Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny karny niewykorzystany. Jeśli ktoś teraz stwierdzi, że to nie jest błąd, to znaczy, że ma zerowe pojęcie o grze.

 

 

Tak, kolego, Ty masz największe...

 

Policzyłem wszystkie karne które moja drużyna wykonywała:

Demo: 7/8 => 87,5%

Pełna: 13/15 => 86,67%

RAZEM: 30/34 => 88,24%

 

Czy to dużo, czy mało oceń sobie sam... Dodam, że na demie grałem Tottenhamem, a na pełnej Wycombe

Odnośnik do komentarza

Witam, pewnie większość z Was zna lub przynajmniej słyszała o rozmowach motywacyjnych i poradniku niejakiego Wolfsong'a. Otóż zrobiłem w Excelu uproszczoną i spolszczoną wersję jego poradnika odnośnie rozmów motywacyjnych pod FM'a 2010, którego oryginalną wersję możecie znaleźć tutaj:

 

http://community.sig...talk-Guide-2010

 

Rozmowy idealnie spisują się także w najnowszej odsłonie FM'a, dlatego osobiście polecam się z tematem zaznajomić ;). Zrobiona przeze mnie uproszczona i pl wersja znajduje się tu:

 

http://www.przeklej....sx-0023no40t5a5

 

Uprzedzając pytania - rozmowy w przypadku zdenerwowania wśród zawodników pozostały puste, gdyż po pierwsze w oryginale autor niezbyt się nad tym rozwodzi, a po drugie rzadko mi się osobiście w grze zdarzała taka sytuacja :).

 

 

Mam nadzieję, że komuś pomogę, uprzyjemnię i uproszę grę, pozdrawiam :).

 

Czym to otworzyc bo moj excel nie daje rady.

Odnośnik do komentarza

Witam, nie wiem gdzie zamieścić to ogłoszenie więc napisze je tu.. Mam problem z uaktualnieniem tzn. ściągnąłem sobie dodatek z 3 liga

, włączyłem i dopatrzyłem się dużo błędów więc włączyłem edytor i zacząłem poprawki m.in dodawałem zawodników którzy w FMie są bez klubu a w rzeczywistości są w klubie lub robiłem ich własnoręcznie oraz zmieniłem w 2 Lidze że można 4 zmiany a nie 3 tak samo w 3 lidze zmieniłem na 4 zmiany.

Jak skończyłem to "moje uaktualnienie" wyskoczył mi następujący błąd:

http://img222.imageshack.us/img222/6286/aaaki.png

 

 

PS.

W FMie 10 też robiłem uaktualnienie podobny problem miałem ale już zapomniałem jak go usunąłem. Proszę o pomoc na forum

lub gadu-gadu 2483854! Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza

Ktos po zagraniu kilku sezonow w polskiej lidze moze sprowadzac nowo powstalych regenow z ameryki tzn brazylia, argentyna z pa 180+? Po 2 sezonach nie daje rady, tylko kolesie z afryki chca przechodzic z duzymi talentami. Szkoda bo w 2010 to bylo na prawde fajnie zrobione i gracze z brazyli chcieli grac w polsce teraz niestety tego niema ; /

Moze jest to spowodowane tym, ze brazylijska liga ma zawyzona reputacje?

Odnośnik do komentarza

Ktos po zagraniu kilku sezonow w polskiej lidze moze sprowadzac nowo powstalych regenow z ameryki tzn brazylia, argentyna z pa 180+? Po 2 sezonach nie daje rady, tylko kolesie z afryki chca przechodzic z duzymi talentami. Szkoda bo w 2010 to bylo na prawde fajnie zrobione i gracze z brazyli chcieli grac w polsce teraz niestety tego niema ; /

Moze jest to spowodowane tym, ze brazylijska liga ma zawyzona reputacje?

 

Mam rok 2012 w 2013 przyjdzie do mojej Legii prawy obrońca Lucas z Vitorii Bahia. PA ma +180 :) aż się dziwię, że wybrał moją ofertę zamiast przejść do klubu z ligi hiszpańskiej, bo parę stamtąd też go chciało :)

Odnośnik do komentarza

grajac trzeci sezon w fma spotkalem sie z dziwna sytuacja.. otoz majac marzec 2013 dostalem newsa ze w PP pobity zostal rekord najmlodszego zawonika, okazl sie nim 14-letni matrusz magdziak. jako ze minimalna granica wieku wystepow w seniorach jest 16 lat wszedlem w jego profil zeby zobaczyc co to za mlodzian, po czym okazalo sie ze jego data urodzenia to... 29.9.2023:) i ma 30-letni kontrakt (do 30.6.2043) pomijajac fakt ze gra wczytala mu zdjecie zawodnika arki..

 

http://img440.images...akprofilat.png/

 

mial ktos podoba sytuacje? co o tym sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Gość Pan_przeciętniak

Ja gram Lechem 3 sezon i scout z oceną umiejętności i potencjału na 20 znalazł mi w Serbii siedemnastolatka i dał mu maks gwiazdek. Nie wiem jaki ma PA bo nie używam edytorów ale pewno coś koło tych 180 skoro dostał maks gwiazdek. Kontrakt podpisał bez problemu ;)

Odnośnik do komentarza

Napiszę też coś od siebie na temat najnowszego FM'a. Przesiadłem się na niego z 2008 (09,10 tylko dema) i kasa wydana na grę może nie jest zmarnowana ale niedosyt pozostaje. Stosunek iście ambiwalentny :) Z jednej strony uwielbiam tą grę, z drugiej strony denerwuje mnie to, że twórcy poszli bardziej w pierdoły niż w ulepszanie doskonałej gry (dodawanie kolejnych lig, optymalizacja silnika, by jak najwięcej lig uciągnąć na naszych kompach), przez co grywalność wydaje mi się z deka mniejsza niż kiedyś (a może się starzeję i dziadzieję?). Co mi się w grze nie podoba, czyli trochę narzekania...

- zero realizmu rozgrywek ligowych, lider z hukiem wygrywa z wiceliderem, po czym w następnym meczu przegrywa z ostatnią drużyną w tabeli; jakaś drużyna jest na ostatnim miejscu w lidze, po czym nagle zaczyna grać tak, że awansuje do czołówki, po czym znowu zaczyna przegrywać i spadać w dół; nie idzie przewidzieć żadnego wyniku w lidze kazdy może wygrać z każdym, nie ma drużyn silnych, ani słabych; Dla przykładu najpierw dostaję komunikaty że KSZO przechodzi do historii bo wygrało 8 meczów z rzędu, po jakimś czasie komunikat, że KSZO przegrało 6 meczów z rzędu, potem ich podglądam, ci znów wygrywają serią...

- grając jakiś mecz prowadzimy 3:0 po czym przegrywamy 3:4 (dwa razy mi się zdarzyło) - nonsens...

- zawodnicy mają dziwne podejście, zresztą sami spójrzcie:

http://oi53.tinypic.com/2irktus.jpg

- agenci są w ogóle niepotrzebni; widok 3d hmmm co kto lubi, ja nadal gram kulkami; interakcje z innymi menedżerami są gorsze niż 2008 - tam były ciekawsze rozmowy

 

Ogólnie rzecz biorąc to nadal doskonała gra, ale jednak niesmak pozostaje, że producenci idą w inną stronę. Cofając się 10 lat wstecz, gdy wychodziły kolejne odsłony CM, fascynowaliśmy się jakie ligi dojdą, teraz producenci podniecają się, że trybuny w nowej odsłonie będą ładniejsze... czy to jest aby nie zła droga???

Odnośnik do komentarza
Gość Pan_przeciętniak

Napiszę też coś od siebie na temat najnowszego FM'a. Przesiadłem się na niego z 2008 (09,10 tylko dema) i kasa wydana na grę może nie jest zmarnowana ale niedosyt pozostaje. Stosunek iście ambiwalentny :) Z jednej strony uwielbiam tą grę, z drugiej strony denerwuje mnie to, że twórcy poszli bardziej w pierdoły niż w ulepszanie doskonałej gry (dodawanie kolejnych lig, optymalizacja silnika, by jak najwięcej lig uciągnąć na naszych kompach), przez co grywalność wydaje mi się z deka mniejsza niż kiedyś (a może się starzeję i dziadzieję?). Co mi się w grze nie podoba, czyli trochę narzekania...

- zero realizmu rozgrywek ligowych, lider z hukiem wygrywa z wiceliderem, po czym w następnym meczu przegrywa z ostatnią drużyną w tabeli; jakaś drużyna jest na ostatnim miejscu w lidze, po czym nagle zaczyna grać tak, że awansuje do czołówki, po czym znowu zaczyna przegrywać i spadać w dół; nie idzie przewidzieć żadnego wyniku w lidze kazdy może wygrać z każdym, nie ma drużyn silnych, ani słabych; Dla przykładu najpierw dostaję komunikaty że KSZO przechodzi do historii bo wygrało 8 meczów z rzędu, po jakimś czasie komunikat, że KSZO przegrało 6 meczów z rzędu, potem ich podglądam, ci znów wygrywają serią...

- grając jakiś mecz prowadzimy 3:0 po czym przegrywamy 3:4 (dwa razy mi się zdarzyło) - nonsens...

- zawodnicy mają dziwne podejście, zresztą sami spójrzcie:

http://oi53.tinypic.com/2irktus.jpg

- agenci są w ogóle niepotrzebni; widok 3d hmmm co kto lubi, ja nadal gram kulkami; interakcje z innymi menedżerami są gorsze niż 2008 - tam były ciekawsze rozmowy

 

Ogólnie rzecz biorąc to nadal doskonała gra, ale jednak niesmak pozostaje, że producenci idą w inną stronę. Cofając się 10 lat wstecz, gdy wychodziły kolejne odsłony CM, fascynowaliśmy się jakie ligi dojdą, teraz producenci podniecają się, że trybuny w nowej odsłonie będą ładniejsze... czy to jest aby nie zła droga???

 

Pozwól że odpowiem:

1. Zobacz sobie co się dzieje w lidze polskiej, angielskiej czy też niemieckiej. Wyniki niesamowite przykład niespodziewany lider na początku sezonu w Niemczech czy też najpierw wysoka wygrana Arsenalu z Kogutami a potem porażka 2:3

 

2. Mecze Lecha za Smudy to była normalka czy też wcześniej wspomniany mecz Arsenalu

 

3. Dziwny kwiatek :D Ale ja tak miałem u siebie że zawodnik po prostu chciał odejść do większego klubu ale był skłonny zgodzić się negocjować ze mną nowy kontrakt i myślę że własnie o to chodzi.

 

4. Agenci to fajny pomysł tylko źle zrobiony moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza

- zero realizmu rozgrywek ligowych, lider z hukiem wygrywa z wiceliderem, po czym w następnym meczu przegrywa z ostatnią drużyną w tabeli; jakaś drużyna jest na ostatnim miejscu w lidze, po czym nagle zaczyna grać tak, że awansuje do czołówki, po czym znowu zaczyna przegrywać i spadać w dół; nie idzie przewidzieć żadnego wyniku w lidze kazdy może wygrać z każdym, nie ma drużyn silnych, ani słabych; Dla przykładu najpierw dostaję komunikaty że KSZO przechodzi do historii bo wygrało 8 meczów z rzędu, po jakimś czasie komunikat, że KSZO przegrało 6 meczów z rzędu, potem ich podglądam, ci znów wygrywają serią...

Czyli tak jak w polskiej lidze cały czas i od czasu do czasu w każdej innej.

- grając jakiś mecz prowadzimy 3:0 po czym przegrywamy 3:4 (dwa razy mi się zdarzyło) - nonsens...

Mecz z ostatniego weekendu Arsenal - Tottenham czy słynne potyczki MU z Tottenhamem.

- zawodnicy mają dziwne podejście, zresztą sami spójrzcie:

http://oi53.tinypic.com/2irktus.jpg

Tutaj akurat błąd gry

- agenci są w ogóle niepotrzebni; widok 3d hmmm co kto lubi, ja nadal gram kulkami; interakcje z innymi menedżerami są gorsze niż 2008 - tam były ciekawsze rozmowy

Dzięki agentom sprowadziłem masę genialnych zawodników. Jest to obecnie około 70% mojego zespołu, ale ja gram raczej słabym zespołem. Inna sprawa, że bywają irytujący gdy proponują nam jednego gracza kilka razy. 3D zdecydowanie poprawili i naprawdę przyjemnie ogląda mi się mecze w ten sposób. Oczywiście nadal są pewne niedoróbki, ale jest już lepiej. Interakcje faktycznie skopane.

Ogólnie rzecz biorąc to nadal doskonała gra, ale jednak niesmak pozostaje, że producenci idą w inną stronę. Cofając się 10 lat wstecz, gdy wychodziły kolejne odsłony CM, fascynowaliśmy się jakie ligi dojdą, teraz producenci podniecają się, że trybuny w nowej odsłonie będą ładniejsze... czy to jest aby nie zła droga???

Nowe ligi mogą tworzyć sami gracze, więc nie wymagam tego od SI. Bardziej zależy mi na ulepszonym silniku gry i mniejszej ilości błędów.

Odnośnik do komentarza

Nie no panowie bez przesady z tym że w polskiej lidze cały czas jest tak :) Każdego roku jakieś zespoły przodują w tabeli i jakieś są outsiderami - w FM-ie lider jesieni w I lidze może na wiosnę zająć 14 miejsce :_confused:

Co do wyników 3:4 - fakt zdarzają się, ale dalej trwam w przekonaniu, że nie powinno tak być - takie wyniki zdarzają się raz na rok, a nie 2 mecze w ciągu jednej rundy

 

Nowe ligi mogą tworzyć sami gracze, więc nie wymagam tego od SI.

To tak samo jakby w jakimś FPS-ie dali grę bez tekstur i grafikę oraz mapy mieliby tworzyć sami gracze, więc dla mnie to zupełnie bez sensu :pozdro600:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...