Skocz do zawartości

[CM 01/02] DEAN Update


DEAN

Rekomendowane odpowiedzi

ok 48 godzin ale może być i jutro. musze jeszcze poprawić reputacje i statsy naszych trenerów - od tego zależy potem pozycja drużyn w tabeli. 3 liga nieskonczona w 100 proc dlatego zalecam wlaczenie opcji 2 ligowej przy wyborze polski dla wiekszego realizmu. no chyba ze ktos bardzo chce: updajtowałem i umiesciłem w 3 lidze upadłe potęgi:zawisza, pogoń, kszo, górnik łeczna, hetman...reszta w pozniejszym czasie no chyba ze ktos mi pomoże uzupełnic kady 3 ligi.

Odnośnik do komentarza

Jasne, ale nie odpowiadam za statystyki piłkarzy, których tak naprawdę garstkę udało mi się zapamiętać, a i trudno oceniać ich umiejętności po obejrzeniu jednego spotkania.

 

Mówiąc realizm klubowy miałem na myśli zachowanie realnego potencjału zespołu bez wnikania w szczegółowość statystyk danego piłkarza. Mówiąc prościej, wolałbym, żeby poziom prezentowany np. przez GKS Katowice był zbliżony do tego rzeczywistego, a nie dbam o to czy jakiś Mikulenas ma 8 lub 12 dryblingu.

Odnośnik do komentarza

Witam. Wszystko pięknie ładnie. Swoje korekty sam powprowadzam (staty piłkarzy, reputacje).

Ja mam inny pomysł, ale trochę pracochłonny, który sam skończyłem dopiero robić.

Mianowicie chodzi o historię piłkarzy. O to gdzie grali wcześniej. Niby to nie ma wpływu, a jednak ma. Zazwyczaj jak jakiś piłkarz ma źle wstawioną drużynę w danym sezonie w swojej historii to nie opanował np danego języka jak tam grał. Jak wiadomo język jest przydatny dla piłkarza i pracodawcy. Dlaczego ? Zdarzało się tak, że grając drużyną w lidze polskiej - dany pilkarz x odmawiał mi negocjacji z powodu barier językowych. Trochę to nie realne na dzisiejsze czasy i raczej możnaby było to dopracować. Chodzi głównie o zagranicznych piłkarzy powracających ponownie do danej ligi. Może trochę przesadzam, może nie... Ale miło popatrzeć czasem na statystykę przypuśćmy Luisa Figo, Ronaldo... czy Pawła Brożka ile to oni goli strzelili w danym sezonie.

Także wielu graczy nie ma wpisanych w życiorys piłkarza klubów w których występowali łącznie ze spotkaniami i bramkami.

Następna kwestia... która mnie nurtuje...

Gramy sobie sezon... dwa, trzy, pięć, w dalszych jak wiadomo infrastruktura klubowa się rozwija, pojawiają się wychowankowie... No i... też niby żaden problem, a trochę w oczy razi... mianowicie... dlaczego mój wychowanek ma się nazywać np. Nijs van Bouten i mieć obywatelstwo polskie, a np nie holenderskie. Trochę mnie to irytuje że żadne polskie imie ani nazwisko nie występuje u wychowanków. Oczywiście jest to problem podstawienia lig. Zatem proponowałbym o ile się da - rozkiminić jak to skorygować. Zaznaczam o ile jest taka opcja..

To jedyne dwa takie czynniki... które mnie irytują, reszta jest bardzo fajna, podziwiam DEAN'a za ten wysiłek nad komputerem zapewne ponad setki godzin jak nie lepiej dla kilku osób i samego siebie. Doceniam to naprawdę.

 

A i pytanie do DEAN'a... mam CMexplorer v1.2 i edytuje w nim wszystko.

Tylko mam w nim problem, bo jak np chcę dodać piłkarzowi ulubiony klub, a nie chce się dodawać. Kiedyś jak się w to bawiłem to dodawałem, teraz, gdy ponownie usiadłem do edytowania od nowa jednej z ulubionych moich gier i już nie da rady wstawić. Może wiesz o co chodzi ? Może polecasz jakiś inny edytor ? A... i jak ustawić że np dany piłkarz za pół roku ma przejść do klubu x (że ma już podpisany kontrakt) ? Jak wstawić wypożyczenie ?

Odnośnik do komentarza

Za dużo roboty byłoby z uzupełnianiem historii każdego bardziej prominentnego grajka. Nawet ludzie z champmana takich rzeczy nie robią.

 

Problem z nazwiskami jest do rozwiązania. Mówię to na podstawie tego co już widziałem. Kłopoty te nie występują w innych podmienianych ligach. Pytanie tylko czy Dean wie jak to zrobić :P ?

Odnośnik do komentarza
Za dużo roboty byłoby z uzupełnianiem historii każdego bardziej prominentnego grajka. Nawet ludzie z champmana takich rzeczy nie robią.

 

Problem z nazwiskami jest do rozwiązania. Mówię to na podstawie tego co już widziałem. Kłopoty te nie występują w innych podmienianych ligach. Pytanie tylko czy Dean wie jak to zrobić :P ?

 

Ja zrobiłem całe drużyny z historiami piłkarzy : Legia, Wisła, Jagiellonia, Lech, Real Madryt, Barcelona, Olympique Lyon, Olympique Marseille (około połowy), PSG, Sevilla(prawie cała), Porto, Benfica, Sporting, Arsenal, Chelsea, Manchester United, Liverpool, Inter, Milan, Juventus (prawie cały), Roma (prawie cała), Olympiakos Pireus, Panathinaikos (nie całe), Boca Juniors,

W tych drużynach ważniejsi piłkarze, bądź połowa kadry : Zagłębie Lubin, Groclin, Korona, GKS Bełchatów, ŁKS Łódź, Steaua Bukharest, Bayern, Newcastle, Blackburn, Tottenham, AS Monaco, Valencia, Villareal, Getafe, Mallorca, River Plate, więcej nie pamiętam w sumie.

W tych drużynach tylko kilku piłkarzy : Widzew Łódź, Ruch Chorzów, Rennes, Saint-Etienne, Udinese, Fiorentina, Lazio, HSV, FC Nurnberg, Borussia Dortmund, Werder, Vfb Stuttgart, Middlesbrough, Bolton, Glasgow Rangers, Celtic, Hearts, Spartak Moscow, CSKA Moscow, Shakhtar Donietsk, AEK Athens, LA Galaxy, New York Red Bull, DC United, Dallas, Colorado, Monterrey, Cruz Azul, America (MEX). Sao Paulo, Corinthians, Flamengo, Palmeiras.

Chciałem inne typu : Colo-Colo, parę afrykańskich silnych drużyn, kilka z lig azjatyckich, ale brakowało informacji o piłkarzach przeważnie.

Wszyscy ważniejsi i mniej ważniejsi piłkarze polscy grający za granicą również mają swoje kariery zedytowane.

Również tacy jak np Hakan Yakin (Young Boys Bern), po prostu pojedyńczy

To nie wszystko co podałem, ale tyle pamiętam.

Uwierz, czasem już brakowało cierpliwości samemu z tym się uporać. Sporo mi to czasu zajęło, po kilka (8-9) godzin dziennie niekiedy. Ale zrobiłem trochę roboty, która mnie satysfakcjonuje : ) i od razu lepiej mi się gra.

Odnośnik do komentarza

po kolei:

- pojawianie się regenów tzn polków o holenderskich nazwiskach nie powinno mieć miejsca -własnie testuje to u siebie,dam znac jesli cos zauważe. w kazdym razie powinny siep okazywac polskie nazwy regenów

-cm expoler- nie mam pojęcia bo nie używam, wiem tylk oze zmiany ktory w nim zrobisz dotycza tylko savów a nei nowych rogrywek, poza tym moze cos nei wpolpracowac miedzy patchem tapaniego a expolerem ale jak juz wspomnialem nie jestem pewny

- historia piłkarzy - no jasne ze to jest dobre ale nie mam na to czasu zwyczajnie - 8 godzin dziennie? hmm rzucam prace i kobiete i już śmigam :} ale jesli chcesz to mozesz to zrobic na moim patchu i opublikowac tutaj,jestem za. tapani ostrzegał jednak ze zmiana daty rozpaczecia gry ,ktora zrobil moze jakos negatywnie na ta historie zawonikow itd wpluwac, sama edycja historii rozgrywek na moim patchu wymaga ostroznosci(wywala grei to niedracalnei czasem)

--jutro bedzie nowy czy go skoncze czy nie bo musze sie zabrac za swoja pracę mgr i na jakis czas zawieszam prace

 

z testu - rozgrywki polskie wygladaja mega realnie bo po 1 sezonie:

z 2 ligi do ekstraklasy awans: lechia, wisla plock, znicz, wysoko:piast i polonia w, arka w srodku ale dlatego ze jonczyk to słaby trener ale go nei zwolnili jeszcze :} czyli wszystko gra spadek:motor,stalowa, lomza

OE- wisła przed legia, potem lubin, lks torche za wysoko -poprawię, potem slask drzymały,koronai lech -smuda do poprawki:}

spadek -widzew, sosnowiec, bełchatow -do poprawki, polonia bytom 13sta czyli tez do poprawki :} holenderskich polakow poza beenhakerem nie widac czyli sprawdz czy dobrze wszystk ozainstalowałes a tak wogole: to na jakim patchu masz tych holendrow? moze grasz na niewlasciwym?w sumie to niegrałem jescze 5 seznow ale w 2 pierwszych regeni nazywaja sie swojska tzn kowalski nowak dudek. byc moze jest zbyt wiele druzyn w stosuku do zawodnikow i mozg gry nie nadaza z produkowaniem polakow - bede mial na to oko w kazdym razie

Odnośnik do komentarza

DEAN UPDATE _ PATCH 2

 

 

DEAN PATCH 2.rar

 

 

lub

 

 

http://www.mediafire.com/?wdxymktrkdi

 

 

 

266 polskich klubów

3 ligi polskie grywalne :1-16 druzyn ,2- 16, 3- 3x20

4 niegrywalna ale kluby z niej mogą awansować wyżej

pozostałe kluby z nizszych lig dodane ale bez przynalezności ligowej

3 liga update 30% -brak czasu liczę na was:}

poprawione niektóre transfery

poprawione tysiące statystyk,atrybutów itd z polski i z całego swiata

dodałem programik umożliwijacy dodania druzyny z niższych lig do 4,3 i wyżej bez konieczności grzebania w edytorze

aktualizacja transferów na dzień:24.04.2008 ( tak do godz 14.00 :} )

kolejne wersje - aktualizacje, poprawki, nowe ligi już wkrótce

prosze o re-upload wtedy linki dłużej zachowają ważność

czekam na recenzje, uwagi, opinie i przede wszystkim na kogoś kto w końcu uzupełni składy reszty ekip z 3 ligi

Odnośnik do komentarza

Przedewszystkim chciałem Ci podziekowac za ten patch bo trzeba na prawde duzo roboty zeby

cos takiego zrobic.

Odpaliłem lige Polska na pare min i jest troche bledow ale nie chodzi o sklady itp.

Na poczatku gdy laduje sie baza wyskakuje blad "index cos tam" nie wiem czy tak mialo byc.

Poklikalem pare razy ok i przeszlo.

Lige polska w tabeli pokazuje 16 druzyn jednak jak przegladam to jest ich jednak 18 w tym Warta Sieradz i

Wisla Tczew nie wiem o co chodzi z tym.

W edytorze chcialem pokasowac historie lig bo dziwnie troche jak mistrzem w latach 90 bylo Porto;)

Edytor nie chce tego kasowac a gdy mi sie udalo i uzupelnilem pare lat do tylu to nagle rok 2006 skopiowal sie z 20

razy i dziwnie to wygladalo.Nizsze ligi wogole sie nie da wykasowac a jak sie uzupelni i zapisze to i tak to znika.

Korzystam z edytora Cm0607ed

Nie ma zespołow rezerw ale jak rozumiem liga portugalska ich nie ma.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...