Skocz do zawartości

Prawo (lewo) jazdy


Fenomen

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli dobrze pamiętam to najechanie na linię to koniec egzaminu, bo egzaminator traktuje to tak samo jakbyś przywalił w mur. Ale jeżeli zatrzymasz się przed linią i stwierdzisz, że chciałbyś zacząć od nowa, to dostajesz drugą próbę. Także niepoprawne zatrzymanie się w kopercie pozwala Ci na drugą próbę chyba.

Odnośnik do komentarza

Najechanie na linię/pachołek = koniec egzaminu.

Poprawić można jeśli Ci zgaśnie auto, zatrzymasz sie albo jeśli kawałek auta wystaje z koperty po zatrzymaniu.

Ja specjalnie się zatrzymałem bo nie chciałem kusić losu korygując na szybko swoją pozycję. :P

Odnośnik do komentarza
Najechanie na linię/pachołek = koniec egzaminu.

Poprawić można jeśli Ci zgaśnie auto, zatrzymasz sie albo jeśli kawałek auta wystaje z koperty po zatrzymaniu.

Ja specjalnie się zatrzymałem bo nie chciałem kusić losu korygując na szybko swoją pozycję. :P

Aha rozumiem. Moja żonka ma takie szczescie, ze trzy razy nie przejechała łuku. Za pierwszym razem wjechała w tyczki, za drugim rzekomo na linię, a za trzecim znowu źle wyszła z łuku i jechała na pachołki. Zatrzymała się i egzaminator kazał jechac jeszcze raz. Przejechała tym razem bezbłednie, a on stwierdził, ze niestety nie moze jej puścić, bo jest wszystko nagrane na kamerce, a widzi ze ona umie. Dziewczyne za kazdym razem zjada ogromny stres. Mimo wszystko nie poddajemy się. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Niby najechanie na linię lub dotknięcie pachołka to koniec, a jak oczekiwałem na swoją kolej egzaminu to jedna dziewczyna cofając najechała na tylny środkowy słupek, a i tak dostała od egzaminatora szansę na poprawkę. I poprawiła. Ale co z tego jak z miasta wróciła po pięciu minutach.

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy później...

Pytanko w kwestii terminowości prawa jazdy. Dziewczyna miała dzisiaj badanie lekarskie i powiedziała, że ma wadę wzroku, która się pogłębia. Lekarz powiedział, że dostanie prawko na 10 lat. Jak to wygląda później (po tych 10 latach)? Czy to tylko kwestia badań czy jakiejś dodatkowej jazdy/kursów etc.?

Odnośnik do komentarza

Z tego co się orientuję, to musi wtedy przejść jeszcze raz badania i jeśli pójdą dobrze, to tylko kwestia złożenia wniosku o wydanie nowego prawka do WK. Przynajmniej tak jest w moim przypadku (co prawda u mnie wada nie pogłębia się, ale tu chyba nie ma jakiegoś rozróżnienia)

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Generalnie nawet bedac gluchym albo gluchoniemym mozna miec prawo jazdy.

Badanie lekarskie przeprowadzane jest na podstawie: Rozporządzenia Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 30 czerwca 1999 r. w sprawie badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców. (Dz. U. Nr 69 z 20 sierpnia 1999 r., poz. 772).

 

Przeprowadzanie badań obejmuje:

 

* badanie ogólne stanu zdrowia

* badania specjalistyczne:

o stanu narządu wzroku

o stanu narządu słuchu i równowagi

o inne, które uprawniony lekarz uzna za niezbędne do wykonania

 

Głuchy nie może mieć prawa jazdy. Nie jest w stanie usłyszeć dzwięków ostrzegawczych czy samochodów jadących na sygnale, co powoduje duże zagrożenie dla ruchu. Co innego osoba niedosłysząca.

 

dokładnie jest to TU wyszczególnione

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...