Skocz do zawartości

Dyski twarde


og02r

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

Ehm taki problem, byl reset biosa, bo ktos tam cos chcial naprawic ;) Dostalem kompa, gdzie bios nie widzi dysku sata, a widzi ata - normalnie windowsa na nim mozna stawiac, dysk sata sprawny, kable tez, bo podlaczalem do swojego kompa i smiga, plyta glowna to gigabyte N1996, w biosie nie moge nigdzie odnalezc trybu przelaczania z ide na ahci - a dzialac ma dysk sata, jakies pomysly?

Odnośnik do komentarza

Zaglądałem tam, są tylko cztery pola, dwa odnoszą się do właściwości dysków (IDE prefetch mode i jeszcze z pamięci nie pamiętam, ale to nie to co szukam) i dwa "OnChip Ide Channel" 0 i 1 i można tylko zmienić z disabled na enabled - co włącza porty tylko.

 

Rozumiem, że konieczna jest w tym wypadku aktualizacja biosu?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 4 miesiące później...

Korci mnie zakup dysku SSD. tak sobie przegladam oferty na allegro i wpadlem na to http://allegro.pl/dysk-ssd-samsung-ssd840-250gb-sataiii-desktop-kit-i3735921668.html

 

Dobre to? Oplaca sie? Czy lepiej poczekac?

 

 

W tej chwili mam dysk 1Tb ktory juz zaczyna sie robic za maly (szczegolnie partycja na ktorej jest win) wiec myslalem zeby dokupic ssd, na ktorym siedzialby windows i instalki programow.

Odnośnik do komentarza

cena moim zdaniem bardzo niska, z esc.pl mam złe wspomnienia(odnośnie reklamacji), poszukałbym go w morele.net

 

pamiętaj tylko, żeby nie zasyfić sobie tego dysku zbędnymi plikami - zdjęcia, dokumenty, filmy, to jest pod system i aplikacji(programy jak i gry)

 

dysk wygląda przyzwoicie, grasz tylko czy używasz jakiś bardziej wymagających programów ?

 

do rozważenia zakup 2x120gb

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...