Skocz do zawartości

Nowy Rok na Malediwach


rahim

Rekomendowane odpowiedzi

Latem chyba już tradycyjnie wybraliśmy się na zgrupowanie do Hiszpanii. Tym razem wyjazd był poparty także kilkoma innymi argumentami niż zwykle. Poza oczywiście tym, że chłopacy bardzo lubią te wyjazdy i często przynoszą one korzyści w lidze, to mamy tam spore kontakty dzięki naszym hiszpańskim trenerom, dzięki którym korzystamy z bardzo fajnych obiektów w niskich cenach. Wyjechaliśmy też z powodu kolejnej przebudowy stadionu czy też chęci odcięcia się od tego co się dzieje w Kluczborku. Niemal przez cały okres przygotowawczy w klubie odbywały się rozmowy w sprawie przejęcia. Przyznam, że osobiście taka sytuacja bardzo mi ciąży, bowiem nawet nie wiedziałem na czym stoję, a do tego został nałożone embargo transferowe. Doszło jedynie do tych transakcji, które były zaakceptowane już wcześniej. Zakaz ten nie dotyczył sprzedaży zawodników, dzięki czemu dało nam się nieco przewietrzyć skład.

Skoro jesteśmy już przy transferach to może zacznę od przedstawienia nowych graczy. Tak jak wspomniałem są to piłkarze, z którymi już wcześniej zawarliśmy przedwstępne umowy. Dołączyli do nas 29-letni reprezentant Iranu Omid Tabatabaei oraz 25-letni obrońca Szymon Buczek, który w ubiegłym sezonie został uznany najlepszym piłkarzem Miedzi Legnica. Natomiast pierwszy gracz na pewno nie jest anonimowy. Z Omidem pracowałem już w Darzborze Szczecinek i bardzo dobrze wspominam jego grę. Irańczyk wrócił wtedy do ojczyzny, następnie trafił do Chorwacji, a ostatnio znowu grał w Persepolis. Tabatabaei ma na koncie aż 90 występów w kadrze oraz zwycięstwo w Pucharze Narodów Azji. Ponadto ostatecznie udało nam się wykupić Hamdi Jaziriego, który przebywał u nas na wypożyczeniu.

Z klubem pożegnali się następujący gracze: Prates (Zagłebie Lubin), Ahmed Fathi (Rapid Bukareszt), Jarosław Więckowski i Gökhan Pektemek (Wisła Kraków), Michael Zimmermann (FK Teplice), Thomas Traoré (Mieszko Gniezno), Rafał Krzyżanowski (Podbeskidzie Bielsko-Biała) oraz wypożyczony do Universidad Católica Ignacio Jiménez. Bardzo będzie nam brakowało Jarosława Więckowskiego, który odszedł za darmo, bowiem Wisła przedstawiła mu korzystniejszą ofertę finansową.

Nieznacznie zmienił się także sztab szkoleniowy. Do lepszych klubów odeszli Magdi Radwan (Mieszko Gniezno) i James Udeze (Wisła Kraków), zaś w ich miejsce pojawili się Hiszpan Xavier Fernández Alonso i Mateusz Nowacki.

W Hiszpanii zagraliśmy cztery sparingi i wszystkie zakończyły się zwycięstwami. Wygraliśmy 5:0 z Mar Menor, 5:1 z U.D. Méridą, 5:0 z Impeiro Méridą i 6:0 z Fundación Logronés. Oprócz tego rozegraliśmy mecz z SMS Łódź, z którą przegraliśmy 0:2. Bramki na hiszpańskiej ziemi zdobywali Andrei Kald (cztery), który wraca jak widać w świetnym stylu po wypożyczeniu do Debreceni VSC, Blazo Milenkovic i Péter Szilágyi (po trzy), Christopher Thomas, Paweł Kołacz, Omid Tabatabaei, Mateusz Sobiech i Marcin Pasieka (po dwie) oraz Tamás Petrók.

Odnośnik do komentarza

Sezon zaczynamy w bardzo dobrym stylu. Wygrywamy na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław, a bramkę w swoim debiucie zdobywa Omid Tabatabaei.

14.08.2049 17:00
Stadion Miejski, Wrocław
Widzów: 13344

Śląsk Wrocław 0-1 MKS Kluczbork
Tabatabaei (54')

MKS Kluczbork: László Simon - Gyula Dénes, Dragan Repanovic, Hamdi Jaziri, Ionut Drăgan - Tamás Petrók (62. Szymon Buczek), Andrei Kald, Marcin Pasieka (62. Alexandre Kohler), Omid Tabatabaei - Blazo Milenkovic (76. Christopher Thomas), Péter Szilágyi


Niestety już w drugim meczu po całkiem niezłym początku przegrywamy ostatecznie 1:2. W 66. minucie to my objęliśmy prowadzenie po bramce Blazo Milenkovica, jednak końcówka w wykonaniu zawodników Górnika Zabrze była znacznie lepsza i to gospodarze cieszą się z trzech punktów.

21.08.2049 19:15
Stadion im. E. Pohla, Zabrze
Widzów: 16890

Górnik Zabrze 2-1 MKS Kluczbork
José (81'), Dladla (90') - Milenkovic (66')

MKS Kluczbork: László Simon - Gyula Dénes, Dragan Repanovic (71. Abdelouahed El Haloui), Hamdi Jaziri, Seweryn Szweda (71. Szymon Buczek) - Tamás Petrók, Andrei Kald, Marcin Pasieka, Omid Tabatabaei - Blazo Milenkovic, Péter Szilágyi (82. Christopher Thomas)
Odnośnik do komentarza

Czas na pierwszy mecz na naszym zmodyfikowanym niedawno stadionie. Na trybunach może zasiąść teraz ponad dziesięć tysięcy kibiców i prawie komplet pojawia się na meczu z Jagiellonią Białystok. Niestety zawodzimy naszych fanów i przegrywamy 0:1.

28.08.2049 16:00
Stadion Miejski, Kluczbork
Widzów: 10146

MKS Kluczbork 0-1 Jagiellonia Białystok
Aceituno (41')

MKS Kluczbork: László Simon - Gyula Dénes Ż, Dragan Repanovic, Hamdi Jaziri, Ionut Drăgan (85. Szymon Buczek) - Tamás Petrók (66. Daniel Mensah), Andrei Kald, Marcin Pasieka Ż (66. Alexandre Kohler), Omid Tabatabaei - Blazo Milenkovic Ż, Péter Szilágyi


Ta przegrana w pewien sposób przelała czarę goryczy. Po sześciu latach rezygnuję z prowadzenia MKS-u Kluczbork. Decyzja nie jest motywowana tylko kiepskimi wynikami w ostatnich czasach, ale przede wszystkim niemożnością dogadania się z zarządem. Póki były wyniki, awanse, mistrzostwo, gra w europejskich pucharach to było super. Po nieudanym sezonie zaczęły się pierwsze problemy, prezes na siłę chciał sprzedać klub, który jeszcze mógł sporo kosztować. W chwili obecnej kierownictwo wstrzymało rozbudowę obiektów młodzieżowych i bazy treningowej, co pomogło mi podjąć decyzję o odejściu. Zamierzam skupić się na pracy z reprezentacją, a czy wrócę kiedyś do rozgrywek klubowych to się okaże.

Odnośnik do komentarza

Drugi mecz kwalifikacji do Mistrzostw Europy U-21 za nami. W Belgii zagraliśmy z miejscowymi juniorami. Niestety nie udaje nam się wygrać - przegrywamy 1:3. W składzie zadebiutowali Łukasz Malinowski (Miedź Legnica), Dawid Sobolewski (Jagiellonia Białystok) oraz Jakub Staszewski i Filip Jarosz (obaj Wisła Kraków).

07.09.2049 19:30
Stadion Tivoli, La Louviere
Widzów: 1636

Belgia U-21 3-1 Polska U-21
Borremans (10'), Moens (29'), Delhaye (40') - Kołacki (71')

Polska U-21: Łukasz Malinowski - Czesław Wierzbicki, Janusz Szczepanik, Filip Krzyżanowski (46. Jacek Skowroński), Filip Jarosz - Jakub Staszewski, Zbigniew Wolak Ż, Dawid Zalewski (64. Andrzej Zalewski), Dawid Sobolewski (46. Andrzej Pytlak) - Emil Kołacki, Michał Dreszer
Odnośnik do komentarza

Niestety w trzecim meczu również nie udaje nam się wygrać, a ta przegrana jest naprawdę sporym rozczarowaniem. Przegrywamy 1:2, mimo że do przerwy prowadziliśmy po bramce Kamila Zalewskiego z PSV Eindhoven, a szansę debiutu w kadrze dostał Kamil Juraszek z Lechii Dzierżoniów.

08.10.2049 19:30
Stadion im. ks. płk. J. Mrugacza, Leginowo
Widzów: 483

Polska U-21 1-2 Mołdawia U-21
K. Zalewski (8') - Djordjevic (59'), Dimitrijevic (85')

Polska U-21: Łukasz Malinowski - Czesław Wierzbicki Ż, Janusz Szczepanik, Kamil Juraszek, Filip Jarosz - Jakub Staszewski (79. Matías Jankowski), Zbigniew Wolak Ż, Dawid Zalewski (69. Michał Dreszer), Tadeusz Orzechowski (79. Dawid Sobolewski) - Szymon Tworek, Adam Stefański


Cztery dni później gramy z Estonią. Wreszcie udaje nam się wygrać, a wszystkie trzy bramki strzelamy w siedem minut. Do siatki trafiali kolejno Andrzej Zalewski (Cracovia Kraków), Szymon Tworek (Górnik Zabrze) i Tadeusz Orzechowski (Legia Warszawa). Co ciekawe, wszystkie gole padły gdy graliśmy w osłabieniu - w 52. minucie z powodu kontuzji zejść musiał Czesław Wierzbicki, a my wykorzystaliśmy już wszystkie zmiany. Dwie minuty wcześniej do szatni powędrował bramkarz Łukasz Malinowski, który także doznał urazu.

12.10.2049 19:30
A. Le Coq Arena, Tallin
Widzów: 3301

Estonia U-21 0-3 Polska U-21
A. Zalewski (58'), Tworek (60'), Orzechowski (65')

Polska U-21: Łukasz Malinowski (50. Marcin Majewski) - Czesław Wierzbicki, Janusz Szczepanik (46. Tomasz Wolański), Kamil Juraszek, Filip Jarosz - Jakub Staszewski, Tadeusz Orzechowski, Dawid Zalewski (46. Andrzej Zalewski), Dawid Sobolewski - Szymon Tworek, Adam Stefański
Odnośnik do komentarza

Czas na kolejne dwa mecze kwalifikacyjne. Najpierw gramy na wyjeździe z młodzieżową Bośnią, z którą na początku kwalifikacji wygraliśmy 1:0. Tym razem spotkanie kończy się remisem. Szkoda straconych punktów, bowiem niemal przez cały mecz prowadziliśmy.

12.11.2049 19:30
Stadion Olimpijski Koszewo im. A. Ferhatovića Hase, Sarajewo
Widzów: 10003

Bośnia U-21 1-1 Polska U-21
Hill (83' kar.) - Tworek (3')

Polska U-21: Marcin Majewski - Czesław Wierzbicki, Janusz Szczepanik (73. Tomasz Wolański), Kamil Juraszek, Filip Jarosz - Jakub Staszewski (59. Matías Jankowski), Tadeusz Orzechowski, Andrzej Zalewski, Dawid Sobolewski - Szymon Tworek (73. Emil Kołacki), Adam Stefański


Kolejny mecz gramy u siebie z Belgią. Wcześniej przegraliśmy 1:3, tak że remis w tym spotkaniu traktujemy jako dobry wynik. Belgia jest niekwestionowanym liderem naszej grupy - nie przegrała żadnego spotkania. My natomiast zajmujemy drugą lokatę.

16.11.2049 19:30
Stadion OSiR, Włocławek
Widzów: 953

Polska U-21 1-1 Belgia U-21
Orzechowski (60') - Langer (21')

Polska U-21: Marcin Majewski - Czesław Wierzbicki, Janusz Szczepanik (59. Tomasz Wolański), Kamil Juraszek, Filip Jarosz - Jakub Staszewski, Tadeusz Orzechowski, Dawid Zalewski (59. Andrzej Zalewski), Dawid Sobolewski - Szymon Tworek (74. Emil Kołacki), Adam Stefański
Odnośnik do komentarza

Czas na rewanż za bardzo nieudane poprzednie spotkanie z Mołdawią. Tym razem gramy na wyjeździe i wygrywamy 2:0, czym mam nadzieję zamazaliśmy złe wrażenie. W drużynie debiutuje bramkarz Andrzej Pydych (Pogoń Szczecin) i napastnik Dominik Kępa (Darzbór Szczecinek). Za mojej kadencji po raz pierwszy zagrał także Karol Dziubek (Podbeskdzie Bielsko-Biała), który jednak ma już na koncie dwa występy.

01.03.2050 19:30
Stadion Olimpia, Bielce
Widzów: 1480

Mołdawia U-21 0-2 Polska U-21
D. Zalewski (13'), Tworek (19')

Polska U-21: Andrzej Pydych - Czesław Wierzbicki, Janusz Szczepanik, Kamil Juraszek (65. Jacek Skowroński), Filip Jarosz Ż - Jakub Staszewski, Radosław Rutkowski (69. Karol Dziubek), Dawid Zalewski, Dawid Sobolewski - Szymon Tworek (65. Dominik Kępa), Adam Stefański
Odnośnik do komentarza

Z racji tego, że następny mecz kwalifikacji dopiero we wrześniu, postanowiliśmy zagrać spotkanie towarzyskie. Nasze zaproszenie przyjęła młodzież z Danii, z którą zagraliśmy na Stadionie Śląskim. Pokazujemy się z bardzo ładnej strony i wygrywamy 2:0. W 22. minucie kontuzji doznaje Adam Stefański, dla którego był to pożegnalny występ w młodzieżowej kadrze. Napastnik ten niedawno trafił do Rubina Kazań, a już od lipca będzie zawodnikiem Arsenalu Londyn, za którego rosyjski klub dostanie ponad 14 milionów euro. Adam robi oszałamiającą karierę - za granicę wyjechał już w wieku 17 lat, kiedy to podpisał kontrakt z litewskim Ekranasem Poniewież. Następnie trafił do słowackiego MFK Koszyce, później do rumuńskiej Universitatei Craiova i ostatnio do Rosji.

03.06.2050 19:30
Stadion Śląski, Chorzów
Widzów: 12405

Polska U-21 2-0 Dania U-21
Wierzbicki (30'), Dreszer (90')

Polska U-21: Andrzej Pydych - Czesław Wierzbicki (46. Radosław Rutkowski), Janusz Szczepanik, Kamil Juraszek, Filip Jarosz - Jakub Staszewski, Tadeusz Orzechowski (90. Karol Dziubek), Dawid Zalewski (90. Kamil Majchrzak), Dawid Sobolewski - Szymon Tworek, Adam Stefański (22. Michał Dreszer)
Odnośnik do komentarza

Czas na ostatni mecz kwalifikacji do młodzieżowych Mistrzostw Europy. Niestety nie zagramy w tych rozgrywkach, a w ostatnim meczu ledwie remisujemy z Estonią. Jedyną bramkę strzela Dawid Zalewski, który został ostatnio wypożyczony z PSV Eindhoven do belgijskiego Excelsior Mouscron. W kadrze zadebiutował 18-letni Henryk Kaczmarek z FC Nürnberg.

06.09.2050 19:30
Stadion Miejski, Nowy Dwór Mazowiecki
Widzów: 1144

Polska U-21 1-1 Estonia U-21
D. Zalewski (86') - Kraam (47' kar.)

Polska U-21: Andrzej Pydych - Czesław Wierzbicki (63. Henryk Kaczmarek), Janusz Szczepanik, Mateusz Skiba, Jacek Skowroński Ż - Łukasz Aleksandrowicz (63. Matías Jankowski), Radosław Rutkowski, Dawid Zalewski, Tadeusz Orzechowski - Szymon Tworek (86. Dominik Kępa), Michał Dreszer
Odnośnik do komentarza

Po nieudanych kwalifikacjach do Mistrzostw Europy gramy mecz o nic. W ormiańskim Erywaniu sprawdziliśmy formę miejscowej młodzieży i wygrywamy 2:1. To niezbyt zadowalający wynik, ale liczy się zwycięstwo.

11.10.2050 19:30
Stadion Republikański im. W. Sergsjana, Erywań
Widzów: 1223

Armenia U-21 1-2 Polska U-21
Gasparyan (30') - Kołacki (20', 41')

Polska U-21: Andrzej Pydych - Czesław Wierzbicki (72. Henryk Kaczmarek), Janusz Szczepanik (63. Tomasz Wolański), Mateusz Skiba, Jacek Skowroński (90. Filip Krzyżanowski) - Jakub Staszewski, Tadeusz Orzechowski (63. Radosław Rutkowski), Dawid Zalewski (72. Kamil Majchrzak), Dawid Sobolewski - Emil Kołacki, Szymon Tworek (46. Rafał Zawadzki)
Odnośnik do komentarza

Po niemal półrocznej przerwie od ostatniego meczu kadry czas na sprawdzenie obecnej formy młodzieżowców. Niestety wielu graczy w nowym roku już nie może grać w kadrze z powodu wieku, więc przyszło mi pojeździć trochę po meczach i obserwować nowych chłopaków. W ten sposób debiutem mogą poszczycić się Patryk Niewiadomski (Mieszko Gniezno), Erwin Skiba (Lech Poznań), Marek Szaciłło (Korona Kielce) i Mateusz Dreszler (Podbeskidzie Bielsko-Biała). Większość jednak nie będzie mile wspominała tego debiutu, bowiem przegrywamy z Anglią 1:3.

24.03.2051 19:30
Stadion Miejski, Kielce
Widzów: 1272

Polska U-21 1-3 Anglia U-21
Dreszer (69') - Potter (16'), O'Toole (79'), Campbell (87')

Polska U-21: Andrzej Pydych - Radosław Rutkowski Ż (69. Marek Szaciłło), Tomasz Wolański, Mateusz Skiba, Filip Jarosz Ż - Jakub Staszewski (85. Mateusz Dreszler), Tadeusz Orzechowski Ż, Patryk Niewiadomski, Erwin Skiba (85. Dawid Sobolewski) - Szymon Tworek (69. Dominik Kępa), Michał Dreszer
Odnośnik do komentarza

Czerwcowy towarzyski mecz młodzieżowej reprezentacji okazał się moim ostatnim. Po wręcz tragicznej grze przegrywamy 0:3 z albańską młodzieżówką, co skłoniło mnie do złożenia dymisji ze stanowiska selekcjonera.

02.06.2051 19:30
Stadion Elman Stërmasi, Tirana
Widzów: 1035

Albania U-21 3-0 Polska U-21
Shehu (6'), Dreshaj (58'), Hoxha (77' kar.)

Polska U-21: Andrzej Pydych (58. Marcin Sokołowski) - Radosław Rutkowski (46. Marek Szaciłło), Tomasz Wolański, Mateusz Skiba, Filip Jarosz (46. Piotr Kłosowski) - Jakub Staszewski (46. Henryk Kaczmarek), Tadeusz Orzechowski (67. Kamil Majchrzak), Grzegorz Misztal (67. Patryk Niewiadomski), Dawid Sobolewski - Szymon Tworek (58. Paweł Kołacz), Michał Dreszer

 


Po nieudanej przygodzie z reprezentacją postanowiłem wrócić do klubowej piłki. Co z tego wyjdzie? Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza

Zgodnie z zapowiedzią, wracam do klubowej piłki. Ku jednak zdziwieniu wielu osób, wracam do... Darzboru Szczecinek! Do Szczecinka wracam po ośmiu latach, drużyna jest już właściwie zupełnie inna niż ją zostawiłem. Po moim odejściu Darzbór spadł z Ekstraklasy by za chwilę do niej wrócić. I tak gra z lepszym lub częściej gorszym skutkiem na najwyższym szczeblu. Ten rok ma być inny i dlatego postanowiono sięgnąć po mnie. W końcu to ja wyciągnąłem ten klub z najniższych lig.

Jak zaznaczyłem na wstępie, skład jest już dość mocno zmieniony. Są jednak moje perełki. Jest 33-letni Michael Babangida, dla którego hurtowe zdobywanie bramek wciąż nie stanowi żadnego problemu. W barwach Darzboru w 226 meczach strzelił 115 goli, co stanowi całkiem ładny wynik. Z moich zawodników zostali się właściwie jeszcze tylko Tomasz Bocian, który jednak za moich czasów za wiele nie pograł oraz Davor Draskovic. Ten drugi przebywa w tej chwili na wypożyczeniu w Pogoni Szczecin. Ze znanych graczy w składzie jest jeszcze Abdelouahed El Haloui, który był moim zawodnikiem w MKS-ie Kluczbork.

Pozostali zawodnicy wyglądają całkiem konkretnie, ale bez kilku zmian na pewno się nie obejdzie. Planuję starszym kibicom przypomnieć paru zawodników z tamtych czasów, którzy według mnie nadal grają na wysokim poziomie. A o kim myślę? Dowiecie się niebawem.

Odnośnik do komentarza

Zawsze lubiłem długie kariery i tak po prostu szedłem dalej :)

 

***

 

Dość intensywny okres przygotowawczy już za nami i czas na przypomnienie sobie jak się gra w Ekstraklasie. Przed sezonem rozegraliśmy aż osiem sparingów, z czego cztery na zgrupowaniu w Turcji. Po raz drugi w historii zagraliśmy także na własnym stadionie z Celticiem Glasgow, który jest naszym klubem partnerskim. W tym roku obyło się bez blamażu sprzed roku (1:5), aczkolwiek także przegraliśmy. Tym razem 0:2.

W pozostałych siedmiu sparingach graliśmy znacznie lepiej i oprócz porażki z Konyasporem (1:4) głównie wygrywaliśmy lub w gorszym przypadku remisowaliśmy. Ze świetnej strony pokazaliśmy się w pierwszym sparingu, czyli w meczu z FK Dunajská Streda, uczestnikiem ubiegłorocznej Ligi Europy. Wygrywamy 6:0, a aż cztery bramki strzela 33-letni Michael Babangida, który jednak po spotkaniu poinformował mnie, że zdecydował się zakończyć karierę i w dalszych przygotowaniach do nowego sezonu nie weźmie udziału, a to spotkanie chce potraktować jako swoje pożegnanie. Co by nie mówić, zakończył w świetnym stylu, dlatego tym bardziej będzie nam go brakowało. Pozostałe dwa gole w tym spotkaniu zdobyli Joseph Kamdem i Mohammed Olawale. Zwycięstwa odnieśliśmy również w meczach ze Ślęzą Wrocław (4:1), Izolatorem Boguchwała i Bursasporem (w obu przypadkach 3:2). Remisami 2:2 zakończyły się potyczki z MKE Ankaragücü i Antalyasporem. Bramki w tych sześciu spotkaniach strzelali: Alexey Kotlyarov i Joseph Kamdem (po cztery), Tomasz Bocian (dwie) oraz Mohammed Adjei, Janis Rancans, Marouane Saidi, Hicham Ezzarouali i Margus Palu (wszyscy po jednej). W tych statystykach przewinęło się kilka nowych nazwisk.

Postanowiłem sprowadzić do zespołu kilku nowych zawodników, z czego część stanowią sprawdzone już przeze mnie marki, często byli gracze Darzboru. W ten sposób do zespołu trafili: 38-letni László Simon (MKS Kluczbork), zdecydowanie mój ulubieniec, który broni bramek moich zespołów już od kilkunastu lat, 28-letni napastnik Alexey Kotlyarov (Górnik Zabrze), który w zeszłym roku zajął drugie miejsce w klasyfikacji strzelców Ekstraklasy, 27-letni skrzydłowy Janis Rancans (Legia Warszawa), 30-letni napastnik Hicham Ezzarouali (Cracovia Kraków), 28-letni pomocnik Tamás Petrók (MKS Kluczbork), 26-letni obrońca Anto Ristic (Żeljeznicar Sarajewo), 35-letni obrońca Rafał Olech (Znicz Pruszków) i 21-letni obrońca Janusz Szczepanik (wychowanek Villarreal CF). Za tych zawodników jestem w 100% pewny, bowiem miałem ich w swoich zespołach przez wiele lat. Pozostałymi nowymi graczami są: 73-krotny reprezentant Estonii, grający na pozycji prawego skrzydłowego, 31-letni Margus Palu (Zestaponi) i 23-letni lewy skrzydłowy Artur Grabowski (Polonia Bytom) oraz 18-latkowie: młodzieżowy reprezentant Anglii, napastnik Azeez Wusu, obrońca Grzegorz Kasprzak (Wisła Kraków ME) i bramkarz Bojan Perisic (Czelik, wypożyczenie).

Jednocześnie pożegnaliśmy kilku zawodników. Największą stratą jest niewątpliwie wspomniany już Michael Babangida, który zakończył karierę. Pozostałe transfery to: Musa Okoro (MKS Kluczbork), Douglas (Ślęza Wrocław), Mohamed Boukhari (wolny transer), Ryan Sithole (Legia Warszawa), Reinaldo (Lechia Dzierżoniów), Łukasz Kosowski (Śląsk Wrocław), Krystian Staszewski (Górnik Łeczna) oraz Maciej Kot i Jarosław Tarkowski (obaj Korona Kielce).

Pierwszy mecz w tym sezonie zagramy u siebie z Wisłą Kraków, ubiegłorocznym wicemistrzem kraju.

Odnośnik do komentarza

Niestety mój oficjalny debiut po latach nie był zbyt udany. Przed własną publicznością przegrywamy z Wisłą Kraków 1:2. Co prawda nie rozegraliśmy złego meczu, ale liczyliśmy minimum na remis w tak ważnym spotkaniu. W barwach gości wciąż gra mój były podopieczny Jarosław Więckowski.

19.08.2051 19:15
Stadion Miejski, Szczecinek
Widzów: 3697

Darzbór Szczecinek 1-2 Wisła Kraków
Kamdem (81') - Rimi (17'), Novikov (68')

Darzbór: László Simon - Mohammed Adjei, Janusz Szczepanik, Vlada Halilovic, Anto Ristic (64. Rafał Olech) - Tamás Petrók, Mamadou N'Diaye (46. Hasbullah Gunawan), Artur Grabowski Ż, Joseph Kamdem - Alexey Kotlyarov, Hicham Ezzarouali (64. Tomasz Bocian)


Jeden punkt udaje nam się wywalczyć w wyjazdowym spotkaniu z Widzewem Łódź. Z dobrej strony pokazuje się doświadczony László Simon, który broni rzut karny wykonywany przez Saibiego, przez co nie daje mu zdobyć hat-tricka.

27.08.2051 15:00
przy Alei Piłsudskiego, Łódź
Widzów: 10640

Widzew Łódź 2-2 Darzbór Szczecinek
Saibi (3', 24') - N'Diaye (21'), Kotlyarov (32')

Darzbór: László Simon - Janusz Szczepanik, Abdelouahed El Haloui, Vlada Halilovic, Anto Ristic (74. Rafał Olech) - Tamás Petrók (74. Mohammed Olawale), Hasbullah Gunawan, Janis Rancans, Joseph Kamdem - Alexey Kotlyarov, Mamadou N'Diaye (63. Tomasz Bocian)
Odnośnik do komentarza

Fatalnie dla nas skończył się mecz trzeciej kolejki ligowej. W Poznaniu przegrywamy z Kolejorzem aż 0:4. Tak wysokiej porażki chyba nikt się nie spodziewał. To czas na pierwsze opinie o zawodnikach z pierwszego składu. Niestety nie sprawdza się atak Ezzarouali-Kotlyarov. Przypomnę, że ci dwaj zawodnicy już grali kiedyś razem na szpicy w tym klubie i wtedy też ten układ się nie sprawdzał. Na szczęście kontuzję kończy leczyć urodzony w Maroku młodzieżowy reprezentant Holandii Marouane Saidi, który wskoczy w miejsce Hichama Ezzaroualiego. W meczu z Lechem szansę debiutu dostali ledwie 16-letni Grzegorz Urbańczyk, który już ma papiery na grę na najwyższym szczeblu, wracający po kontuzji Margus Palu oraz Azeez Wusu. W drugiej połowie meczu zagrał mój były zawodnik Mamadou Diomandé. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej po odejściu z Darzboru grał w klubach rumuńskich i słowackich, a w tym roku wrócił do Polski.

02.09.2051 17:00
przy ul. Bułgarskiej, Poznań
Widzów: 36065

Lech Poznań 4-0 Darzbór Szczecinek
Lennertz (41'), Stojakovic (46', 75', 84')

Darzbór: László Simon - Janusz Szczepanik, Abdelouahed El Haloui, Vlada Halilovic, Anto Ristic - Grzegorz Urbańczyk (67. Tamás Petrók), Margus Palu (55. Hasbullah Gunawan), Janis Rancans, Joseph Kamdem - Alexey Kotlyarov (55. Hicham Ezzarouali), Azeez Wusu


Między kolejnymi meczami doszło do dwóch transferów. Odszedł od nas Tarik Chihab, który zasilił szeregi warszawskiej Legii, zaś naszym nowym zawodnikiem został wypożyczony z Widzewa Łódź 17-letni Jan Florek.

Odnośnik do komentarza

W nieco zmienionym składzie podejmujemy u siebie mój były klub, MKS Kluczbork. Większość zawodników z mojego zespołu już gra w innych klubach, więc właściwie gramy przeciwko bliskim mi barwom, a nie graczom. Zagraliśmy świetnie! Rozgromiliśmy przyjezdnych aż 5:0 i to wszystko w pierwszej połowie! Świetny występ zalicza Marouane Saidi, który zagrał w tym sezonie po raz pierwszy i do siatki trafił trzy razy. Na duże uznanie zasługuje również gra Janisa Rancansa, który strzelił dwie bramki, natomiast trzema asystami może pochwalić się Alexey Kotlyarov.

06.09.2051 19:30
Stadion Miejski, Szczecinek
Widzów: 4111

Darzbór Szczecinek 5-0 MKS Kluczbork
Rancans (2', 36'), Saidi (22', 24', 38')

Darzbór: László Simon - Mohammed Adjei (58. Janusz Szczepanik), Abdelouahed El Haloui, Vlada Halilovic, Anto Ristic - Tamás Petrók, Margus Palu (46. Hasbullah Gunawan), Janis Rancans, Joseph Kamdem Ż - Alexey Kotlyarov, Marouane Saidi (58. Hicham Ezzarouali)


Już w kolejnym meczu nie udaje nam się ponownie wygrać. Na Arenie Bałtyckiej w Gdańsku remisujemy z miejscową Lechią 2:2, mimo że prowadziliśmy 2:0. Dwie bramki dla gospodarzy strzela ich nowy nabytek, Irańczyk Mohammad Farahnak, dwukrotny zdobywca Pucharu Narodów Azji. W Lechii gra jeszcze jego rodak, z którym znam się bardzo dobrze. Omid Tabatabaei, bo o nim mowa, także podpisał kontrakt z gdańskim przed sezonem. A z ciekawostek dodam, że ma już 108 występów w reprezentacji. W tym meczu jednak Tabatabaei nie zagrał, ale zagrał za to inny mój znajomy - Ionut Drăgan. Pierwszą bramkę dla naszego zespołu strzelił Rafał Olech, a trzy minuty przed jego golem karnego nie wykorzystał Margus Palu.

16.09.2051 17:00
Arena Bałtycka, Gdańsk
Widzów: 27699

Lechia Gdańsk 2-2 Darzbór Szczecinek
Farahnak (45', 55') - Olech (34'), Kotlyarov (38')

Darzbór: László Simon - Mohammed Adjei (82. Janusz Szczepanik), Abdelouahed El Haloui, Vlada Halilovic, Rafał Olech - Tamás Petrók, Margus Palu (46. Hasbullah Gunawan), Janis Rancans, Joseph Kamdem - Alexey Kotlyarov, Marouane Saidi (58. Jan Florek)
Odnośnik do komentarza

Wyrównane spotkanie gramy także z Jagiellonią Białystok. W barwach Jagi zagrała trójka znanych mi zawodników - mowa o Cristianie Klimku, Alexandrze Andreevie i Tomaszu Stefaniku. Mecz zakończył się remisem 1:1.

23.09.2051 17:00
Stadion Miejski, Szczecinek
Widzów: 4117

Darzbór Szczecinek 1-1 Jagiellonia Białystok
Kotlyarov (12') - Zivkovic (32')

Darzbór: László Simon - Mohammed Adjei (73. Janusz Szczepanik), Abdelouahed El Haloui, Vlada Halilovic, Rafał Olech (67. Grzegorz Kasprzak) - Tamás Petrók, Margus Palu, Janis Rancans, Joseph Kamdem - Alexey Kotlyarov, Marouane Saidi Ż (67. Jan Florek)


Niestety już w kolejnym spotkaniu doznajemy wysokiej porażki. W Zabrzu ulegamy liderowi, miejscowemu Górnikowi 1:4.

30.09.2051 17:00
Stadion im. E. Pohla, Zabrze
Widzów: 16197

Górnik Zabrze 4-1 Darzbór Szczecinek
Dladla (3'), Lukács (58'), Bozic (61'), Bednarek (80') - Rancans (66')

Darzbór: László Simon - Mohammed Adjei (61. Janusz Szczepanik), Abdelouahed El Haloui, Vlada Halilovic Ż, Rafał Olech - Tamás Petrók (59. Grzegorz Urbańczyk), Margus Palu, Janis Rancans, Joseph Kamdem - Alexey Kotlyarov Ż, Marouane Saidi (59. Jan Florek)
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...