Skocz do zawartości

Pokolenie


jutland

Rekomendowane odpowiedzi

Imię i nazwisko: Kamil Gieroba

Data urodzenia: 16.03.1995

Klub: Znicz Pruszków

PA: losowe

Pozycja:ŚPO 10, ŚP 10, N 20

Cechy: Wykańczanie akcji 15, drybling 10, Szybkość 10, Rzuty wolne 15

M. urodzenia: Warszawa

Ulubione kluby: Legia Warszawa, Hutnik Warszawa

Nielubiane kluby: Polonia Warszawa

Ulubione osoby: Lionel Messi

Języki obce: angielski, niemiecki, hiszpański

Preferowane zagrania: Strzały z dystansu

Wychowanek innego klubu: Legia Warszawa

Odnośnik do komentarza
Gość Pan_przeciętniak

Widzę że niektórzy nie ogarniają czytania i nie rozumieją że trzeba wybrać klub z 2 ligi polskiej ewentualnie jakiś bardzo słaby odpowiednik zagraniczny.

Odnośnik do komentarza

Imię i nazwisko : Mariusz Wróbel

Data urodzenia: 08.11.1993

Klub: Ruch Wysokie Mazowieckie

PA: losowe

Pozycja: obrońca prawy - 20, obrońca lewy - 20

Cechy: przyspieszenie - 10, wytrzymałość - 10, odbiór - 10, ustawianie się - 10, dośrodkowania - 10

M. urodzenia: Ciechanowiec

Ulubione kluby: Jagiellonia Białystok 100%, Juventus Turyn 50%, Chelsea Londyn 50%

Nielubiane kluby: Legia Warszawa 100%, FC Barcelona 50%, Manchester United 50%

Ulubione osoby: Kamil Grosicki, Tomasz Kupisz, Michał Probierz

Nielubiane osoby: Patryk Małecki, Ariel Borysiuk, Manuel Arboleda

Języki obce: angielski, francuski

Preferowane zagrania: często wychodzi do przodu, zagrywa długie piłki, wbiega w pole karne przeciwnika

Wychowanek innego klubu: Jagiellonia Białystok

Odnośnik do komentarza

Imię i nazwisko : Kamil Kiepski

Data urodzenia: 14.07.1993

Narodowość: Francuz

Klub: Znicz Pruszków

PA: losowe

Pozycja: ofensywny pomocnik - 20, środkowy pomocnik - 20

Cechy: podania 14, kreatywność 13, technika 12, decyzje 11

M. urodzenia: Warszawa

Ulubione kluby: Al-Ahly 100%, FC Barcelona 100 %, Napoli 50 %

Nielubiane kluby: Manchester United 50 %, AC Milan 50 %

Języki obce: angielski, niemiecki, arabski

Preferowane zagrania: Nie konwekcjonalne zagrania

Wychowanek innego klubu: RC Strasbourg

Odnośnik do komentarza

mamy 17 osób, KONIEC ZAPISÓW!

wieczorem skończę wprowadzać dane zawodników, jak zdążę to wygeneruję grę i wrzucę screeny postaci, jak nie to niestety aż po świętach, bo następne 1,5 tygodnia mam urwanie głowy. dzięki wszystkim za odzew!

 

jest jedna kwestia, nie wiem czemu gra przestała mi generować twarze, opcja w ustawieniach jest szara. wie ktoś co mogłem spieprzyć?

Odnośnik do komentarza

Gra jest gotowa. Aktualnie rozgrywam próbny sezon żeby zobaczyć czy wszystko działa i mniej więcej czego można się spodziewać (czy nas rozerwą kluby zza granicy po 1m sezonie itp). Następnie cofnę się do save'a i wrzucę screeny postaci - postaram się to zrobić w środę. Jedni mieli więcej szczęścia w losowaniu, inni mniej - ale ogólnie wyniki są ciekawe.

Osoby, które olały wytyczne, wylądowały w klubach wedle mego wyboru. Supraśli i Ciechanowca nie ma w bazie danych - wybaczcie, wstawiłem Białystok. Mam nadzieję, że nie przegapiłem jakiegoś pojedynczego zagrania czy relacji.

Aby zwiększyć szanse na pozostanie naszych postaci w naszym pięknym kraju, ustawiłem Polskę jako kraj rozwinięty i zwiększyłem reputacje wszystkich lig o 10. Zrezygnowałem z ligi rosyjskiej.

Moje obawy się spełniły i mamy oto 5 napastników, 8 pomocników, z czego większość skrzydłowych i żadnego defensywnego i tylko 3 obrońców. Cóż, za 10 sezonów będzie ostra walka o miejsca w kadrze. 7 osób rozpoczyna karierę na zachodzie kraju, 11 na wschodzie.

Do usłyszenia.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Przedstawiam potencjalnie jedno z najlepszych pokoleń w historii polskiej piłki nożnej, zwłaszcza ofensywnie. Czy wyrosną na nowych Bońków i Deynów czy też zgniją w polskiej ligowej rzeczywistości, przekonamy się w ciągu najbliższych miesięcy.

 

Bramkarze i obrońcy

 

Dawid Duda, Wisła Płock (Pan przeciętniak)

 

gkdawidduda.jpg

 

 

Roman Dobry, Świt NDM (Jahu 74)

 

gkromandobry.jpg

 

 

Stefan Baumann, Elana Toruń (HantaHeddo)

 

dcstefanbaumann.jpg

 

 

Mateusz Żak, Wigry Suwałki (damonir24)

 

dcmateuszzak.jpg

 

 

Mariusz Wróbel, Ruch WM (comelan)

 

drlmariuszwrobel.jpg

 

 

 

Pomocnicy

 

Michał Szary, OKS Olsztyn (jutland)

 

mcmichalszary.jpg

 

 

Patrick Moreau, Olimpia Grudziądz (Kraha)

 

mcpatrickmoreau.jpg

 

 

Kamil Kiepski, Znicz Pruszków (początkujący menago)

 

amckamilkiepski.jpg

 

 

Marcin Świrydowicz, Wigry Suwałki (maarcino)

 

amrmarcinswirydowicz.jpg

 

 

Damian Czyżewski, Sokół Sokółka (Damian JB)

 

amldamianczyzewski.jpg

 

 

Bartosz Nowak, Raków Częstochowa (Nolfaverll)

 

amrbartosznowak.jpg

 

 

Damian Guie, Tur Turek (Dmq)

 

amldamianguie.jpg

 

 

Mateusz Stec, Ruch Zdzieszowice (Fasol)

 

amrlmateuszstec.jpg

 

 

 

Napastnicy

 

Michał Ścierko, Nielba Wągrowiec (scierko)

 

amrmichalscierko.jpg

 

 

Artur Chałkowski, Wigry Suwałki (kolek23)

 

attarturchalkowski.jpg

 

 

Jakub Kostka, Olimpia Elbląg (overhill)

 

attjakubkostka.jpg

 

 

Kamil Gieroba, Znicz Pruszków (gierobak)

 

attkamilgieroba.jpg

 

 

Łukasz Zasada, Jarota Jarocin (lukaszzasada)

 

attlukaszzasada.jpg

 

 

Dziś postaram się rozegrać pół sezonu, większej aktualizacji spodziewajcie się około za tydzień. Z rozegranych wcześniej 3 sezonów próbnych wynika, że raczej za szybko dużych transferów nie należy się spodziewać, a dużo postaci grzęźnie w tej 3 lidze - inna sprawa, że to przecież Polska gdzie 23latek jest młodym talentem ;) Zmieniłem lojalność na losową, co powinno zachęcić nasze postacie do zmiany klubów, ale problemem jest raczej tragiczny scouting w Polsce. Cóż, zobaczymy co się wydarzy.

 

P.S. Nie odpowiadam za generator cech w FM-ie więc proszę się nie oburzać 'a czemu ja mam tyle tego a tyle tamtego?' ;)

Odnośnik do komentarza

Zakończyła się runda jesienna rozgrywek II ligi sezonu 2010/2011. Wiele uwagi w mediach poświęca się niezwykłemu wysypowi młodych talentów w tej klasie rozgrywkowej.

W grupie wschodniej nieoczekiwanym liderem został Ruch Wysokie Mazowieckie. Eksperci wskazują na bardzo rozsądną grę taktyczną zespołu, lecz należy także spojrzeć na niezwykle dojrzałą grę młodego obrońcy Mariusza Wróbla. Zaledwie 17letni boczny obrońca wystąpił w 18 spotkaniach swej drużyny, prezentując równą, solidną formę i zyskując w lokalnej prasie miano 'podlaskiego Lahma'. Mody zawodnik znajduje się w kręgu zainteresowań menedżera reprezentacji U-19, Stefana Białasa.

Jeszcze większym zaskoczeniem jest drugie miejsce Sokoła Sokółka. Tu ma lewym skrzydle szaleje również 17-letni Damian Czyżewski. W 19 meczach ligowych zaliczył on aż 8 asyst, popisując się doskonałymi dośrodkowaniami, w pamięć zapadła też jego doskonała bramkowa akcja w meczu 6 kolejki ze Stalą Stalowa Wola. Należy wkrótce spodziewać się powołania młodego skrzydłowego do młodzieżówki.

Trzecie miejsce zajmuje OKS Olsztyn – sytuacja w tabeli przeczy więc długo podnoszonej tezie o mizerii drużyn z północno-wschodniej Polski. Tu wielką robotę w srodku pola wykonuje młody Michał Szary. Aczkolwiek środkowy pomocnik narzeka trochę na zbytnie cofnięcie go na boisku, to z zadań taktycznych wywiązuje się wzorowo, a wisienką na torcie są jego dwa piękne gole ze strzałów z dystansu. Takiego też gola zdobył w meczu towarzyskim U-16 z Luksemburgiem.

Jak na razie w reprezentacji U-19 podstawowym bramkarzem jest Jakub Szumski z Arki, ale w II lidze wschodniej gra dwóch młodych bramkarzy mogących wkrótce mu zagrozić. Zarówno Dawid Duda z ósmej w tabeli Wisły Płock, jak i Roman Dobry z szóstego Świtu przebojem zdobyli numer 1 na swych bluzach. Może nie pokazują do tej pory niczego wyjątkowego, ale sam fakt bycia pierwszym bramkarzem w tak młodym wieku nakazuje zwrócić na nich baczną uwagę.

Znicz Pruszków zajmuje zaledwie 9 pozycję, ale gra tu dwóch graczy, którzy wkrótce mogą zatrząść polską piłką. Kamil Gieroba już nazywany jest nowym Lewandowskim (i przyczynia się do opinii, iż w Legii znają się jedynie na młodych bramkarzach). Strzelec 9 goli w 16 meczach wkrótce powinien trafić na celowniki scoutów nawet z ekstraklasowych klubów.

Równie ciekawą postacią wydaje się Kamil Kiepski. Ofensywny pomocnik wychowany w Strasbourgu potrafi zarówno rozegrać piłkę jak i urwać się obronie jak rasowy napastnik, co pokazał zwłaszcza w meczu z Pelikanem zdobywając dwie bramki. Cieszy jego gra w Polsce, zadebiutował też w kadrze U-19 w meczu z Andorą. Czyżby polski Iniesta?

W młode talenty obfitują też dziesiąte Wigry Suwałki. Tu pierwszoplanową postacią wydaje się Mateusz Żak. Szybki środkowy obrońca nie tylko gra w defensywie jak stary wyjadacz, ale sieje także spustoszenie przy stałych fragmentach gry – 5 goli mówi samo za siebie. Jeden z najciekawszych zawodników ligi.

Kolejną ciekaw postaci z Suwałk jest Artur Chałkowski. Młody Litwin polskiego pochodzenia walczy o miejsce w ataku u boku Mikulenasa ze znacznie bardziej doświadczonym Danielem Ołowniukiem, a sześć goli w dotychczasowych rozgrywkach stawia go w tej rywalizacji na bardzo mocnej pozycji. Pozostaje pytanie jaką reprezentację wybierze.

Należy także wspomnieć o prawym pomocniku Marcinie Świrydowiczu, który może fajerwerków do tej pory nie pokazał, ale zapewnił sobie mocną pozycję na skrzydle i ponoć był kilkukrotnie obserwowany przez scoutów Lecha Poznań.

Olimpia Elbląg dołuje w tym sezonie, zajmując niebezpieczne 15 miejsce. Jednym z niewielu zawodników nie mogących sobie nic zarzucić jest napastnik Jakub Kostka. Pomimo braku wsparcia od kolegów, młody poznaniak ustrzelił 4 bramki i z pewnością prezentuje wyższy poziom niż bardziej doświadczeni gracze znad zalewu.

 

Także w grupie zachodniej nie brakuje utalentowanych graczy z rocznika 1993.

Raków Częstochowa zdaje się mieć patent na wychowywanie skrzydłowych. Po Krzynówku i Błaszczykowskim szansę na wielką karierę ma nie chciany w Śląsku Wrocław Bartosz Nowak, który walnie przyczynił się do drugiego miejsca w tabeli swymi rajdami prawą stroną boiska i kąśliwym uderzeniem z prawej nogi. Pięć bramek, siedem asyst – panie Białas, na co pan czeka?

W szóstej w tabeli Olimpii Grudziądz spokojnie rozwija się kariera Francuza z polskim paszportem, Patricka Moreau. Młody rozgrywający ma naprawdę spore umiejętności, natomiast kuleje jego współpraca z zespołem. Zagościł w 1m składzie reprezentacji U-19, aczkolwiek nie porzuca marzeń o reprezentacji Francji.

Łukasz Zasada z siódmej Jaroty powinien jak najszybciej przejść do silniejszego zespołu, ponieważ już teraz mógłby być jednym z najlepszych egzekutorów w wyższej lidze Jak na razie ustrzelił sześc bramek, ale opanowania w polu karnym może mu pozazdrościć niejeden pierwszoligowiec. Trener Owczarek nie ustaje w pochwałach dla młodego wychowanka Pogoni Szczecin.

Tur Turek zawodzi, ale na jego lewym skrzydle świetnie poczyna sobie pół-Polak pół-Senegalczyk Damian Guie. Dwa gole, trzy asysty, warto by go sprawdzi w młodzieżówce zanim będzie za późno.

To samo tyczy się młodego Szwajcara polskiego pochodzenia, Stefana Baumanna z Elany Toruń. Wysoki, mocno zbudowany środkowy obrońca ma pewne miejsce w składzie toruńskiego klubu i zdążył już zadebiutować dla Szwajcarii U-19. Czy nie dałoby się jeszcze pozyskać go dla Polski?

W nieco bezbarwnych Zdzieszowicach wykazuje się uniwersalny skrzydłowy Mateusz Stec, zaś kiepską Nielbę ciągnie do przodu Michał Ścierko. Ten drugi mógłby pokazać prawdopodobnie znacznie więcej, gdyby nie kontuzja więzadeł, która wykluczyła go na niemal 2 miesiące z gry.

 

Najwyżej wyceniany zawodnik: Kamil Gieroba 95.000 €

Najwyższe zarobki : Łukasz Zasada 1200 € / tydzień

Najwyższa srednia nota: Bartosz Nowak 7.25

 

Reprezentacja Polski U-19 awansowała z 1 miejsca do drugiej rundy kwalifikacji ME z grupy z Norwegią, Bosnią i Andorą. Zagra teraz z Austrią, Czechami i Portugalią.

Smuda daje ciała raczej, 1-1 z Kamerunem, 1-3 z Australią, 1-0 z Ekwadorem i 0-3 z WKS.

W Ekstraklasie szaleństwo, Ruch liderem.

 

Wiem, że to sprawozdanie jest nieco nudne i skrótowe (nie mam dziś czasu wszystkiego dokładnie analizować), ale liczę też na was i zapraszam do aktywnego udziału w grze. Poniżej link do save, czekam na wywiady, artykuły, fragmenty blogów i co tam chcecie o waszych postaciach. Menedżer ma włączone subskrypcje na wszystkich uczestników gry, a wszystkie mecze w Polsce są ustawione na pełen detal.

 

Save z 22.12.2010: http://www.mediafire.com/?ahttlg5ulqyd2lm

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...