Skocz do zawartości

Banki


xemi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

Przed mną w najbliższym czasie zmiana banku. Myślę nad dwoma. Mbankiem i BZ WBK. Nawet już wiem jakie konta bym brał,Mbank konto dla młodych lub eurokonto dla młodych i Godno godne polecenia w WBK. Ciągnie mnie do WBK ponieważ konto jest za darmo karta darmowa ze zbieranien punktów paybeck jedyny minus to mało bankomatów i wpłatomatów. Z kolei Mbank ma dużo bankomatów i wpłatomatów konto za darmo tylko karta 4 zł. Co byście polecili z tych kont lub może być coś innego. Moje wymagania to dobry dostęp do konta przez internet,,mało za prowadzenie konta, darmowa karta bez środków na koncie i w miarę dużo wpłatomatów i bankomatów.

Pomożecie? ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

cześć,

 

potrzebuję pomocy. miałem wypadek, została orzeczona szkoda całkowita, odzyskam część pieniędzy, ale samochód nie był zbyt wiele wart i do nowego muszę trochę dorzucić. gdyby to się wydarzyło za pół roku, to nie byłoby biedy, natomiast teraz - koniec roku - pieniędzy trochę brakuje, a bez auta, wiadomo, jak bez ręki

 

nigdy nie brałem kredytu, od 3 lat mam konto w Deutsche Bank i do tej pory sobie chwaliłem, darmowa obsługa konta, darmowe bankomaty, w miarę regularne przelewy, natomiast dzisiaj byłem w oddziale zapytać o swoją zdolność kredytową. przy pożyczce 20k złotych, muszę oddać 31k, czyli dobre 150%. powtarzam, nigdy nie brałem kredytu, ale to wydaje mi się dość wygórowaną stawkę. biorąc 30k złotych, oddaję - analogicznie - niemal 48k złotych.

 

wypytałem nieco, jak się dowiedziałem - to nie jest oferta Deutsche Bank dla mnie, to oferta Deutsche Bank dla wszystkich klientów. zdolność kredytową uzyskuje się od 21 lat i comiesięcznych dochodów określonej wysokości, ja takową posiadam. niezależnie od zarobków (czyt. przychodów) koszta kredytu nie zmieniają się. podobnie z długością kredytu, między 48, a 60 miesiącami spłacania różnica wyniosła bodaj 7zł/mies.

 

teraz zwracam się z pomocą do forumowych ekspertów w tej dziedzinie, co robić? mogę wziąć kredyt w banku nie mając tam konta? gdzie uderzyć? dziękuję :)

Odnośnik do komentarza

Ale mówisz o innym banku niż masz konto? Najprościej iść i się zapytać w placówce. Podaj kwotę jaka Cię interesuje i zapytaj ile musisz oddać. Tak chyba będzie najprościej. ;)

Jeśli dobrze zrozumiałem Twe pytanie- tak, możesz brać kredyt w innym banku niż posiadasz konto.

Odnośnik do komentarza

Ale mówisz o innym banku niż masz konto? Najprościej iść i się zapytać w placówce. Podaj kwotę jaka Cię interesuje i zapytaj ile musisz oddać. Tak chyba będzie najprościej. ;)

Jeśli dobrze zrozumiałem Twe pytanie- tak, możesz brać kredyt w innym banku niż posiadasz konto.

dokładnie, chodzi mi o kredyt gotówkowy, który zamierzam spłacić w 2015 roku. Makk, czy ty aby nie pracowałeś w banku? kwota, od której zaczynam negocjacje to 20k, czy ktoś z forumowiczów brał kredyt o podobnej wartości? jakie były koszta kredytu, ile trzeba było "oddać"? wspomniane 31k w Deutsche Banku mnie przeraża i stopuje

Odnośnik do komentarza

Pracuje w banku, ale niestety nie taki dział ;)

Popytaj w Millenium. Niestety, ale sądzę iż koszta wszędzie będą podobne. Częściowo zależy od tego, na ile bierzesz. Im dłuższy okres kredytowania tym więcej oddajesz.

 

edit: na stronie PKO można sobie wyliczyć kwotę i ratę pirazyoko ;) Jak wyjdzie na prawdę, to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
  • Reaper zablokował ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...