Skocz do zawartości

Diabelska Przystań


Makk

Rekomendowane odpowiedzi

03.09.2011, Stranraer, Stair Park, godz.15:00.

 

[s3L] Stranraer FC 3-1 Forfar Athletic [s2L] (Alba Cup 3. Rnd.)

1:0 - Casalinuovo (9`)

1:1 - Longworth (72`)

2:1 - Casalinuovo (102`)

3:1 - McColm (121`)

 

Po bardzo efektownej grze odnieśliśmy pewne zwycięstwo 3-1. Co prawda po dogrywce, ale pokonaliśmy zespół o klasę lepszy.

Największy wkład w końcowy wynik miał Damian Casalinuovo i Lacine Cherif.

Cisnęliśmy ich dosyć mocno, na co wskazują statystki oddanych strzałów: 21 dla nas, przy 5 ich.

Dwa trafienia Damiana były jak zwykle bardzo cenne dla nas. Dla niego były to odpowiednio 16. i 17. gole w sezonie. Pniemy się co raz wyżej w tym Pucharze.

W kolejnej rundzie zagramy z Elgin City, których pokonaliśmy już w tym roku 7-0. Powinno pójść gładko.

 

MoM: Damian Casalinuovo (Stranraer FC)

Frekwencja: 252

Odnośnik do komentarza

10.09.2011, Stranraer, Stair Park, godz.15:00.

 

[1.] Stranraer FC 4-0 Montrose FC [10.] (S3L)

1:0 - Casalinuovo (2`)

2:0 - Casalinuovo (15`)

3:0 - Casalinuovo (56`)

4:0 - Casalinuovo (80`)

 

Drużyna zajmujące ostatnie miejsce w tabeli pokonana. Może wygrana nie zbyt okazała, ale popis Damiana już tak! Fantastyczne 4 bramki.

6 zwycięstwo z rzędu stało się faktem.

Po tym meczu Casalinuovo miał już 21 bramek na 11 występów! Super osiągnięcie. Cieszy też fakt nie straconej bramki.

Nowa gwiazda zespołu już jest. Kibice pokochali nowego snajpera. Sprzedaż jego koszulek mocno dosyć poszła w górę.

 

MoM: Damian Casalinuovo (Stranraer FC)

Frekwencja: 346

Odnośnik do komentarza

18.09.2011, Stenhousemuir, Ochilview Park, godz.15:00.

 

[3.] East Stirlingshire 0-3 Stranraer FC [1.] (S3L)

0:1 - Casalinuovo (59`)

0:2 - Bell (79`)

0:3 - Agnew (84`)

 

W tym spotkaniu pokazaliśmy efektywny futbol. Mniej widowiskowy ale skuteczny. Walka była głównie w środkowej części boiska. Przeciwnikowi pozwoliliśmy oddać tylko 1 celny strzał.

Niezawodny jak zawsze był Casalinuovo. Niestety w 71. minucie doznał kontuzji i musiał zejść.

Pojawił się za to Fergus Bell. Potrzeba było 8 minut aby strzelił swojego 4. gola w sezonie. Powoli staje się jokerem w mojej kadrze ten młody Anglik.

Zaliczyliśmy 7 zwycięstwo z rzędu. Dobra wiadomość to taka, że nie straciliśmy bramki. Dobrze to rokuje na najbliższe spotkanie z Rangersami z Glasgow.

Tym meczem wpisaliśmy się w klubową historię pod względem rekordowej liczbie zwycięstw z rzędu- 12.

 

MoM: Chris Aitken (Stranraer FC)

Frekwencja: 277

Odnośnik do komentarza

19.09.2011, Stranraer, North Strand Street, godz.12:34.

 

- Cześć Marla, jest prezes?

- Witam trenerze. Tak, w pokoju.

- Świetnie.

- Bardzo dobre wyniki. Już się wszyscy szykują na wyjazd do Glasgow.

- Fajnie. Mam nadzieję, że coś pokażemy i kibice wrócą z meczu jako tako zadowoleni.

- Zapewne.

- Idę. Do zobaczenia.

 

- Witam prezesie.

- Cześć van Makk. Siadaj proszę. Co cię sprowadza?

- Mam pytanie.

- Słucham.

- Czemu do cholery nie zostałem poinformowany o tym, że Durnan jest wypożyczony tylko na 4 miesiące?!

- Spokojnie. Jak to?

- Takto! Do cholery! Właśnie tracę chyba najlepszego środkowego obrońcę!

- Nic mi o tym nie wiadomo. Trener Knox go wypożyczał.

- I tak zrobił, że teraz się chłopak pakuje i jutro wraca do St. Johnstone. Przed nami mecz w Glasgow. Kogo ja mam wsadzić na środek? Siebie?

- Zaczekaj, zaraz sprawdzę papiery.

- Poczekam.

 

4 minuty później.

 

- Patrz, faktycznie, tu jest napisane iż 4 miesiące. Miał być na cały sezon, ale później przyszedł fax z czterema miechami. Ja go nie widziałem, Knox go podpisał. Może myślał iż się nie sprawdzi?

- Nie wiem. Mało mnie to obchodzi.

- Napiszę zaraz do nich i może zostanie u nas.

- Jak wolisz. Ja go na siłę nie będę zatrzymywał.

- Kogoś ze szkółki weźmiesz?

- Tak, prowadziłem go już 3 lata.

- Kto to?

- Dave Adam. Jego główny atut to skoczność. Potrafi się nieźle zawiesić w powietrzy.

- Ok. A jak tam nasz gwiazda?

- Damian?

- Nom, jakąś ostatni kontuzję miał w meczu.

- Spokojnie, tylko stłuczoną nogę miał. Chciałem mu dać te parę minut odpocząć.

- Fergus zostaje jokerem chyba, hehe.

- Na to wygląda.

- Jesteśmy baardzo zadowoleni z wyników, tylko gratulować.

- Do końca jeszcze bardzo dużo czasu więc spokojnie. Ocenicie mnie po sezonie.

- Jasne.

- Dobra idę sobie już. Musimy się przygotować.

- Będziemy na Ibrox i trzymamy kciuki.

- Do zobaczenia.

- Cześć.

Odnośnik do komentarza

@ dzięki Marlen.

 

* * * *

 

21.09.2011, Glasgow, Ibrox Stadium, godz.19:30.

 

[sPL] Rangers 1-3 Stranraer FC [s3L] (Co-operative Cup 3. Rnd.)

1:0 - Healy (kar.27`)

1:1 - Cherif (45+3`)

1:2 - Casalinuovo (kar.60`)

1:3 - Casalinuovo (86`)

 

Co za mecz!! W 10. zagraliśmy lepiej niż w komplecie. Niezawodny jak zwykle Damian wsadził dwie bramki.

Wielokrotny mistrz Szkocji pokonany u siebie! Coś niesamowitego. Udało nam się. Po karnym dla Rangersów już myślałem iż kolejne gole to kwestia czasu. Cherif dał nam chwile radości. Potem przedłużył je Casalinuovo. To była jego 23. i 24. bramka w sezonie.

Myślę iż sensacja stała się faktem. Awansujemy do dalszej fazy pucharowej.

Dla nas to było przeogromne wydarzenie. Pierwszy raz zagraliśmy z takim przeciwnikiem i przy takiej publiczności.

W gazetach pojawiło się określenie "Casalinouvo w formie, Stranraer FC wygrywa bez wysiłku". Z tym pierwszym się zgodzę absolutnie. Z drugim w ogóle. Bzdura i tyle.

Mecz walki, walki i jeszcze raz walki. Świadczy o tym choćby liczba żółtych kartek- 7 i 2 czerwone.

Wygrana się najbardziej liczy. Utytułowany rywal zlekceważył nas i został ukarany.

Walczymy dalej.

 

MoM: Damian Casalinuovo (Stranraer FC)

Frekwencja: 21,864

Odnośnik do komentarza

25.09.2011, Stranraer, Stair Park, szatnia, godz.12:00.

 

- Siadajcie chłopaki. Mam coś do przekazania.

- Co słychać szefie?

- Dostałem sms-a od prezesa. Wiem z kim dalej gramy w pucharach.

- Kto?

- W Scottish Cup mamy Burntisland albo St. Cuthbert. Wygranego z tej pary.

- U siebie?

- Tak. W domu będziemy grali. Dalej mamy Co-operative Cup.

- Kto?

- Jak będziesz mi przerywał co chwilę to się nie dowiesz.

- Sorry Sir.

- Spoko. Tu mamy Hamilton Academical. U siebie gramy.

- Damy radę im, nie chłopaki?!

- TAA!!

- Jak najbardziej tak. Zgadzam się z wami. Pokonaliśmy Rangersów to i ich pokonamy. Przyłożycie się to znowu sprawicie sensację.

- Taaak!!

- Właśnie. Za 6 dni gramy z Queen więc trzeba się przygotować. Wyjdziemy jak zwykle 4-2-3-1. Dobrze wam ono idzie. Więc do dzieła. Zapraszam na boisko.

Odnośnik do komentarza

01.10.2011, Stranraer, Stair Park, godz.15:00.

 

[1.] Stranraer FC 5-1 Queen`s Park FC [10.] (S3L)

1:0 - Casalinuovo (18`)

2:0 - McColm (30`)

3:0 - Casalinuovo (45+1`)

4:0 - Casalinuovo (51`)

5:0 - Smith sam.(77`)

5:1 - Ronald (87`)

 

Wiem, wiem, powtarzam się- kolejny wspaniały występ naszego snajpera. W lidze nastrzelał już 19 bramek w 8. występach. Ogólnie ma 27 goli. Jest niesamowity ten były portowiec.

Queen`s nie mieli za wiele do powodzenia. Ścisnęliśmy ich już na środku boiska. Wysoki pressing przynosi efekty.

Ta jedna bramka stracona to taki, można by rzec- farfocel. Nie ma się czym przejmować. Tym razem oczywiście.

W pucharze Szkocji zagramy z St. Cuthbert. Damian sobie odpocznie a wskoczy Fergus Bell za niego. Dam szanse pokazania się temu młodemu jokerowi.

W tabeli prowadzimy z dorobkiem 24 punktów, w bramkach jest 36 strzelone i 6 straconych. Najlepszy bilans.

 

MoM: Damian Casalinuovo (Stranraer FC)

Frekwencja: 295

Odnośnik do komentarza

08.10.2011, Elgin, Borough Briggs, godz.15:00.

 

[s3L] Elgin City 0-5 Stranraer FC [s3L] (Alba Cup Półfinał)

0:1 - Casalinuovo (21`)

0:2 - McColm (46`)

0:3 - Casalinuovo (67`)

0:4 - Bell (82`)

0:5 - Williams sam.(90+1`)

 

Wygrana mimo sędziego. Arbiter starał się jak tylko mógł abyśmy nie wygrali tego meczu. Przykładowo w 26. minucie Damian Casalinuvo wychodzi na czystą pozycję, sam na sam z bramkarzem praktycznie a od tyłu fauluje go Euen Grant. Sędzi podbiega i daje mu żółta kartkę. Skandal! To powinna być automatycznie czerwona!

W 34. minucie "pan w czerni" usuwa z boiska naszego defensywnego pomocnika za wślizg. Jak na moje oko nie było to czyste zagranie, ale na pewno nie zasługiwało na czerwony kartonik. Kolejna pomyłka arbitra.

Co by dużo nie narzekać- dobry mecz. W końcu bez straty bramki.

Się chyba nauczyli chłopaki iż wysoki pressing pomaga. Przeciwnik oddał podczas całego meczu tylko jeden celny strzał. My 10.

Fergus Bell znowu pokazał się doskonały w roli zmiennika. Wpuściłem go na boisko w 78. minucie a on 4 minuty później posłał piłkę do bramki. Co prawda w 90. minucie strzelił jeszcze jednego gola ale sędzie dopatrzył się niby spalonego.

Najważniejsze- MAMY FINAŁ PUCHARU!

Zagramy w nim z Hamilton Academical.

 

MoM: Stuart McColm (Stranraer FC)

Frekwencja: 887

Odnośnik do komentarza

15.10.2011, Stranraer, Stair Park, godz.15:00.

 

[1.] Stranraer FC 5-0 Alloa Athletic [8.] (S3L)

1:0 - McKeown (11`)

2:0 - Casalinuovo (30`)

3:0 - Casalinuovo (41`)

4:0 - Casalinuovo kar.(57`)

5:0 - Cherif (65`)

 

Ot, tak sobie kolejny dobry nasz mecz.

Trzy najlepsze rzeczy z tego spotkania:

- hat-trick Damiana,

- bez straty bramki,

- ostatni gol.

Przepiękna ostatnia akcja bramkowa. Szybka kontra Gary`ego Jones, wyjście na wolne pole Cherif`a. Było dwóch na jednego, podanie wzdłuż pola karnego i Lacine C. pakuje piłkę do pustej bramki, spokojnym, lekkim uderzeniem.

Kolejne 3 punkty dopisane do tabeli.

Nasz najlepszy strzelec, Damian (z 32 bramkami) zaczyna się upominać o lepszy kontrakt. Niestety. Będzie problem. Na chwilę obecną ma podpisany do 2015 roku. prezes nie chce na razie nic zmieniać.

Mam nadzieję iż się jakoś dogadamy, bo szczerze to nie widzę SFC bez niego.

 

MoM: Damian Casalinuovo (Stranraer FC)

Frekwencja: 309

Odnośnik do komentarza

22.10.2011, Stranraer, Stair Park, godz.15:00

 

[s3L] Stranraer FC 6-1 St. Cuthbert Wanderers (Scottish Cup 2. Rnd.)

1:0 - Casalinuovo (11`)

2:0 - Casalinuovo (14`)

2:1 - Mathieson (33`)

3:1 - Casalinuovo (37`)

4:1 - Cherif (46`)

5:1 - McColm (83`)

6:1 - McColm (87`)

 

Wszystko zgodnie z planem. Wygrana. Niestety Fergus Bell tym razem jako joker się nie sprawdził- nic nie strzelił. Za to Damian C. trzyma poziom. Nie ma dla niego straconych piłek. Potrafi walić kiedy trzeba.

Tym razem zrobiłem małą rotację w składzie. Zadebiutowało dwóch grajków- obrońca i bramkarz.

Dave Adam zagrał bardzo poprawnie w defensywie. Stawiam mu za to spotkanie 7 na 10. Tylko tyle, bo nie miał za bardzo kiedy i jak się wykazać. Trzymaliśmy przeciwnika na dystans.

Z kolei młody bramkarz rodem z Anglii- Joe Sagar miał kilka pewnych interwencji. Bramka nie idzie absolutnie na jego konto.

Czekamy na kolejną rundę.

Za pokonaniu zespołu z Kirkcudbright dostaliśmy aż 4,6 tys. €. Bardzo się przyda ta kwota do naszego budżetu.

Po łatwym meczu, teraz czeka nas za 4 dni ciężka przeprawa. Z Hamilton.

 

MoM: Damian Casalinuovo (Stranraer FC)

Frekwencja: 221

Odnośnik do komentarza

24.10.2011, Stranraer, Larg Ave, godz.18:20.

 

- Coś taki nie wyraźny?

- A nic. Wsio ok. rybko.

- Smutny?

- Niby z jakiego powodu? Mam powody do zadowolenia, a jak, hehe.

- No to dobrze. Mam nadzieję iż ja też jestem jednym z tych powodów.

- Oczywiście. Trochę zmęczony jestem i tyle.

- Aha. No może się połóż dziś wcześniej?

- Chyba tak.

- To ja pójdę z tobą.

- Bardzo chętnie.

- A może pojedziemy w niedzielę na pole troszkę pograć?

- Jasne. Pouczyć cię?

- Ok. Nawet nie wiej jak kija trzymać.

- Spoko, spoko.

- Rodzice się ucieszą. Dawno u nich nie byliśmy.

- Ano. Ostatnio gadałem z ojcem przez telefon. O wynikach gadaliśmy i publiczności.

- Co?

- No, że mało ludzi przychodzi na nasze mecze.

- Dziwisz się?

- Nie bardzo, hehe. W końcu tu 4 liga, nie?!

- Nom.

- Przydałby się w domu jakiś porządny team. Jakiś Celtic albo Rangers.

- Pewnie już nie długo.

- Ta.

Odnośnik do komentarza

26.10.2011, Stranraer, Stair Park, godz.19:30.

 

[s3L] Stranraer FC d 2-1 Hamilton Academical [s1L] (Co-operative Cup Ćwierćfinał)

1:0 - Marr sam.(53`)

1:1 - Paterson (72`)

2:1 - Casalinuovo (107`)

 

Pojedynek bardzo wyrównany w każdym aspekcie. No prawie. Na szczęście byliśmy lepsi o tą jedną bramkę.

Damian C. ratuje nam skórę. To jest dobra nowina. Zła jest taka iż w półfinale nie będą mogli zagrać Chris Aitken i Stuart McColm z powodu żółtych kartek.

Chrisa jeszcze przeboleję, ale mój lawy skrzydłowy to już co innego. Nie wiem kogo tam wystawię. Jest problem.

Na bank sensację kolejną sprawiliśmy. I o to chodzi.

W historii naszego klubu pojawił się nowy wpis: rekord pod względem liczny zwycięstw z rzędu- 18.

Po losowaniu już wiemy kogo mamy w półfinale tych rozgrywek- Dundee United! Nasz zespół patronacki. Powalczymy.

Jeśli jakimś cudem udało by się ich przejść, to w finale będzie czekać na nas Heart albo Celtic. Druga para półfinałowa.

 

MoM: Frank McKeown (Stranraer FC)

Frekwencja: 887

Odnośnik do komentarza

29.10.2011, Stranraer, Stair Park, godz.15:00.

 

[1.] Stranraer FC 3-0 Peterhead FC [7.] (S3L)

1:0 - Casalinuovo (11`)

2:0 - Casalinuovo (16`)

3:0 - Casalinuovo (54`)

 

Co tu dużo gadać- klasa sama w sobie. Pierwsza po rzucie rożnym, dwie po szybkich kontrach. Porządny ochrzan w szatni pomógł się skupić moim i nie dopuszczać do oddawania strzałów przez PFC.

Podsumowanie meczu w gazetach? Damian Casalinuovo razy 3!!!

Z reszty zespołu można pochwalić jeszcze Alejandro Caiaffa (zaliczona asysta tego pomocnika) i Cherif`a.

Reszta przyzwoicie.

Trzy punkty zostają w Stranraer! Obecnie mamy ich 30. O 10 więcej niż drudzy w tabeli gracze Berwick Rangers.

 

MoM: Damian Casalinuovo (Stranraer FC)

Frekwencja: 303

Odnośnik do komentarza

03.11.2011, Stranraer, London Road, boisko treningowe, godz.16:08.

 

- Panowie teraz spokojnie. Przed nami mecz na wyjeździe z Elgin. Powinno być spokojnie. Potem ważny mecz.

- FINAŁ!

- Dokładnie. 13. mamy finał z Hamilton. Damy radę.

- Jakiś dokładny plan szefie?

- Jasne. Po wyjeździe dam wam wolne.

- Ye!!!!

- Spokojnie. Jutro dostaniecie DVD z Hamilton. Musicie się ich nauczyć dobrze w domu. Zrobimy jakieś małe spotkanko i zobaczymy co o nich wiecie. I zaraz przed meczem. to jest 12 listopada się tu widzimy. Ok?

- Ta!

- A co z Grant`em?

- Własnie. Jak jego pachwina?

- Nie za dobrze. Koło miesiąca go z nami nie będzie.

- Lipa.

- Kogo trenerze wpuścisz na prawą obronę?

- Zobaczymy. Chyba Danny`ego. Nic pewnego. Jeszcze coś?

- Chyba nie...

- W takim razie dzięki za uwagę i do zobaczenia jutro.

- Sija.

Odnośnik do komentarza

05.11.2011, Elgin, Borough Briggs, godz.15:00.

 

[4.] Elgin City 3-5 Stranraer FC [1.] (S3L)

0:1 - Cherif (22`)

1:1 - Moore (62`)

1:2 - Murphy (65`)

2:2 - Gunn (67`)

2:3 - McColm (82`)

2:4 - Casalinuovo (87`)

3:4 - Smith (90`)

3:5 - McColm (90+2`)

 

Co za mecz! Wbrew pozorom i wynikowi, spotkanie bardzo zacięte i ostre. Wystarczy spojrzeć na ilość kartek- w sumie 7!

Moje chłopaki chyba zbyt poważnie sobie wzięli do serca to wolne co im dam.

Lacine Cherif miał dziś ogromnego pecha, oprócz zdobytej bramki tej jednej, mógł mieć jeszcze co najmniej 3. Każda piłka po jego uderzeniu lądowała niestety na słupku. Masakra jakaś. Na szczęście skrzydłowy McColm dał radę. Zdobył 2 cenne gole i dwie asysty. Było to jego 9. i 10. trafienie w sezonie. Oby tak dalej.

W tym meczu Damian grał bardziej niż zawsze pod zespół. Cofał się mocno do obrony i dlatego ustrzelił "tylko" jednego. Swoją drogą było to jego 40 trafienie w tym roku we wszystkich rozgrywkach.

Dwa stracone to farfocle bramkarza mojego. Pierwszy gol z 62. minuty nie powinien mieć miejsca. Mitchell wylazł z bramki, minął się z piłką. Ta trafiła pod nogi Moor`a i ją posłał do pustej bramki. Druga w podobnym stylu.

 

MoM: Stuart McColm (Stranraer FC)

Frekwencja: 348

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...