Skocz do zawartości

Legia Warszawa w FM 2011


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Michał Żyro: Jestem zadowolony ze swojego występu. Po moim uderzeniu piłka odbiła się od poprzeczki. Chociaż zagrałem 10 minut to spełniłem zalecenia szkoleniowca. Dzisiaj, podobnie jak w meczu z Ruchem wystąpiłem na lewej obronie i na tej pozycji trener Skorża będzie chciał mnie sprawdzać.

http://legia.com/www/index.php?akt=16198

 

można mu dopisać na poziomie 5 ;)

 

sporo roszad w młodym składzie, m.in. Koziara i Kamiński out, wszystko na bieżąco rozumiem? :)

 

Nowi zostają jak przyszli czy masz już jakieś plany co do nich?

Odnośnik do komentarza

Transfery w drużynie MESA są uaktualniane na bieżąco :) Do bazy danych dodani zostali: Cesar Sanjuan - Szklarz, Mateusz Cichocki, Marcin Bochenek, Jakub Chrostowski, Kamil Kamiński oraz Michał Kopczyński.

 

Michał Żyro dostał 5/20 na pozycji lewego defensora (już Białas wystawiał go w gierkach na tej pozycji).

 

Z nowych piłkarzy nie mam jeszcze Antolovicia i Cabrala.

Odnośnik do komentarza

1.Czy planujesz zrobić jakieś ulepszenia w bazie treningowej i rozwoju młodzieży, oraz wprowadzenie akademii piłkarskiej? Podczas budowy stadionu powstaje nowe zaplecze sportowe (m.in.rehabilitacyjne) na najwyższym poziomie.

2. Iwańskiego przydałoby się troszkę przyciąć, bo w grze radzi sobie nawet w Premier League, a przecież to nie jest "international level":-)

Ja bym mu zmniejszył podania, drybling, decyzje, błyskotliwość, kreatywność,koncentrację, współporaca, pracowitość, waleczność. A może by mu zamiast tego trochę podnieść ustawianie się - u Urbana miał troche tych zadań defensywnych i czegoś tam się nauczył.

3.Do kiedy musisz zdać bazę, i czy już będziemy znali frekwencję w nowym sezonie?

 

Wydaje mi sie, że w FM parametr piłkarza "wzrost" jest wyłącznie statystycznym. Wagę też chyba tylko do statystyk podają, czy ma jakiś wpływ na grę? W wyszukiwarce piłkarzy w czasie gry wpisałem, żeby pokazał mi piłkarzy o skoczności powyżej 17, i wszyscy piłkarze mieli co najmniej 187 cm wzrostu. (A przecież niżsi piłkarze mogą mieć równie dobrze dobry wyskok - a jednak żaden w grze go nie ma). To pozwala mi dojść do wniosku, że:

skoczność piłkarza w managerze=wzrost+prawdziwa skoczność,

czyli wysokim piłkarzom powinniśmy wpisać w miarę wysoką skoczność za sam wzrost, nawet jak nie odrywają się od ziemi:-) Bo np. taki Mertesacker ma 198cm i on i tak wygrywa każdą piłkę, chociaż od ziemi nie musi sie odrywać, a w grze ma skoczność oczywiście 20.

Wydaje mi się zatem, że większy wyskok w grze mógłby mieć za swoje 192cm Dickson Choto - to jest naprawdę dużo. Ja bym mu dał skoczność 16-17. Oczywiście żeby nie był przepakowany, można mu zmniejszyć inne parametry, np: znaczenie, błyskotliwość, decyzje lub kilka którychkolwiek o jedno oczko można w razie czego poobniżać.

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi sie, że w FM parametr piłkarza "wzrost" jest wyłącznie statystycznym. Wagę też chyba tylko do statystyk podają, czy ma jakiś wpływ na grę? W wyszukiwarce piłkarzy w czasie gry wpisałem, żeby pokazał mi piłkarzy o skoczności powyżej 17, i wszyscy piłkarze mieli co najmniej 187 cm wzrostu. (A przecież niżsi piłkarze mogą mieć równie dobrze dobry wyskok - a jednak żaden w grze go nie ma). To pozwala mi dojść do wniosku, że:

skoczność piłkarza w managerze=wzrost+prawdziwa skoczność,

czyli wysokim piłkarzom powinniśmy wpisać w miarę wysoką skoczność za sam wzrost, nawet jak nie odrywają się od ziemi:-) Bo np. taki Mertesacker ma 198cm i on i tak wygrywa każdą piłkę, chociaż od ziemi nie musi sie odrywać, a w grze ma skoczność oczywiście 20.

Wydaje mi się zatem, że większy wyskok w grze mógłby mieć za swoje 192cm Dickson Choto - to jest naprawdę dużo. Ja bym mu dał skoczność 16-17. Oczywiście żeby nie był przepakowany, można mu zmniejszyć inne parametry, np: znaczenie, błyskotliwość, decyzje lub kilka którychkolwiek o jedno oczko można w razie czego poobniżać.

 

W tym zakresie SI wreszcie się określiło więc na pewno w FM11 będzie dobrze :)

 

Mnie bardziej ciekawi co zrobisz z Dongiem bo w edytorze ma ,,szczątkowy'' opis atrybutów.

Odnośnik do komentarza

Mnie bardziej ciekawi co zrobisz z Dongiem bo w edytorze ma ,,szczątkowy'' opis atrybutów.

 

W tej chwili mogę powiedzieć tyle, że Dong będzie miał CA<100 - czyli będzie słabiutki. Zmniejszyłem mu też wytrzymałość do 7.

 

1.Czy planujesz zrobić jakieś ulepszenia w bazie treningowej i rozwoju młodzieży, oraz wprowadzenie akademii piłkarskiej? Podczas budowy stadionu powstaje nowe zaplecze sportowe (m.in.rehabilitacyjne) na najwyższym poziomie.

2. Iwańskiego przydałoby się troszkę przyciąć, bo w grze radzi sobie nawet w Premier League, a przecież to nie jest "international level":-)

Ja bym mu zmniejszył podania, drybling, decyzje, błyskotliwość, kreatywność,koncentrację, współporaca, pracowitość, waleczność. A może by mu zamiast tego trochę podnieść ustawianie się - u Urbana miał troche tych zadań defensywnych i czegoś tam się nauczył.

3.Do kiedy musisz zdać bazę, i czy już będziemy znali frekwencję w nowym sezonie?

 

Ad.1 Nie mam jeszcze pliku klubowego, pewnie dostanę go w drugiej fazie opracowania. Uważam, że Legia powinna mieć zaznaczoną Akademię w FMie i mam nadzieję że tak będzie :) Natomiast co się tyczy całego zaplecza - jak skończy się budowa, to na pewno zostanie wszystko odpowiednio usawione w edytorze. Jednak tymi sprawami zajmuje się główny researcher - Krzysiek.

 

Ad.2. Atrybuty piłkarzy mam już praktycznie w 99% opracowane :) Iwański został trochę "przycięty", ale i tak nadal ma jedno z najwyższych CA w zespole (chociaż do poziomu Vrdoljaka mu daleko).

 

Ad.3. Bazę zdaję 25.07 :) Ale potem będzie jeszcze jeden termin na opracowanie.

Odnośnik do komentarza

Mario a jak będziesz odtwarzał atrybuty nowych nabytków np. Manu ( szybkość, drybling ) lub Cabral (technika i podania ), oglądałem treningi i po tym co robią z innymi zawodnikami Legii muszę powiedzieć że będą prawdopodobnie najlepsi na swoich pozycjach w całej ekstraklasie. Jak odwzorujesz PA Cabrala ( w końcu z grał w drużynie narodowej z Aguero, Piattim, Di Marią i innymi)

Odnośnik do komentarza

Nowi zawodnicy (przynajmniej do września) będą mieli co najwyżej jakieś kosmetyczne zmiany CA. Nie mam jeszcze w bazie Cabrala i Antolovicia, więc ciężko mi się wypowiedzieć o ich umiejętnościach w FMie. Jedynie mogę zdradzić, że obecnie najwyższe CA w Legii ma chorwacki pomocnik - Vrdoljak.

 

Poniżej alfabetyczna lista zawodników/personelu Legii Warszawa (stan na 27.07.2010):

 

1. Astiz, Inaki,

2. Augustyniak, Piotr,

3. Banasiak, Adam,

4. Banasik, Dariusz,

5. Bartczak, Andrzej,

6. Bochenek, Marcin,

7. Borysiuk, Ariel,

8. Bres, Ryszard,

9. Broniszewski, Pawel,

10. Brychczy, Lucjan,

11. Cesar Sanjuan,

12. Chinyama, Takesure,

13. Choto, Dickson,

14. Chrostowski, Jakub,

15. Cichocki, Mateusz,

16. Dong Fangzhuo,

17. Dowhan, Krzysztof,

18. Dziegielewski, Dawid,

19. Efir, Michal,

20. Furman, Dominik,

21. Giza, Piotr,

22. Gorski, Maciej,

23. Gostomski, Maciej,

24. Iwanski, Maciej,

25. Jalocha, Konrad,

26. Janas, Rafal,

27. Jedrzejczyk, Artur,

28. Jozwiak, Marek,

29. Kaminski, Kamil,

30. Kielbowicz, Tomasz,

31. Knezevic, Srdja,

32. Komorowski, Marcin,

33. Kopczynski, Michal,

34. Kosecki, Jakub,

35. Kosmala, Pawel,

36. Kostyra, Patryk,

37. Kucharczyk, Michal,

38. Kumbev, Pance,

39. Lanucha, Damian,

40. Lisiecki, Mateusz,

41. Lisowski, Wojciech,

42. Lukac, Marko,

43. Lukasik, Daniel,

44. Machowski, Stanislaw,

45. Magiera, Jacek,

46. Makhnovskyi, Kostyantyn,

47. Malkowski, Lukasz,

48. Manu,

49. Matic, Marko,

50. Mazurek, Jacek,

51. Michalak, Cezary,

52. Miklas, Leszek,

53. Mikolajczak, Radoslaw,

54. Muszynski, Marcin,

55. Osuch, Cezary,

56. Pogonowski, Mateusz,

57. Radovic, Miroslav,

58. Rajczak, Adrian,

59. Romachow, Mateusz,

60. Roslon, Mateusz,

61. Rozwandowicz, Jakub,

62. Rybus, Maciej,

63. Rzezniczak, Jakub,

64. Skorza, Maciej,

65. Sokolowski, Tomasz,

66. Starek, Kacper,

67. Stoch, Eryk,

68. Strejlau, Piotr,

69. Szalachowski, Sebastian,

70. Szumski, Jakub,

71. Terziotti, Paolo,

72. Tietz, Mateusz,

73. Vrdoljak, Ivica,

74. Wasikowski, Piotr,

75. Wawrzyniak, Jakub,

76. Widejko, Bartosz,

77. Wienczatek, Oliwier,

78. Wolski, Rafal,

79. Wydra, Maciej,

80. Wysocki, Przemyslaw,

81. Zawadzki, Ireneusz,

82. Zyro, Michal,

Odnośnik do komentarza

Coś mi się wydaje że Lech znów będzie przypakowany, to tak na marginesie. Moim zdaniem najwyższe CA i PA powinni mieć Manu i Cabral.

Zobaczycie ,że będą gwiazdami ligi. Mario jaką ustawisz minimalną frekfencję i sprzedaż karnetów na stadionie? Jak wiesz wczoraj klub podpisał porozumienie z SKLW, a dziś odbyło się spotkanie z kibicami. Byłem, widziałem i myślę że po tych ruchach sprzedaż karnetów i biletów na poszczególne mecze znacząco wzrośnie.

Odnośnik do komentarza

I się zaczyna koncert życzeń, to tak na marginesie... Nie widziałeś choćby jednego meczu wymienionych zawodnikach z elką na piersi i oczywiście powinni być najlepsi :doh!: Co do biletów i karnetów to jeszcze jest dużo czasu na uzupełnienie tego w bazie, w sierpniu MarioWO(L)F z pewnością będzie miał lepszy przegląd sytuacji w tej materii.

Odnośnik do komentarza

Spokojnie, bez awantur! ;)

 

1. Co do frekwencji - w sierpniu Legia rozegra kilka spotkań i wtedy będzie można ją określić (w przybliżeniu). Na 100% dane w FM2011 będą aktualne.

 

2. Co do nowych zawodników - więcej będzie można powiedzieć pod koniec sierpnia. Natomiast Portugalczyk Manu jest w ścisłej czołówce pod względem CA, ze względu na swoją szybkość i przyspieszenie (17). A te atrybuty mają największy wpływ na Current Ability...

 

3. Co do Lecha - przyznam, że opracowując legionistów wzorowałem się m.in. na drużynie z Poznania. Akurat Profesor zawsze potrafił wiernie odwzorować swoich kopaczy :D

Odnośnik do komentarza

Spokojnie, bez awantur! ;)

 

 

3. Co do Lecha - przyznam, że opracowując legionistów wzorowałem się m.in. na drużynie z Poznania. Akurat Profesor zawsze potrafił wiernie odwzorować swoich kopaczy :D

 

Szczególnie Stilica i Wilka;)

 

Mogę wam powiedzieć, że zdecydowanie wyróżniają się Cabral, Vrdoljak i Manu (w takiej kolejności).

 

I tu się zgodzę, pozatym to nie jest żaden koncert życzeń tylko obiektywna ocena sytuacji. Cabral na chwilę obecną wygryzł ze składu Iwańskiego i o czymś to świadczy a Borysiuk wreszcie zaczyna potwierdzać swój talent. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...