Skocz do zawartości

Tennis Elbow 2011 & 2013


Johniss

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, że nie trzeba zaczynać od nowa. Jak ja wgrałem tego 'pacza' co mam, to normalnie w trakcie 1 rundy turnieju grałem na podstawce a 2 rundę już z innymi tablicami wyników, inną szatą graficzną itp.

 

PS: Kto nie grał w 13, to gorąco polecam. Fizyka piłki jest wyjebana w kosmos. Na betoniku jak się fajnie piłeczka odbija :wub:

Edytowane przez buli1992
Odnośnik do komentarza

Oj tak. 13>>>11 zdecydowanie. Chociaż po dłuższej już grze, kilka rzeczy jednak chciałoby się jeszcze ulepszyć. ;) Po pierwsze - slice. IRL to zagranie obecnie dość często stosowane i to nie jako defensywne, w rozpaczliwej obronie, a jako forma normalnego prowadzenia wymiany, czasami wręcz nawet ofensywne. W TE korzystanie z tego zagrania jest w sumie pozbawione sensu, przeciwnik od razu, z łatwością wykańcza winnerem, w przygniatającej większości sytuacji.W efekcie się tego prawie nie używa. Po drugie - w trybie kariery wkurzająca jest ilość przepakowanych koksów, będących przeciętniakami, czy wręcz nonejmami w rzeczywistości. O ile skille czołówki, Federerów i Nadalów są wiernie oddane, tak wkurzające jest, jak po świetnym, emocjonującym meczu z Tsongą, trafiam na Tomicia, Matusevicia czy Granollersa, a ich statystyki w połowie to 100%, w rezultacie czego pozostaje mi przegrana z kretesem, albo kombinowanie przy poziomie trudności, żeby wyrównać takie bugi...

Odnośnik do komentarza

w 2011 da się prowadzić wymianę slice'ami. Rozważnie, bo grając po kątach, ale da się. Dobra metoda na niecierpliwych zawodników lub tych, którzy akurat mają "słaby" dzień i lubią wywalać proste piłki. Mam też wrażenie, że ten typ zagrania sprawdza się, przy różnicowaniu tempa gry. Szybkie wymiany przeplatane nagle slice'ami powodują, tak przynajmniej zauważyłem u siebie, że komputerowi zdarza się często taką wolną i prostą piłkę wywalić za kort. Więc osobiście aż tak bardzo bym tego zagrania nie negował. Da się nim coś ugrać ;)

Odnośnik do komentarza

No ja mam zupełnie inne odczucia :D. Gdziekolwiek i kiedykolwiek bym nie zagrał slice'a, to od razu albo tracę punkt po 'trzepnięciu' rywala, albo inicjatywę w wymianie i przechodzę do rozpaczliwej obrony. A już sytuacja żeby na mojego slice'a rywal odpowiedział slice'm w zasadzie się nie zdarza. No ale to już lekkie czepianie się. ;) Może to też różnie wygląda na różnych poziomach trudności.

Odnośnik do komentarza

w 2011 da się prowadzić wymianę slice'ami. Rozważnie, bo grając po kątach, ale da się. Dobra metoda na niecierpliwych zawodników lub tych, którzy akurat mają "słaby" dzień i lubią wywalać proste piłki. Mam też wrażenie, że ten typ zagrania sprawdza się, przy różnicowaniu tempa gry. Szybkie wymiany przeplatane nagle slice'ami powodują, tak przynajmniej zauważyłem u siebie, że komputerowi zdarza się często taką, wolną i prostą piłkę wywalić za kort. Więc osobiście aż tak bardzo bym tego zagrania nie negował. Da się nim coś ugrać ;)

Ja też grywam slicem i potwierdzam, że przeciwnikom zdarzają się wtedy głupie błędy. Poza tym to mi często daje czas na dojście do siatki. I tak jak napisałeś, jest szczególnie efektywny gdy prowadzi się szybką wymianę, taka zmiana tempa to dobra taktyka.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o Slice'y, to osobiście zagrywam na środek i rywal nie bardzo ma jak zakręcić, bądz odkręcić piłkę do któregoś z narożników. A co do skilla zawodników, którzy w rzeczywistości nie powalają, to taki Tomic u mnie w 13 ( wcześniejsza kariera ) wygrał AO, więc...

Odnośnik do komentarza

Swoją drogą, zrobiłem mały test ustawienia top spina w klubie treningowym. Najpierw zagrałem kilka meczów na różnych nawierzchniach z ustawionym na 100% ts, a potem na 0%. I muszę powiedzieć, że (i) gra się zupełnie inaczej (;)), (ii) ustawienie go na 0% dużo(!) bardziej się opłaca, choć ma też minusy. Przede wszystkim piłki są wyraźnie szybsze, przeciwnik ma dużo większe trudności z odbiorem, dochodzi do mniejszej ilości zagrań, wymiany są krótsze. Taka natura gry komputerowej - w rzeczywistości siłą top spina jest ta niewdzięczna, wskakująca na klatkę piersiową, piłka(kto grywa w tenisa, wie o czym mówię), natomiast w grze ciężko trochę odwzorować ten aspekt, przez co, de facto, głównym atutem tego sposobu zagrania jest wyższy kozioł, z którym nie tak ciężko sobie poradzić. Natomiast minusem gry bez top spinu jest większa trudność zagrań kątowych, z oczywistych, związanych z prawami fizyki przyczyn ;) - uderzona piłka przelatuje niżej nad siatką, przez co ciężej jest wykonać dobre przyspieszające zagranie. O ile jeszcze w grze z komputerowym przeciwnikiem te pros and cons są jeszcze jakoś wyważone( chociaż jak pisałem, dla mnie dużo lepsza jest gra z top spinem na 0 ), o tyle w starciach online z żywymi rywalami takie ustawienie bardzo pomaga - trzeba dużooo szybciej reagować na zagrania i do nich dobiegać.

Odnośnik do komentarza

Kupiłem TE 13 ;). Działa wam dobrze Sam's Patch? Nie wiem, czy coś robię źle, ale chyba u mnie nie do końca. Po pierwsze wszystko cholernie długo się ładuje (po odpaleniu gry ekran z loading game wisiał nawet do 10 minut :|). Po drugie mam nieprawdziwe nazwiska tenisistów (gdzie to zmienić?). I po trzecie, dlaczego nie widzę grafik tych kortów jak na screenach? ;)

 

A, dodam tylko, że próbowałem tego patcha wersję 2013, spróbuje jeszcze z 2012...

Odnośnik do komentarza

Właśnie, jak to jest z tymi nieprawdziwymi nazwiskami? Jest jakiś patch do 13, który to poprawia?

Poprawnie zainstalowany Sam Patch zawiera prawdziwe nazwiska i dużo innych bajerów. 13 z nim jest bliska ideału. Na razie przebijam się do pierwszej trzysetki w futersach, jest trochę trudniej niż w 11 ze względu na niższy startowy ranking.

Odnośnik do komentarza

Witam, od razu mówię, że wcześniej grałem w TE 2011, ale teraz przerzuciłem się na TE 2013, wraz z patchem ITST v 1.15 i tu pojawia się problem, a mianowicie przy tworzeniu nowej postaci nie mogę zmienić włosów, ani narodowości, tu pojawia się pytanie, czy to wina patcha, czy mojej gry ? Jakoś przeżyję to, że będę Francuzem ;) Ale wolałbym mimo wszystko być Polakiem ;) Mieliście podobny problem ?

Odnośnik do komentarza

Ten patch został stworzony pod grę online i moga byc problemy przy trybie kariery. Ja miałem to samo,Na ITST działąją sejwy z czystej wersji, ale niewiele to daje. Nie zmieniają się korty, któe dalej są domyślne. Zmieniają się np. stroje, siatki czy grafika z wynikami.

 

Z kolei Sam's Patch nie widzi sejwów z podstawowej wersji. Ponadto jest pewien problem z kortami przy futuresach i challengerach w trybie 3d, ponieważ nachodza na siebie bandy reklamowe z podstawki z tymi z patcha. Nie wiem jak jest w turniejach ATP, na pewno problem nie wystepuje przy Australian Open. Tam jest tylko problemik z lustrzanym odbiciem reklam. Co ciekawe w challengerze w Kolumbii w 3d miałem kort z Brisbane, bandy z US Open, podczas gdy w rzeczywistości jest to kort ceglany. Z kolei w 2d zdjecie tego kortu było tak fatalne, że nie dało się grać.

 

Nową karierę rozpoacząłem od 300 miejsca i to był dobry pomysł. Zaczyna się wprawdzie dalej od gry w futuresach, ale nie trzeba przechodzic przez eliminacje do nich.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...