Skocz do zawartości

Forum i skrypt - problemy techniczne


Rekomendowane odpowiedzi

Vetr:

Za Icon.pl :]

Prace nie są jeszcze skończone i w najbliższym czasie mogą pojawić się jeszcze drobne problemy.

 

Przepraszam za utrudnienia.

 

My bad, przeczytałem, że "prace są już zakończone", więc dlatego tak mnie zdziwiła ta "mała" awaria.

Odnośnik do komentarza

Jako, że administratorzy naszego providera bardzo długo nie potrafili dobrze skonfigurować forum na nowym serwerze co doprowadziło do prawie tygodniowego zastoju w funkcjonowaniu forum otrzymaliśmy w ramach przeprosin miesięczny upust abonamentu (miesiąc za darmo). Nie będę się rozpisywał w szczegółach o co chodzi bo sam nie mam słów na to co zrobił administrator naszego serwera.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Mam dziwny błąd, przy przeczytanych wszystkich wątkach z danego działu dalej wyświetla się on na żółto, po kliknięciu obie podkategorie są już szare i nie ma tematów nieprzeczytanych. Druga sprawa to to że forum źle czyta ostatni post - gdy np. w temacie jest post z 20.00 często widzę że ostatni to post z 14.00, dopiero po wejściu w temat mogę zobaczyć ostatni.

Odnośnik do komentarza

Hm, a powiesz mi kto wywalil moj post o gownianym hostingu pozostawiajac go bez odpowiedzi?

 

Bo nadal uwazam, ze rzekome spamowanie Maryni (do czego nawolywal SZk) nie mialo zadnego wplywu na pad serwera - skoro znosi on wszelakie livescory to ciezko przypuszczac, ze pare postow z emotami go wywalilo :>?

Odnośnik do komentarza

Ja wywaliłem i wywalę każdego następnego głupiego posta. Pisałem już wcześniej, że wszystko jest w logach i spamowanie forum wpisami o tym, że była zwiecha będzie traktowane jako zaśmiecanie. A jeżeli wiesz lepiej ode mnie co wywaliło serwer to może przedstaw dowody a nie pisz głupot. Jesteśmy na nowym serwerze i nowym łączu. Wszystko trzeba odpowiednio skonfigurować żeby działało odpowiednio. Dlatego jest monitoring.

Odnośnik do komentarza
yhy, dlaczego bronisz hosting skoro co chwilę pada?

Co chwilę pada? Chłopie ogarnij się. Jakie co chwilę? Ostatni większy pad miał miejsce 29 kwietnia kiedy to przenoszone było wszystko na nowy serwer. Widać jak zerowe pojęcie masz o sieci i serwerach skoro piszesz takie idiotyzmy. Rzygać mi się już tym chce kiedy widzę grono ekspertów samouków próbujących zabierać głos w sprawach w których nie mają ani doświadczenia zawodowego ani chociażby wykształcenia.

Tłumaczenie ntym nowym łaczem, ntą zminą serwera jest już nudne.

Mam rozumieć, że podważasz moje kompetencje?

Nie tacy cwaniacy jak Ty próbowali znaleźć tańszy lub w podobnej cenie serwer na nasze potrzeby i się im to nie udało.

Serwer mamy bardzo dobry ale trzeba go odpowiednio ustawić z czym mają małe problemy ludzie z hostingu.

 

Przed napisaniem kolejnego zdebilałego posta radzę się zastanowić bo już podnieśliście mi mocno ciśnienie tym pieprzeniem.

Odnośnik do komentarza

W pracy też mówisz, że server działa, tylko baza nie odpowiada, ale to nic takiego? Ustawiają ten server już od dawna więc to też jest trochę smutne.

 

Mam rozumieć, że podważasz moje kompetencje?
Ich. Nigdzie (nigdy?) złego słowa nie napisałem o tym co robisz.

 

ani doświadczenia zawodowego ani chociażby wykształcenia.
Daruj sobie tanie podjazdy.
Odnośnik do komentarza
W pracy też mówisz, że server działa, tylko baza nie odpowiada, ale to nic takiego? Ustawiają ten server już od dawna więc to też jest trochę smutne.
,

Chłopie ale pokaż mi od czasu przenosin na nowy serwer jeden jakiś dłuższy pad. Nie było takiego. Najdłuższe jeżeli były to trwały maksymalnie do 10 minut. To czas w jakim serwer łapał oddech. Najprościej będzie kiedy włączę limit połączeń do bazy danych. Nie będzie nawet sekundowej zwiechy ale wtedy zaczniecie płakać, że wyskakują Wam powiadomienia o oczekiwaniu na serwer bo będziecie ustawiani w kolejce. Wam się nie dogodzi nigdy i niczym! Tak dobrego serwera jaki mamy teraz nie mieliśmy nigdy.

 

Powtarzam - jeżeli ktoś jest mądrzejszy to niech napisze tu swoje mądrości. Ale rzeczowo, językiem technicznym. To, że są zwiechy to kwestia nie do uniknięcia - skrypt posiada w sobie ukryte błędy, których programiści nie wyeliminowali. Te błędy powodują problemy na serwerze a te problemy przy nawarstwieniu się mogą spowodować chwilową destabilizację pracy maszyny. Proste jak budowa cepa. Żyję nadzieją, że IPB 3 będzie skryptem bardziej udanym od aktualnego.

Odnośnik do komentarza

A kto Tobie coś napisze rzeczowego, jak nie ma dostępu do logów, ani ustawień, ani niczego? Z mojego punktu widać, że server sql pada na ryj co jakiś tam czas. Jakby padł ofiarą DoS'u, o co ciężko przy takiej ilości zapytań. Skoro to jest dobry server uważam, że by się dało nieco lepiej ustawić go, ale to już pewnie w rękach providera. Z mojej strony EOT.

Odnośnik do komentarza

Forum działa niby dobrze, ale mam mały problem, nie mogę wejść w profil żadnego usera. Wyskakuje komunikat:

Fatal error: Call to undefined function: personal_portal_aboutme() in /home/users/forumcm/public_html/sources/components_public/profile/aboutme.php on line 85

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...