Skocz do zawartości

Forumowy turniej pokerowy z nagrodami od PokerStars


Qcz

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie limitów/no limitów z jednego z linków powyżej:

 

Omaha a No-Limit

Technicznie jest to możliwe, ale granie w Omaha w strukturze No Limit jest rzadkością. Omaha jest tak skonstruowana, że kontrola puli jest obowiązkowa. Jeżeli obstawianie zależałoby jedynie od zawodników, to gra straciłaby sens. Innymi słowy, jest tu tyle dobierania, kombinacji i czystej akcji, że gra w formie No Limit przestaje dobrze funkcjonować. Pokerzyści preferujący grę Omaha wysokimi stawkami prawie zawsze wybierają strukturę Pot Limit. Tylko w takiej formule staje się to gra dużych umiejętności, a nie dużego farta.

 

 

Oraz koniecznie przeczytajcie, co to jest high/low:

 

http://www.pokerzasady.pl/zasady-omaha-poker/omaha-high-vs-hi-lo/

Odnośnik do komentarza

za chwilę w klubie towarzyskim rusza turniej z Omahą Hi/Lo Pot Limit - w tę grę będziemy grać w czwartek w klubie żetonowym :> warto zagrać i sobie przećwiczyć różne sytuacje :)

 

jak ktoś się nie załapie teraz to na pewno zrobimy jeszcze inne, ale doświadczenie to zawsze doświadczenie

Odnośnik do komentarza

Wytłumacz mi ktoś w prosty sposób, kiedy LO jest lepsze, a kiedy gorsze - jak ich suma jest mniejsza? Jak się zaczyna od mniejszej karty?

 

http://www.pokerstar...omaha/high-low/ link juz tu wklejany.

  1. 8, 7, 6, 5, 4
  2. 8, 7, 6, 5, 3
  3. 8, 6, 4, 2, A
  4. 8, 4, 3, 2, A
  5. 7, 6, 5, 4, 2
  6. 7, 6, 5, 2, A
  7. 7, 5, 4, 3, 2
  8. 6, 5, 4, 3, 2
  9. 6, 4, 3, 2, A
  10. 5, 4, 3, 2, A

 

najlepszy low to ten nr 10, od 5 w doł.

Odnośnik do komentarza

jeszcze przed turniejem była mowa o tym, że w ramach UROZMAICENIA zagramy dwie omahy

i nie wiem jak komuś, komu nie idzie w Holdema nagle zaczęłoby super iść w Omahę i dzięki temu zaszaleć w rankingu :lol:

 

czytanie ze zrozumieniem nie jest Twoja mocna strona...

 

dla urozmaicenia to sobie zagrajcie w tym drugim klubie.

Odnośnik do komentarza

jeszcze przed turniejem była mowa o tym, że w ramach UROZMAICENIA zagramy dwie omahy

i nie wiem jak komuś, komu nie idzie w Holdema nagle zaczęłoby super iść w Omahę i dzięki temu zaszaleć w rankingu :lol:

 

czytanie ze zrozumieniem nie jest Twoja mocna strona...

 

dla urozmaicenia to sobie zagrajcie w tym drugim klubie.

trzeba było się burzyć przed turniejem, kiedy były ustalane szczegóły, no ale skoro uważasz, że granie czegoś innego niż TH zabiera sens turniejowi - Twój wybór

Odnośnik do komentarza

Scorpio: 2 omahy będą. Pierwsza Pot limit zwykła, druga HL PL. Bawimy się i można przy okazji poznać inny rodzaj gry. Graliśmy już w omahe wiele razy i zbiera pochlebne opinie. We wtorek i środę na 20:00 w ligowym ustawie gre Omaha PL coby w klubie z nagrodami każdy miał okazję zagrać i potrenować.

 

Czy wpłacał ktoś już real kasę na PS? Ja wpłaciłem 10$ i sobie pykam czasów keszówki z blindami 0.01/0.02 centa. Tak dla zabawy w sumie. Czasem się wygra czasem przegra...obecnie mam 10,93 $ na koncie :) Jest jednak bardzo ciekawa rzecz:

Jeśli podczas wpłaty wpiszesz kod: STARS600, oprócz bonusu 100% do $600 dostaniesz ZA DARMO wart $5,50 bilet Home Games.

bonus 100% od wpłaty dostanie się za wyrobione iluś tam keszowych rąk, ale ciekawy jest ten bilet! Można w naszych pokojach grać nie tylko te darmowe tury, ale za kasę. Przy minimalnym depozycie 10$ dostaje się od ręki ten bilet wart 5.5$. Może już ktoś wpłacił, albo się zastanawia? Można by jakby się nawet zebrały 3-4 osoby zrobić stolik i ktoś zgarnie te kilkanaście/dziesiąt $ a tak się zmarnują bilety. Chętni do zagrania takiego tura na PW.

Odnośnik do komentarza

Nie chcę być niemiły :) ale przeglądając temat nie ma żadnej wzmianki odnośnie tego, że w turnieju będą dwie gry w Ohama. Dopiero Kinas o tym wspomniał. Pierwsza strona zawiera tylko jedną informację:

Sezon składa się z 10 turniejów odbywających się w poniedziałki i czwartki o godzinie 22:00.

Gramy w odmianę No Limit Texas Hold'em.

 

Nie każdy przegląda Marynie aby wiedzieć, że będzie Ohama :)

Odnośnik do komentarza

"Ja osobiście z 2/10 turniejów bym Omahe zaproponował, pozostałem TH."

 

Cytat z pierwszego postu, później parę osób zgodziło się na Omahe.

 

niby gdzie ? bo jakoś nie dostrzegłem tej zgody chociażby paru osób, nie mówiąc już o większości

Odnośnik do komentarza

niby gdzie ? bo jakoś nie dostrzegłem tej zgody chociażby paru osób, nie mówiąc już o większości

w tym temacie zadalem pytanie z adnotacja prosze pisac czy chcecie 2 omahy, posty pokasuje, i odpisalo chyba 5 osob, ze tak (nikt ze nie) posty polecialy by nie zasmiecac. Jesli jutro bedzie tragedia to wiecej nie bedzie omahy, spoko. Umiejetnosci jak umiejetnosci...bardziej wszechstronnosc i rozwijanie :-)

Odnośnik do komentarza

No to jak pozostałe 35 osób nie odpisało, że chce omahe, to pewnie byli przeciw :>

 

Imo Omaha do takiego krótkiego turnieju, z szybkimi blindami i płytki stackami średnio się nadaje. W niej potrzeba dużo większej próbki, by wyniki były jakieś miarodajne. No ale jak już ustawiliście to ok, zawsze to jakaś różnorodność.

Odnośnik do komentarza

No to jak pozostałe 35 osób nie odpisało, że chce omahe, to pewnie byli przeciw :>

 

Imo Omaha do takiego krótkiego turnieju, z szybkimi blindami i płytki stackami średnio się nadaje. W niej potrzeba dużo większej próbki, by wyniki były jakieś miarodajne. No ale jak już ustawiliście to ok, zawsze to jakaś różnorodność.

moim zdaniem te pozostałem 35 osób chciało studa - przecież na pewno to miały na myśli nic nie pisząc :roll:

sorry, ale każdy kto się zapisywał powinien był się zapoznać chociażby z pierwszym postem tematu, nieprawdaż? zapytanie kiedy gramy omahę dałem pierwszy razem chyba jeszcze przed połową turnieju, teraz mamy grać już siódmy i nagle oburzenie, czemu gramy omahę

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...