Skocz do zawartości

(Nie)Zwykły Chłopak Z Podlasia


FYM

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z dwumeczem z Derby ligowy mecz z Bochum w pewnym sensie spisywałem na straty. Porażka nie groziła nam spadkiem w tabeli. Fajnie byłoby jednak uzyskać dobry rezultat. I właściwie wszystko układało nam się znakomicie. Jeszcze w pierwszej połowie Acapandie wyprowadził nas prowadzenie (choć muszę przyznać, że chyba był na spalonym). W drugiej odsłonie wynik podwyższył Vicente Lopez. Potem jednak nastąpiły 4 minuty, które nami wstrząsnęły. Helmes i Ouwerkerk strzałami z dystansu pokonali Ospinę i zrobiło się 2:2. W siatkówce mówi się, że jak ze stanu 2:0 nie wygrywa się 3:0, to się przegrywa 2:3. No i Bochum zagrało z nami w siatkę. W 84 minucie Clement trafił do siatki. Co los dał, to los zabrał, bo śmiem twierdzić, że gol padł ze spalonego. Taka karma za bramkę Acapandie. Mówi się trudno. Dzięki naszej porażce Borussia może już świętować obronę mistrzowskiego tytułu.

 

Bundesliga [30/34] :: 1.05.2022 :: rewirpowerSTADION, Bochum :: Widzów - 31317

(5.) VfL Bochum - (2.) Werder 3:2 (0:1)

0:1 - V. Acapandie (39')

0:2 - V. Lopez (58')

1:2 - F. Helmes (69')

2:2 - R. Ouwerkerk (72')

3:2 - J. Clement (84')

 

D. Ospina - G. Sangweni, G. Milivojević, R. McGowan, F. Binotto - S. Obaid, B. Mbarga (T. Sedlacek 83'), V. Lopez - I. Bolou (L. Molina 36'), V. Acapandie, M. de Jong

Odnośnik do komentarza

Goście musieli się śpieszyć, my nie. Byliśmy w dobrej sytuacji. W jeszcze lepszej byliśmy 5 minut po pierwszym gwizdku. Właśnie wtedy padł gol dla nas. Piłka krążyła w okolicach 15 metra, ale nikt nie mógł zdecydować się na strzał. Zrobił to dopiero Bolou, Techniczne uderzenie zewnętrznym podbiciem znalazło drogę do bramki. Na odpowiedź nie musieliśmy długo czekać. Rzut rożny, dośrodkowanie i Edu Valle wygrywa pojedynek w powietrzu kierując piłkę między słupki. Na za dużo pozwoliliśmy w tej sytuacji. W kolejnych już nie byliśmy tacy wyrozumiali. Defensywa złapała rytm i radziła sobie z każdym atakiem. W ofensywie też nie próżnowaliśmy. Minuty mijały, a remis się utrzymywał. Szanse angielskiej drużyny się oddalały. W 71 minucie Herbst dobijając strzał Hoekstry oddalił je jeszcze bardziej. na trybunach powoli zaczynała się feta. W doliczonym czasie postawiliśmy kropkę nad i. Rywala dobił Simone. 30 lat temu Werder po raz ostatni i jedyny zagrał w finale europejskiego pucharu. No to Brema doczekała się na drugi.

 

Puchar UEFA - 1/2 finału [2/2] :: 5.05.2022 :: Weserstadion, Brema :: Widzów - 42274

Werder - Derby 3:1 (1:0) [6:3]

1:0 - I. Bolou (5')

1:1 - E. Valle (12')

2:1 - C. Herbst (71')

3:1 - F. Simone (90')

 

D. Ospina - M. Hoekstra (G. Milivojević 84'), C. Herbst, V. Konig, D. Berchtold (F. Binotto 77') - S. Bertacchini, H. Mulders, B. Mbarga - I. Bolou, T. Sedlacek (V. Acapandie 64'), F. Simone

 

Za 13 dni na San Siro staniemy naprzeciw Napoli.

Odnośnik do komentarza

Wszyscy już się nie mogą doczekać meczu na San Siro, ale wciąż jest o co grać w lidze. Terminarz nam raczej sprzyja. Został nam tylko jeden wyjazd, trzy mecze gramy u siebie, a rywale raczej nie z topu. Spotkanie z Mainz zbytnio nam zmartwień nie przyniosło. Goście dali wykazać się Ospinie. Nasz bramkarz był jednak pewny w swoich interwencjach i nawet dorobił się tytułu piłkarza meczu. Jeśli chodzi o ofensywę, to jeszcze w pierwszej połowie postawiliśmy sprawę jasno - nasze zwycięstwo jest jedyną opcją. Na listę strzelców wpisali się Simone i Sedlacek. Po przerwie Bonig kapitulował jeszcze raz, a miało to miejsce w 67 minucie. Tym razem przechytrzył go jego własny zawodnik, reprezentant Polki, Jacek Gurga. W końcowych minutach piłka znalazła się również w naszej bramce, ale gol padł z ewidentnego spalonego. Trzy punkty zostają w Bremie.

 

Bundesliga [31/34] :: 8.05.2022 :: Weserstadion, Brema :: Widzów - 40927

(4.) Werder - (10.) Mainz 3:0 (2:0)

1:0 - F. Simone (18')

2:0 - T. Sedlacek (30')

3:0 - J. Gurga [sam.] (67')

 

D. Ospina - M. Hoekstra (G. Sangweni 76'), C. Herbst, V. Konig, D. Berchtold - Bernardo (I. Bolou 62'), H. Mulders (B. Mbarga 62'), M. de Jong - S. Bertacchini, T. Sedlacek, F. Simone

Odnośnik do komentarza

Tak jak wspominałem - dobry terminarz, rywale raczej nie z topu...

 

Bundesliga [32/34] :: 11.05.2022 :: Paragon Arena, Paderborn :: Widzów - 8578

(15.) Paderborn - (3.) Werder 3:1 (0:0)

1:0 - S. Crisci (49')

1:1 - V. Acapandie (65')

2:1 - U. Schulz (68')

3:1 - S. Crisci (87')

 

D. Ospina - M. Hoekstra (G. Sangweni 64'), C. Herbst, V. Konig, D. Berchtold - Bernardo (V. Acapandie 64'), H. Mulders, M. de Jong - S. Bertacchini, T. Sedlacek, F. Simone (V. Lopez 19')

Odnośnik do komentarza

Freiburg miał już tylko teoretyczne szanse na utrzymanie. Przyszło nam zatem dobijać leżącego. Jako, że nam punkty są bardzo potrzebne, to podeszliśmy do sprawy serio. Ale nie wystarczająco. Uważam, że lekko kompromitujący jest fakt, iż do przerwy na tablicy wyników było 0:0 (podobnie jak w Paderborn, a jak tam się skończyło wiadomo). Zawodnicy wystawili na próbę cierpliwość kibiców. Ci dostali gola dopiero w 71 minucie. Pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Milivojević. Piłka wpadła w okienko bramki strzeżonej przez Dittricha. 5 minut później po zagmatwanej kopaninie w polu karnym piłkę do bramki skierował Acapandie, który dzielnie broni się przez goniącym go w klasyfikacji strzelców Madlalą. Goście świadomi, że dla nich już jest po zabawie jeszcze podarowali nam karnego, którego na bramkę zamienił Obaid. Wygrywamy. Niestety, wygrywają również Bayern i Bochum, Obie drużyny grają u siebie w ostatniej kolejce z niżej notowanymi rywalami, a to oznacza, że istnieje spore prawdopodobieństwo, że porażka w Paderborn kosztowała nas start w Lidze Mistrzów.

 

Bundesliga [33/34] :: 14.05.2022 :: Weserstadion, Brema :: Widzów - 40717

(4.) Werder - (18.) Freiburg 3:0 (0:0)

1:0 - G. Milivojević (71')

2:0 - V. Acapandie (76')

3:0 - S. Obaid [kar.] (89')

 

D. Ospina - G. Sangweni (M. Hoekstra 82'), G. Milivojević, R. McGowan, F. Binotto - S. Obaid, B. Mbarga (L. Molina 63'), V. Lopez - I. Bolou, V. Acapandie, F. Simone (E. Catala 63')

Odnośnik do komentarza

Naprawdę miałem dziś fatalny dzień i chodziło mi po głowie, że może lepiej poczekać z rozegraniem tego meczu. Czułem, że będzie wtopa. Uznałem jednak, że do soboty chyba nie wytrzymam, a dopiero wtedy najwcześniej ponownie bym przysiadł do gry. No to poszło...

 

Komplet widzów na San Siro. We Włoszech Lombardia nie przepada za południem, ale jednak dało się odczuć, że większość trybun jest za Napoli. W naszej jedenastce jedna niespodzianka. Myślę, że większość zainteresowanych spodziewała się od pierwszej minuty zobaczyć Sedlacka. Ja postawiłem jednak na Acapandie. Pierwsza groźna akcja miała miejsce w 7 minucie. Z linii pola karnego uderzał Lopez, ale Shemesh sparował piłkę w bok. W 13 minucie padł gol. Zamieszanie w naszym polu karnym wykorzystał Welbeck. Kilkanaście minut później ten sam zawodnik urwał się naszej obronie i w prosty sposób pokonał Ospinę. Trzecia część meczu była już za nami, a my przegrywaliśmy 0:2. Atrakcyjność widowiska postanowił uratować Beretta. Lewy obrońca fatalnie podawał do swojego bramkarza. Acapandie przejął piłkę, minął Shemesha i uderzył do pustej bramki. Druga połowa zaczęła się znakomicie. Bertacchini po akcji lewą stroną dośrodkował w pole karne, gdzie władcą przestrzeni powietrznej obwołał się Acapandie. W ciągu kolejnych kilkunastu minut francuski snajper jeszcze dwukrotnie umieszczał piłkę w bramce. Sytuacja zmieniła się o 180 stopni. Teraz to Napoli miało nóż na gardle. My mogliśmy spokojnie odliczać minuty do ostatniego gwizdka. Odliczaliśmy i odliczaliśmy, a zanim odliczyliśmy do końca, w doliczonym czasie podopiecznych Attevelda dobili Bernardo i Simone. To był pogrom. To był finał, który przejdzie do historii nie tylko Bremy, nie tylko Niemiec, ale całej Europy. Werder Brema z Pucharem UEFA!

 

Puchar UEFA - Finał :: 18.05.2022 :: San Siro, Mediolan :: Widzów - 82995

Werder - Napoli 6:2 (1:2)

0:1 - D. Welbeck (13')

0:2 - D. Welbeck (26')

1:2 - V. Acapandie (34')

2:2 - V. Acapandie (47')

3:2 - V. Acapandie (58')

4:2 - V. Acapandie (62')

5:2 - Bernardo (90')

6:2 - F. Simone (90')

 

D. Ospina - M. Hoekstra, C. Herbst, V. Konig, D. Berchtold (B. Mbarga 82') - Bernardo, H. Mulders, V. Lopez - S. Bertacchini (I. Bolou 75'), V. Acapandie (T. Sedlacek 90'), F. Simone

Odnośnik do komentarza

Dzięki. Mój pierwszy europejski puchar grając na HC. Jeszcze Liga Mistrzów i będzie można po latach odstawić FM 2008 na półkę ;)

 

Możesz składać aplikację do Bayernu Monachium ;)

 

Bayern? Choćby na kolanach przyczołgali się z Monachium z kontraktem nie ma opcji, żebym do nich poszedł.

Odnośnik do komentarza

Po słodkich dniach przyszedł dzień gorzki. Paradoksalnie był to dzień, który przyniósł nam zwycięstwo. Nic nam jednak po nim. Pokonaliśmy TSV Monachium, ale było to już bez znaczenia ze względu na wyniku Bayernu i Bochum. Obie te drużyny wygrały swoje mecze i obroniły pozycje w tabeli. Oznacza to, że w przyszłym sezonie nie zagramy w Lidze Mistrzów. Kończymy sezon na rozczarowującym czwartym miejscu. Jakby tego było mało, w meczu Bochum z Energie Cottbus gola numer 25 zdobył Madlala. Napastnik z RPA gonił, gonił i w ostatniej kolejce dogonił Acapandie. Nasz snajper będzie się musiał zatem podzielić tytułem króla strzelców (a właściwie to żadnego dzielenia nie będzie, bo oficjalnie król może być jeden - nie wiem jakie jest kryterium, ale tytuł dostanie Madlala). Przyznam szczerze, że taki obrót spraw skłonił mnie nad przemyśleniem tego, jak ma w przyszłym sezonie wyglądać moja praca.

 

Bundesliga [34/34] :: 21.05.2022 :: Weserstadion, Brema :: Widzów - 41199

(4.) Werder - (15.) TSV Monachium 3:2 (1:0)

1:0 - D. Berchtold (39')

2:0 - V. Lopez (51')

2:1 - C. Herbst [sam.] (56')

3:1 - I. Bolou (69')

3:2 - S. Pieper (90')

 

D. Ospina - M. Hoekstra, C. Herbst, V. Konig, D. Berchtold (B. Mbarga 65') - Bernardo, H. Mulders, V. Lopez (L. Molina 65') - I. Bolou, V. Acapandie, F. Simone

 

Bundesliga 2021/22

 

Au9WBVd.png

 

Odnośnik do komentarza

Awans do Bundesligi
Schalke, Siegen, Kaiserslautern

DFB Pokal
VfB Stuttgart - Werder 0:3

Ligapokal
Eintracht Frankfurt - Bayern 1:1 k. 1:3
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bramki
1. Roberto Madlala (Bochum) - 25
2. Vincent Acapandie (Werder) - 25
3. Benjamin Kruse (Eintracht) - 22

Asysty
1. Roberto Madlala (Bochum) - 15
2. Shin-ichi Saito (Bochum) - 14
-. Alex Teixeira (Dortmund) - 14
-. Benjamin Kruse (Eintracht) - 14
...
11. Francesco Simone - 8

MoM
1. Roberto Madlala (Bochum) - 8
2. Colak Emre (Bayer) - 7
-. Kevin Leschinski (Bayer) - 7
...
8. Vincent Acapandie (Werder) - 5

Wślizgi/mecz
1. Uwe Braun (Hertha) - 3.22
2. Christopher Maier (Hannover) - 2.85
3. Damir Corić (Eintracht) - 2.68
...
38. Harm Mulders (Werder) - 1.86

Dryblingi/mecz
1. Sebastian Paulus (Bochum) - 2.60
2. Bakhtiyor Abdurazzoqov (Mainz) - 1.94
3. Sven Klinger (TSV) - 1.80
...
16. Ibrahim Bolou (Werder) - 1.28

Średnia ocena
1. Colak Emre (Bayer) - 7.52
-. Julien Clement (Bochum) - 7.52
3. Kevin Leschinski (Bayer) - 7.45
...
8. Vincent Acapandie (Werder) - 7.34

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Piłkarz Roku: Kevin Leschinski (Bayer)
Młody Piłkarz Roku: Hans-Gunter Vetter (Eintracht)
Menedżer Roku: Kamil Wojnach (Werder)
Bramkarz Roku: Fabian Boateng (Dortmund)
Bramka Roku: Bernardo (Werder) // Na drugim miejscu bramka Moliny... z tego samego meczu ;)
Jedenastka Roku: F. Boateng (Dortmund), V. Henriques (Bayern), C. Maier (Hannover), F. Natalino (Dortmund), R. Guzman (Bayer), M. Galvan (Dortmund), F. Helmes (Bochum), S. Saito (Bochum), A. Teixeira (Dortmund), K. Leschinski (Bayer), R. Madlala (Bochum)

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie zawodników

 

Bramkarze

David Ospina [55-81-17-5 / 7.09] - Z jednej strony przytłacza statystyka puszczonych goli, z drugiej zawodnik w ciągu sezonu prezentował się całkiem porządnie. Za rok kończy mu się kontrakt i musimy zdecydować czy jesteśmy zainteresowani jego przedłużeniem. Wiem, że nie będzie łatwo znaleźć godnego następcy dla niego.

Dennis Schroder [3-2-2-0 / 7.00] - Kiedy zaszła potrzeba stawał między słupkami. Nie zawodził i może być z siebie zadowolony. Musi jednak pamiętać, że nigdy nie będzie w Bremie numerem jeden. Nie ten poziom.

 

Obrońcy

Fabrizio Binotto [37-2-6-2 / 7.03] - Nie jestem z niego zadowolony. Wydaliśmy na niego sporą kwotę. Miał być pewniakiem na prawej obronie. Tymczasem w drugiej połowie sezonu przegrywał rywalizację z przez wielu skreślonym Berchtoldem. Będzie musiał nad sobą popracować.

Goran Milivojević [24-6-2-0 / 7.17] - Przyszłość naszej defensywy. Dobrze prezentował się wchodząc z ławki, jak i grając od pierwszej minuty. Skuteczny, co potwierdzają gole. Werder ma obrońcę na lata.

Francisco Escobar [19-0-3-0 / 6.74] - Może nie błyszczał, ale i nikt tego specjalnie po nim nie oczekiwał. Zawsze ceniony był za swoją wszechstronność. I tak jest nadal. Dobrze go mieć w składzie.

Grant Sangweni [37-1-6-0 / 6.86] - Podobnie jak jego włoski kolega z bocznej strefy trochę zawiódł oczekiwania. Nie uwolnił potencjału, jaki w nim drzemie. Niech się pośpieszy, bo konkurencja nie śpi.

Christian Herbst [24-1-0-0 / 6.83] - Bardzo mnie zawiódł. Spodziewałem się, że będzie mocnym punktem naszej obrony. Ilość błędów jakie popełnił jest nie do przyjęcia. Latem się pożegnamy.

Ryan McGowan [23-1-1-1 / 6.83] - Zagrał znacznie więcej niż było zaplanowane. Była jednak potrzeba wobec dyspozycji jego kolegów, aby pojawiał się w składzie. Latem zapewne odejdzie.

Volker Konig [47-2-0-1 / 7.21] - Miał udany sezon. Nie jestem jego wielkim fanem, ale muszę przyznać, że można było na nim polegać. Nie musi się raczej martwić o miejsce w składzie w kolejnym sezonie.

David Berchtold [24-1-5-1 / 6.92] - Pozytywne zaskoczenie. Często spotykałem się z opinią, że przedłużenie z nim kontraktu, to błąd. David chyba udowodnił niedowiarkom, że ma w sobie potencjał. Może nie na pierwszą jedenastkę, ale Bundesliga, to z pewnością nie są dla niego za wysokie progi.

Marco Hoekstra [25-0-6-0 / 7.00] - Średnia forma Sangweniego zaowocowała okazjami do tego, aby się pokazał. I zaprezentował się przyzwoicie. Udana gra w defensywie, ale również przydatna w ofensywie.

 

Pomocnicy

Blaise Mbarga [15-0-1-0 / 7.00] - Trafił do nas zimą i nie można chyba o nim złego słowa powiedzieć. Gwiazdą chyba nie zostanie, ale będziemy mieli z niego pożytek.

Harm Mulders [37-1-5-1 / 7.05] - Pewny, solidny, przydatny. Po prostu robił swoje. Teraz będziemy myśleć czy ma dalej to robić, bo za rok kończy mu się kontrakt.

Bernardo [27-5-8-1 / 7.15] - To jego jedenasty sezon w Werderze, ale najbardziej udany. Czas jednak leci, a ja niestety (dla niego) wolę stawiać na młodszych. Będziemy się żegnać.

Abdulla Jassim [3-0-0-0 / 6.67] - Nie miał jeszcze właściwej szansy na pokazanie się. Wciąż jeszcze musi na taką zasłużyć.

Vicente Lopez [41-6-9-0 / 7.12] - Liczby za nim może i nie na takie złe, ale płacąc 3 mln euro za sezon gry spodziewam się więcej. Powiedzmy, że musiał się zaaklimatyzować. Teraz musi być lepiej.

Innocent Mosia [4-0-1-0 / 6.75] - Nie będzie mu łatwo się przebić, a będzie musiał jeśli chce grać. Nie wiem czy go na to stać.

Mark de Jong [15-4-2-1 / 7.27] - Plus przy jego nazwisku. Pokazał się lepiej niż przypuszczałem. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie równie przydatny.

Eduardo Catala [10-0-1-0 / 6.50] - Nie przydał nam się. Wierzę, że wiele potrafi, ale u nas tego nie pokazał. Może dogadamy się z Aston Villą i damy mu jeszcze szansę.

Stefano Bertacchini [37-9-8-2 / 7.11] - Jak na tak młodego zawodnika, to ładnie się wkomponował w drużynę. Swoimi występami udowodnił, że zrobiliśmy dobry interes ściągając go do Niemiec.

Salim Obaid [23-4-1-1 / 6.74] - Miał swoje chwile. Może nie wejdzie na jakiś wysoki poziom, ale nie można mu odmówić tego, że jest przydatny.

Luis Molina [30-3-7-1 / 6.87] - Może nie żałowałem tego, że przyszedł, ale nie byłem pewien czy jest wart wydanych na niego pieniędzy. Cały czas nie jestem pewien. Może się skończyć tym, że odejdzie.

James Rodriguez [7-1-0-0 / 6.86] - Nie może być zadowolony. Grał mało. Grał bez rewelacji. Postanowiliśmy, że musi odejść. Od nowego sezonu będzie grał w Brazylii. Nie wiem jak nam się to udało, ale dostaniemy za niego ładną sumkę (20 razy tyle, ile zapłaciliśmy Leicester).

 

Napastnicy

Francesco Simone [53-16-13-2 / 7.28] - Wypożyczenie go z Leicester było znakomitym ruchem. Zagarnął pozycję na skrzydle i stał się pierwszoplanową postacią. Szkoda tylko, że ma braki szybkościowe. Tyle, że gdyby ich nie miał grałby pewnie w leszym klubie. Wykupienie go raczej nie będzie wchodziło w grę.

Ibrahim Bolou [40-5-11-3 / 7.07] - Bywały chwilę, że nie mogłem uwierzyć, iż wydałem na tego gościa 20 mln euro. Miał być gwiazdą. I w pewnym sensie jest, ale format nie ten. Oby w kolejnym sezonie było lepiej.

Tomas Sedlacek [31-21-5-4 / 7.19] - Miał być numerem 3 jeśli chodzi o szpicę, a skończyło się na tym, że wiosną był naszą główną bronią. Jestem ciekaw co się z nim stanie. Po takim sezonie jego cena poszła do góry, a wiem, że chętnych nie brakuje.

Vincent Acapandie [49-36-12-8 / 7.27] - To genialny zawodnik, najlepszy napastnik z jakim pracowałem. Gdyby utrzymał swoją formę przez cały sezon inaczej by to wszystko wyglądało. O Ligę Mistrzów nie musielibyśmy się martwić, a może nawet udałoby się postraszyć Borussię. Szybkość już nie ta, ale mam nadzieję, że będzie w stanie jeszcze poprawić swój dorobek strzelecki.

Michel Nery [15-6-1-1 / 6.87] - Póki co szału nie ma. Coś tam ukuł, ale prawda jest taka, że więcej dla drużyny zrobił Sedlacek, który miał stać niżej w hierarchii. Dobrze by było, żeby zaliczyć szybki progres.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Sezon można uznać za udany - europejskie trofeum, puchar kraju, nagroda dla najlepszego menedżera w Bundeslidze. Boli jednak brak kwalifikacji do Ligi Mistrzów. To oraz fakt, że zdobycie Pucharu UEFA podniosło mi mniemanie o sobie powodują, że biorę pod uwagę... zmianę klubu. Z tym, że lista zespołów, którym bym nie odmówił nie jest zbyt długa. I nie zapowiada się, aby ktoś z tej listy planował zmiany w sztabie. To nie jest tak, że chce uciec z Bremy. Jestem w stanie zbudować zespół, który będzie najlepszy w kraju, ale mam większe ambicje. Chce mieć najlepszą ekipę na kontynencie. Z Werderem będzie oto trudno ze względu na finanse. Średnie kwoty jakich żądają kluby podczas okienek transferowych z roku na rok są coraz wyższe. Real i Arsenal (rzadziej inne kluby z czołówki) wydają absurdalne pieniądze podbierając najlepszych dostępnych zawodników, których wcale nie potrzebują (najlepszym przykładem Marechal, którego "Kanonierzy" wykupili z Auxerre za 32 mln euro - Algierczyk zagrał w tym sezonie licząc wszystkie rozgrywki... 5 spotkań, z czego tylko jedno w lidze). Potrzebujemy lepszych graczy, aby w kolejnym sezonie walczyć o mistrzostwo, ale jak znam życie, to zarząd nie będzie nas rozpieszczał i na transfery dostanę jakieś 20 mln euro (a może i mniej) czyli tyle ile Real wydaje na pierwszego, lepszego zawodnika. Nie ma lekko.

Odnośnik do komentarza

Tytuły mistrzowskie
Anglia: Arsenal (3)
Austria: Rapid (1)
Belgia: Standard (1)
Białoruś: MTZ-RIPO (1)
Brazylia: Botafogo (2)
Bułgaria: Botew (1)
Chorwacja: Hajduk (1) // Złamana 12-letnia dominacja Dinama, które zdobyło tyle samo punktów co Hajduk, ale miało gorszy bilans bezpośrednich spotkań.
Czechy: Sparta Praga (3)
Dania: AGF (1)
Finlandia: TPS (1)
Francja: PSG (1)
Grecja: AEK (2)
Hiszpania: Barcelona (2)
Holandia: Ajax (2)
Izrael: Beitar (1)
Niemcy: Dortmund (2)
Norwegia: Valerenga (1)
Polska: Lech (1)
Portugalia: Porto (1)
Rosja: CSKA (1)
Rumunia: Cluj (1)
Serbia: Banat (3)
Słowacja: Spartak Trnava (1)
Słowenia: Maribor (1)
Szkocja: Rangers (1)
Szwajcaria: Thun (1)
Szwecja: Orebro (1)
Turcja: Galatasaray (4)
Ukraina: Szachtar (5)
Urugwaj: Nacional (1)
USA: Kansas City (1)
Węgry: Ferencvaros (1)
Włochy: Inter (1)

Liga Mistrzów
Arsenal - Man Utd 3:2

Puchar UEFA
Werder - Napoli 6:2

Odnośnik do komentarza

Mistrzostwa Świata 2022

Faza grupowa

Grupa A
Francja - Polska 2:0 (Berthod, Houy)

Paragwaj - Wyspy Salomona 3:2 (Lezcano 2, Salinas - Young, Price)

Wyspy Salomona - Francja 0:9 (Houy 3, Rousseau 2, Saunier, Berthod 2, Letellier)

Polska - Paragwaj 1:2 (Wolny - Guerrero 2)

Francja - Paragwaj 4:1 (Berthod, Houy 2, Rousseau - Guerrero)

Polska - Wyspy Salomona 1:0 (Gurga)

Grupa B
Grecja - Japonia 0:2 (Nomura, Matsushita)

Hiszpania - Kamerun 2:1 (Fuentes, Fernandez - Franck)

Japonia - Kamerun 2:1 (Matsushita 2 - Tchami)

Grecja - Hiszpania 0:5 (Prieto, Soriano, Fuentes 2, Camacho)

Hiszpania - Japonia 1:1 (Duarte - Matsushita)

Kamerun - Grecja 4:4 (Franck 2, Etock, Essomba - Gentzoglou, Papadopoulos, Arvanitis, Tachtsidis)

Grupa C
Nigeria - Meksyk 1:4 (Lawal - Luna, Salinas, dos Santos, Vela)

Słowacja - Portugalia 1:1 (Chovanec - Eduardo)

Meksyk - Słowacja 1:1 (Salinas - Mak)

Portugalia - Nigeria 1:0 (Santos)

Meksyk - Portugalia 2:2 (Mendes [sam.], Salinas - Araujo [sam.], Aguiar)

Nigeria - Słowacja 1:0 (Chrisantus)

Grupa D
Rosja - Kolumbia 1:1 (Stepanyan - Suarez)

Arabia Saudyjska - Egipt 0:1 (Abdo)

Kolumbia - Arabia Saudyjska 0:2 (Alvarez [sam.], Al-Hawsawi)

Egipt - Rosja 1:0 (Abdo)

Kolumbia - Egipt 0:1 (Abdo)

Rosja - Arabia Saudyjska 0:3 (Al-Abdullah, Al-Qahtani 2)

Grupa E
Chile - Holandia 0:4 (Esajas 2, van Dijk 2)

Iran - Anglia 0:1 (Preston)

Anglia - Chile 4:0 (Quinn, Langford 2, Welbeck)

Holandia - Iran 1:1 (Oost - Amraei)

Anglia - Holandia 3:3 (Langford 3 - Eerhart, Esajas, van de Kerkhof)

Iran - Chile 3:1 (Arce[sam.], Amraei 2 - Mella)

Grupa F
Brazylia - Ghana 2:1 (Martins, Pato - Mohammed)

Czechy - Korea Południowa 1:5 (Pekhart - Park 3, Carvallho, Kang)

Korea Południowa - Ghana 1:1 (Carvallho - Mohammed)

Czechy - Brazylia 0:3 (Barbosa, Martins, Breno)

Brazylia - Korea Południowa (Breno - Park)

Ghana - Czechy 1:1 (Osei - Uvira)

 

Grupa G
Maroko - USA 2:5 (Haddad 2 - Altidore 2, Harding, Adu 2)

Argentyna - Chorwacja 3:0 (Villalba, Musacchio, Mazzola)

USA - Argentyna 1:2 (Adu - Amato, Chavez)

Chorwacja - Maroko 2:4 (Tomić, Vida - Haddad 2, Kessab 2)

Maroko - Argentyna 0:1 (Mazzola)

USA - Chorwacja 5:1 (Bostock 3, Doyle, Harding - Erić)

 

Grupa H
Niemcy - Kostaryka 1:0 (Wolters)

Włochy - Angola 2:0 (Forestieri, Riccardo)

Niemcy - Włochy 1:1 (Leschinski - Forestieri)

Kostaryka - Angola 2:1 (Brenes, Garcia - Vunguidica)

Angola - Niemcy 0:4 (Wolters 3, Wolf)

Włochy - Kostaryka 1:1 (Forestieri - Vargas)

1/8 Finału
Francja - Japonia 1:0 (Berthome)

Hiszpania - Paragwaj 2:0 (Fuentes, Duarte)

Meksyk - Arabia Saudyjska 1:0 (Vela)

Portugalia - Egipt 1:0 (Aguiar)

Anglia - Korea Południowa 1:0 (Hamilton)

Brazylia - Holandia 0:4 (Esajas 3, van Dijk)

Argentyna - Włochy 2:2 k. 3:4 (Espinoza, Penna - Musella, Piccirillo)

USA - Niemcy 0:2 (Wolf, Wolters)

Ćwierćfinał
Francja - Portugalia 6:0 (Charlot 2, Berthod 3, Houy)

Hiszpania - Meksyk 2:1d (Murcia, Fuentes - Salinas)

Anglia - Niemcy 2:1 (Langford, Welbeck - Dyballa)

Holandia - Włochy 2:0 (Tevreden, van Dijk)

Półfinał
Francja - Holandia 2:0 (Houy 2)

Hiszpania - Anglia 3:1 (Rivas, Fuentes 2 - Rose)

O 3 miejsce
Anglia - Holandia 0:2 (Esajas, van Dijk)

Finał
Francja - Hiszpania 2:1d (Soumare, Charlot - Bojan) // Francja jako trzecia reprezentacja w historii broni tytułu mistrzowskiego

--------------------------------------------------------------------------------

Najlepszy bramkarz: Reginald Masson (Francja)
Najlepszy gol: Farid Houy (Francja)
Król strzelców: Farid Houy (Francja) // I tak ex-Jagiellończyk do tytułu Króla Strzelców ME dokłada tytuł Króla Strzelców MŚ
Najlepszy zawodnik: Jerome Rousseau (Francja)
Dream Team: R. Masson (Francja), L. Andres (Francja), S. Murcia (Hiszpania), M. Saunier (Francja), B. Letellier (Francja), T. van Dijk (Holandia), A. Luna (Meksyk), K. Charlot (Francja), J. Rousseau (Francja), F. Houy (Francja), N. Berthod (Francja)

Odnośnik do komentarza

Polska i Wyspa Salomona wynik :lol:

 

Przynajmniej nie stracili gola (w przeciwieństwie do Paragwaju) ;)

 

Moze jaka kadrę obejmiesz czy trzymasz sie realności : albo klub.albo kadra?

 

Na chwilę obecną nie biorę pod uwagę pracy z klubem i kadrą jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...