Skocz do zawartości

Dyski twarde


og02r

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące później...

Mam do roboty laptop Fujitsu Siemens Amilo Pro. Komputer ostatnie 2 lata przeleżał na półce nie używany. Trzeba mu było postawić na nowo system. Jednak jest tu problem z dyskiem twardym. Po zainstalowaniu systemu, podczas uruchamiania pojawia się ekran na którym pisze: SMART FAILURE PREDICTED ON HARD DISC 4: WDC WD1200BEVS-07LATO-(S1) a podspodem warning: immediately backup your data and replace your hard disk drive. A failure may be imminent.

 

Co to oznacza i jak to naprawić? Po naciśnieciu klawisza F1 system się uruchamia

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Mam kupić dysk do laptopa Fujitsu Amilo Pi1505, ale nigdzie nie mogę znaleźć jakie tam są wejścia. Na pewno jest SATA, ale nie wiem czy obsługuje SATAII (a dyski na tym złączu są tańsze). Poza tym gdzieś znalazłem info, że ten komputer obsługuje dyski max 120GB. Czy ktoś mógłby potwierdzić/zdementować i udzielić pomocy przy wyborze dysku? :)

 

Mam do roboty laptop Fujitsu Siemens Amilo Pro. Komputer ostatnie 2 lata przeleżał na półce nie używany. Trzeba mu było postawić na nowo system. Jednak jest tu problem z dyskiem twardym. Po zainstalowaniu systemu, podczas uruchamiania pojawia się ekran na którym pisze: SMART FAILURE PREDICTED ON HARD DISC 4: WDC WD1200BEVS-07LATO-(S1) a podspodem warning: immediately backup your data and replace your hard disk drive. A failure may be imminent.

 

Co to oznacza i jak to naprawić? Po naciśnieciu klawisza F1 system się uruchamia

Dopiero po napisaniu posta zauważyłem. :D Mam tego samego laptopa i to oznacza, że dysk jest do wymiany. Mój pracował z tym błędem ~2 lata i w sumie nadal działa, ale bardzo wolno.
Odnośnik do komentarza

Tutaj: http://forum.komputerswiat.pl/topic/24298-dysk-wewnetrzny-do-amilo-pi-1505/

 

No a komputer działa, więc sprawdzę. To jeszcze zapytam przy okazji. To jest dysk Western Digital muszę kupować tej samej firmy? Szczerze mówiąc to w ogóle nie znam budowy i funkcjonowania laptopów. ;) To jest lapek mojej siostry i czasem coś tam jej naprawiam. ;)

Odnośnik do komentarza

w internecie nigdzie na ten temat nie wyczytalem, zadzwon do serwisu ze masz problem i prosisz o zgrubny kosztorys,

 

dysk nie musi byc WD... aczkolwiek jezeli ograniczyli na chipsecie pojemnosc do 120gb to kto wie czy i elektroniki dysku tez sobie laptop specyficznej nie zzakrzyczy, u mnie w dellu łyka wszystko do 160gb(wiekszego nie wkladalem)

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Witam. Mam pytanie. Poszukuje kieszeni na dysk sata i jednocześnie żeby miała port usb. Chodzi mi o to żeby odrazu po wyjęciu dysku z komputera stacjonarnego mogł bym go podłączyć przez usb do laptopa. Isntnieje wogóle coś takiego?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Poszukuję dysku twardego zewnętrznego tak do 300zł, rozglądałem się wstępnie i myślę, że 500GB spokojnie do tej ceny mogę coś znaleźć. Im taniej tym lepiej ofc, ale nie chcę kupować czegoś co będzie zagadką czy się zepsuje czy nie, zależy mi na właśnie względnie dużej bezawaryjności i naturalnie szybkości transmisji danych ale chyba w większości dysków jest ona bardzo zbliżona. Mam USB 2.0, miło by było, jakby nie wymagał zasilania zewnętrznego, ale to tylko kwestia wygody w sumie, jak będzie coś lepszego z zewnętrznym zasilaniem to nie ma problemu.

Jeszcze jedno pytanie, rozumiem, że dyski twarde zewnętrzne są bezgłośne?

Odnośnik do komentarza

http://allegro.pl/dysk-zewnetrzny-samsung-500gb-usb2-0-s2-portable-i2445880372.html i jest to rozwiazanie moim zdaniem nieslyszalne, dyski z zewnetrznym zasilaniem (zazwyczaj 3,5" sa juz wyraźnie slyszalne, ale oferuja tez wieksza pojemnosci i wieksze predkosci zapis/odczyt)

 

http://allegro.pl/samsung-s2-500gb-dysk-zewnetrzny-2-5-lodz-i2486176592.html

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Chciałbym kupić twardy dysk zewnętrzny. Najlepiej bez zasilania zewnętrznego o pojemności min. 1TB, USB 2.0 lub 3.0 (póki co mój sprzęt ma tylko 2.0 ale z początkiem roku będę go zapewne wymieniał, więc powiedzmy, że 3.0 to wersja na przyszłość). Da się coś w miarę pewnego i nieawaryjnego wynaleźć w cenie do 400zł?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Czy ktoś może korzystał kiedyś z dysku Western Digital WD5003ABYX? Potrzebuję dysk o takich parametrach:

Pojemność: 320-750 GB

Interfejs: SATA II (3 Gb/s)

Pamięć podręczna: 32-64 MB

Obroty: 7200

 

Koniecznie musi być SATA II bo moja płyta główna nie obsługuje dysków z SATA III. Pojemność generalnie nie mniejsza niż 320 GB. Cena do 400 zł, ale może być nieco wyższa. Najbardziej mi zależy na tym żeby dysk był wytrzymały. Od października 2007 mam Seagate ST3160815A 160GB 8MB cache z serii Barracuda 7200.10. Jednotalerzowy dysk z NCQ. Spisuje się rewelacyjnie, ale ojcu pierdyknął dysk w jego komputerze (po 14 latach użytkowania, Western Digital 8GB :respekt: ) i chcę dać mu mój dysk, a sobie kupić coś nowszego :)

Odnośnik do komentarza

Icon z tego co wiem Sata II <==> Sata III jest w pełni kompatybilne, możesz podać model płyty głównej ?

 

obecnie dużo trwalsze dyski robi WD niż Seagate, więc napewno warto zostać przy WD

 

nie miałem styczności z modelem przez Ciebie podanym, jednak jest to dysk "korporacyjny" o zwiększonej wytrzymałości 500gb powinno kosztować około 350zł, gdzie dziś "zwykła szara" 500 kosztuje ok. 100zł mniej, jeżeli chcesz mieć pewność trwałości wybierz WD5003ABYX

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...