Skocz do zawartości

Iść zieloną drogą


Pisi

Rekomendowane odpowiedzi

Masz naprawdę niezłą ekipę i myślę, że jeśli trochę okrzepniecie w Ekstraklasie, to dość szybko znajdziecie się na jej szczycie. Nenad Studen, Adrian Gudewicz, Adrian Napierała czy Paweł Kaźmierczak to bardzo dobrzy zawodnicy i trochę dziwię się, że nie jesteście trochę wyżej w tabeli :-k

Odnośnik do komentarza

Kolejnym piłkarzem, który zimą zasili skład Radomiaka jest Wlaczesław Kałasznikow [21, OŚ, Rosja U-21 2/0], za którego musimy zapłacić Saturnowi Ramieńskoje 1,000 €.

Nenad Studen i Paweł Gałczyński co raz bardziej chcą odejść do większego klubu, jednak obaj po długiej rozmowie zgodzili się zostać i pomóc w rozwoju Radomiaka.

 

Wrzesień 2006

Bilans (RKS Radomiak Radom): 3-1-2 10:6

Najlepszy strzelec: Daniel Barzyński - 3 gole

Orange Ekstraklasa: 8 miejsce, 14 pkt (-11)

Puchar Polski: 2 Runda vs Heko ?:?,2:0;

Finanse: + 2,411,426 € (w ostatnim miesiącu -12,499 €)

Budżet transferowy: 118,119 € ( Pozostało 680,795€)

Budżet płac: 26,000€ (Wykorzystane: 19,611€)

Nagrody: Jedenastka tygodnia: 2 razy : Paweł Kaźmierczak

Jedenastka tygodnia: 1 raz: Adrian Napierała, Paweł Gałczyński, Dimitrij Rekisz

 

Transfery (Polska):

1. Renan [23, OŚ, Brazylia] : Zagłębie Lubin -->Vitoria za 1,000€,

 

Transfery (Świat):

1. Steeve Elana [26, BR, Francja] : Brest --> Metrostars za 1,900,000€,

2.Reginaldo [23, OP PLŚ, NŚ, Brazylia] : Udinese --> El Nacional za 1,700,000€,

3. Itamar [26, OP/NŚ, Brazylia] : Suwon --> Internacional za 1,400,000€.

 

Ligi Świata:

Anglia: Arsenal (+1)

Francja: Auxerre (0)

Hiszpania: Murcia (0)

Niemcy: Bayern (+1)

Polska: Legia Warszawa (+4)

Rosja: CSKA Moskwa (+7)

Szkocja: Aberdeen (+2)

Włochy: Empoli (+2)

Ranking FIFA: 1. Włochy (968), 2.Niemcy (960), 3. Portugalia (954),... 29. Polska (674).

 

Michał Cichosz nabawił się bardzo groźnego urazu biodra, który wykluczy go z gry do końca rundy jesiennej. W jego miejsce został sprowadzony z wolnego transferu Sebastian Nowaczyński[19, BR, Polska], który podpisał z nami roczny amatorski kontrakt.

 

Występy piłkarzy Radomiaka w Reprezentacji:

— Łotwa U-21 — Francja U-21 => 0:4 [Edijs Ivasko, 6]

—Bośnia i Hercegowina U-21 — Armenia U-21 => 2:0 [Pero Stojkić, 1 Asysta, 8]

— Niemcy U-21 — Polska U-21 => 3:1 [Paweł Kaźmierczak, 1 gol, 7; Marek Wasiluk, 7]

— Niemcy — Polska => 2:0 [Paweł Gałczyński, 7]

— Finlandia U-21 — Bośnia i Hercegowina U-21 => 2:1 [Pero Stojkić, 6]

— Słowacja U-19 — Polska U-19 => 1:4 [Paweł Kaźmierczak, 1 Asysta, 8; Marek Wasiluk, 8]

— Polska U-19 — Czechy U-19 => 2:0 [Paweł Kaźmierczak, 1 gol, 8; Marek Wasiluk, 8]

Odnośnik do komentarza

Pierwsze październikowe spotkanie rozgrywaliśmy dopiero 18 dnia miesiąca. Tak więc mieliśmy 3-tygodniową przerwę spowodowaną, ku mojej uciesze licznymi występami moich podopiecznych w meczach swoich reprezentacji. Do Radomia zawitali nasi sąsiedzi z ligowej tabeli, piłkarze Górnika Łęczna. Jako że gramy bardzo nierówno w tym sezonie, nie wiedziałem co możemy pokazać w tym meczu. Na nasze szczęście spotkanie rozpoczęliśmy fantastycznie. Już w trzeciej minucie wyszliśmy na prowadzenie. Wszystko zaczęło się od zwykłego wybicia piłki przez Pawła Kaźmierczaka. Tę przyjął i przytrzymał Gubajew, który następnie odegrał piłke3 do nadbiegającego Stanisławskiego, po czym nasz rozgrywający posłał futbolówkę w samo okienko bramki Łęcznej. Od tego momentu grało nam się o wiele łatwiej. Kontrolowaliśmy spotkanie i naszej taktyki nie zaburzyła nawet kontuzja Artura Błażejewskiego z 17 minuty. Piłkarze gości zaatakowali nas po raz pierwszy dopiero na początku drugiej połowy, ale na posterunku był Gałczyński, który ucierpiał w starciu ze Spechlerem. W ogóle gra się bardzo zaostrzyła, czego konsekwencją była czerwona kartka dla Piotra Dudy, za faul na Kołodziejczaku. Osłabienie przeciwników udało nam się wykorzystać w 87 minucie, kiedy to rozgrywający świetne zawody Batraz Gubajew zdobył dla nas druga bramkę. W ostatnich sekundach na pocieszenie już, strzałem rozpaczy zaskoczył naszego bramkarza Robert Spiechler, dając piłkarzom Górnika honorowe trafienie.

 

18.10.2006, Orange Ekstraklasa [12/30]

Stadion przy ulicy Struga, Radom, Widzów: 5,680

Radomiak Radom [11.] — Górnik Łęczna [12.] 2:1 (1:0)

 

3’ Marcin Stanisławski 1:0

17’ Artur Błażejewski (RR) knt

72’ Piotr Duda (GŁ) cz.k.

87’ Batraz Gubajew 2:0

90’ Robert Spiechler 2:1

 

Radomiak: Gałczyński – Kaźmierczak , Wasiluk(73’ Iwaszko), Napierała, Cieciura – Studen, Brzyski, Błażejewski(17’ Barzyński), Stanisławski(45’ Stojkić)- Gubajew, Kołodziejczak

 

MoM: Batraz Gubajew (Radomiak)- 9

 

Po meczu okazało się, że aż trzech piłkarzy Radomiaka jest kontuzjowanych. Artur Błażejewski ma tylko rozcięta rękę i jego przerwa potrwa maksymalnie tydzień. Tak samo krótko od futbolu będzie odpoczywać Paweł Gałczyński, który wybił sobie palec. Również niegroźny uraz ma Marek Wasiluk i jego przerwa także potrwa maksymalni tydzień.

 

W swoim trzecim meczu w fazie grupowej Ligii Mistrzów, Zagłębie Lubin przegrało w Mediolanie z Milanem 1:0.

W Pucharze UEFA, szczecińska Pogoń przegrała na własnym boisku z Szachtarem 0:2.

Odnośnik do komentarza

Kolejne ligowe spotkanie rozegraliśmy w Warszawie z Legią. Na mecz ze stołeczną drużyną, musiałem dokonać wielu roszad w składzie, a najbardziej znacząca była zmiana na pozycji bramkarza. Niestety różnicę w grze było widać, choć słabo nie graliśmy. Losy spotkania zostały rozstrzygnięte w ciągu trzech minut, gdyż między 17 a 20 minutą straciliśmy dwie bramki. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Jakub Grzegorzewski, który pokonał Nowaczyńskiego, bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego. Parę chwil później do naszej bramki trafił Marcin Chmiest, który wykorzystał swoją szybkość i niezdecydowanie naszego bloku defensywy. W dalszej części pierwszej połowy, gra była bardzo wyrównana. Żadna drużyna nie przejęła kontroli na boisku. Po zmianie stron legioniści zepchnęli nas do głębszej defensywy, po czym zadali ostateczny cios. W 58 minucie ponownie Marcin Chmiest pokonał naszego bramkarza, strzałem z 20 metrów. Na całe szczęście udało nam się zdobyć honorowe trafienie. Ikona Radomiaka Zbigniew Wachowicz, wykonywał z lewej strony boiska rzut rożny, po czym głową piłkę do bramki Jana Muchy skierował Zoltan Hercegfalvi.

 

21.102006, Orange Ekstraklasa [13/30]

Stadion Wojska Polskiego, Warszawa, Widzów: 8,558 TV

Legia Warszawa [1.] — Radomiak Radom [6.] 3:1 (2:0)

 

17’ Jakub Grzegorzewski 1:0

20’ Marcin Chmiest 2:0

58’ Marcin Chmiest 3:0

65’ Zoltan Hercegfalvi 3:1

 

Radomiak: Nowaczyński – Kaźmierczak, Szwed, Napiera, Cieciura – Studen(45’ Iwaszko), Wachowicz, Siciak, Stojkić(45’ Stanisławski) – Kołodziejczak(63’ Hercegfalvi), Gubajew

 

MoM: Jakub Grzegorzewski (Legia) -8

Odnośnik do komentarza

Meczu rewanżowego z Heko w ogóle się nie obawiałem. Dlatego też podszedłem do tego spotkania jak do sparingu i dałem pograć głównie zawodnikom rezerwowym. Piłkarze z Czermna prezentują poziom naszej drużyny juniorskiej, co było widać na boisku. Już po dziesięciu minutach wyszliśmy na prowadzenie po bramce powracającego do wysokiej formy z zeszłego sezonu Klaudiusza Ząbeckiego. 70 % tej bramki można zapisać Zoltanowi Hercegfalvi, który przytrzymał i zgrał piłkę do nadbiegającego partnera. Na drugą bramkę trzeba było poczekać do 27 minucie, kiedy to asystujący przy pierwszym trafieniu Węgier wpisał się na listę strzelców, pokonując głową bezradnego Mariaka. Pięć minut później było już 3:0. W polu karnym gości znalazł się nasz obrońca Adrian Napierała, który głową pokonał bramkarza Czermna. Asystą popisał się Jakub Cieciura, tak więc widać, że moi obrońcy potrafią nie tylko bronić ale i skutecznie atakować. Ponownie minęło pięć minut i na tablicy widniał już wynik 4:0. Tym razem piłkę dogrywaną w pole karne przez Adriana Gudewicza, niefortunnie skierował do bramki defensor Heko Artur Kupiec. W przerwie dokonałem aż trzech zmian, ale na szczęście dla widowiska, nasz styl gry się nie zmienił. Nadal atakowaliśmy, jednak Łukasz Mariak dwoił się w bramce i mieliśmy ogromne problemy ze strzeleniem kolejnej bramki. Sztuka ta udało się dopiero w 61 minucie, kiedy piłkę ustawioną na jedenastym metrze do bramki posłał Zbigniew Wachowicz. Spotkanie wygraliśmy pewnie i wysoko, a co najważniejsze bez dużego nakładu sił. Fantastycznie zagrała obrona, która nie pozwoliła gościom oddać ani jednego strzału na naszą bramkę.

 

25.10.2006, Puchar Polski [2 Runda 2/2]

Stadion przy ulicy Struga, Radom, Widzów: 5,032

Radomiak Radom [1L] — Heko Czermno [NL] 5:0 (4:0) dwm 7:0

 

10’ Klaudiusz Ząbecki 1:0

27’ Zoltan Hercegfalvi 2:0

32’ Adrian Napierała 3:0

37’ Artur Kupisz (HC) 4:0 sam

61’ Zbigniew Wachowicz 5:0

 

Radomiak: Nowaczyński – Wachowicz, Iwaszko, Napierała, Cieciura – Przemysław Kaźmierczak, Siciak(45’ Szwed), Gudewicz, Stanisławski(45’ Stojkić) – Ząbecki(45’ Kołodziejczak), Hercegfalvi

 

MoM: Adrian Gudewicz (Radomiak)- 9

W trzeciej rundzie Pucharu Polski zmierzymy się z warszawska Polonią.

Odnośnik do komentarza

Mecz z Pogonią był najdziwniejszy w mojej karierze trenerskiej. A wszystko to dlatego, że gwiazdą tego spotkania chciał być sędzia. Już w pierwszej minucie dał popis swoich umiejętności, wyrzucając z boiska piłkarza Pogoni Lilo za faul na Kołodziejczaku, który nie kwalifikował się nawet na żółta kartkę. W dalszej części pierwszej połowy zdecydowanie przeważaliśmy, ale nie stworzyliśmy sobie żadnej klarownej sytuacji. Na dodatek w 41 minucie straciliśmy Łukasza Siciaka, który za drugą żółtą kartkę musiał opuścił boisko. Po zmianie stron szybko wyszliśmy na prowadzenie. Przed polem karnym gości, sfaulowany został Gubajew. Sytuacji takiej nie zmarnował Nenad Studen, który strzałem w prawe okienko zdobył pierwszego w tym spotkaniu gola. Nie wiem dlaczego po objęciu prowadzenia się cofnęliśmy. Był to poważny błąd, który kosztował nas utratę prowadzenia. W 58 minucie Sergio Batata pokonał Gałczyńskiego strzałem z dystansu. Szynko staraliśmy się odpowiedzieć, gdyż wicemistrzowie Polski nie grali w tym spotkaniu najlepiej. Druga bramkę udało się zdobyć w 79 minucie. Ponownie na listę strzelców wpisał się Nenad Studen, który został genialnie obsłużony przez Batraza Gubajewa. Cztery minuty później już bramkę zdobył młody Rosjanin, który dla mnie jest bohaterem tego spotkania. Strzałem głowa pokonał bramkarza gości, a piłkę z lewej strony dośrodkowywał Tomasz Brzyski. Na dwie minuty przez zakończeniem meczu, piłkarze ze szczecina zdobyli kontaktową bramkę, po strzale Fabio Costy. Na więcej nie starczyło już im czasu, a my cieszyliśmy się z bardzo ważnego zwycięstwa.

 

28.10.2006, Orange Ekstraklasa [14/30]

Stadion przy ulicy Struga, Radom, Widzów: 5,848

Radomiak Radom [7.] — Pogoń Szczecin [3.] 3:2 (0:0)

 

1’ Lilo (PS) cz.k.

41’ Łukasz Siciak (RR) cz.k.

48’ Nenad Studen 1:0

58’ Batata 1:1

79’ Nenad Studen 2:1

83’ Batraz Gubajew 3:1

88’ Fabio Costa 3:2

 

Radomiak: Gałczyński – Kaźmierczak, Szwed, Napierała, Cieciura – Studen(80’ Stanisławski), Siciak, Gudewicz(45’ Barzyński), Stojkić – Kołodziejczak(41’ Brzyski), Gubajew

 

MoM: Nenad Studen (Radomiak)- 9

 

Do jedenastki tygodnia z naszej drużyny załapał się tylko Nenad Studen.

Bardzo pechowo trenowali Daniel Barzyński i Tomasz Kołodziejczak. Obu spotkała ta sama kontuzja, tj. skręcili staw kolanowy. Wyżej wymienieni zawodnicy będą musi pauzować od tygodnia do czterech.

 

W Lidze Mistrzów Zagłębie Lubin sprawiło niespodziankę, remisując bezbramkowo na własnym stadionie z Milanem.

 

W grudniu do Radomiaka dołączy Siergiej Gigiewicz [19, OP PL, Białoruś U-21 5/1G], któremu kończy się kontrakt z Dynamem Mińsk. W zimowym okienku transferowym, z klubem pożegna się Artur Błażejewski [25, OP PŚ, Polska], (25-5-4-0, 7.36), za którego Legia Warszawa zapłaci nam aż 800,000 €.

Odnośnik do komentarza

Październik 2006

Bilans (RKS Radomiak Radom): 3-0-1 11:6

Najlepszy strzelec: Batraz Gubajew, Zoltan Hercegfalvi, Nenad Studen – 2 gole

Orange Ekstraklasa: 7 miejsce, 20 pkt (-9)

Puchar Polski: 2 Runda vs Heko 5:0,2:0; 3 Runda vs Polonia W. ?:?,?:?;

Finanse: + 2,481,164 € (w ostatnim miesiącu +52,838 €)

Budżet transferowy: 118,119 € ( Pozostało 1,479,342 €)

Budżet płac: 26,000€ (Wykorzystane: 19,715 €)

Nagrody: Jedenastka tygodnia: Nenad Studen

 

Transfery (Polska):

 

1. Benjamin Imeh [24, NŚ, Nigeria] : Kujawiak -->Enyimba za 26,000€,

Transfery (Świat):

 

1. Denis Stinat [23, O LŚ, Francja] : Nantes --> Al-Garrafa za 750,000€,

2.Mauricio Castro [25, DP, Honduras 5A/0G] : Motagua --> Zamalek za 160,000€,

3.Siergiej Rogaczew [29, NŚ, Mołdawia 48A/7G] : Saturn --> Sydney za 130,000€.

Ligi Świata:

Anglia: Arsenal (+3)

Francja: Marseille (+4)

Hiszpania: Athletic (+1)

Niemcy: Bayern (+3)

Polska: Wisła Płock (0)

Rosja: CSKA Moskwa (+8)

Szkocja: Aberdeen (+1)

Włochy: Treviso (+2)

Ranking FIFA: 1. Niemcy (982), 2. Włochy (977), 3. Portugalia (960),... 42. Polska (633).

Odnośnik do komentarza

W poprzednim meczu z kieleckim zespołem padł remis, który przyjąłem z umiarkowanym zadowoleniem. Teraz mimo, że gramy na wyjeździe każdy inny wynik niż zwycięstwo, będzie dla mnie porażką. Spotkanie rozpoczęliśmy z wielkim animuszem, jednak brakowało szczęścia moim zawodnikom. Na prowadzenie powinniśmy byli wyjść w 22 minucie, ale niestety Gubajew trafił w słupek. To była najdogodniejsza sytuacja w pierwszej części meczu. W drugiej połowie sytuacji nie brakowało. Już dwie minuty po wznowieniu gry, mieliśmy kolejną stu procentowa sytuację, ale Kamil Oziemczuk przegrał pojedynek z bramkarzem Korony. Dopiero nasze wysiłki zostały nagrodzone w 64 minucie, kiedy w polu karnym padł Marcin Stanisławski, a sędzia podyktował rzut karny. Piłkę do bramki skutecznie skierował Jakub Cieciura, czym dał nam zwycięstwo w tym spotkaniu.

 

03.11.2006, Orange Ekstraklasa [15/30]

Stadion Ściegiennego, Kielce, Widzów 14,212 TV

Korona Kielce [11.] — Radomiak Radom [7.] 0:1 (0:0)

 

64’ Jakub Cieciura 0:1 k

 

Radomiak: Gałczyński – Paweł Kaźmierczak, Szwed, Napierała(61’ Iwaszko), Cieciura – Przemysław Kaźmierczak, Siciak, Gudewicz, Stojkić(45’ Stanisławski) – Oziemczuk(66’Ząbecki), Gubajew

 

MoM: Jakub Cieciura (Radomiak)- 8

 

TABELA PO 15 KOLEJKACH

Odnośnik do komentarza

Piłka jest niesprawiedliwa. Takie oto stwierdzenie gości zapewne w głowach wszystkich mieszkańców Wodzisławia Śląskiego. Takiego meczu nikt w Radomiu się nie spodziewał. Mimo ofensywnego nastawienia, ograniczaliśmy się tylko do kontrataków. W taki oto sposób wyszliśmy na prowadzenie w 25 minucie, po bramce Kamila Oziemczuka. Goście wyrównali już pięć minut później, gdy Pawła Gałczyńskiego pokonał Piotr Bański. Taki wynik nikogo nie zadawalał, ale to goście robili więcej, aby wygrać to spotkanie. Tuż przed przerwa a dodatek, kontuzji nabawił się strzelec jedynej dla nas bramki i konieczna była zmiana. Po zmianie stron gra się troszkę wyrównała. Nadal Odra przeważała, ale różnica nie była już tak wielka. Mimo że goście atakowali, to tylko my w tej połowie strzelaliśmy bramki. I tak oto tuz po wznowieniu gry wyszliśmy na prowadzenie, po wspaniałej bramce Batraza Gubajewa, który pokonał bramkarza Odry strzałem z woleja. Gościom nie udało się osiągnąć remisu, za to nam udało się strzelić kolejna bramkę. Wynik spotkania ustalił w 85 minucie Gubajew, który coraz lepiej czuje się w Radomiu.

 

08.11.2006, Orange Ekstraklasa [16/30]

Stadion przy ulicy Struga, Radom, Widzów: 6,170

Radomiak Radom [6.] — Odra Wodzisław [5.] 3:1 (1:1)

 

25’ Kamil Oziemczuk 1:0

30’ Piotr Bański 1:1

45’ Kamil Oziemczuk (RR) knt

48’ Batraz Gubajew 2:1

85’ Batraz Gubajew 3:1

 

Radomiak: Gałczyński – Kaźmierczak, Wasiluk(72’ Szwed), Napierała, Cieciura – Studen, Siciak, Gudewicz, Stojkić(72’Stanisławski) – Oziemczuk(45’Hercegfalvi), Gubajew

 

MoM: Łukasz Siciak (Radomiak)- 8

 

Kamil Oziemczuk na szczęście uszkodził sobie tylko łokieć, przez co nie będzie musiał długo odpoczywać od piłki. Do jedenastki tygodnia trafił natomiast Łukasz Siciak.

W okienku zimowym do Radomiaka dołączy Paweł Kieszek [22, Br, Polska U-21 5/0], za którego zapłacimy Wiśle Płock 30,000 €.

 

Występy piłkarzy Radomiaka w Reprezentacji:

— Łotwa U-21 — DaniaU-21 => 2:1 [Edijs Iwaszko, 6]

—Bośnia i Hercegowina U-21 — Holandia U-21 => 1:3 [Pero Stojkić, 7]

— Polska U-21 — Rosja U-21 => 4:1 [Paweł Kaźmierczak, 8; Marek Wasiluk, 1 As, 8, MoM]

— Białoruś U-21 — Bośnia i Hercegowina U-21 => 4:0 [Pero Stojkić, 5]

— Macedonia U-21 — Polska U-21 => 2:2 [Paweł Kaźmierczak, 7; Marek Wasiluk, 7]

— Azerbejdżan U-21 — Łotwa U-21 => 1:2 [Edijs Iwaszko, 7]

Odnośnik do komentarza

Kolejnym piłkarzem, który zima dołączy do naszego zespołu jest Darius Miceika [23, DP, Litwa U-21 7/0], za którego zapłacimy Metalurgsowi 110,000€.

W siedemnastej kolejce Orange Ekstraklasy czekało nam bardzo trudne zadanie. Mimo że Wisła Kraków zajmuje dopiero 8 miejsce, to jest przeciwnikiem, którego bardzo się obawiałem. Moje obawy zostały potwierdzone już w 10 minucie, kiedy wiślacy wyszli na prowadzenie po bramce Marcina Bojarskiego. Na naszą skuteczna odpowiedź trzeba było poczekać 10 minut, gdyż wtedy na listę strzelców wpisał się Klaudiusz Ząbecki, który wykorzystał prostopadłe podanie Nenada Studena. Spotkanie w pierwszej połowie było bardo wyrównane. Na nasze szczęcie piłkarze z Krakowa grali w tym meczu nie skutecznie, o czym świadczy zmarnowana sytuacja przez Pawła Brożka w 45 minucie, który nie trafił piłki do pustej bramki. W drugiej połowie gra również była bardzo wyrównana, z ta jednak różnicą, że graliśmy piekielnie skutecznie. Dzięki takiej naszej grze już w 48 minucie wyszliśmy na prowadzenie, po wspaniałej bramce Gubajewa, któremu asystował Stanisławski. Taki stan rzeczy źle wpływał na wiślaków, którzy popełniali coraz większe błędy. Najpierw w 68 minucie w polu karnym Szymiczek sfaulował Gudewicza. Jedenastkę na bramkę zamienił Cieciura. Chwilę później, ten sam Szymiczek musiał opuścić boisko za drugą żółtą, a w konsekwencji czerwona kartkę. Grając w przewadze grało nam się o wiele łatwiej, a gospodarze w tym meczu byli dla nas bardzo uczynni, gdyż w 86 minucie, otrzymaliśmy drugi rzut karny, po zagraniu ręką Mysiaka. Jedenastkę ponownie wykorzystał Jakub Cieciura. Tego spotkania nie mogliśmy już nawet zremisować, dlatego graliśmy spokojniej. Jednak nie oznacza to, ż spuściliśmy z tonu i w 93 minucie wynik meczu ustalił Zoltan Hercegfalvi, strzelając bramkę z ponad 20 metrów.

 

18.11.2006, Orange Ekstraklasa [17/30]

Stadion przy ulicy Reymonta, Kraków, Widzów 7,291

Wisła Kraków [8.] — Radomiak Radom [5.] 1:5 (1:1)

 

10’ Marcin Bojarski 1:0

20’ Klaudiusz Ząbecki 1:1

48’ Batraz Gubajew 1:2

69’ Jakub Cieciura 1:3 k

76’ Piotr Szymiczek (WK) cz.k.

85’ Jakub Cieciura 1:4 k

90+3’ Zoltan Hercegfalvi 1:5

 

Radomiak: Gałczyński – Kaźmierczak, Szwed, Napierała(70’ Nykiel), Cieciura – Studen(45’Iwaszko), Siciak, Gudewicz, Stanisławski – Ząbecki(70’ Hercegfalvi), Gubajew

 

MoM: Marcin Stanisławski (Radomiak)- 10

Odnośnik do komentarza

Dziękować.

 

W jedenastce tygodnia znaleźli się trzej moi zawodnicy, Paweł Kaźmierczak, Łukasz Siciak i Marcin Stanisławski. Ten ostatni, ku mojej uciesze, przedłużył kontrakt z Radomiakiem do czerwca 2010 roku.

Puchar Polski w tym sezonie traktowałem jeszcze ulgowo, dlatego ponownie dałem szanse występu piłkarzom rzadziej występującym w pierwszej drużynie. Zagraliśmy naprawdę dobre spotkanie, jednak Bartłomiej Fogler wyczyniał cuda w bramce Polonii. Na dodatek sędzia nam nie sprzyjał, gdyż w 4 minucie ukarał Iwaszkę żółtą kartką za symulowanie faulu, zamiast podyktować na naszą korzyść oczywisty rzut karny. Zremisowaliśmy wygrane spotkanie, co może być kluczowe w tym dwumeczu. Na domiar złego spotkanie kończyliśmy z trzema urazami.

 

21.11.2006, Puchar Polski [3 Runda 1/2]

Stadion przy ulicy Struga, Radom, Widzów: 5,043

Radomiak Radom [1L] — Polonia Warszawa [1L] 0:0

 

 

Radomiak: Gałczyński – Paweł Kaźmierczak, Wasiluk, Iwaszko(82’ Nykiel), Cieciura(45’ Napierała) – Przemysław Kaźmierczak, Brzyski(45’ Siciak), Gudewicz, Stojkić - Hercegfalvi, Buśkiewicz

 

MoM: Bartłomiej Fogler (Polonia)- 8

Paweł Gałczyński niestety skręcił sobie kostkę, co wykluczy go z gry do końca rundy jesiennej.

Tomasz Brzyski jest tylko poobijany i będzie odpoczywał przez tydzień.

Odnośnik do komentarza

W europejskich pucharach polskie drużyny spisały się tak jak przewidywano. W Lidze Mistrzów, Zagłębie Lubin uległo Arsenalowi 1:3(Krzysztof Gajtkowski). W Pucharze UEFA Pogoń przegrała minimalne we Włoszech ze Sieną 2:1(Julcimar).

 

Naszym kolejnym ligowym przeciwnikiem była gdyńska Arka. Do tego spotkania podszedłem z dużymi obawami, gdyż w bramce miał stanąć nasz czwarty golkiper. Na szczęście spotkanie rozpoczęliśmy bardzo dobrze i już w 5 minucie wyszliśmy na prowadzenie po bramce Batraza Gubajewa, który wyrasta powoli na kluczowa postać naszego zespołu. Dzięki temu trafieniu mogliśmy kontrolować spotkanie, choć nie mogliśmy się cofnąć bo nasz bramkarz pewnym punktem na pewno nie był. W miedzy czasie z powodu kontuzji, boisko musiał opuścić zawodnik Arki, Bartosz Ława. Jeszcze przed przerwą udało nam się podwyższyć prowadzenie, po błędzie bramkarza gospodarzy, który został wykorzystany przez Batraza Gubajewa. W przerwie byłem zmuszony do zdjęcia z boiska bohatera pierwszej połowy, który zauważalnie utykał. Druga połowa była nudna jak flaki z olejem. Przez całe 45 minut gra toczyła się , w środkowej strefie boiska. Dopiero w ostatnich sekundach gospodarze zdobyli honorowego gola, który nie byłby możliwy bez udziału naszego genialnego bramkarza. Kibiców Arki ucieszył Tomasz Witek.

 

24.11.2006, Orange Ekstraklasa [18/30]

Stadion przy ulicy Olimpijskiej, Gdynia, Widzów 5,147 TV

Arka Gdynia [14.] — Radomiak Radom [5.] 1:2 (0:2)

 

5’ Batraz Gubajew 0:1

13’ Bartosz Ława (AG) knt

45’ Batraz Gubajew 0:2

90’ Tomasz Witek 1:2

 

Radomiak: Borkowski – Kaźmierczak, Szwed, Napierała, Gudewicz – Studen, Ząbecki, Siciak, Stanisławski(45’ Stojkić) – Buśkiewicz(77’ Hercegfalvi), Gubajew(45’ Iwaszko)

 

MoM: Rafał Szwed (Radomiak)- 9

Rafał Szwed został wybrany do jedenastki kolejki.

Odnośnik do komentarza

Rewanżowy mecz Pucharu Polski z Polonią miał pokazać, jak silnymi rezerwami dysponuję. Niestety w żaden sposób nie udało się odpowiedzieć na to pytanie, gdyż całe spotkanie zawalił nam Tomasz Borkowski, który wykazał, że nie nadaje się do gry. Nasz bramkarz pozwolił wyjść gospodarzom na prowadzenie już w 7 minucie, puszczając strzał z rzutu wolnego Jacka Berensztajna. Cztery minuty później było już 2:0. Bramkę tym razem zdobył Krzysztof Kukulski, który zmieścił piłkę między nogami naszego bramkarza. W dalszej części pierwszej odsłony, staraliśmy się strzelić chociażby kontaktowego gola. Niestety sztuka ta nam się nie udało. W przerwie prowadził dwóch zawodników decydujących o obliczu naszej drużyny. Efekt było widać od razu, gdyż już kilka sekund po wznowieniu, wprowadzony dosłownie przed chwilą Gubajew, zdobył bramkę. Myślałem, ze pójdziemy za ciosem, niestety zabrakło nam skuteczności. Gola zdobyli już tylko gospodarze w 60 minucie, kiedy Maciej Bednarek pięknym strzałem w okienko ustalił wynik meczu. Takim oto sposobem odpadliśmy z Pucharu Polski, po słabej grze.

 

28.11.2006, Puchar Polski [3 Runda 2/2]

Stadion przy ulicy Konwiktorskiej, Warszawa, Widzów 1,980

Polonia Warszawa [1L] — Radomiak Radom [1L] 3:1 (2:0) dwm 3:1

 

7’ Jacek Berensztajn 1:0

11’ Krzysztof Kukulski 2:0

46’ Batraz Gubajew 2:1

60’ Maciej Bednarek 3:1

 

Radomiak: Borkowski – Paweł Kaźmierczak, Nykiel, Iwaszko, Cieciura(45’ Napierała) – Przemysław Kaźmierczak, Siciak, Gudewicz(80’ Studen), Stojkić – Buśkiewicz, Hercegfalvi(45’ Gubajew)

 

MoM: Krzysztof Kukulski (Polonia)- 9

Odnośnik do komentarza

W Pucharze UEFA szczecińska Pogoń, po raz kolejny zeszła z boiska pokonana. Tym razem przegrała na własnym stadionie z PAOKiem Saloniki 1:0.

 

Wraz z pierwszym dniem grudnia , przyznano comiesięczne wyróżnienia. Tak oto zostałem po raz pierwszy w karierze uznany za menedżera miesiąc Orange Ekstraklasy. Łukasz Siciak został natomiast piłkarzem miesiąca, a trzecie miejsce w tym plebiscycie zajął Jakub Cieciura. Tego samego dnia dołączył do nas, zakontraktowany wcześniej Siergiej Gigiewicz.

 

 

Listopad 2006

Bilans (RKS Radomiak Radom): 4-1-1 12:6

Najlepszy strzelec: Batraz Gubajew– 5 goli

Orange Ekstraklasa: 2 miejsce, 32 pkt (0)

Puchar Polski: 2 Runda vs Heko 5:0,2:0; 3 Runda vs Polonia W. 0:0,1:3;

Finanse: + 2,528,671 € (w ostatnim miesiącu +47,306 €)

Budżet transferowy: 118,119 € ( Pozostało 1,339,343 €)

Budżet płac: 26,000€ (Wykorzystane: 21,475 €)

Nagrody:

Menedżer miesiąca: 1.Ja

Piłkarz miesiąca: 1. Łukasz Siciak, 3. Jakub Cieciura.

Jedenastka tygodnia, 2 razy: Łukasz Siciak

Jedenastka tygodnia 1 raz: Rafał Szwed, Marcin Stanisławski, Paweł Kaźmierczak.

 

 

Transfery (Polska):

 

1. Łukasz Madej [24, OP PL, Polska 3A/0G] : Wisła K. --> KF Tirana za 24,000€,

2. Moussa Quattara [24, OO PŚ, Burkina Faso] : Legia --> Happy Valley za 1,000€.

 

Transfery (Świat):

 

1. Kahe [24, NŚ, Brazylia] : Borussia M. --> Malmo FF za 3,700,000€,

2. Jonas Sandqvist [25, BR, Szwecja 6A/0G] : Malmo FF --> IFK Göteborg za 2,400,000€,

3. Miguel Villalta [25, LB/O PŚ, Peru 7A/0G] : Cienciano --> Rosenborg za 575,000€.

Ligi Świata:

Anglia: Arsenal (+8)

Francja: Marseille (+2)

Hiszpania: Real M. (+5)

Niemcy: Bayern (+6)

Polska: Legia (0)

Rosja: CSKA Moskwa (+10)M

Szkocja: Celtic (+2)

Włochy: Juventus (+2)

Ranking FIFA: 1. Niemcy (975), 2. Portugalia (947), 3. Włochy (945),... 31. Polska (668).

Odnośnik do komentarza

W 2006 roku czekały nas jeszcze dwa mecze ligowe. Pierwszym grudniowym przeciwnikiem była Wisła Płock. Spodziewałem się bardzo trudno spotkania i niewątpliwie takie było, chociaż nie stało na najwyższym poziomie. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Żadnej ze stron nie udało się wyjść na prowadzenie, chociaż gdyby Gubajew wykorzystał którąś z dwóch sytuacji sam na sam, pewnie byśmy przejęli inicjatywę. W drugie połowie my osiągnęliśmy przewagę, jednak nic z niej nie wynikło. Mecz po dość słabej grze obu zespołów, zakończył się bezbramkowym remisem.

 

01.12.2006, Orange Ekstraklasa [19/30]

Stadion przy ulicy Struga, Radom, Widzów: 6,465

Radomiak Radom [2.] — Wisła Płock [4.] 0:0

 

 

Radomiak: Nowaczyński – Paweł Kaźmierczak, Szwed, Napierała, Cieciura – Studen, Gigiewicz(45’ Gudewicz), Siciak(73’ Przemysław Kaźmierczak), Stanisławski – Hercegfalvi(73’ Kołodziejczak), Gubajew

 

MoM: Sławomir Peszko (Wisła Płock) - 7

Edijs Iwaszko na treningu złamał sobie palec u nogi, przez co będzie odpoczywał od miesiąca do dwóch. Dobrze, że akurat przerwa między rundami będzie. Do Radomiaka dołączy za to kolejny bramkarz. Apula Bete [20, BR, Armenia 5A/0], za którego zapłacimy Piunikowi aż 230,000 €. Kolejnym piłkarzem, który zimą do nas dołączy będzie Artur Bańka [20, DP/P PLŚ, Polska] za którego Legia otrzyma zaledwie 2,000 €.

 

W Lidze Mistrzów Zagłębie Lubin rozegrało swój ostatni mecz. Poległo na wyjeździe z Shalke 3:1 (G.Kmiecik).

Odnośnik do komentarza

Na ostatni tegoroczny mecz o punkty udaliśmy się do Warszawy, na pojedynek z Polonią. W pierwszym spotkaniu wygraliśmy aż 5;0. Teraz wiedziałem, ze powtórzenie tego wyniku jest niemożliwe, gdyż nasza forma jest po prosty kiepska. Spotkanie rozpoczęliśmy fatalnie, gdyż już w 12 minucie Kaźmierczak swoim bezmyślnym faulem sprokurował rzut karny dla gospodarzy. Okazji takiej nie zmarnował Jacek Berensztajn i piłkarze „czarnych koszul” wyszli na prowadzenie. Nie cieszyli się jednak długo, ponieważ już 5 minut później zdołaliśmy wyrównać po dwójkowej akcji Gubajewa i Kołodziejczak, które skutecznie zakończył ten pierwszy. Cztery minuty później już prowadziliśmy ponownie dzięki naszym dwóm napastnikom. Tym razem na listę strzelców wpisał się Kołodziejczak, a dogrywał mu piłkę Gubajew. I na tym nasza dobra gra poprzestała. Od tego momentu gospodarza grali świetnie, a my wyglądaliśmy przy nich jak przedszkolaki. Przewaga Polonii była tak wielka, że musiała paść wyrównująca bramka. W 40 minucie Maciej Bednarek wyrównał stan meczu, pokonując naszego bramkarza strzałem z dystansu. Po paru chwilach ponownie popełniliśmy karygodny błąd. Tym razem w naszym polu karnym Bednarka sfaulował Jakub Cieciura, po czym sędzia podyktował jedenastkę. Rzut karny wykorzystał po raz kolejny Jacek Berensztajn i gospodarze po raz drugi w tym meczu wyszli na prowadzenie. Chwile później Bożyk zagrał piłkę ręką i my również otrzymaliśmy karnego. Nenad Studen zdobył bramkę, po czym sędzia zakończył pierwszą połowę. Po zmianie stron gospodarze mocno ruszyli do ataku i już w 50 minucie po raz trzeci wyszli na prowadzenie, a naszym katem okazał się Maciej Bednarek. Jak mi mówi przysłowie, „do trzech razy sztuka” i tym razem gospodarze już nie oddali prowadzenia. Wygrali to spotkanie zasłużenie, A my w fatalnym stylu kończymy 2006 rok.

 

09.12.2006, Orange Ekstraklasa [20/30]

Stadion przy ulicy Konwiktorskiej, Warszawa, Widzów 3,982

Polonia Warszawa [16.] — Radomiak Radom [3.] 4:3 (3:3)

 

12’ Jacek Berensztajn 1:0 k

17’ Batraz Gubajew 1:1

21’ Tomasz Kołodziejczak 1:2

40’ Maciej Bednarek 2:2

43’ Jacek Berensztajn 3:2 k

45’ Nenad Studen 3:3 k

50’ Maciej Bednarek 4:3

 

Radomiak: Nowaczyński – Kaźmierczak(60’ Gigiewicz),Szwed, Napierała, Cieciura(45’ Nykiel) – Studen, Siciak, Gudewicz, Stanisławski – Kołodziejczak(60’ Oziemczuk), Gubajew

 

MoM: Maciej Bednarek (Polonia)- 9

Odnośnik do komentarza

W swoim ostatnim meczu Pucharu UEFA, Pogoń przegrała we Francji z Auxerre 2:0 i zakończyła rozgrywki grupowe z zerowym dorobkiem punktowym.

 

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia rozpoczęliśmy przygotowania do rundy wiosennej. Naszym przeciwnikiem był Widzew Łódź. W pierwszej połowie zagraliśmy totalna padlinę. w drugiej było troszkę lepiej, ale z przykrością muszę stwierdzić, ze jesteśmy kompletnie bez formy.

 

[TOW] 26.12.2006; Widzów: 721

Widzew Łódź [2L] — Radomiak Radom [1L] 4:2 (1:0)

 

3’ Marcin Nowak 1:0

5’ Iheanacho Kelechi 2:0

18’ Iheanacho Kelechi 3:0

30’ Iheanacho Kelechi 4:0

51’ Łukasz Siciak 4:1

55’ Batraz Gubajew 4:2

Przemysław Kaźmierczak złamał sobie w tym spotkaniu kostkę i będzie odpoczywał przez dwa, a może nawet i trzy miesiące. Rozwiązałem również kontrakt z Tomaszem Borkowskim, który cały czas mi marudził, że nie daje mu szans.

Odnośnik do komentarza

Grudzień 2006

Bilans (RKS Radomiak Radom): 0-1-1 3:4

Najlepszy strzelec: Batraz Gubajew, Tomasz Kołodziejczak, Nenad Studen – 1 gol

Orange Ekstraklasa: 4 miejsce, 33 pkt (-4)

Puchar Polski: 2 Runda vs Heko 5:0,2:0; 3 Runda vs Polonia W. 0:0,1:3;

Finanse: + 2,512,523 € (w ostatnim miesiącu – 16,417€)

Budżet transferowy: 118,119 € ( Pozostało 1,106,856 €)

Budżet płac: 26,000€ (Wykorzystane: 21,344 €)

Nagrody:

 

 

Transfery (Polska):

 

Transfery (Świat):

 

1. Yaniv Katan [25, OP PLŚ, NŚ, Izrael 30A/7G] : West Ham --> Rosenborg za 3,200,000€,

2. Anatolij Gierk [22, OP PŚ, NŚ, Rosja U-21 9/5] : FC Twente --> Dynamo Moskwa za 2,700,000€,

3. Rusłan Nigmatulin [32, Br, Rosja 13A/0G] : Terek --> Amkar za 2,600,000€.

Ligi Świata:

Anglia: Arsenal (+8)

Francja: Nantes (+7)

Hiszpania: Real M. (+10)

Niemcy: Bayern (+11)

Polska: Legia (+2)

Rosja:

Szkocja: Celtic (+4)

Włochy: Juventus (+1)

Ranking FIFA: 1. Niemcy (973), 2. Włochy (960), 3. Portugalia (948),... 32. Polska (655).

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...