Skocz do zawartości

Banki


xemi

Rekomendowane odpowiedzi

Czytajcie poprzednie posty. :> Napisze to chyba po raz 10, że obecnie (chyba) najlepszą ofertę mają Getin i bliźniaczy Idea Bank. 0zł za prowadzenie konta, za kartę, za wypłatę ze wszystkich bankomatów, za przelewy.

czytalem. a w DeutscheBank jest chyba podobnie, czy nie mam racji? jezeli mialbys wybierac miedzy Getinem, a DB to ktore bys wybral i DLACZEGO? :)

Odnośnik do komentarza

Od kiedy się zmienił prezes w mBanku to trochę zacisnęli pasa i nie mają zbyt atrakcyjnej oferty.

Czytajcie poprzednie posty. :> Napisze to chyba po raz 10, że obecnie (chyba) najlepszą ofertę mają Getin i bliźniaczy Idea Bank. 0zł za prowadzenie konta, za kartę, za wypłatę ze wszystkich bankomatów, za przelewy.

czytalem. a w DeutscheBank jest chyba podobnie, czy nie mam racji? jezeli mialbys wybierac miedzy Getinem, a DB to ktore bys wybral i DLACZEGO? :)

Nie znałem oferty DB, ale teraz jak patrzę to te parametry mają takie same, więc musisz sam przejrzeć tabele opłat i zobaczyć z których usług 'niestandardowych' byś korzystał częściej i gdzie są one tańsze. ;) Jedyną przewagę ma Getin, bo dają kartę z PayPassem za darmo, chociaż ja mam ją już rok i chyba ani razu nie korzystałem. ;)
Odnośnik do komentarza

Mam konto w mBanku i DB.

m jest darmowy, jesli zrobisz miesiecznie obrót karta na 2zł.

DB - oidp wystarczy jedna transakcja karta miesiecznie.

 

do mBanku jestem jakos bardzieh przyzywczajony (mam tam jeszcze emax plusa) i jakos bardziej intuicyjna nawigacja po serwisie.

DB mam jako konto biezace do oplat rachunków.

W mbanku hasła mam smsowe, w DB mam zdrapke (nawet nie patrzylem, czy da sie na sms tez zmienic).

 

No i w DB mam wszystkie bankomaty free, w mbanku tylko euronety, bzwbk i costam jeszcze.

 

IMO na Twoje potrzeby sugerowałbym deutschebank (pamietaj, ze konta nie zalozysz w placowce, tylko przez internet)

Odnośnik do komentarza

Można w ustawieniach dostępu online ustawić autoryzację przez sms w DB. Pod warunkiem, że w systemie Ci wpisali numer w dobrym formacie ;)

Inna sprawa, że ichni dostęp onlinowy jest jednak bardzo słaby jak na standardy rynkowe. Chociaż lepszy niż w Polbanku...

Odnośnik do komentarza

Ja mam ing i też nie płacę za nic(wszystkie bankomaty, karta z pp), warunkiem jest to, że muszę wydawać co miesiąc 100 kartą, co niestety nie jest żadnym problemem ;) Tak to bym płacił 5 czy 7 pln za kartę.

Pod warunkiem, że ING w ogóle działa. To chyba najbardziej zawodny bank w Polsce, chociaż ostatnio chyba się trochę poprawiło w tym temacie.
Odnośnik do komentarza

Mam tam konto od wakacji, także niezbyt długo, ale ani razu nie było żadnego problemu.

Fajną opcją jest też to, że ma się konto oszczędnościowe i direct. Także można wszystkie środki trzymać na oszczędnościowym i przerzucać na kartę jakieś tam drobne, na (nie)planowane wydatki. Dzięki temu zawsze te kilka złotych wskoczy z odsetek.

 

Choć pewnie tak jest większości banków, w każdym razie w m też tak było.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Ok, specjalnie przejrzałem ofertę tej Idei. O ile nie ma tam żadnych haczyków, to faktycznie jest dobra, ale z tego co widzę, na koncie oszczędnościowym jest 4% rocznie, czyli nijak się to nie ma do lokat(mam w Getinie i jest 6%).

Także bez przesady w reklamowaniu :)

Odnośnik do komentarza

Nie no, lepiej mieć 0%. W końcu komuś kto robi 3 etaty dziennie nie robi czy dostanie te kilka/kilkanaście złotych czy nie ;)

 

Ja jednak wolę mieć te 2 piwa/twarogi(co kto woli) miesięcznie za darmo niż nic.

 

PS: Jak przez pół roku nie miałem żadnych problemów z ING, tak teraz coraz ciężej mi się zalogować na konto :smuteczek: :(

Odnośnik do komentarza

Ja nie krytykuje oszczedzania nawet malych kwot, ale sam pomysl: przy 1000 zl odkladanych co miesiac, bedziesz miec 6 zl. Tyle ze po uwzglednieniu inflacji zostanie Ci ile? No wlasnie. Zamierzasz te kilka zlotych wyplacac co miesiac? Jedyne, co Ci zalecam, to wybranie takiego konta, na ktorym oplaty beda zadne albo minimalne - w przeciwnym razie Twoje "oszczednosci" na ROR-ze beda psu na bude.

Odnośnik do komentarza

Nie no, nie wytrzymię. A co mam k***a zrobić, zainwestować w złoto i odkrawać po kawałku sztabki żeby sobie kupić chipsy, czy kupić akcje i nic nie jeść dopóki nie zarobią więcej niż te 4%(+10pln za koszty kupno+sprzedaż)?

 

Na początku miesiąca dostaję X pln, wrzucam X-200 pln na OKO, 200 mam na direkcie. Idę na zakupy, imprezę, cokolwiek. Kończy się te 200 pln, to przerzucam następne 100, 200, 500. Płacę za mieszkanie, płacę za coś i tyle. I tak to wygląda. Nie bardzo rozumiem Twoje podejście.

Ok, możesz uważać, że te 5pln miesięcznie to nic. Bo nie jest to dużo, ale mam opcje:

1) trzymać cały czas na nieoprocentowanym direkcie/wypłacić i biegać z gotówką.

2) trzymać na OKU a na direct przerzucać tyle ile mi potrzebne.

 

Trzeciej opcji nie ma*. To są środki na bieżącą konsumpcję, więc potrzebuję jak najwyższej płynności. Także wolę mieć te parę złotych chociażby na pokrycie strat związanych z inflacją niż nic. Nie wiem co w tym dziwnego.

I ile mi zostanie? ch**, nic mi nie zostanie, ale jakbym nie korzystał z OKA to bym miał ch**-5pln... A opłat nie mam żadnych, nawet bez Twoich zaleceń.

 

*Jak masz lepszy pomysł, chętnie poczytam.

Odnośnik do komentarza

Keep calm and chive on :keke: Gosciu, dla mnie oszczedzanie to odkladanie pieniedzy na dluzszy czas - nie na miesiac czy dwa. Tak rozumujac, masz oczywiscie racje. Ale przeciez mozna odlozyc - co miesiac - nienaruszalna kwote, ktora (po zgromadzeniu wiekszego kapitalu) mozna by zainwestowac na przyklad na gieldzie.

Odnośnik do komentarza

Nigdzie nie pisałem, że 'inwestowanie' na RORze ma sens. Pisałem, że jest to fajna opcja, żeby móc sobie przerzucać z i na directa i tyle. Dzięki temu moje bieżące środki dają mi jakiś tam mini profit, choćby na pokrycie tej inflacji.

 

Co do inwestowania to inna sprawa, i to chyba nie temat na to, a przynajmniej obecna dyskusja nie tego dotyczyła, dlatego nie bardzo rozumiem czemu akurat pisałeś o długoterminowych inwestycjach. ;)

Coś tam odkładam, ale nim zainwestuję, to musi się trochę uzbierać, no i wolę się trochę doszkolić.

Odnośnik do komentarza
  • Reaper zablokował ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...