Skocz do zawartości

Odchudzanie


dragonfly

Rekomendowane odpowiedzi

Brzuch jest zaniedbany, w ostatnim czasie zacząłem solidnie i regularnie robić brzuszki ;). Na wiosnę planuję biegać + MŻ i efekty zobaczymy na wadze ;). A to wszystko przez siłownię oraz nierozsądny trening (za dużo białek w diecie) na budowanie masy mięśniowej. O ile coś z tego faktycznie wyszło, pozostało jednak za dużo tłuszczyku ;).

Odnośnik do komentarza

E, kilogramy nie powinny decydowac o tym, czy ktos powinien sie odchudzac :> Dla przykladu - cwicze od pol roku na silowni, przy 184 centymetrach wzrostu mam 80 kilogramow (jak zaczynalem mialem okolo 73, ale trening + dieta na mase zrobily swoje...), a wygladam szczuplej od kolegi, ktory przy moim wzroscie ma 76 kilogramow. Budowa ciala moze byc rozna, wiec wiesz ;)

Odnośnik do komentarza

A ja ostatnimi czasy, nic nie zmieniając w swoim życiu, zacząłem chudnąć. Nadal jem fast foody, nadal jem duże obiadki w domu, słodycze, słodkie napoje i takie tam, a z średniej ok. 83kg spadłem teraz do średniej 78kg :| Nie powiem, cieszy mnie to, bo chciałem ważyć kilka kilo mniej, ale tak sobie myślę, że jeśli waga będzie nadal tak samoistnie spadać to będę musiał się chyba skonsultować z lekarzem. Ale to dopiero jak spadnę do 73kg może ;)

Odnośnik do komentarza

Ja od października jestem na Dukanie i zrzuciłem 20 kg. Teraz jestem w III fazie i jest najciężej. O dziwo trudno dalej trzymać się w ryzach, gdy można sobie od czasu do czasu pozwolić na wszystko (a to zakłada dieta). Po prostu spada siła woli, upór i potem trudno zmobilizować się do jednego proteinowego dnia w tygodniu. A przecież wcześniej dawało się radę cały czas. To bardzo ważny moment utrwalania wagi więc znów muszę się wziąć do roboty.

 

Generalnie polecam książkę Dukana. Nawet jeśli wymięknie się w połowie drogi, to i tak warto ją przeczytać. Jest tam wiele ciekawostek dot. metabolizmu, psychiki grubasów, itd, które przydadzą się w życiu.

 

Powiem jeszcze tylko, że kiedyś schudłem 15kg w 3 tyg. na zupkach Cambridge. Później skurczył mi się żołądek i zrzuciłem kolejne 15 kg w 3 miesiące. Więc razem 30 - ze 100kg do 70kg przy wzroście 180cm. Optymalną wagę 75-78kg utrzymywałem przez ponad 3 lata, a później stopniowo przybierałem. Nie polecam tak agresywnej diety, bo wzrok mi szybko siadł (1 dioptria w ciągu pół roku!) i miałem problemy zdrowotne. Lepiej powoli, a mądrzej. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

E, kilogramy nie powinny decydowac o tym, czy ktos powinien sie odchudzac :> Dla przykladu - cwicze od pol roku na silowni, przy 184 centymetrach wzrostu mam 80 kilogramow (jak zaczynalem mialem okolo 73, ale trening + dieta na mase zrobily swoje...), a wygladam szczuplej od kolegi, ktory przy moim wzroscie ma 76 kilogramow. Budowa ciala moze byc rozna, wiec wiesz ;)

 

no dobra, kto mnie zna ten wie, że takim chucherkiem bez mięśni nie jestem :> mieszkając i pracując na wsi nie ma takiej możliwości :>

Odnośnik do komentarza

Artykuł

 

Dający do myślenia, ciekawy artykuł ;). Jak nie óonet ;).

 

Artykuł jest bardzo słaby merytorycznie i w wielu miejscach zawiera błędy. Radzę się na nim nie opierać.

 

Co do wagi względem wzrostu, to nie jest to żaden wyznacznik otyłości. Ważę obecnie 83kg przy 175cm wzrostu i są to mięśnie, tak więc kilogram kilogramowi jest czasem nierówny ;).

Odnośnik do komentarza

 

Też słabizna. Nie ma słowa o konieczności spożywania przy diecie wysokobiałkowej dużej ilości warzyw (zwłaszcza zielonych), o uzupełnianiu jej właściwie zbilansowanymi tłuszczami, generalnie, to porady typu: jak chcesz być dobrym kierowcą, to używaj kierownicy.

 

O diecie można dyskutować długo, podstaw jest parę:

- posiłki WARTO rozbijać na mniejsze porcje w ciągu dnia (na 4-5 porcji)

- nie wolno się przejadać, bo nadmiar idzie w tłuszcz, nawet z białka

- wskazane jest, by w każdym posiłku spożywać porcję białka (zwłaszcza gdy się prowadzi aktywny tryb życia)

- węglowodany najbardziej przydatne są rano, jako źródło energii, im jest później, tym bardziej warto ich unikać

- w miarę możliwości trzeba ograniczyć cukry / węglowodany proste (biały cukier, słodycze, białe pieczywo, potrawy mączne). Jak już ktoś musi zjeść coś słodkiego to najlepiej rano i jako dodatek do posiłku, a nie na pusty żołądek.

- ryby, nawet tłuste, są bardzo wskazane, nie dość, że tłuszcz w ryb nie odkłada się w organizmie, to jeszcze wspomaga spalanie posiadanych zapasów. Tak więc warto się polubić z łososiem, makrelą, dorszem i innymi. Można też uzupełniać dietę kapsułkami z tłusczami o-3.

- jak ktoś lubi alkohol, to wytrawne, czerwone wino jest najlepszym wyborem. Przyśpiesza metabolizm i zawiera naturalne spalacze tłuszczu.

- warzywa to konieczny składnik zrównoważonej diety, co do owoców zdania są podzielone

- im więcej się ruszamy, tym więcej można spożywać ;).

Odnośnik do komentarza
- im więcej się ruszamy, tym więcej można spożywać ;).

im wiecej sie ruszamy, tym wiecej jemy, poniewaz organizm odczuwa wiekszy glod i domaga sie wiekszej ilosci kalorii; poza tym mozg moze ulegac zachciance, ze za wyczerpujacy trening (ruch) nalezy mu sie solidna nagroda w postaci dodatkowych kalorii

 

dlatego wzorowanie sie na tej podstawie przy tworzeniu diety jest ryzykowne

Odnośnik do komentarza

Masa może i sama się zrobi, wystarczy leżeć przed TV i żreć popcorn :D Jeśli chodzi o mięśniową to trzeba ćwiczyć i uj, nawet sterydy bez ćwiczenia praktycznie nic nie dadzą ;)

 

Nie mówię, że to zły suplement, bo nie miałem nigdy styczności, ale ćwiczyć do tego trzeba na pewno ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...