Skocz do zawartości

Forum i skrypt - problemy techniczne


Rekomendowane odpowiedzi

Przecież prosiłem aby nie zgłaszać takich padów. Mam logi wszystkich padów z dokładnością do sekundy. Prosiłem również aby zgłaszać tylko te poważne pady - poważne czyli trwające dłużej niż 30 minut. Ile razy trzeba Wam przypominać, że to żadna awaria skryptu a pady serwera?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Otrzymałem taki oto komunikat od providera:

 

Informuje, ze otrzymalismy komunikat z Crowley Data Poland http://cdp.pl/mainpage.dhtml o potrzebie wykonania pilnych prac konserwacyjnych w sieci szkieletowej cdp.pl.

 

W dniu dzisiejszym (23 marca 2008) o godzinie 10 wystapi maksymalnie 30 minutowa przerwa w widocznosci serwerow planu Windows-Hosting.pl w Internecie. Nasze telefony firmowe oparte o VOIP z cdp.pl w tym czasie takze bada nieczynne.

 

Przepraszamy za utrudnienia

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Nie widzę emotek we własnych i cudzych postach. Coś źle ustawiłem czy problem po stronie forumu?

Panel Kontrolny > Ustawienia forum > ustawić TAK przy Czy wyświetlać grafikę w postach (emotikonki i załączane grafiki) ?

 

Na forum jest wszystko ok. Wina lezy po Twojej stronie.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Miło, że przynajmniej jedna osoba na tym forum potrafi czytać ogłoszenia :)

 

Teraz mogę już ogólnie napisać o co chodziło. Padł serwer na którym znajdowało się forum i trzeba było wszystko przenieść na rezerwową maszynę. Ostatnie kilka dni obfitowały w dużą ilość zawieszeń komunikacji z bazą danych. Spowodowane to było tym, że baza danych znajdowała się na bardzo obciążonym rezerwowym serwerze. Nie będę tu tłumaczył rzeczy, których i tak większość nie zrozumie ;) W tym czasie negocjowałem przenosiny na nowiutki serwer o porametrach, które powinny zaspokoić nasze potrzeby na najbliższe 18-24 miesięcy. Nowy serwer i nowe IP to nie jedyne zmiany. Zwiększona została nieco przepustowość łącza a także uruchomiliśmy monitoring. Prace nie są jeszcze skończone i w najbliższym czasie mogą pojawić się jeszcze drobne problemy.

 

Przepraszam za utrudnienia.

Odnośnik do komentarza
Miło, że przynajmniej jedna osoba na tym forum potrafi czytać ogłoszenia :)

 

Teraz mogę już ogólnie napisać o co chodziło. Padł serwer na którym znajdowało się forum i trzeba było wszystko przenieść na rezerwową maszynę. Ostatnie kilka dni obfitowały w dużą ilość zawieszeń komunikacji z bazą danych. Spowodowane to było tym, że baza danych znajdowała się na bardzo obciążonym rezerwowym serwerze. Nie będę tu tłumaczył rzeczy, których i tak większość nie zrozumie ;) W tym czasie negocjowałem przenosiny na nowiutki serwer o porametrach, które powinny zaspokoić nasze potrzeby na najbliższe 18-24 miesięcy. Nowy serwer i nowe IP to nie jedyne zmiany. Zwiększona została nieco przepustowość łącza a także uruchomiliśmy monitoring. Prace nie są jeszcze skończone i w najbliższym czasie mogą pojawić się jeszcze drobne problemy.

 

Przepraszam za utrudnienia.

że tak pozwolę sobie zapytać, na czym to polega? :D

Odnośnik do komentarza

Zwiększenie przepustowości przyłącza to nic innego jak powiększenie prędkości przesyłu danych. Mówiąc najprościej - masz neostradę 1Mb/s i zwiększysz sobie jej szybkość na 2Mb/s. Chyba nie musze tłumaczyć z jakimi to się wiąże korzyściami? ;)

 

A monitoring naszego forum polega na tym, że admin serwera w chwili awarii jest od razu, automatycznie o tym powiadamiany.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...