Skocz do zawartości

Iść zieloną drogą


Pisi

Rekomendowane odpowiedzi

Football Manager 2006

 

FM: 6.0.3 75482

DB: Mała

Ligi [28/8]: Anglia, Francja, Hiszpania, Niemcy, Polska, Rosja, Szkocja, Włochy (wszystkie ligi).

Zachowani piłkarze: Brak

Pliki EDT: Bomboniera MEGA SUPA 1.0 © Prof 2007

Zasady: HC

 

 

Mając 25 wiosen na karku doszedłem do wniosku, że dopóki samemu się czegoś nie zrobi, to pozytywnego efektu nigdy się nie zobaczy.

Taka sytuacja ma miejsce w moim ukochanym Radomiaku. RKS Radomiak Radom jest klubem, który istnieje na futbolowej mapie Polski od 1910 roku. W swojej długiej historii niestety nic nie osiągnął i nie zanosi się ta to, by ten stan rzeczy się zmienił. Pokazało to zwolnienie przez prezesa, trenera Mieczysława Broniszewskiego, który gwarantował przynajmniej przyzwoite wyniki. Jako wierny kibic, nie mogłem patrzeć, jak znów przez czyjąś głupotę niszczy się nasz klub. Dlatego tez udałem się na rozmowę z prezesem, Jackiem Lesiszem. Efektem tej rozmowy było to, że niespodziewanie podpisałem roczny kontrakt, gwarantujący mi pensję w wysokości 210 euro tygodniowo, oraz posadę trenera Radomiaka, z czego byłem bardzo dumny.

Odnośnik do komentarza

Radomiak swoje mecze rozgrywa na stadionie przy ulicy Struga 63, mogącym pomieścić 10,000 widzów, jednakże tylko 4,000, ma możliwość zasiadania na białych i zielonych krzesełkach.

 

Sztab szkoleniowy, oprócz mojej skromnej osoby tworzą, Arkadiusz Skoniecznym który pracuje klubie jako asystent, oraz funkcję trenera sprawuje Janusz Wójcik. Obserwatorem jest natomiast Dawid Gorecki, który nie zna się zbytnio na rzeczy. Klubowymi fizjoterapeutami są natomiast Zdzisław Radulski i Marcin Górka.

 

Kadra zespołu wygląda następująco.

 

BRAMKARZE:

| Wyb 	| Inf | Nazwisko 	| Pozycja | Kraj	| Wzrost | Waga | Wiek	| Wartość | 

| -------------------------------------------------------------------------------------------------| 

| - 	| OZD | Tomasz Borkowski | BR 	| POL | 1.86 m | 85 kg | 29 | €1tys. | 

| -------------------------------------------------------------------------------------------------| 

| - 	| Jun | Michal Cichosz | BR 	| POL | 1.80 m | 79 kg | 16 | - 	| 

| -------------------------------------------------------------------------------------------------| 

| - 	| OZD | Pawel Galczynski | BR 	| POL 	| 1.89 m | 90 kg | 23 	| €5tys. | 

| -------------------------------------------------------------------------------------------------| 

| - 	| Lst | Waldemar Grzanka | BR 	| POL 	| 1.94 m | 99 kg | 31 	| €1tys. | 

| -------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 

Pozycja bramkarza w zespole jest bardzo mocna, gdyż do dyspozycji mam dwóch zdolnych zawodników. Paweł Gałczyński będzie numerem 1, a Michał Cichosz, ze względu na swój młody wiek, będzie musiał grywać się w rezerwach. Borkowski i Grzanka, są za słabi, jak na II ligę i zostaną wystawieni na listę transferową, a moim celem będzie dokupienie jeszcze jednego zawodnika na te pozycję.

Odnośnik do komentarza

OBROŃCY:
| Wyb 	| Inf | Nazwisko 	| Pozycja	| Kraj	| Wzrost | Waga	| Wiek	| Wartość | 

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

| - | | Andrzej Bednarz 	| O PLŚ 	| POL 	| 1.88 m | 84 kg | 24 	| €1tys. | 

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

| - 	| OZD | Jakub Cieciura | O PŚ | POL 	| 1.78 m | 73 kg | 22 	| €4tys. | 

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

| - 	| | Piotr Duda 	| O PŚ, DP | POL 	| 1.88 m | 84 kg | 23 	| €8tys. | 

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

| - 	| | Aleksandar Majic 	| O P, OP PŚ | SCG 	| 1.80 m | 73 kg | 26 	| €2tys. | 

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

| - 	| | Przemyslaw Michalski | O Ś | POL 	| 1.89 m | 82 kg | 22 	| €1tys. | 

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

| - 	| | Robert Szary 	| O Ś 	| POL 	| 1.72 m | 71 kg | 29 	| €1tys. | 

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

| - 	| | Rafal Szwed 	| O Ś, DP	| POL 	| 1.90 m | 81 kg | 31 	| €14tys. | 

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

| - 	| | Krzysztof Sadzawicki | O/DBP P | POL 	| 1.76 m | 73 kg | 35 	| €1tys. | 

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

| - 	| | Mikolaj Skornicki	| O/DBP PL | POL 	| 1.82 m | 82 kg | 25 	| €1tys. | 

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

| - 	| | Zbigniew Wachowicz | O/DBP/OP L | POL 	| 1.84 m | 79 kg | 33 	| €6tys. | 

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 

Z tej formacji jest bardzo zadowolony. Mam bardzo doświadczonych i ogólnie dobrych obrońców, z tym że myśląc o kolejnych sezonach, musze zacząć sprowadzać nowe twarze, aby spokojnie wkomponowywali się do drużyny.

 

POMOCNICY:
Wyb 	| Inf | Nazwisko 	| Pozycja 	| Kraj	| Wzrost | Waga	| Wiek	| Wartość | 

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

| - 	| | Tomasz Brzyski 	| DBP PL, DP, P PL | POL 	| 1.70 m | 68 kg | 23 	| €4tys. | 

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

| - 	| OZD | Jacek Kacprzak 	| DP 	| POL 	| 1.74 m | 78 kg | 34 	| €3tys. | 

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

| - 	| | Nenad Studen 	| DP, P PLŚ 	| BIH 	| 1.86 m | 83 kg | 26 	| €30tys. | 

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

| - 	| | Pawel Iwanowski 	| P PŚ 	| POL 	| 1.76 m | 70 kg | 22 	| €3tys. | 

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

| - 	| | Artur Blazejewski	| OP PŚ 	| POL 	| 1.78 m | 75 kg | 24 	| €12tys. | 

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

| - 	| Lst | Dariusz Rysiewski	| OP PŚ 	| POL 	| 1.72 m | 65 kg | 31 	| €1tys. | 

 

Linia pomocy prezentuje się mizernie. Jedynymi piłkarzami zdatnymi do gry są doświadczony Kacprzak, oraz Nenad Studen, który byłby gwiazdą nawet w ekstraklasie. Ta formacja wymaga poważnych wzmocnień.

 

NAPASTNICY:
| Wyb 	| Inf | Nazwisko 	| Pozycja	| Kraj	| Wzrost | Waga	| Wiek	| Wartość | 

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

| - | | Daniel Barzynski 	| OP PŚ, N Ś | POL 	| 1.70 m | 60 kg | 22 	| €9tys. | 

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

| - 	| | Klaudiusz Zabecki | OP L, N	| POL 	| 1.78 m | 70 kg | 20 	| €10tys. | 

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

| - 	| Lst | Maciej Lesisz 	| OP/N Ś 	| POL 	| 1.77 m | 71 kg | 20 	| €1tys. | 

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

| - 	| | Raimondas Vileniskis | N Ś | LTU 	| 1.80 m | 74 kg | 29 	| €18tys. | 

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

| - 	| | Daniel Dylewski 	| N 	| POL 	| 1.77 m | 69 kg | 21 	| €1tys. | 

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

| - 	| | Tomasz Kolodziejczak | N | POL 	| 1.76 m | 75 kg | 19 	| €3tys. | 

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

| - 	| | Krzysztof Nykiel 	| N 	| POL 	| 1.81 m | 75 kg | 22 	| €1tys. | 

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 

Ta formacja również wymaga wzmocnień, gdyż Barzyński będzie występował głównie na skrzydle, a Krzysztofa Nykiela będę starał się przekwalifikować na środkowego obrońcę.

 

Na potencjalne wzmocnienia mam zaledwie 25 tysięcy euro, co niejako zmusza mnie do pożegnania się z niektórymi zaodnikami.

Odnośnik do komentarza

Wszyscy się biorą za kariery w FM 2010, a ty wyskakujesz z wersją 06. No ale ganic nie będę, w końcu 06 rulez, najlepsza wersja dotychczas!

A czy to jakiś obowiązek grać w FM10 ;] Ja zostałem przy 06 i 08. Na razie nie mam funduszy na zakup nowego FM i mi się nie spieszy.

06 :D Powodzenia życzę i wytrwałości.

Odnośnik do komentarza

W FM'a 2006 jakoś najlepiej mi się gra. Te nowsze szybko mi się znudziły.

 

Pierwszym naszym meczem kontrolnym, było spotkanie ze słowackim pierwszoligowcem, Slovanem Bratysława. Mimo, że to był tylko mecz towarzyski spodziewałem się ciężkiego lania. W każdej połowie zagrały dwie różne jedenastki, a wynik był dla mnie miłą niespodzianką.

 

[TOW] 09.07.2005; Widzów: 563

Radomiak [2L] — Slovan Bratysława [sVK] 2:0 (1:0)

40’ Raimondas Vileniskis 1:0

81’ Tomasz Kołodziejczak 2:0

 

Dariusz Rysiewski (31, OP PŚ; Polska)zasilił szeregi Świtu, za co my otrzymaliśmy 4,000€. Szeregi Radomiaka opuścił również Waldemar Grzanka(31, Br; Polska), który w nowym sezonie będzie reprezentował barwy Polonii Warszawa. My za ten transfer zainkasowaliśmy 3,000€

Odnośnik do komentarza

Mecz z Pogonią był bardzo wyrównany, jednak to my dysponowaliśmy lepszą skutecznością. Zwycięstwo z pierwszoligowcem bardzo cieszy i pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość.

[TOW] 12.07.2005; Widzów: 613

Radomiak [2L] — Pogoń Szczecin [1L] 3:1 (2:0)

9’ Rafał Szwed 1:0

27’ Jakub Cieciura 2:0 -k

48’ Cristiano 2:1

70’ Lilo (P) cz.k.

85’ Maciej Lesisz 3:1

 

 

Weteran naszej drużyny, Jacek Kacprzak(34, DP, Polska 2/0) przeszedł do Piasta Gliwice za oszałamiającą kwotę 110,000€.

 

Kolejną ekipą, która zawitała na Struga by nas sprawdzić, była czołową drużyną ligi węgierskiej. Honvéd Budapeszt, bo to o tym zespole mowa, nie postawił nam wysoko poprzeczki, a my dzięki wspaniałej formie napastników, mogliśmy się cieszyć z trzeciego już zwycięstwa.

[TOW] 16.07.2005; Widzów: 572

Radomiak [2L] — Honvéd Budapeszt [HUN] 2:0 (1:0)

31’ Raimondas Vileniskis 1:0

64’ Daniel Dylewski 2:0

Odnośnik do komentarza

Ale to tylko sparingi. zobaczymy co w lidze pokażemy.

 

W drugiej połowie lipca, nowi piłkarze zawitali na stadion przy ulicy Struga. Byli to Adrian Gudewicz (18, O/DBP/OP P, Polska), za którego zapłaciliśmy Białostockiej Jagiellonii 12,000€. Również ze stolicy Podlasia, przybyło dwóch kolejnych zawodników. Byli to Adrian Napierała (23,O PŚ/DP, Polska), który kosztował mnie 12,000€, oraz Paweł Sobolewski (26, OP PLŚ, Polska), za którego zapłaciłem 14,000€. Z wolnego transferu natomiast zakontraktowałem Pawła Buśkiewicza (22, N, Polska), który miał mi dać szersze pole manewru, przy desygnowaniu napastników do gry.

 

 

W ostatnim sparingu na własnym stadionie, zmierzyliśmy się z drużyną z Serbii i Czarnogóry, ekipą Hajduka Rodić MB. Mimo, że to tylko był mecz towarzyski, na trybunach zasiadło ponad 7,500 widzów. W spotkaniu tym zabłysnął Paweł Buśkiewicz, który pokazał, ze warto dawać mu szansę. Mecz zakończył się rozgromieniem gości.

 

[TOW] 21.07.2005; Widzów: 7,605

Radomiak [2L] — Hajduk Rodić MB [sCG] 4:0 (2:0)

26’ Paweł Buśkiewicz 1;0

45’ Paweł Buśkiewicz 2:0

57’ Tomasz Kołodziejczak 3:0

64’ Artur Błażejewski 4:0

 

W między czasie zaklepałem transfer młodego napastnika, Kamila Oziemczuka, który po sezonie dołączy do nas, a Górnik Łęczna otrzyma za niego 16,000€.

 

W meczu z Rakowem spodziewałem się gładkiego zwycięstwa. Niestety moim piłkarzom, nic w tym meczu nie wychodziło, a tylko dobre interwencje naszych bramkarzy, uratowały nas przed kompromitującą porażką. To spotkanie pokazało nam, że wcale tacy mocni nie jesteśmy, oraz to, że czeka nas jeszcze mnóstwo pracy.

 

[TOW] 26.07.2005; Widzów: 95

Raków Częstochowa [NL] – Radomiak [2L] 0;0

Odnośnik do komentarza

Do Radomia przybył kolejny zdolny piłkarz. Był nim wykupiony z Górnika Polkowice, za 35,000€ Paweł Kaźmierczak(17,O/DBP L,DP, Polska).

 

 

Mój debiut w meczu o punkty przypadł na dzień 30 lipca 2005. Miejscem debiutu był stadion we Wrocławiu, gdzie mieliśmy się zmierzyć z miejscowym Śląskiem. Spotkanie nie układało się po naszej myśli z początku. Popełnialiśmy dużo błędów w defensywie, co gospodarze bezlitośnie wykorzystali. W 14 minucie Gudewicz podał piłkę do nadbiegającego Ulatowski, który po indywidualnym rajdzie pokonał naszego golkipera. Ta bramka podziała na nas jak płachta na byka, gdyż od razu rzuciliśmy się do zdecydowanego ataku. Efektem tego była bramka zdobyta w 19 minucie przez Tomasza Kołodziejczaka. Po wyrównaniu, troszkę zwolniliśmy , lecz cały czas atakowaliśmy. Nasze ofensywne akcje przyniosły efekt dopiero w 40 minucie, kiedy to po dobrym dośrodkowaniu Ząbeckiego, bramkę głową zdobył Aleksandar Majić. W drugiej połowie tempo siadło i mecz zrobił się straszliwie nudny. Mimo tego kontrolowaliśmy sytuację, a gospodarze od czasu do czasu próbowali wyprowadzić kontrę. Na nasze nieszczęście, jeden z nielicznych ataków Śląska zakończył się bramką. W 71 minucie Tomasz Kosztowniak, po szybkiej kontrze pokonał w sytuacji sam na sam, naszego bramkarza i ustalił wynik spotkania.

 

30.07.2005, II liga [1/34]

Stadion przy ulicy Oporowskiej, Wrocław, Widzów: 3,784

Śląsk Wrocław [-.] — Radomiak Radom [-.] 2:2 (1:2)

 

14’ Krzysztof Ulatowski 1:0

19’ Tomasz Kołodziejczak 1:1

40’ Aleksandar Majić 1:2

71’ Tomasz Kosztowniak 2:2

 

Radomiak: Gałczyński – Wachowicz, Szwed, Napierała, Gudewicz – Studen, Sobolewski(89’Duda), Barzyński(72’Sadzawicki), Majić – Ząbecki(45’Buskiewicz), Kołodziejczak

 

MoM: Tomasz Kołodziejczak (Radomiak) – 8

Odnośnik do komentarza

Totalbet.com ogłosił swoje przewidywania dotyczące awansów do Ekstraklasy. Faworytami mediów są Widzew i Jagiellonia, oraz duże szanse przyznają drużynom Zagłębia Sosnowiec i Podbeskidzie. Nas natomiast skazuj na pożarcie i prognozują, ze do ostatniej kolejki będziemy walczyć o utrzymanie.

 

Z klubem pożegnał się kolejny piłkarz, nie rokujący na przyszłość. Mikołaj Skórnicki (25,O/DBP PL,Polska) za 3,000€(20%)odszedł do Lechii Gdańsk. W klubie natomiast powitałem Marcina Stanisławskiego (21,OP Ś,Polska), który miał stanowić poważne wzmocnienie naszej ofensywy. Piłkarz ten aktualnie pozostawał bez klubu, więc dołączył do nas za darmo.

 

Lipiec 2005

Bilans (RKS Radomiak Radom): 0-1-0 Br:2:2

Najlepszy strzelec: Tomasz Kołodziejczak, Aleksandar Majić – 1 gol

II liga: 9 miejsce, 1 pkt

Puchar Polski:

Finanse: + 342,000€ (w ostatnim miesiącu +5,196€)

Budżet transferowy: 25,610 € ( Pozostało 27,120€)

Budżet płac: 13,320€ (pozostało: 2,220€)

Nagrody:

Transfery (Polska):

1. Dickson Choto : Legia --> Young Boys za 1,800,000€,

2. Rafał Grzelak : Pogoń --> Wisła za 825,000€,

3. Branislav Labant : Żylina -->Wisła za 325,000€.

Transfery (Świat):

1. Sanli Tuncay : Fenerbahce --> Arsenal za 7,750,000€,

2.Rodrigo Tiui: Fluminense -->Basel za 6,000,000€,

3. Anton Ferdinand: West Ham --> Porstmouth za 5,250,000€.

 

 

Ligi Świata:

Anglia:

Francja: Metz(0)

Hiszpania:

Niemcy:

Polska: Korona Kielce (+2)

Rosja: CSKA (+10)

Szkocja: Livingston (0)

Włochy:

 

Ranking FIFA: 1. Brazylia (910), 2. USA (904), 3. Meksyk (885), ...22. Polska (768)

Odnośnik do komentarza

Na mecz z Podbeskidziem wybieraliśmy się w bojowych nastrojach. Po dość nieszczęśliwym dla nas remisie z silnym Śląskiem, byliśmy przekonani, że poradzimy sobie z piłkarzami z Bielska-Białej. Nasze aspiracje niestety szybko zweryfikowała boiskowa rzeczywistość. W feralnej dla nas 14 minucie, gospodarze wyszli na prowadzenie po strzale doświadczonego Grzegorza Patera. Po stracie bramki, staraliśmy się podnieść i przejąć kontrolę na boisku. Niestety nic nam nie wychodziło. Już na początku drugiej połowy straciliśmy kolejna bramkę. Tym razem na listę strzelców wpisał się Grzegorz Podstawek, który pokonał Gałczyńskiego bezpośrednio strzałem z rzutu wolnego. Mecz zakończył się naszą porażką i to dawało mi wiele do myślenia. Nasza forma ze sparingów uciekła, a z taka grą nie mamy co marzyć o awansie.

 

 

03.08.2005, II liga [2/34]

Stadion BKS Stal, Bielsko-Biała, Widzów: 3,127

Podbeskidzie Bielsko-Biała [8.] — Radomiak Radom [9.] 2:0 (1:0)

 

14’ Grzegorz Pater 1:0

47’ Grzegorz Podstawek 2:0

 

Radomiak: Gałczyński – Wachowicz, Szwed, Napierała, Gudewicz – Studen, Sobolewski, Barzyński(45’Cieciura), Stanisławski(75’Błażejewski)– Ząbecki(45’Buskiewicz), Kołodziejczak

 

MoM: Krzysztof Kowalczyk (Podbeskidzie) – 8

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...