Skocz do zawartości

[CM 01/02] DEAN Update


DEAN

Rekomendowane odpowiedzi

to mozesz sobie juz chyba zmienic w zwyklym edytorze, duzo pracy z tym nie powinno byc

1. Jakby mi się chciało wpisywać, to bym nie pytał o patcha.

2. W edytorze, który instaluje się razem z grą, nie można tego zrobić. Przynajmniej nie znalazłem takiej opcji.

Odnośnik do komentarza

istniej taki autorstwa autorstwa Zozoa z serwisu Champmana ale zmienia tylko niektóre nazyw ( nab ank nie polską)

poza tym przypominam ,że Orange nie jest już sponsorem tytularnym Ekstraklasy. Jest też specjalny edytor tylko do zmiany nazw lig. wyguglać wystarczy " cm0102 names editor" albo coś w tym stylu

Odnośnik do komentarza

nie wiem czy zauwazyliscie ale w reprezentacjach: Mozambiku, Wysp Zielonego Przyladka ( Cape Verde ) , Gwinea - Bissau ( czyli ogolnie krajow o portugalskim jezyku ) szaraki maja polskie nazwiska xD myslalem ze to wielka emigracja tam nastapila :D a tak na serio... jak klikam na Apply for Job potwierdzam to i wyskakuje blad i nie mozna zlozyc tam podania... a szkoda :( mozna byloby cos z tym zrobic Dean :]

Odnośnik do komentarza

praca zależy od wielkości baz danych jaką wgraliśmy.

nie mam błędu przy obejmowaniu jamajki (hehe, fajnei brzmi)

ja mam regenów polskich po polsku a portuglaskich po protuglasku ( a gwine itd to kolonie i tez po portugalsku0 raczej jakas pomylka przy instalacji. zreszta za jakies 2, tyg bedzie nowa wersja.po reformie rozgrywek Pl bardzo przypomina ligi belgijskie tyle ze jest 16 a nie 18 w Ekstraklasie. a 'propos - wywaliłem Orange z tytułu i na razie jest Ekstraklasa ale moge wstawić co chcecie np Osram Ekstraklasa albo Fryzjer Ekstraklasa

 

ps. takie małe pytanie: któryś z was nie chciałby pobawić się w update? mozna skorzystać z mojej jako podstawy, nie pogniewam się.

Odnośnik do komentarza

Z uwagą będę czekał na nowy update DEAN'a...

Pojawiające się ciągle mieszane imiona i nazwiska (polskie - z innymi zagranicznymi) u wychowanków to stały mały błąd w Twoim patch'u DEAN :)

Sądzę też że za szybko zrobiłeś fuzję Śląska z Groclinem. Póki co raczej w sierpniowej wersji patch'a mogłoby to być realne. Sprawy są w toku. Nic nie wiadomo. Nie wiadomo też kto spadnie z ligi za korupcję. Sądzę, że do sierpnia się wszystko wyjaśni i będziemy mieli super patch :)

Odnośnik do komentarza

no wiadomo, ze zanim sie wyjasni to nic nie wiadomo np co z 3 ligą? czarna magia, fuzja pewna a ja po prostu nei chcialem zeby grodzisk grał w pucharach bo tak przeciez nie będzie a składy uzupełniam codzinennie na bieżąco.

z tymi nazwiskami po 10 sezonach się nie spotkałem jeszcze nigdzie. ale z tego co pamietam to po iluś tam sezonach takie rzeczy działy sią na nie spatchowanych cmkach. może tapani by miał tu coś do powiedzenia ale zniknął kompletnie. no w każdym razie nie jestem w stanie naprawić czwegoś czego niw widze. jesli natomiast takei rzeczy mają miejsce w 1 sezonie to MUSI to być błąd przy instalacji.nie ma bata.

dlatego potrzebuja info -dokładne!!!

- jaka wersja patcha

- jak instalowana

- jakie ligi wybrana

- jaka baza danych

- po ilu sezonach nazwiska pilkarzy sie miksują?

- czy to połacznie polskich czy całe obcojęzyczne

itd

 

 

ten"bład" można łatwo naprawić o ile on wystepuje w grze a ja go niwestety nie widze

Odnośnik do komentarza

baze danych mialem na maksa i nie jamajka przeszla mi kolo nosa bo blad wyskoczyl:)

wygenerowani wychowankowie u mnie nazywaja sie normalnie po polsku,a jade 6 sezon w polskiej lidze.

 

a propozycja na nazwe ligi?? Nasza-Klasa Ekstraklasa:D

 

Dean jak juz bierzesz poprawki na przyszly sezon(np fuzja Slaska z Dyskobolia) to wez poprawke ze ligi beda wygladac tak..(sponsor)Ekstraklasa ; Iliga(stara 2 liga) ; IIliga(stara 3 liga).

Odnośnik do komentarza

ja baze danych takze mam na maxa... i wychowankowie takze maja polskie nazwiska :P jedyne co mnie smuci to ten maly szczegol ze nie moge objac posady managera w np. Cape Verde itp... :D ogolnie wszystko lux :] a jakbys Dean mial dodac nowe ligi... to moze daj Slowacka albo... Azerbejdzanu xD

Odnośnik do komentarza

Spoko DEAN, skoro innym śmiga bez przypału, to faktycznie coś u mnie musi być, nie zrzuciłem screen'a bo miałem format i nic nie mam obecnie na dysku.

A co do nastepnego update'a jak już nie masz czasu, bądź ochoty zajmować się historiami i statystykami piłkarzy to chociaż tym piłkarzom typu : Chivu, Ibrahimovic, Quaresma, C.Ronaldo, Robinho, Henry, czy van Nistelrooy, mógłbyś wrzucić w historię piłkarza dany klub w którym grał w takim i takim sezonie ;). No ale to tylko jak chcesz :).

Bo ja mogę się zająć tym po sierpniowym update bardzo chętnie :]

 

Ściągnąłem Update 1.1 i zajmę się najpierw MLS i ligą Argentyńską którą śledzę non stop :)))))

Odnośnik do komentarza

Krótko jeżeli chodzi o MLS.

Wiadomo, że pewnie nikt nie będzie w tą ligę grał, ale grając ligę polską można tam połowić ciekawych piłkarzy do swojego team'u (np Magee, Osorno, Gomez, Schelotto (przy dużych staraniach).

Ale... Jest parę niedociągnięć... mianowicie : Abel Xavier (mimo już końca kariery staty powinny być wyższe - poprawiłem), Celestine Babayaro to samo, Nwankwo Kanu (to samo + nie wiem co on robi w Columbus :P), Daniel Osorno za niskie staty... większych zastrzeżeń nie mam. Natomiast brak jest drużyny San Jose Earthquakes. A i... Guillermo Barros Schelotto w historii gier ma wpisane Boca w edytorze, w grze natomiast wyświetla Unknown club. Dlaczego ? Tu już problem z "Short Name" w edytorze, coś automatycznie podstawia inną Bocę (z Kolumbii, czy skądś, nie pamiętam) i temu w player history wyświetla Unknown - to do poprawy.

Liga MLS słaba ogółem ale nie ma co się dziwić. W sumie nie jest aż tak potrzebna do szczęścia:)

Zabieram się za sprawdzenie argentyńskiej, tam wiele ciekawych graczy do popatrzenia (poprawienia być może).

Odnośnik do komentarza
Spoko DEAN, skoro innym śmiga bez przypału, to faktycznie coś u mnie musi być, nie zrzuciłem screen'a bo miałem format i nic nie mam obecnie na dysku.

A co do nastepnego update'a jak już nie masz czasu, bądź ochoty zajmować się historiami i statystykami piłkarzy to chociaż tym piłkarzom typu : Chivu, Ibrahimovic, Quaresma, C.Ronaldo, Robinho, Henry, czy van Nistelrooy, mógłbyś wrzucić w historię piłkarza dany klub w którym grał w takim i takim sezonie ;). No ale to tylko jak chcesz :).

Bo ja mogę się zająć tym po sierpniowym update bardzo chętnie :]

 

Ściągnąłem Update 1.1 i zajmę się najpierw MLS i ligą Argentyńską którą śledzę non stop :)))))

 

z tymi historiami to w/g mnie nie ma sensu sie bawić bo,

1) Przysporzy to dużo pracy i pochłonie dużo czasu

2) na nic to jest niepotrzebne

Odnośnik do komentarza

Grb08 - popieroam twój pomysł dodawja na moicj updejtach historii ile chcesz

 

MLS nie ruszałem od stycznia chyba :} San jose chyba jest ale pod inną nażwą -w każdym razie pozmieniałem kiedyś tam nazwy klubów bo mieli sporo z tym zamieszanie a kanu to chyba niechcacy mi się przerzucił do USA. zazwyczaj koncentruje sie glownie na europejskich ligach, reszta świata tylko tyle co sie znam, a nie znam sie tak dobrze, moze w nowym wydaniu Retro 1v2 zająłbyś się USA, Argentyna i Brazylią i ew 3 ligą polską bo ja teraz mgr pisze i mam mało czasu

Odnośnik do komentarza
Spoko DEAN, skoro innym śmiga bez przypału, to faktycznie coś u mnie musi być, nie zrzuciłem screen'a bo miałem format i nic nie mam obecnie na dysku.

A co do nastepnego update'a jak już nie masz czasu, bądź ochoty zajmować się historiami i statystykami piłkarzy to chociaż tym piłkarzom typu : Chivu, Ibrahimovic, Quaresma, C.Ronaldo, Robinho, Henry, czy van Nistelrooy, mógłbyś wrzucić w historię piłkarza dany klub w którym grał w takim i takim sezonie ;). No ale to tylko jak chcesz :).

Bo ja mogę się zająć tym po sierpniowym update bardzo chętnie :]

 

Ściągnąłem Update 1.1 i zajmę się najpierw MLS i ligą Argentyńską którą śledzę non stop :)))))

 

z tymi historiami to w/g mnie nie ma sensu sie bawić bo,

1) Przysporzy to dużo pracy i pochłonie dużo czasu

2) na nic to jest niepotrzebne

 

Masz swoje zdanie i dobrze :) ale...

To jest akurat problem kosmetyczny, Ci, którzy nie zwracają uwagi na kosmetykę tej gry w gameplay'u poprostu podzielą Twoje zdanie ;)

No nie zgadzam się z tym do końca tak, że nie potrzebne, bo...

- wielu piłkarzy nie ma wpisanych do metryki przynajmniej 2óch ostatnich sezonów poprawnie

- zwykle historia gier piłkarza w danym klubie to umiejętność posługiwania się językiem w stopniu dobrym, bądź przeciętnym - więc wpływa to na czynnik " Adaptability", czyli zdolność przystosowania się do nowych warunków, taki zawodnik chętniej wróci do danej ligi w której już grał. Napotkałeś się może przy graniu przeciętnym, bądź dobrym klubem polskim przy podpisywaniu umowy, że zawodnik odmawia ze względu na barierę językową ? Bo ja sporo razy. Nawet tacy już nie przystępują do jakichkolwiek negocjacji, a chyba chcemy żeby było łatwiej ? :> bo dzisiaj nie oszukujmy się ale bariery językowe w futbolu to nie jest czynnik przez który piłkarze powinni odmawiać negocjacji hehe.

- to chyba jasna sprawa iż zawodnik który ma w statusie swoim iż ciężko mu się zaklimatyzować w klubie nie nauczy się danego języka za szybko, ale to problem bardziej " Adaptability " niż samego braku wpisów w dotychczasowej karierze. Zwykle do końca pierwszego sezonu dzieje się tak, że jednak ten zawodnik zostaje albo sprzedany, albo przechodzi mu ta tęsknota za ojczyzną, bądź pokonuje barierę. Niby banalne, ale trafiałem na takich wybrednych właśnie youth players. A skoro dany zawodnik x który jest mniej więcej znany mi, jest od x sezonów w danym x klubie i ma status iz teskni za ojczyzna, to lekko irytuje mnie to, a to przez to sie właśnie tak dzieje, bo nie ma wpisanych choć dwóch ostatnich sezonów w tym klubie w historii. To często rozwiązywałoby problem takich zawodników.

 

DEAN... :)

Może nie jestem jakimś ekspertem w ligach o których wcześniej napisałem, jako tako jednak się znam i orientuję, ale nie mniej jednak po wydaniu Twojego następnego patch'a mógłbym przy wpisywaniu historii piłkarzy popoprawiać atrybuty piłkarzy w tych ligach które mi poleciłeś :)

Poprostu lubię sobie usiąść do dobrze zedytowanej gry :) Może dziwny jestem, ale takie jest moje zdanie :)

 

Tak szybko okiem rzuciłem na polską ligę... głownie Jagiellonię... i ... przede wszystkim Bartłomiej Niedziela to przebojowy, bardzo zadziorny, szybki piłkarz, powinien mieć dużo lepsze staty, Vuk Sotirović to naprawdę najlepszy napastnik w tej drużynie i tak samo powinien mieć dobre staty, Kałużny jest już weteranem, ale również ma za niskie staty (nie adekwatne do rzeczywistości), Kwiek mógłby też być leciutko tylko podkręcony wyżej, Łukasz Tumicz zapowiada się na dobrego zawodnika więc również lekko wyżej powinien być, reszta na oko w miarę Ok.

W Wiśle Kraków Paweł Brożek powinien mieć ciutkę wyższe staty bo trząsł ligą z Zieńczukiem jak było widać :), Jirsak pokazuje ostatnimi tygodniami, że w piłke to on umie grać, Niedzielan jest bardzo szybki, powinien mieć lepsze Acc i Speed i ciut wyższy Off The Ball, Kokoszka to młody naprawdę dobrze zapowiadający się obrońca również powinieneś go podkręcić wyżej :) no i Darek Dudka większe creativity, passing, positioning, agility.

Innych klubów nie patrzyłem bo to na szybko... jeszcze Ebiego bym podrasował wyżej, przede wszystkim powinien mieć lepsze Off The Ball, Acceleration i Speed ; lekko do góry Pazdana, Zahorskiego i Hajtę, Madejskiego, z Ruchu Balaża, Ćwielonga, aaa i przede wszystkim Kubie Błaszczykowskiemu Agility na 17-18, on jest niczym nurek pod nogami potrafi przechodzić :)

 

Ale to tylko propozycje, to tylko moim okiem ;) inni mają swój pogląd na danych zawodników:)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Może i ma dobre, ale jak na pierwszoplanową postać w reprezentacji to nie bardzo to widzę. Zazwyczaj jak gramy 1, 2 sezon... to kadra Beenhakker'a osiąga słabe wyniki, a w sumie jesteśmy przynajmniej w 25tce ocierając się o 20stkę najlepszych reprezentacji na świecie. A sam Beenhakker w grze ma przynajmniej bardzo dobre staty. Więc w czym leży problem ? W tym, że reprezentanci Polski mają jedna za słabe staty. Górna granica tych nawybitniejszych (Kuba, Krzynówek, Boruc, mowa o Potential Ability) jest około 160-165, przy czym w Portugalii, Hiszpanii, Anglii, czy Holandii często można spotkać reprezentanta z Potential Ability przynajmniej 165-170.

Więc nie byłoby tak źle podkręcić niektórym talenty, uważam, że za ostro nie zawyżymy i uważam, że nie mamy aż takich leszczy w kadrze czy w kraju. Może nigdy nie mieliśmy piłkarza któremu można z czystym sumieniem dać CREATIVITY, TECHNIQUE i DRIBBLING na 19-20, ale jednak mamy tych kilku jak nie kilkudziesięciu piłkarzy którzy na tle ligi wyróżniają się.

Futbol może jeszcze nie teraz, ale generalnie zmierza ku lepszemu w naszej rodzimej lidze, brak inwestorów, słaby skauting, nie wspominając o bazach treningowych, to główne aspekty czemu ligi się nie da upiększyć, ja przynajmniej jako i kibic i jako i obeserwator ligowego podwórka wierzę, że za 5, 6, czy 10 lat ta liga będzie przynajmniej taka jak belgijska, gdzie sprowadza się piłkarzy do dalszego wyeksponowania do lepszych lig Europy, a nie zazwyczaj jak to u nas, gdzie ledwo kilku na sezon czy dwa podpiszą kontrakt z jakimś tam średniakiem w ligach zachodnich.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...