Skocz do zawartości

Banki


xemi

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakichś 6 lat mam konto w mBanku. Chciałbym obecnie założyć drugie, które spełniało by funkcje "skarbonki" czyli nieregularne i dość częste wpłaty mniejszych sum, rzadkie wypłaty większych sum. Jakie konto byście mi polecili? Zastanawiam się nad eMax Plus ale czy wniosek o jego założenie mogę złożyć w jakiś sposób z poziomu swojego obecnego konta? Na stronie jest jedynie formularz do założenia tego konta w "normalny" sposób, dla nowych klientów. To mi się zbytnio nie podoba ponieważ najbardziej chciałbym aby te dwa konta były ze sobą połączone, jeden login itp.

 

Nie masz możliwości otworzenia drugiego rachunku na tym samym koncie? :> Sam tak zrobiłem na inteligo, i choć to nie jest rozwiązanie idealne, to spełnia funkcję "drugiej kieszeni", czyli przelewy bezpłatne i natychmiastowe, ale oprocentowanie to samo co na rachunku głównym i "wypłata" w dowolnym momencie bez opłat (czyli przelew na główny rachunek). Możesz pewnie też w ramach tego samego konta otworzyć rachunek oszczędnościowy, na inteligo nie wymagane są określone wpłaty ani ich regularność, prowadzenie i otwarcie jest bezpłatne, oprocentowanie też jest większe niż na zwykłym rachunku, jedna (pierwsza) wypłata w danym miesiącu (uprośćmy) jest bezpłatna, każda następna jest płatna (min 10 zł). Jeśli masz rzadko z niego pieniądze wyciągać, to pewnie lepszy jest oszczędnościowy, ale nie wiem jak w twoim banku.

Odnośnik do komentarza

Ja też mam ten eMax plus jakoś od dwóch czy trzech miesięcy. Zadzwoniłem, przeszedłem weryfikację, powiedziałem to co miałem miłej pani i kilka minut później rachunek był otwarty. Potem jak się logujesz to masz po prostu dwa widoczne rachunki. Pamiętaj, że to konto oszczędnościowe i lepiej tam tych pieniążków nie ruszać, bo ewentualne przelewy potrafią trochę kosztować.

Odnośnik do komentarza

Otwierane eMaxa zajęło mi jakieś trzy minuty. Po zalogowaniu od razu pokazuje ci się jako drugi rachunek, na który możesz robić przelewy ze swojego konta głównego, ale żeby zrobić przelew z eMaxa, musisz ustalić odbiorcę zdefiniowanego (czyli swoje eKonto). Każdy pierwszy przelew z eMaxa w miesiącu jest darmowy, każdy następny kosztuje 5zł, więc trzeba być rozważnym we wrzucaniu tam pieniędzy;)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Dobra - jaki bank polecicie do prowadzenia wspolnego konta rozliczeniowego z obslufa internetowa.

Mam konto a Aliorze, ale dowalili takie prowizje za karty (miesiecznie sciagaja mi 18 zł :o ), ze chce im podziekowac jak najszybciej.

 

Jest jakas lepsza oferta od Deutsche Banku?

 

Nie zalezy mi na oprocentowaniu - tylko na niskiej/darmowej obsludze konta i kart oraz na dostepnosci bankomatow.

Odnośnik do komentarza

Odłożyłem sobie pewną sumę, powiedzmy, że to jest 1000zł i chciałbym umieścić je na jakiejś lokacie, żeby nie gniły mi na koncie tylko rosły. Konto mam w ING, konto student i tam lokaty są 3% :/ Chciałbym pieniądze wpłacić na powiedzmy 6 miesięcy i mieć z tego jakiś zysk ... Znajdzie się coś takiego?

Odnośnik do komentarza

Dobra - jaki bank polecicie do prowadzenia wspolnego konta rozliczeniowego z obslufa internetowa.

Mam konto a Aliorze, ale dowalili takie prowizje za karty (miesiecznie sciagaja mi 18 zł :o ), ze chce im podziekowac jak najszybciej.

 

Jest jakas lepsza oferta od Deutsche Banku?

 

Nie zalezy mi na oprocentowaniu - tylko na niskiej/darmowej obsludze konta i kart oraz na dostepnosci bankomatow.

aha - i jedna rzecz - nie chodzi mi o mBank, bo tam mam swoje konto i drugiego wspolnego zalozyc nie moge

 

Odłożyłem sobie pewną sumę, powiedzmy, że to jest 1000zł i chciałbym umieścić je na jakiejś lokacie, żeby nie gniły mi na koncie tylko rosły. Konto mam w ING, konto student i tam lokaty są 3% :/ Chciałbym pieniądze wpłacić na powiedzmy 6 miesięcy i mieć z tego jakiś zysk ... Znajdzie się coś takiego?

eMax Plus? http://www.mbank.pl/indywidualny/rachunki/oszczednosciowe/emax_plus/index.html

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

Ktoś ostatnio brał kredyt pod hipotekę? Może ma porównanie tych bardziej popularnych banków i podzieli się opiniami? :> Ewentualne opinie co do "pożyczania" od banku kwot powyżej 20k też mile widziane :> Gdzie najłatwiej, gdzie najmniejszy procent itp? :>

Odnośnik do komentarza

Odłożyłem sobie pewną sumę, powiedzmy, że to jest 1000zł i chciałbym umieścić je na jakiejś lokacie, żeby nie gniły mi na koncie tylko rosły. Konto mam w ING, konto student i tam lokaty są 3% :/ Chciałbym pieniądze wpłacić na powiedzmy 6 miesięcy i mieć z tego jakiś zysk ... Znajdzie się coś takiego?

eMax Plus? http://www.mbank.pl/indywidualny/rachunki/oszczednosciowe/emax_plus/index.html

Polecam, mam od jakiegoś czasu i kaska w miarę ładnie rośnie, tylko że ja mam trochę większą cyfrę z przodu niż 1 :)

Odnośnik do komentarza

Organizuję wycieczkę grupową na 100 osób i zamierzam zbierać od ludzi wpłaty na swoje konto w PKO BP Inteligo. Ogólnie tych wpłat będzie coś pod 30 000zł, które będę musiał wypłacić z banku i zapłacić w ośrodku. Dzwoniłem już na infolinię w banku i pani mi powiedziała, że żeby wypłacić taką sumę bez żadnej prowizji to będę musiał telefonicznie awizować kiedy chcę tej wypłaty dokonać. Czy przy takiej sumie są jakieś pułapki na które powinienem uważać? Jakieś ukryte prowizje, rejestrowanie mojej wypłaty czy coś?

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

Ogólnie gdyby ktoś miał jakieś pytania związane z mBankiem to może śmiało pisać do mnie na priv (mało odwiedzam ten temat) - zarówno ja jak i narzeczona pracowaliśmy w mBanku. Co do Deutsche Banku również możecie do mnie pisać (też niestety tam pracowałem), ale to sprawy kredytowe :).

Z Deutche Banku facet wydzwaniał do mnie 5x dziennie żeby powiedzieć mi na koniec, że kredytu nie dostanę bo za niską kwotę mam na umowie wpisaną :]

Na tą chwilę w grze pozostało ING i Bank BPH.

Tyle, że u mnie sytuacja diametralnie się zmieniła i nie potrzebuję już 30k. Na tą chwilę okazyjnie potrzebne będzie 15k. W przyszłym tygodniu wszystko się potwierdzi.

Kredyt chcę wziąć, bo moja historia kredytowa nie jest za bogata (raptem 1 kredyt 5k) a myślę o poważniejszej sumie (200-250k) za jakieś 1,5-2 lata.

Odnośnik do komentarza

Organizuję wycieczkę grupową na 100 osób i zamierzam zbierać od ludzi wpłaty na swoje konto w PKO BP Inteligo. Ogólnie tych wpłat będzie coś pod 30 000zł, które będę musiał wypłacić z banku i zapłacić w ośrodku. Dzwoniłem już na infolinię w banku i pani mi powiedziała, że żeby wypłacić taką sumę bez żadnej prowizji to będę musiał telefonicznie awizować kiedy chcę tej wypłaty dokonać. Czy przy takiej sumie są jakieś pułapki na które powinienem uważać? Jakieś ukryte prowizje, rejestrowanie mojej wypłaty czy coś?

 

 

Nic nowego. PO prostu bank musi wiedzieć o większej wypłacie, ponieważ musi być przygotowany na taką okoliczność. Jeśli jednemu klientowi wypłacili by całodzienne zasilenie kas, to byłby lipton dla innych :-)

Odnośnik do komentarza
  • Reaper zablokował ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...