Skocz do zawartości

Piwo to nasze paliwo


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Nie próbowałem - po sparzeniu się na Żubrze Ciemnowłosym nie tykam koncernowych wynalazków, o ile nie mają rekomendacji 'w środowisku'. A Żywiec Bock ma oceny niskie do bardzo niskich (nisko odfermentowane, jak większość polskich piw, przez co puste w smaku).

 

Dziękuję, postoję. Wolę sobie kupić Bocka z Herrnbrau (w każdym Carrefourze).

Odnośnik do komentarza

Książęce Pszeniczne to taki Okocim Pszeniczne, robione nie wiadomo gdzie, nie wiadomo jak (prawdopodobnie w Grolschu), tylko wiadomo dla kogo. Polskie prawo na to pozwala, niestety.

 

Natomiast Leżajsk Pszeniczne jest warzone w Zamkowym w Cieszynie, co daje jakąś gwarancję jakości (dla mnie przeciętne, bo ja wolę swoje, ale ludzie umiarkowanie chwalą)

Odnośnik do komentarza

A to jeszcze zależy skąd jesteś - u mnie są dość popularne (i względnie tanie) piwa z Konstancina, ale zdaję sobie sprawę, że w innych miejscach Polski mogą być drogie, bądź zwyczajnie niedostępne (lub popsute, przez niewłaściwy transport/przechowywanie).

 

Tak właściwie to możesz próbować wszystkiego, oprócz Koreba i EDIego (a także Jabłonowa niebrandowanego Manufakturą Piwną).

Odnośnik do komentarza

polarinho : jeśli będziesz miał okazję natrafić na piwo z browaru Bielkówko (oprócz Hardego ;) ) to nie wahaj się, Naturalne, Żywe, Johannes czy Koźlak (zależy czy lubisz koźlaki ;) ) to dobre piwa. Polecić można oczywiście Ciechany i piwa z Kormorana :) oprócz tego gorąco poleca Ci moje dwa ulubione piwa : holenderskiego Grolscha i Kapra (uwaga mocne!). Ten ostatni to zdecydowanie moje ulubione piwo, ale o specyficznym smaku, nie każdemu smakuje :)

Odnośnik do komentarza

Szperanie po Kauflandzie przyniosło skutek w postaci dwóch ciekawych piw:

 

Stephans Bräu, Schwarzbier - schwarzbier to niemieckie piwo dolnej fermentacji, z wykorzystaniem palonego słodu. Można by go porównać do stouta, ale przez to, że nie wykorzystuje się do jego produkcji palonego jęczmienia, jest łagodniejszy od niego w smaku (no i stout jest górnej fermentacji). W smaku jest dość ciekawe, fajne nuty kawowe i ciemnej czekolady. W smaku dość wytrawne, w żadnym wypadku nie słodkie, nie jest też ciężkie.

 

Stephans Bräu, Hefeweizen - to piła żona, ja tylko powąchałem i wypiłem łyczka. Dość poprawne, co prawda goździków nie czuć, bananów również, ale ma ten charakterystyczny smak piw pszenicznych, lekko słodki, kwaskowaty, ale i łagodny. Goryczka prawie żadna, ale piwo przyjemne.

 

Oba w puszce, oba za ~2,50 - coś czuję, że od czasu do czasu czarne sobie wypiję, a jak się skończy zapas moich pszeniczniaków to i od czasu do czasu weizena by można (imo lepsze niż wodnisty i goryczkowy Leżajsk Pszeniczny, a cena podobna)

Odnośnik do komentarza

A ja osobiście nie lubie piwa kiedyś owszem piłem i wtedy moim ulubionym piwem był Budweiser ale potem jakoś mi już przestało smakować i zawsze jak piłem piwo miałem różne sensajce rzołądkowe i bóle brzucha nie wiem czy od piwa czy nie ale odkąd je przestałem pić jest wszystko dobrze a ja osobiście przerzuciłem się na wódkę i osobiście uważam że wódka to najlepsze co mógła ludzkość wymyślić jeśli chodzi o alkohole a polski trunek zwany Belvederem czy rosyjki Imperial no i oczywiście francuski Armagnac to takie moje top 3. Naprawdę wyborne trunki najwyżej jakości zresztą są to chyba teraz ostatnio jeden z najpopularniejszych wódek na zachodzie tylko z wódką problem taki że przy meczu w tv jakoś tak nie pasuje jej pić.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...