49')

2:0 - I. Bolou (72')

3:0 - V. Lopez (75')

4:0 - T. Sedlacek (89')

 

D. Ospina - M. Hoekstra (G. Lanciano 70'), G. Milivojević, V. Konig, F. Binotto (F. Escobar 70') - S. Bertacchini, L. Assauer, V. Lopez - I. Bolou, M. Nery (T. Sedlacek 70'), F. Simone

Odnośnik do komentarza

28 sekund - tyle potrzebował Acapandie, żeby na Rosenaustadion pokonać bramkarza gospodarzy. Pierwsze uderzenie i gol. Francuz to prawdziwy skarb. Przebieg pozostałych 44 minut pierwszej odsłony meczu był zupełnie niż można się było spodziewać po otwarciu. Augsburg zamknął nas praktycznie na naszej połowie i co chwila zagrażał naszej bramce. Z trudem, ale radziliśmy sobie. Na przerwę udało się zejść z prowadzeniem. W 54 minucie podwyższyliśmy na 2:0. Autorem gola nikt inny jak Acapandie. Przyjęcie piłki, obrót i techniczny strzał ląduje przy słupku. Gospodarze bez wątpienia mieli wielkie chęci, ale nie byli w stanie wpłynąć na kluczową statystykę meczu. I tak by pewnie zostało, ale około kwadransa przed końcem stało się coś dziwnego. Nasz zespół dosłownie stanął. Jakby ktoś spuścił z nich powietrze. Ledwie się ruszali, grali bardzo niedokładnie. To mogło się źle nas skończyć. I w sumie skończyło. W ciągu kilku minut Augsburg za sprawą dwóch rezerwowych odrobił straty. Cały wysiłek Vincenta zmarnowany. Byłem bardzo niezadowolony. Wygląda to na jakieś błędy w przygotowaniu kondycyjnym.

 

Bundesliga [2/34] :: 21.08.2021 :: Rosenaustadion, Augsburg :: Widzów - 17790

(9.) Augsburg - (4.) Werder 2:2 (0:1)

0:1 - V. Acapandie (1')

0:2 - V. Acapandie (54')

1:2 - H. Ogun (82')

2:2 - A. Schmid (87')

 

D. Ospina - M. Hoekstra, C. Herbst, V. Konig, F. Binotto - S. Bertacchini, H. Mulders (E. Catala 87'), V. Lopez (L. Molina 62') - I. Bolou, V. Acapandie (M. Nery 77'), F. Simone

Odnośnik do komentarza

W tym sezonie póki co pierwsze fragmenty meczów należą do nas. Nie inaczej było i tym razem. Już po kwadransie gry prowadziliśmy 2:0 z Energie. Oba gole padły po uderzeniach głową. Najpierw na listę strzelców wpisał się Simone, a potem Milivojević wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego, którego autorem był właśnie Włoch. Goście byli całkowicie bezradni. Rzadko zapuszczali się pod nasze pole karne. Pewne kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Po przerwie było podobnie. W 56 minucie Griffithsa pokonał Acapandie. Mecz bez jego gola, to nie mecz. I przy tej bramce palce maczał Simone. W 80 minucie przy linii stał już przygotowany do zmiany Catala, który miał zastąpić Francesco. Daliśmy jeszcze naszemu prawoskrzydłowemu wykonać rzut rożny. I postąpiliśmy słusznie. Wrzutka w pole karne i Acapandie po raz drugi trafia do siatki. Simone zalicza trzecią asystę. To mi się podoba. I nie tylko mi. Publika ma nowego bohatera. Chyba musimy zadzwonić do Leicester i wybadać za jaką kwotę mój były klub zgodziłby się odstąpić Włocha.

 

Bundesliga [3/34] :: 25.08.2021 :: Weserstadion, Brema :: Widzów - 38440

(6.) Werder - (9.) Energie Cottbus 4:0 (2:0)

1:0 - F. Simone (8')

2:0 - G. Milivojević (15')

3:0 - V. Acapandie (56')

4:0 - V. Acapandie (80')

 

D. Ospina - M. Hoekstra (G. Sangweni 70'), G. Milivojević, V. Konig, F. Binotto - S. Bertacchini (S. Obaid 21'), L. Assauer, V. Lopez - I. Bolou, V. Acapandie, F. Simone (E. Catala 80')

Odnośnik do komentarza

Werder na Hoffenheim zamienił Sebastian Kirn. Otrzymaliśmy za niego 400 tysięcy euro. Z kolei na roczne wypożyczenie do Cambuur trafił Giacomo Landi.

 

Nasze mecze powinny kończyć się po 30 minutach. Wtedy praktycznie byśmy kroczyli od zwycięstwa do zwycięstwa. Znowu świetny początek. Znowu zbudowana dwubramkowa przewaga. I nie pierwszy raz zmarnowana. Po golach Bertacchiniego i Lopeza spodziewałem się wyniku podobnego do tego sprzed kilku dni. Gospodarze jednak byli twardzi. Wstali z kolan i walczyli. Ostro walczyli, z determinacją i jeszcze przed przerwą doprowadzili do remisu. W drugiej połowie przycisnęliśmy z żądzą powrotu na prowadzenie. Obrona Hoffenheim była jednak znacznie szczelniejszą niż w początkowej fazie meczu. My szczęścia nie mieliśmy. Mieli je za to rywale. W 77 minucie po rzekomym faulu Herbsta sędzia wskazał na wapno. Jedenastkę wykorzystał van Diermen i przegrywaliśmy 2:3. Chcieliśmy wyrównać i mogliśmy wyrównać. O włos był Catala, który minął już bramkarza i miał przed sobą tylko bramkę, ale fenomenalnym wślizgiem popisał się Preuss. Nie musieliśmy czekać zbyt długo na pierwszą porażkę w sezonie. Szkoda, że w takich okolicznościach.

 

Bundesliga [4/34] :: 28.08.2021 :: EnBW-Arena, Sinsheim :: Widzów - 20569

(16.) Hoffenheim - (3.) Werder 3:2 (2:2)

0:1 - S. Bertacchini (19')

0:2 - V. Lopez (24')

1:2 - K. van Diermen (31')

2:2 - J. Lika (41')

3:2 - K. van Diermen [kar.] (77')

 

D. Ospina - G. Sangweni, C. Herbst, V. Konig, F. Binotto (F. Escobar 67') - S. Bertacchini, L. Assauer (E. Catala 67'), V. Lopez - I. Bolou, V. Acapandie, F. Simone

Odnośnik do komentarza

Przed zamknięciem okienka do drużyny dołączyło jeszcze dwóch zdolnych młodzianów: Mario Voigt (15; GER; O Ś) z Borussii Dortmund i Michael Gross (17; GER; O P) ze Stuttgartu. Vincent Acapandie został wybrany piłkarzem sierpnia w Bundeslidze. Żadne zaskoczenie, jak się strzela w 4 meczach 7 goli.

 

Sprawę awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów uważałem za praktycznie wyjaśnioną i dlatego do Holandii nie pojechali czołowi zawodnicy. Na szpicy wyszedł Nery i to on w 11 minucie otworzył wynik meczu. Z prowadzeniem i zaliczką z pierwszego meczu nie śpieszyliśmy się zbytnio i graliśmy futbol relaksacyjny. I tak nam upływały minuty w pierwszej, a potem w drugiej połowie. W 67 minucie dokonałem kompletu zmian. I to był błąd. Zaledwie kilka minut po pojawieniu się nowych twarzy kontuzji doznał Catala. Hiszpan był w stanie kontynuować grę, ale występował w roli statysty. Gospodarze wykorzystali tę przewagę. Stan meczu wyrównał Iijima, ale ten gol był wszystkim, na co było stać Utrecht. Gramy w Lidze Mistrzów.

 

Liga Mistrzów - 3 runda elim. [2/2] :: 1.09.2021 :: Nieuw Galgenwaard :: Widzów - 24462

Utrecht - Werder 1:1 (0:1) [1:5]

0:1 - M. Nery (11')

1:1 - Y. Iijima (77')

 

D. Ospina - G. Sangweni (M. Hoekstra 67'), G. Milivojević, C. Herbst, D. Berchtold - L. Molina, H. Mulders (F. Escobar 67'), I. Mosia (Wellington 67') - S. Obaid, M. Nery, E. Catala

 

Losowanie grup w Lidze Mistrzów nie było dla nas jakoś wybitnie udane. Zagramy z Valencią, Ajaxem i rumuńskim FC Vaslui.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...