Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Czy grając w polskiej lidze też nie możecie się doczekać wychowanków, który mógłby powalczyć w pierwszej drużynie ? Co roku dostaje kilku 20-latków, którzy nawet w trzeciej lidze by się nie załapali. Przychodzą też 18-latkowie, którzy są jeszcze gorsi o tych starszych. A może to jest spowodowane tym, że gram na dodatku z polskimi ligami ? Do europejskich pucharów mogę zgłosić tylko 21 grajków bo nie mam wystarczająco dużo wychowanków, w zasadzie to żadnego nie mam. W innych polskich klubach jest nie lepiej. Beznadzieja :/

Odnośnik do komentarza

Jak ustawiacie L.Barriosa? Ja go ustawiłem jako "Środkowy napastnik" i niezbyt mu idzie . Gram ustawieniem z dwoma napastnikami. Z Barriosem gra R.Lewandowski jako "Lis pola karnego".

 

Nie grałem co prawda Borussią, mam dopiero takie plany, ale spróbuję odpowiedzieć :) Ja ustawiłbym Barriosowi rolę albo "Kompletnego napastnika", albo "Odgrywającego". Barrios dosyć dobrze gra głową i mógłby otwierać zagraniami głową drogę Lewandowskiemu. I wtedy Lewandowski właśnie jako "Lis pola karnego"... Ja bym chyba takim ustawieniem napastników zaczynał, jeśli grałbym dwoma napastnikami ;) ale to tylko moje skromne zdanie, nie sugeruj się za bardzo tym, na tym forum są znacznie lepsi taktycy ode mnie :D

Odnośnik do komentarza

Czy grając w polskiej lidze też nie możecie się doczekać wychowanków, który mógłby powalczyć w pierwszej drużynie ? Co roku dostaje kilku 20-latków, którzy nawet w trzeciej lidze by się nie załapali. Przychodzą też 18-latkowie, którzy są jeszcze gorsi o tych starszych. A może to jest spowodowane tym, że gram na dodatku z polskimi ligami ? Do europejskich pucharów mogę zgłosić tylko 21 grajków bo nie mam wystarczająco dużo wychowanków, w zasadzie to żadnego nie mam. W innych polskich klubach jest nie lepiej. Beznadzieja :/

Miałem jednego niezłego napastnika, o którego starały się mocne kluby z Holandii i średniaki z Anglii.

 

 

Jak ustawiacie L.Barriosa? Ja go ustawiłem jako "Środkowy napastnik" i niezbyt mu idzie . Gram ustawieniem z dwoma napastnikami. Z Barriosem gra R.Lewandowski jako "Lis pola karnego".

Nie grałem co prawda Borussią, mam dopiero takie plany, ale spróbuję odpowiedzieć :) Ja ustawiłbym Barriosowi rolę albo "Kompletnego napastnika", albo "Odgrywającego". Barrios dosyć dobrze gra głową i mógłby otwierać zagraniami głową drogę Lewandowskiemu. I wtedy Lewandowski właśnie jako "Lis pola karnego"... Ja bym chyba takim ustawieniem napastników zaczynał, jeśli grałbym dwoma napastnikami ;) ale to tylko moje skromne zdanie, nie sugeruj się za bardzo tym, na tym forum są znacznie lepsi taktycy ode mnie :D

Dzięki za pomoc.:D

Odnośnik do komentarza

Grałem BVB pół sezonu w ramach testu taktyki (w podpisie). No i zestaw meczy testowych wygrałem w komplecie, ale kilka pozostałych nie. Ustawienia musiałem robić wszystko na auto, polecenia dla drużyny asystent wybierał skład, tylko jak była kontuzja w czasie meczu mogłem wybrać zmiennika.

Mimo to wyszedłem z grupy LE i po tej niecałej połówce sezonu byłem na pierwszym miejscu. A, Kagawa na samym początku sezonu złapał kontuzję pół roku i nie grał w żadnym meczu ligowym.

 

Lewy w grze jest dość słaby i nie stawiał bym na niego w takim stopniu jak kolega wyżej radzi. Zdecydowanie najlepiej Barrios na szpicy, Kagawa OPŚ, a Lewy na zmiany. Oczywiście uważam, że w praktyce Robert jest lepszy niż w grze, ale to już nie zależy od nas.

http://img850.imageshack.us/img850/9167/borussiadortmunddortmun.png

Odnośnik do komentarza

Czy grając w polskiej lidze też nie możecie się doczekać wychowanków, który mógłby powalczyć w pierwszej drużynie ? Co roku dostaje kilku 20-latków, którzy nawet w trzeciej lidze by się nie załapali. Przychodzą też 18-latkowie, którzy są jeszcze gorsi o tych starszych. A może to jest spowodowane tym, że gram na dodatku z polskimi ligami ? Do europejskich pucharów mogę zgłosić tylko 21 grajków bo nie mam wystarczająco dużo wychowanków, w zasadzie to żadnego nie mam. W innych polskich klubach jest nie lepiej. Beznadzieja :/

 

Tak, w FM11 wyglądało to fatalnie. To priorytet researchu w FM12 i w nowej wersji polscy newgeni będą dużo lepsi.

Odnośnik do komentarza

Udalo mi sie objac Arsenal i mam dylemat. Jest okazja opchnac Fabregasa za 80mln(zwlaszcza, ze obecny sezon ma dosyc slaby). Naturalnym kandydatem bylby Pastore ale on w tej chwili jest nie do wyjecia z Palermo. Pytanie - czy gracze pokroju Paulo Henrique, Nuri Sahin czy Milan Badelj sa w stanie zastapic Fabregasa, ktory w poprzednich sezonach wymiatal?

Odnośnik do komentarza

Udalo mi sie objac Arsenal i mam dylemat. Jest okazja opchnac Fabregasa za 80mln(zwlaszcza, ze obecny sezon ma dosyc slaby). Naturalnym kandydatem bylby Pastore ale on w tej chwili jest nie do wyjecia z Palermo. Pytanie - czy gracze pokroju Paulo Henrique, Nuri Sahin czy Milan Badelj sa w stanie zastapic Fabregasa, ktory w poprzednich sezonach wymiatal?

 

Tych zawodników nigdy nie kupowałem, jednak jeśli potrzebowałem dobrego pomocnika na środek, kupowałem Toniego Kroosa albo Alana Dżagoeva. Bardzo lubię obu tych zawodników. Osobiście bardziej Kroosa, ma 22 lata, dobrze wygląda, jest utalentowany, podobnie zresztą jak Dżagoev (21 lat). Z tym że Kroos jest znacznie droższy - Dżagoeva kupiłem za 10 milionów, Kroosa za trzy razy tyle ;) Ewentualnie ściągnąłbym albo Montolivo, albo Hamsika, ale nie wiem, jak się spiszą w tym FM.

Odnośnik do komentarza

Grałem BVB pół sezonu w ramach testu taktyki (w podpisie). No i zestaw meczy testowych wygrałem w komplecie, ale kilka pozostałych nie. Ustawienia musiałem robić wszystko na auto, polecenia dla drużyny asystent wybierał skład, tylko jak była kontuzja w czasie meczu mogłem wybrać zmiennika.

Mimo to wyszedłem z grupy LE i po tej niecałej połówce sezonu byłem na pierwszym miejscu. A, Kagawa na samym początku sezonu złapał kontuzję pół roku i nie grał w żadnym meczu ligowym.

 

Lewy w grze jest dość słaby i nie stawiał bym na niego w takim stopniu jak kolega wyżej radzi. Zdecydowanie najlepiej Barrios na szpicy, Kagawa OPŚ, a Lewy na zmiany. Oczywiście uważam, że w praktyce Robert jest lepszy niż w grze, ale to już nie zależy od nas.

http://img850.imageshack.us/img850/9167/borussiadortmunddortmun.png

 

Ja zrozumiałem, że kolega Kaper potrzebuje pomocy do ustawienia z dwoma napadziorami, więc takowej mu udzieliłem. Zauważ, że napisałem: (...), JEŚLI grałbym dwoma napastnikami :) możliwe, że grałbym tak jak Ty, Kagawa jako OPŚ, Barrios w ataku i Lewy jako rezerwowy :)

 

 

Też uważam, ze bardziej na następce Cesca pasuje Montolivo i Hamsik. Ale generalnie nie sprzedawałbym go. Za dobry.

 

ja widziałbym bardziej akurat Dżagoeva, potem Hamsika i Kroosa. Montolivo nigdy nie kupowałem z racji, iż od pomocnika oczekuję też dobrych wartości strzałów z dystansu i wykańczania akcji.

Raffels: A co do sprzedaży Cesca, to w sumie 80 milionów piechotą nie chodzi :D a za tą kwotę możesz mieć 3 z tych zawodników, a nawet 4, jak będziesz miał trochę szczęścia. Nie podpowiem Ci, co ja bym zrobił, bo sam nie wiem, musiałbym być w takiej sytuacji jak Ty ;D

Odnośnik do komentarza

Wiem co masz na myśli ;P ale mnie jakoś Montolivo nigdy nie przekonał do siebie. W każdym klubie, w którym go miałem (czy to było w FM 2011, czy w FM 2009) spisywał mi się beznadziejnie. Poza tym zauważ, Montolivo ma już 27 lat, nie wiem, czy warto byłoby go sprowadzać w miejsce Fabregasa. Ja osobiście postawiłbym na Dżagoeva, jest znacznie młodszy i rozwija się bardzo dobrze. I różnica ceny, Dżagoeva dasz radę wyciagnąć za 10 milionów, Montolivo (patrząc na jego wartość) będzie droższy.

Odnośnik do komentarza

Mam zamiar po raz pierwszy zagrać w polskiej lidze. Postanowiłem pójść na łatwiznę i objąłem Lecha. Na transfery mam milion euro. Możecie mi napisać grajków, którymi powinienem się zainteresować i z których ściągnięciem nie będzie problemu? Pozycja nie ma znaczenia, może być dostępny z wolnego transferu, jak i do kupienia za nie duże pieniądze.

Sam już kilku ciekawych znalazłem, jak Romeo Surdu, czy Mauro Milano, ale chciałbym zobaczyć wasze propozycje. Może jacyś nadający się do Lecha Polacy są dostępni?

Proszę o propozycje :)

Odnośnik do komentarza
Gość Pan_przeciętniak

Jak masz ligę brazylijską to Lucas Santos de Souza. Jak grałem grałem Lechem to trzy razy z rzędu został królem strzelców ekstraklasy a jego wartość po pięciu sezonach wynosiła około 5 milionów funtów. Sprawdza też się jako ofensywny prawy pomocnik.

Odnośnik do komentarza

(...)Możecie mi napisać grajków, którymi powinienem się zainteresować i z których ściągnięciem nie będzie problemu? Pozycja nie ma znaczenia, może być dostępny z wolnego transferu, jak i do kupienia za nie duże pieniądze.

(...)Może jacyś nadający się do Lecha Polacy są dostępni?(...)Proszę o propozycje :)

 

U polskich grajków jest bardzo słaby stosunek jakości do ceny- dobrzy gracze zazwyczaj kosztują fortunę jak na polskie realia, a nie grają praktycznie nic. Dlatego ja już dawno odpuściłem sobie Polaków.

Z młodzieży spróbuj Patryka Kubickiego z Dolcana Ządbki może, mi w Polonii W-wa świetnie się rozwinął po czym sprzedałem go z bardzo dużym zyskiem do Austrii.

Spróbuj też poszukać zdolnych, młodych grajków w klubach z Bośni, SERBII, Chorwacji, Czech, Słowacji, może nawet w Nigerii. Zazwyczaj są oni do kupienia za mniej niż 100tys € a po roku staty fruwają w górę jak szalone :) Tylko trzeba na to poświęcić trochę czasu samemu i własnoręcznie się za to wziąć, bo klubowi scouci mogą przeoczyć dobrych zawodników.

Odnośnik do komentarza

Ja bym polecił na pomoc Paulo Henrique, dla mnie gościu wymiata na maxa, jest u mnie od 3 sezonów w Chelsea i za każdym razem po podsumowaniu jego not z wszystkich spotkań wychodzi że ma ponad 8.00 :) Sporo asyst, bramek.

Odnośnik do komentarza

Ja bym polecił na pomoc Paulo Henrique, dla mnie gościu wymiata na maxa, jest u mnie od 3 sezonów w Chelsea i za każdym razem po podsumowaniu jego not z wszystkich spotkań wychodzi że ma ponad 8.00 :) Sporo asyst, bramek.

I wlasnie nad nim sie najbardziej zastanawialem, bo po statystykach(mam 2015 rok) wyglada naprawde konkretnie. Ostatecznie zrezygnowalem ze sprzedazy i poczekam do nastepnego sezonu. Jesli dalej bedzie postepowac tendencja spadkowa u niego to wtedy sproboje go opchnac. Poza tym nie wypalil moj plan(za ta kase mialem juz dogadanego Paulo Henrique i Luisa Suareza - obaj po 40mln) ale zarzad mi obnizyl % z transferow do wykorzystania wiec przestala mi sie ta sprzedaz zupelnie oplacac.

Odnośnik do komentarza

Raffels, a mógłbyś dać jakieś screeny, jak w 2015 roku wyglądają Paulo Henrique oraz Javier Pastore? :- ) ja niedługo (za 2-3 lata) będę musiał szukać kogoś w miejsce Xaviego. Na ten moment mam Dżagoeva i Kroosa, ale będę chciał zakupić kogoś jeszcze i zastanawiam się nad kimś z tej dwójki. Chyba że pojawi się ktoś jeszcze konkretniejszy :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...