Skocz do zawartości

Pokolenie


jutland

Rekomendowane odpowiedzi

Postacie graczy 2013-2015

 

Mariusz Wróbel comelan ( 2013 Sampdoria Genua; 2014 Olympiakos Pireus wyp; 2015 -> Aston Villa wyp)

 

wrobel.png

 

Sampdoria okazała się być zbyt wysokimi progami dla najbardziej obiecującego polskiego defensora. Cóż, ciężko się spodziewać, aby mógł wygrać rywalizację z Felipe Mattionim. Pomimo rozegrania zaledwie trzech meczy w sezonie 13/14, wskoczył przebojem do dorosłej reprezentacji, a po odejściu Smudy na emeryturę po przegranych z Ukrainą barażach MŚ i objęciu kadry przez Dariusza Pasiekę stał się jej stałym punktem. Cóż, skoro obu podstawowych bramkarzy kadry rozegrało w ciągu ostatnich 4 lat łącznie 12 meczy w swych drużynach, to fakt powoływania rezerwowych nie jest niczym dziwnym...

Mimo wszystko władze Sampdorii nie chciały marnować polskiego talentu w swych rezerwach i w kolejnym sezonie wypożyczyły go do Grecji. W Pireusie Mariusz zagrał w sumie 24 mecze z czego 19 w lidze, wypadając bardzo dobrze i zyskując sympatię kibiców i kolegów z zespołu. Do transferu definitywnego jednak nie doszło. W kolejnym sezonie znalazł się na Wyspach. I można by się cieszyć z Polaka w sumie niezłym klubie jak Aston Villa, gdyby nie drobny fakt – na dzień 02.09.2015 nie jest zgłoszony do żadnych rozgrywek...

 

Lukasz Zasada lukaszzasada (GKS Katowice)

 

zasada.png

zasadapor.png

Jeśli gościu jest lepszy od Łukasza na tyle aby spychać go do rezerw, to w czym? A jeśli jednak trener Stawowy wie lepiej, to czemu Łukasz zarabia ponad 2 razy więcej i niemal dwa razy drożej jest wyceniany?

 

Dwa lata GKS Katowice dobija się z powrotem do ekstraklasy, dwa lata trener Stawowy olewa młodego napastnika, wypuszczając go z rezerw na parę meczy w sezonie. W czym jest on gorszy od podstawowego napastnika GKS, Arkadiusza Kowalczyka, trudno powiedzieć. Aktualnie Gieksa rozpoczęła sezon od kompletnego szorowania po dnie. W sytuacji bycia czerwoną latarnią I ligi, trener uważa, że obiecującego napastnika warto by wypożyczyć. Polska myśl szkoleniowa jest wielka.

 

Bartosz Nowak Nolfaverll (Legia, 13/14 wiosna Piast Gliwice wyp; 14/15 Legia ME 15 -> Śląsk Wrocław wyp)

 

nowak.png

 

Wieczny talent Legii pomimo iż zagra w meczu ligowym dopiero gdy Radovic nie będzie w stanie przebiec 50 metrów, broni się przed wypożyczeniami rękoma i nogami. Do Piasta praktycznie go wypchnięto, zagrał porządną rundę w I lidze, po czym z radością wrócił do Warszawy i spędził kolejny rok na pasjonujących rozgrywkach z juniorami. Aktualnie trafił na cały sezon do Wrocławia z opcją wykupu, ma miejsce w pierwszym składzie i może regularna gra w końcu przerwie najwyraźniej opętańczą miłość do warszawskiego klubu.

 

Damian Guie Dmq (13/14 GKS Katowice -> Lechia Gdańsk)

 

guie.png

 

Trener Stawowy nie lubi młodych talentów. Młode talenty mają siedzieć w rezerwach i czekać, nie ważne jaki poziom reprezentują. Damian przesiedział tak całą jesień i zimę 2013 i dopiero kontuzje w 1m składzie zmusiły trenera do wystawienia go na rundę wiosenną. A potem zgłosił się po niego jedyny zespół polskiej ekstraklasy potrafiący stawiać na młodych graczy. W Lechii ma pewne miejsce w wyjściowej jedenastce i nie zawodzi.

 

Patrick Moreau Kraha (Lechia Gdańsk; 2015 -> FSV Mainz)

 

moreau.png

 

Tak, Lechia jest jedynym klubem, który naprawdę wie, jak korzystać z młodych graczy. Przez dwa sezony Patrick robił za małego Xaviego Gdańska, czyniąc spore postępy w grze i będąc podporą reprezentacji U-21. Wreszcie za ponad 5 milionów złotych trafił do Bundesligi. Patrząc na skład Mainz, można jednak dojść do wniosku, iż mamy kolejnego wygrzewacza ławy. Trenerom reprezentacji jednak to nie przeszkadza, więc...

 

Michał Szary jutland (Lechia Gdańsk; 2014 -> Odd Grenland)

 

szary.png

 

W pierwszym sezonie w Lechii zagrał zaledwie dwa mecze, rozbity przez ciągłe kontuzje i chorobę kolan. Dlategoż pięciomilionową ofertę od norweskiego drugoligowca przyjęto z radością i niedowierzaniem. W pierwszym sezonie nie pograł nadal dużo, wciąż lecząc kolana. W kolejnym, już po awansie do 1 ligi, jest głównym rozgrywającym i radzi sobie nieźle.

 

Marcin Świrydowicz maarcino (Lech Poznań)

Jakub Kostka overhill (Lech Poznań)

Kamil Kiepski poczatkujacy menago (Lech Poznań; 13/14 wiosna ŁKS wyp; 14/15 Widzew wyp)

 

swirydowicz.png

 

 

kostka.png

 

 

kiepski.png

 

Mode talenty stanowią przyszłość Lecha, już wkrótce zastąpią graczy pierwszego zespołu... blablabla. Prawda jest taka, że nadal przez jakieś 3-4 lata wciąż będą grali Kiełb, Ubiparip itd. A nasi młodzi dostaną łaskawie parę meczy na sezon. Co ciekawe, w Lechu szczególnie mocno objawiła się kolejna specyfika polskiej myśli szkoleniowej. Otóż nie powinno się za bardzo dawać szans młodym graczom w lidze, natomiast doskonałą okazją do ich testowania są spotkania eliminacyjne europejskich pucharów. Hm.

Kamil jako jedyny zdecydował się podkształcić na wypożyczeniach i zwiedził obie strony Łodzi. W I-ligowym ŁKSie poszło mu nieźle, w bardzo solidnym Widzewie grzał ławę. Mimo to RKS chciał go wykupić, ale młody zawodnik uznał ofertę kontaktu za nieadekwatną do możliwości. Cóż.

 

Artur Chałkowski kolek23 (Widzew Łódź)

 

chalkowski.png

 

Ławę grzeje także była gwiazda Wigier. 4-5 w kolejce napastnik przeżywającego odrodzenie Widzewa może liczyć tylko na parę 'ogonów' w sezonie i nie strzeli dotąd bramki w ekstraklasie. Został natomiast właśnie powołany do reprezentacji Litwy, której brakuje napastników. Zobaczymy czy kariera międzynarodowa pójdzie mu lepiej niż klubowa.

 

Michał Ścierko scierko (Wisła Kraków)

 

scierko.png

 

Wisła jest cieniem drużyny z początku stulecia, szlajając się po dołach tabeli, i może to w końcu da szansę młodemu napastnikowi. Po czterech latach pojedynczych występów, w sezonie 2014/15 wydaje się wskoczyć do pierwszego składu i jak na razie ma średnia 1 bramki na mecz.

Mateusz Żak damonir24 (Pogoń Szczecin)

 

zakvc.png

 

Po spadku z Ekstraklasy Pogoń uparcie walczy o powrót. Mateusz jest podstawowym zawodnikiem, lecz częste są głosy, że jego poziom wystarcza jedynie właśnie na zaplecze ekstraklasy.

 

Mateusz Stec Fasol (13/14 Olimpia Grudziądz; 14/15 GKS Bogdanka)

 

stec.png

 

Po niezłym sezonie 13/14 w Grudziądzu koniecznie chcieli zarobić na czołowym skrzydłowym i wystawili go na listę transferową. Zirytowało to Mateusza i w rezultacie przeszedł za darmo do Łęcznej. Tam nadal ma miejsce w pierwszym składzie, jest solidnym ligowym wyrobnikiem, aczkolwiek dość często spadają na niego słowa krytyki.

 

Kamil Gieroba gierobak (Znicz Pruszków)

 

gieroba.png

 

Znicz spadł z powrotem do II ligi i jakoś nie może się z niej wydostać. A Kamil jakoś nie ma ambicji aby ruszyć się gdziekolwiek indziej. Czy to miłość do klubu, lenistwo, czy szantaż ze strony mafii – nie wiadomo, w każdym razie gracz zdaje się by zachwycony byciem gwiazdą trzeciego poziomu rozgrywek, powoli cofa się w piłkarskim rozwoju, a żaden wyższy klub się po niego nie zgłasza.

 

Damian Czyżewski DamianJB (Jagiellonia Białystok)

 

czyzewski.png

 

Przedarcie się do drużyny seniorów z białostockich rezerw było chyba jeszcze większym zaskoczeniem dla niego niż dla obserwatorów. Jest zadowolony grając parę meczy na sezon dla swego ukochanego klubu, klub jest zadowolony mając w miarę sensownego zmiennika, żyją długo i szczęśliwie.

 

Dawid Duda Pan przecietniak (Wisła Płock)

Roman Dobry Jahu (Świt NDM)

 

dudax.png

 

 

dobry.png

 

Może za 10 lat jakiś lepszy klub zauważy dwóch bramkarzy ciągnących w dużym stopniu grę obronną swych zespołów. Może.

 

Stefan Baumann HantaHeddo (Elana Toruń)

 

baumann.png

 

Toruń to piękne miasto. Tyle mam do powiedzenia.

 

 

----------

Siadłem w czwartek jak pisałem, popatrzyłem, odechciało mi się. W piątek postanowiłem machnąć dwa sezony za jednym zamachem, rozegrałem, popatrzyłem i odechciało mi się jeszcze bardziej – a z kolei normalna gra idzie mi miło i daje dużo radochy. Ta gra jest fajna jak się skupiasz na swojej drużynie, jak masz szerszy wgląd w to co się dzieje w świecie gry, to łapy opadają. Dociągnę to do końca z czystej ciekawości, ale nie spodziewajcie się zbyt wiele. Statystyki sezonów i savy z czerwca nieco później dzisiaj. Jak komuś będzie się chciało coś wysmażyć przy takich rozwojach 'karier' to będę zaskoczony ;).

Odnośnik do komentarza
Gość Pan_przeciętniak

Wszyscy poutykali w rezerwach :/ Heh jak będzie druga edycja to może lepiej zacząć w Anglii? (narodowość polska ale wychowanek jakiegoś angielskiego klubu) Tam jest dużo większa szansa że profile się porozwijają.

Odnośnik do komentarza

@Pan przeciętniak - jak będzie druga edycja to raczej nie ze mną jako prowadzącym. Żeby robić to porządnie i w miarę szybko, musiałbym zarzucić wszystkie inne gry. Tak więc raczej dociągnę to do końca i zacznę jakąś normalną karierę.

 

@comelan - ale rozumiesz, że jak nic się nie zmieni, to oznacza, że AV ściągnęło cię cobyś przez rok nosił ręczniki do szatni? ;P w sumie jak to zobaczyłem to ostatecznie straciłem większy zapał do tego eksperymentu.

 

@Nolfaverll - cena wykupu wynosi 700k. ja obstawiam powrót do Legii i grzanie ławy ;P przynajmniej Ligę Mistrzów oglądasz za darmo.

Dobra, idę pisać statystyki zanim odpalę którąś normalną rozgrywkę i mi się odechce...

Odnośnik do komentarza

Też tak myślałem, ale kwestia jest taka, że oni nie odrzucają kontraktów, tylko po prostu nikt się nimi nie interesuje w najmniejszym stopniu. Co pewien czas sprawdzam zakładkę transferów u graczy, plus wiadomości, i nic, cisza. A przypadek pewnego Szwajcara to już jest w ogóle parodia.

 

Moja teoria jest taka, że wartość, kontrakt, wymagania zawodnika determinuje głównie PA, zaś miejsce w składzie to w większości CA + w pewnym stopniu współczynniki (podejrzewam że dla uproszczenia obliczeń gra olewa dokładne profile graczy i patrzy przede wszystkim na stosunek CA/PA - tak, jak przy symulacji nieaktywnych lig składy itp są drugorzędne względem reputacji klubu - i to by tłumaczyło historie z GKS Katowice). I w rezultacie gracze z wysokim PA nie pójdą do średniego klubu bo maj zawyżoną wycenę (więc się nimi nie interesuje bo go nie stać) albo się za wysoko cenią.

I albo tkwią w swych małych klubikach, albo trafiają do ekstraklasy, gdzie siedzą na ławie póki nie staną się graczem z najwyższym CA na danej pozycji...

Odnośnik do komentarza

Powód jest prosty - źle dobrane parametry przy tworzeniu graczy. Losowe PA jest gorsze niż ustalone z góry. Najlepiej byłoby zrobić tak: dany gracz ma do rozporządzenia 250 punktów na CA oraz PA. Proste prawda? I wtedy zabawa byłaby o wiele ciekawsza. Np. Ja bym sobie wziął 90 CA oraz 160 PA :D

 

No i jeszcze II Liga... ciężko się wydostać z takiego bagna.

Odnośnik do komentarza

Mój podstawowy błąd był z wiekiem graczy. Powinniśmy rozpocząć jako 18-19-20latkowie. Co do II ligi, to chciałem, abyśmy od początku grali w 1szych składach - spieprzyłem z wiekiem i odstępem między CA i PA. Nie chciałem też, aby gracze za szybko stali się zbyt dobrzy i polecieli do nieaktywnych lig na zachodzie - nie wziąłem pod uwagę jak tragiczna jest baza w Polsce i że postacie będą się tu cofać, a nie rozwijać.

Anyway, trza dociągnąć to co jest jak najszybciej, i może komuś się to zechce zrobić lepiej niż ja zrobiłem...

Chyba że wam się nie chce już tego czytać. Tyle, że ja restartu wtedy nie robię, swój wolny czas też przeceniłem.

Odnośnik do komentarza

Odstęp między CA i PA też wziąłem za duży, tak więc jeśli twoja postać ma startować w polskiej lidze, to bym ją trochę postarzył i dał np 115/140. 50 punktów w życiu nie nadrobisz, chyba że błyskawicznie kupi cię jakiś topowy klub z zagranicy i da regularnie grać.

Przemyślałem sprawę, za dużo rzeczy mi nie pasuje. Wątku w połowie nie zostawię rozgrzebanego, ale gdzieś w następnym/za 2 tygodnie nastąpi koniec tego nieudanego eksperymentu. Jakieś 3-4 odcinki się jeszcze pojawią.

Odnośnik do komentarza

Może z tym zgłaszaniem do kolejnych projektów dajmy sobie spokój - to temat z projektem tworzonym przez jutlanda i w zasadzie tylko tego projektu powinny dotyczyć posty.

Naprawdę, warto dociągnąć ten projekt do końca - no, żeby przynajmniej zobaczyć jak potoczyły się kariery chętnych :P

Odnośnik do komentarza

Tak właśnie chcę zrobić, 2-3 posty ze skrótami po 5 lat karier, pierwszy powinien być dziś wieczorem (gra się właśnie mieli). Potem scierko może przejąć temat jeśli chce. Też z chęcią zgłoszę swoją postać i zobaczę czy potoczy się to lepiej niż mój eksperyment ;)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...