Skocz do zawartości

Diabelska Przystań


Makk

Rekomendowane odpowiedzi

31.12.2011, Alloa, Recreation Park, godz.15:00.

 

[9.] Alloa Athletic 2-6 Stranraer FC [1.] (S3L)

0:1 - Casalinuovo (15`)

0:2 - Cherif (23`)

0:3 - Aitken (kar.49`)

1:3 - Inglis (55`)

1:4 - Bain sam.(60`)

1:5 - McColm (65`)

2:5 - Wright (71`)

2:6 - Aitken (79`)

 

Wszystko wraca chyba na odpowiednie tory. Cały team zagrał bardzo dobre zawody. Damian Casalinuovo zagrał znowu bardzo pod zespół. Większość podań do niego kierowanych było przytrzymywanych.

Starał się dobrze zastawić i podać do lepiej ustawionego kolegi.

Gol z 60. minuty też śmiało można wpisać Damian`owi. Strzelał ze skraju pola karnego. Bramkarz Bain wyszedł do piłki, ona przeleciała mu między rękami i powolutku wtoczyła do bramki. Sędzia uznał to jako trafienie samobójcze.

Rok 2011 kończymy w bardzo dobrych nastrojach. Przegraliśmy tylko raz na 29 oficjalnych spotkań pod moją wodzą. Przez ten czas wpakowaliśmy 120 razy piłkę do siatki przeciwnika. Straciliśmy przy tym 31 goli.

Co ciekawe, Damian Casalinuovo wpakował piłkę 61 razy już! Ponad poła trafień zespołu należy do tego snajpera.

Coś niesamowitego.

 

MoM: Chris Aitken (Stranraer FC)

Frekwencja: 313

Odnośnik do komentarza

03.01.2012, Stranraer, North Strand Street, godz.11:22.

 

- Witam prezesie.

- Cześć Makk. Siadaj sobie proszę.

- Coś się stało? Miał pan przez telefon taki poważny ton.

- Nic wielkiego.

- Czyli?

- Wpłynęła do klubu oferta z Dundee United odnoście...

- Niech zgadnę- Damiana?

- Tak.

- Ile dają za naszego najlepszego snajpera?

- Mam 57 tys. €.

- Tylko tyle? Słabo coś.

- I do tego w ratach.

- Nie zgadzam się na sprzedaż. Jeśli to miałoby polepszyć sytuację klubu to ok, ale mamy się jak na razie bardzo dobrze, więc ja się nie zgadzam. Damian musi zostać.

- A jak będzie chciał odejść?

- Nie bardzo chce.

- Jak to?

- Jakiś czas temu gadałem z nim na ten temat.

- I co?

- Powiedział, że tu ma rodzinę, tu mu dobrze jest. Tu jest robota. Nie chce wracać do zawodowej piłki.

- Aha. To odsyłam fax z odrzuceniem oferty.

- Jasne. Coś jeszcze?

- Nie, dzięki. Powodzenia jutro.

- Ok.

Odnośnik do komentarza

04.01.2012, Peterhead, Balmoor Stadium, godz.19:30.

 

[4.] Peterhead FC 2-5 Stranraer FC [1.] (S3L)

0:1 - Casalinuovo (13`)

0:2 - Gallagher (25`)

1:2 - McAllister (65)

1:3 - Bell (69`)

1:4 - Cherif (71`)

2:4 - McKeown sam.(76`)

2:5 - Aitken (kar.87`)

 

Bardzo ważne zwycięstwo. Damian Casalinuovo zagrał dziś nie bardzo. Za to reszta się spisała. Kolejny raz niezawodność pokazał Fergus Bell. Wszedł z ławki w 65. minucie i praktycznie od razu strzelił gola.

Myślę iż ozdobą spotkania było trafienie Lacine Cherif`a zza pola karnego. Uderzył mocno i precyzyjnie w samo okienko. Brakarz nawet nie drgnął.

Wygraną przypieczętował Chris Aitken po rzucie karnym. Faulowany był Bell przez Watsona. Podszedł do piłki i lekkim, technicznym strzałem pokonał Roy`a McBain.

 

MoM: Lacine Cherif (Stranraer FC)

Frekwencja: 381

Odnośnik do komentarza

07.01.2012, Stenhousemuir, Ochilview Park, godz.15:00.

 

[s3L] East Stirlinshire 0-7 Stranraer FC [s3L] (Scottish Cup 4.Rnd.)

0:1 - Agnew (2`)

0:2 - Casalinuovo (5`)

0:3 - McKeown (30`)

0:4 - Devine (50`)

0:5 - Bell (60`)

0:6 - Bell (73`)

0:7 - Bell (90+1`)

 

East rozniesione! Awansujemy do dalszej części pucharu.

Szybko zdobyte dwie bramki złamały piłkarzy przecinka. Piękny strzał z samego rogu pola karnego i Dean Agnew daje nam prowadzenie. 3. minuty później Casalinuovo podwyższa na 2 do 0, po indywidualnej akcji i strzale w długi róg.

Ozdoba spotkania to... W zasadzie były dwie: pierwsza to uderzenie z rzutu wolnego Stewart`a Devine. Odległość od bramki to było jakieś 25 metrów. Uderzył z taką parą, że bramkarz chował ręce. Nie chciał, żeby mu je oderwało. Poszła taka bomba, że szok.

Druga mistrzowska rzecz to hat-trick Fergus`a Bell. Wszedł na boisko w 58. minucie. Już w pierwszej akcji zdobywa gola, czystym, technicznym uderzeniem. Kolejna bramka jego pada po rzucie rożnym i uderzeniu główką.

Ostatnia to strzał z najbliższej odległości. Stał koło długiego słupka, przerzut w jego stronę z lewej strony boiska. Przyjęcie i strzał do pustej bramki.

 

MoM: Fergus Bell (Stranraer FC)

Frekwencja: 222

Odnośnik do komentarza

14.01.2012, Stranraer, Stair Park, godz.15:00.

 

[1.] Stranraer FC 5-0 Elgin City [3.] (S3L)

1:0 - McKeown (4`)

2:0 - Agnew (10`)

3:0 - Cherif (28`)

4:0 - Devine (34`)

5:0 - Agnew (90`)

 

Fajny mecz zagrał Dean Agnew. Gość ma 17 lat a wygryzł z prawego skrzydła Cherif`a! Jego musiałem przesunąć na środek jako ofensywnego pomocnika.

Do dwóch bramek, Dean dołożył dwie asysty.

Nie wiem, czy mam już zacząć się martwić Damian`em Casalinuovo. Tym razem nie zagrał całkiem pod zespół. Nie był jakiś taki skoncentrowany chyba. Obrońcy najczęściej zabierali mu piłkę spod nóg.

Za ten występ wystawię mu jakieś 7 na 10. +1 ma za asystę przy bramce Cherif`a.

Po tego ostatnie zgłosiło się Dunfermline FC. Zaoferowali 23 tys. €. Odrzucone. Kupią go i posadzą na ławce.

Na szczęście nikt z mojej ekipy na razie nie chce odchodzić.

 

MoM: Dean Agnew (Stranraer FC)

Frekwencja: 329

Odnośnik do komentarza

15.01.2012, Stranraer, Larg Ave, godz.09:23.

 

- Co jemy dziś na śniadanie?

- Ja bym jajecznice zjadł.

- Dobra, to daj rzeczy ja zrobię.

- Ok.

- Widziałeś wczorajszą gazetę?

- Nie, a co?

- Piszą o tobie.

- Coś ciekawego?

- Sam przeczytaj, na stole jest.

- Yhy, już biorę.

 

10 minut później.

 

- Co za bzdury piszą.

- Nie podobają ci się?

- No co ty! Jakieś ploty przez dziennikarzy wymyślone.

- Czyli nie jesteś zainteresowany objęciem Dunfermline AFC ani Rangers?

- No nie bardzo. Po pierwsze- oni mają jeszcze trenerów, po drugie to uznane marki. Znajdą lepszych trenerów niż gościa z czwartej ligi.

- Ale ładnie ten zespół prowadzisz. Masz do tego talent. Tam może by też to wypaliło?

- Inaczej jest prowadzić półzawodowców i zawodową drużynę.

- Byś miał większe pole do popisu.

- Oho, teraz tak. Dunfer są na ostatnim miejscu w tabeli. Rangers na drugim ze stratą tylko dwóch punktów do Celticu.

- No widzisz.

- Dobra zmieńmy temat. Dla mnie teraz liczy się Stranraer FC. Ich chcę prowadzić.

- A jakby się ktoś zgłosił?

- Wtedy może bym pomyślał. Temat zamknięty jak dla mnie.

- Ok.

Odnośnik do komentarza

21.01.2012, Cumbernauld, Broadwood Stadium, godz.15:00.

 

[6.] Clyde FC 1:2 Stranraer FC [1.] (S3L)

0:1 - Casalinuovo (12`)

1:1 - Degnan (35`)

1:2 - Casalinuovo (90+2`)

 

Bardzo ciężki mecz za nami. Udało się pokonać Clyde. I to kiedy!? W ostatniej minucie i sekundzie. Tym razem Damian Casalinuovo się spisał wręcz fantastycznie.

Pierwsza bramka padała po szybkiej kontrze. John Kane przechwycił piłkę za polem środkowym, przebiegł około 20 metrów i prostopadłym podaniem uruchomił Damiana.

Ten zostawił obrońców za sobą i pognał prosto na bramkę. Oddał nie za mocne uderzenie w róg bramki.

W 51. minucie Stewart McColm był faulowany w polu karnym. Należał się rzut karny. Niestety sędzia pomógł trochę zespołowi Clyde i nie podyktował "11". Mam durze pretensje co do pracy arbitrów w tym spotkaniu.

Wydawało się iż przeciwnik uratuje remis.

Jednak nic z tego. My mamy Casalinuovo. W ostatniej akcji meczu, przechwycił piłkę przy linni bocznej boiska i pobiegł w stronę bramki. Oddał spokojne, mierzone uderzenie.

Chwilę później sędzi gwizdnął po raz ostatni a my wywozimy trzy punkty ze stadionu Broadwood.

 

MoM: Damian Casalinuovo (Stranraer FC)

Frekwencja: 477

Odnośnik do komentarza

nadrabiamy zaległości, Runes of Magic trochę mnie wciągnął ;)

 

* * * *

 

25.01.2012, Glasgow, Hampden Park, godz.19:30.

 

[s3L] Stranraer FC d 4-2 Dundee United [sPL] (Co-operative Cup Półfinał)

0:1 - Jeffers (40`)

1:1 - McColm (46`)

1:2 - Cardle (84`)

2:2 - Casalinuovo (86`)

3:2 - Bell (94`)

4:2 - Cherif (106`)

 

Coś niesamowitego! Gramy w finale! W tym spotkaniu było chyba wszystko co jest esencją futbolu! Dramaturgia, gole, kartki żółte, czerwone.

Do przerwy przegrywaliśmy po golu Jeffers`a. Parę ciepłych słów w szatni i po rozpoczęciu drugiej połowy wyrównujemy z pomocą McColm`a. Precyzyjnym strzałem z pola bramkowego pokonuje dobrze spisującego się dziś bramkarza Anssi Jaakola.

W 84. minucie niestety po błędzie mojego bramkarza tracimy gola. Dwie minuty później odezwał się geniusz Damiana Casalinuovo i on doprowadził do remisu w samej końcówce meczu.

Myślę iż ten gol był decydującym momentem spotkania. Przełomowym.

W 111. minucie John Kane osłabia nasz zespół po zobaczeniu drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartki. Przez kolejne 9 minut gramy w osłabieniu i odpieramy ataki drużyny Dundee.

Jak widać udało się!

Raczej w każdym aspekcie gry byliśmy lepsi od przeciwnika. Nawet w kartkach.

Szczęśliwie się składa iż kontuzja Damiana nie jest groźna, wywalił się i rozciął rękę. Na 2, 3 dni wypada ze składu.

W finale tegoż pucharu spotkamy się z Celtic`iem Glasgow.

 

MoM: Lacine Cherif (Stranraer FC)

Frekwencja: 4,377

Odnośnik do komentarza

28.01.2012, Stranraer, Stair Park, godz.15:00.

 

[1.] Stranraer FC 6-2 Berwick Rangers [2.] (S3L)

1:0 - Cherif (6`)

2:0 - McKeown (29`)

3:0 - Casalinuovo (37`)

3:1 - Gribben (39`)

3:2 - Gribben (kar.49`)

4:2 - Casalinuovo (57`)

5:2 - Cherfi (69`)

6:2 - Cherif (79`)

 

Wicelider pokonany i to w pięknym stylu. Pojedynek dwóch najlepszych snajperów ligi: Casalinuovo i Gribben`a.

W golach, w tym spotkaniu na remis. Ale Damian zdecydowanie dał więcej drużynie niż rywal z Berwick.

Cała drużyna zagrała świetny mecz. W przerwie, zmieniłem taktykę z 4-2-3-1 na 4-2-2-2. Alejandro Caiaffa i Mark Whorlow zostali przesunięci na pozycję typowych środkowych pomocników a Cherif wszedł w linię jako drugi napastnik.

Odwdzięczył się jeszcze dwoma golami i asystą.

Casalinuovo posiada teraz na swoim koncie aż 68 bramek we wszystkich rozgrywkach! Samych ligowych ma 47. Lacine Cherif to z kolei najlepszy asystujący ligi- 21.

Do zakończenia sezonu pozostało 14 kolejek.

Obecnie w tabeli mamy przewagę 24 punktów nad drugim Berwick.

 

MoM: Lacine Cherif (Stranraer FC)

Frekwencja: 426

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

01.02.2012, Annan, Galabank, godz.19:30.

 

[4.] Annan 1-3 Stranraer FC [1.] (S3L)

0:1 - McColm (12`)

0:2 - Cherfi (23`)

1:2 - Bell sam.(50`)

1:3 - Agnew (82`)

 

Bardzo cenne wyjazdowe zwycięstwo. Tym razem moi najlepsi snajperzy nie umieścili piłki w siatce. Nie poszło i Damianowi i Fergus`owi. Za to ofensywni pomocnicy McColm, Agnew i Cherif odwalili całą robotę.

Oddaliśmy 6 celnych strzałów i wpadły 3. Więc skuteczność nie taka zła- 50%. Jeszcze sporo spotkań przed nami, na szczęście mamy sporą przewagę nad resztą.

Było ot nasze 6 zwycięstwo z rzędu. Mam nadzieję iż podtrzymamy tą passę.

 

MoM: Dean Agnew (Stranraer FC)

Frekwencja: 377

Odnośnik do komentarza

04.02.2012, Paisley, St. Mirren Park, godz.15:00.

 

[sPL] St. Mirren 3-6 Stranraer FC [s3L] (Scottish Cup 5. Rnd.)

1:0 - Murray (7`)

1:1 - Casalinuovo (13`)

2:1 - Hasselbaink (16`)

2:2 - McGregor sam.(19`)

2:3 - Casalinuovo (28`)

2:4 - Casalinuovo (49`)

2:5 - Casalinuovo (52`)

2:6 - Casalinuovo (82`)

3:6 - Thompson (90+2`)

 

Przeszliśmy kolejną rundę w pucharze Szkocji! Udało się.

To spotkanie potwierdza moją filozofię gry- najlepszą broną jest atak.

Straciliśmy trzy bramki. I co z tego?! Strzeliliśmy aż 6. To jest najważniejsze.

Damian Casalinuovo znowu dał znać o sobie. Genialny występ. Występ ukoronowany zdobyciem 5 bramek i oczywiście tytułem zawodnika meczu.

Co ciekawe, trzy pierwsze bramki zdobył po rzutach rożnych. Rywal nie potrafił upilnować go w polu karnym. Dwie kolejne dołożył po szybkich kontrach. Ostatnią może zawdzięczać obrońcom St. Mirren. Wielkie zamieszanie i ich nie zdecydowanie wykorzystał perfekcyjnie- lekkim strzałem czubkiem buta z jakiś 50 cm.

Myślę iż przełomowym momentem był obroniony rzut karny przez mojego bramkarza Mitchell`a.

Za wygraną zgarniamy 11,5 tys. €.

W kolejnym meczu tegoż pucharu z powodu limitu żółtych kartek nie zagrają: Caiaffa, Murphy.

 

MoM: Damian Casalinuovo (Stranraer FC)

Frekwencja: 4,941

Odnośnik do komentarza

10.02.2012, Stranraer, Broadstone Road, godz.16:22.

 

- Siemasz ojciec.

- Cześć. Co słychać?

- W porzo. Co u was?

- Też jakoś leci. Gratuluję wygranej z St. Mirren. Piszą o was już wszędzie.

- Coś dobrego, hehe?

- Że zadziwiacie wszystkich swoją grą.

- Tak jakoś wychodzi...

- I pytanie: czyja to zasługa- twoja czy też graczy. Aczkolwiek teza jest taka, że ty zrobiłeś z tych typów prawdziwych wojowników.

- Aha. Niech sobie tak piszą.

- Ale i tak teraz głównym tematem jest upadek Rangersów.

- Co?

- Nie słyszałeś?

- O czym? Byłem ostatnio zajęty. Nie czytałem co tam w necie piszą.

- Ponoć bankrutują.

- No co ty?! Pewnie jak reszta drużyn. Wymysł prasy.

- Nie tym razem. Teraz to chyba poważnie. Myślą nad wprowadzeniem zarządu komisarycznego.

- Łooo! Masakra jakaś. Taki klub i kto by pomyślał.

- No nie...

- Dasz coś do picia?

- A co chcesz?

- Colę.

- Piwko?

- Nie dzięki, samochodem jestem.

- Ok, już podaję.

Odnośnik do komentarza

12.02.2012, Stenhousemuir, Ochilview Park, godz.15:00.

 

[7.] East Stirlinshire 2-3 Stranraer FC [1.] (S3L)

1:0 - Chisholm (5`)

1:1 - Casalinuovo (37`)

1:2 - Casalinuovo (58`)

1:3 - Caiaffa (59`)

2:3 - Chisholm (74`)

 

Ciężki mecz dla nas, ale się udało. Damian Casalinuovo zdobywa co prawda dwa gole, ale obrońcy przeciwnika dobrze go kryli.

Gra mojej drużyny pozostawiła wiele do życzenia. Chłopaki zagrali poniżej swojego poziomu. Myślę iż wcześniejszy mecz popsuł im troszkę kondycję.

3 punkty dopisane w tabeli. W bramkach przekroczyliśmy magiczną liczbę "100". Główna zasługa w tym oczywiście Damiana.

 

MoM: Iain Chisholm (East Stirlingshire)

Frekwencja: 253

Odnośnik do komentarza

18.02.2012, Stranraer, Stair Park, godz.15:00.

 

[1.] Stranraer FC 4-0 Montrose FC [8.] (S3L)

1:0 - McColm (11`)

2:0 - Casalinuovo (20`)

3:0 - McColm (33`)

4:0 - Agnew (55`)

 

Nie daliśmy ekipie z Montrose pograć za dużo. Przycisnęliśmy ich w środku pola totalnie. Bohaterem meczu jest z pewnością Stuart McColm, zdobywca dwóch bramek. Pierwsza była piękna. Zszedł ze skrzydła w pole karne na krótki słupek, bramkarz wyszedł z linii aby zabrać piłkę, wtedy Stuart podciął lekko futbolówkę a ta wylądowała przy długim słupku w siatce. Kont był prawie zerowy. Fantastyczna akcja.

Kolejne bramki padły po naszym firmowym zagraniu- odebranie piłki w środku pola, szybka kontra i gol.

Źle iż Casalinuovo dostał czerwoną kartkę. Czy słusznie? Z mojego punktu widzenia- nie. Gonił za przeciwnikiem, pośliznął się na mokrej murawie i lekkim wślizgiem wszedł w nogi gracza. Nie było to zagranie celowe. Niestety sędzia tak tego nie widział i od razu pokazał czerwony kartonik.

Odwołałem się od sprawy. Zobaczymy co wyjdzie.

 

MoM: Stuart McColm (Stranraer FC)

Frekwencja: 326

Odnośnik do komentarza

25.02.2012, Stranraer, Stair Park, godz.15:00.

 

[1.] Stranraer FC 1-2 Alloa Athletic [10.] (S3L)

0:1 - Cawley (54`)

0:2 - Cawley (62`)

1:2 - Agnew (80`)

 

W dniu dzisiejszym nic nam nie wychodziło. Słaby mecz. Fergus Bell dostał szanse od pierwszej minuty. Niestety jej nie wykorzystał. Widać iż jest dobrym jokerem. I nic więcej. Nie pokazał kompletnie nic. Zagrał słabo. Koło 62. minuty wszedł Michael Moore. Myślałem iż ten doświadczony snajper rozrusza naszą grę. Myliłem się i z nim. Nie oddał żadnego celnego strzału.

Honorowe trafienie zawdzięczmy Dean`owi Agnew. Indywidualny akcja: rajd skrzydłem, zejście do środka, przekiwanie obrońcy i strzał.

Widać było brak naszego najlepszego strzelca- Damiana Casalinuovo. Nie będzie go z nami jeszcze przez 2 spotkania.

Chociaż Bell dobrze gra głową to w tym meczu tego nie zaprezentował. Mieliśmy 8 rzutów rożnych. Oddał z nich tylko 2 strzały. W tym tylko jeden w światło bramki.

Przegrana na własne życzenie i raczej sprawiedliwa.

 

MoM: Kevin Cawley (Alloa Athletic)

Frekwencja: 341.

Odnośnik do komentarza

29.02.2012, Stranraer, Stair Park, godz.19:00.

 

[1.] Stranraer FC 3-1 Queen`s Park FC [10.] (S2L)

1:0 - Bell (3`)

2:0 - Bell (57`)

3:0 - McKeown (65`)

3:1 - Ronald (90+1`)

 

Bardzo dobre spotkanie. Duża ilość strzałów z naszej strony- aż 23.

Z dobrej strony pokazał się Fergus Bell. Zdobył dwie ładne brameczki. Pierwszą strzelił po wrzutce z rzutu rożnego. Uderzył głową w samo okienko bramki.

Drugą zdobył po szybkiej kontrze, plasowanym ładnym strzałem zaraz przy słupku.

McKeown podwyższył na 3-0 po rzucie rożnym.

Dobrze tym razem daliśmy sobie radę pod nieobecność Damiana Casalinuovo.

 

MoM: Fergus Bell (Stranraer FC)

Frekwencja: 320

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...