Skocz do zawartości

Iść zieloną drogą


Pisi

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy sparing w 2007 roku rozegraliśmy w Niemczech, z ekipą pierwszej bundesligi Kaiserslautern.

Mecz ten przejdzie do historii, jako kolejne żałosne spotkanie w naszym wykonaniu.

 

[TOW] 06.01.2007; Widzów: 3,196

Kaiserslautern [GER] — Radomiak Radom [1L] 4:0 (3:0)

 

13’ Ferydoon Zandi 1:0

22’ Babacar Songo 2:0

35’ Paweł Kaźmierczak 3:0 sam

69’ Cartsen Jancker 4:0

 

Paweł Buśkiewicz [23, NŚ, Polska], (31-14-9-3, 7.10) od lutego będzie reprezentował barwy Pogoni Szczecin. Za tego zawodnika otrzymamy 275,000 €.

 

Kolejny mecz kontrolny rozegraliśmy z drugoligową Lechią Gdańsk. Spotkanie było bezbarwne, żadna ze stron nie potrafiła strzelić bramki i sparing ten zakończył się bezbramkowym remisem.

 

[TOW]12.01.2007; Widzów: 522

Radomiak Radom [1L] — Lechia Gdańsk [2L] 0:0

 

Piłkarzem roku na świecie został Wayne Rooney.

 

My tymczasem rozegraliśmy ostatni sparing przed wylotem do Norwegii na tournee. Tym razem przeciwnik był silny, bo czołowa drużyna ekstraklasy, Wisła Płock. Był to mecz na jaki czekałem prawie dwa miesiące, gdyż wreszcie zagraliśmy tak, jak sobie życzyłem. W ataku zagraliśmy bardzo skutecznie, w obronie również i zachowaliśmy czyste konto, chociaż od 57 minuty naszej bramki strzegł Paweł Buśkiewicz.

 

[TOW]21.01.2007; Widzów: 560

Radomiak Radom [1L] — Wisła Płock [1L] 3:0 (1:0)

 

19’ Zoltán Hercegfalvi 1:0

50’ Tomasz Brzyski 2:0

57’ Sebastian Nowaczyński (RR) knt

84’ Tomasz Kołodziejczak 3:0

Odnośnik do komentarza

Sebastian Nowaczyński przedłużył kontrakt z Radomiakiem o kolejny rok. Grono naszych obserwatorów zasilił natomiast Wiktor Jabłońskij [37, Ukraina], który wcześniej pracował w rosyjskiej Bałtice. Zapłacili za niego zaledwie 8,000 euro.

 

Tymczasem pod koniec miesiąca rozpoczęliśmy nasze tournee po Norwegii. Pierwszym przeciwnikiem było Brann, którego barwy reprezentuje chociażby Jakub Rzeźniczak, czy Tore André Flo. Spotkanie z tak silnym przeciwnikiem, miało dać odpowiedź, czy jesteśmy gotowi do walki o europejskie puchary. Odpowiedź może być pozytywna, gdyż w trakcie spotkania momentami osiągaliśmy przewagę i prezentowaliśmy naprawdę fajna grę. Niestety przypłaciliśmy to kontuzją Cieciury, która wykluczy naszego obrońcę z gry na okres 2-3 miesięcy.

 

[TOW]27.01.2007; Widzów: 1,140

Brann [NOR] — Radomiak Radom [1L] 2:2 (2:1)

 

8’ Dylan Macallister 1:0

34’ Marcin Stanisławski 1:1

38’ Dylan Macallister 2:1

67’ Rafał Szwed 2:2

70’ Jakub Cieciura (RR) knt

 

W drugim meczu naszego tournee, podejmowaliśmy amatorską ekipę. Spodziewałem się łatwego spotkania i niewątpliwie tak było.

 

[TOW]30.01.2007; Widzów: 73

Jerv [NOR] — Radomiak Radom [1L] 0:2 (0:1)

 

16’ Zoltán Hercegfalvi 0:1

46’ Tomasz Kołodziejczak 0:2

Odnośnik do komentarza

Styczeń 2007

 

Bilans (RKS Radomiak Radom):

Najlepszy strzelec:

Orange Ekstraklasa: 4 miejsce, 33 pkt (-4)

Puchar Polski: 2 Runda vs Heko 5:0,2:0; 3 Runda vs Polonia W. 0:0,1:3;

Finanse: + 2,476,286 € (w ostatnim miesiącu – 36,236 €)

Budżet transferowy: 118,119 € ( Pozostało 1,375,565 €)

Budżet płac: 26,000€ (Wykorzystane: 21,468 €)

Nagrody:

 

 

Transfery (Polska):

 

1. Jakub Rzeźniczak [20, O PŚ, Polska U-21 8/0] : Legia --> Brann za 950,000€,

2. Marcin Szmuc [25, OP/NŚ, Polska] : Polar --> D.C. United za 525,000€,

3. Grzegorz Bonin [23, OP PŚ, Polska U-21 5/0] : Zagłębie Lubin --> Dunfermline za 375,000€.

Transfery (Świat):

 

1. Steven Taylor[21, OŚ, Anglia U-21 18/2] : Newcastle --> Chelsea za 17,500,000€,

2. Alessandro Simonetta [20, NŚ, Włochy U-19] : Chievo--> AC Milan za 8,250,000€,

3. Wayne Routtedge [22, OP PL, Anglia U-21 16/0] : Tottenham --> Portsmouth za 8,000,000€.

Ligi Świata:

Anglia: Arsenal (+9)

Francja: Nantes (0)

Hiszpania: Real M. (+9)

Niemcy: Bayern (+10)

Polska: Legia (+2)

Rosja:

Szkocja: Celtic (+5)

Włochy: Juventus (+1)

Ranking FIFA: 1. Niemcy (1147), 2. Włochy (1123), 3. Portugalia (1081),... 35. Polska (637).

 

 

Do Radomiaka dołączyli wszyscy zakontraktowani wcześniej piłkarze. Nowym nabytkiem jest także George Mihai Florescu [22, DP, Rumunia U-21 3/1], za którego Sheriff otrzymał 2,000€. Dobrą wiadomością jest również to, że Zbigniew Wachowicz postanowił jeszcze rok dłużej pograć w naszym zespole.

 

W kolejnym sparingu również zaprezentowaliśmy się dobrze. Mimo porażki jestem bardzo zadowolony z gry swoich podopiecznych, a w szczególności z nowych piłkarzy, którzy pokazali, że drzemią w nich spore możliwości.

 

[TOW] 02.02.2007; Widzów: 1,066

Fredrikstad [NOR] — Radomiak Radom [1L] 1:0 (0:0)

 

13’ Paweł Kaźmierczak (RR) n/kar

54’ Rolf Halvousen 1:0

Odnośnik do komentarza

Meczem z Odd Grenland kończyliśmy tournee po Norwegii. Nasz przeciwnik składał się głownie z amatorów, dlatego postanowiłem zagrać rezerwowym składem. Spotkanie należało do tych przyjemnych, gdyż łatwo i bez najmniejszego wysiłku je wygraliśmy.

 

[TOW] 05.02.2007; Widzów: 395

Odd Grenland [NOR] — Radomiak Radom [1L] 0:2 (0:1)

 

25’ Łukasz Siciak 0:1

86’ Daniel Barzyński 0:2

 

 

Występy piłkarzy Radomiaka w Reprezentacji:

— Cypr U-19 — Polska U-19 => 0:0 [Kamil Oziemczuk, 7]

— Cypr U-21 — Polska U-21 => 0:1 [Paweł Kaźmierczak, 7; Adrian Gudewicz, 7; Marek Wasiluk, 7]

Odnośnik do komentarza

Nowym fizjoterapeutą w klubie został Marek Bies [52, Polska], za którego wodzisławska Odra otrzymała 18,000€. Z Radomiakiem natomiast pożegnał się Daniel Barzyński [24, OP PŚ,NŚ, Polska], (59-12-3-1, 6.91), który nie miałby już szans na grę w mojej drużynie, a szkoda mi było go marnować. Dlatego też zasilił KSZO Ostrowiec, za skromną kwotę 20,000 €(50%). Bardzo dobrą wiadomością jest przedłużenie kontraktu przez Pawła Kaźmierczaka do czerwca 2012 roku.

 

15 lutego rozpoczynaliśmy nasze tournee po Rosji, podczas którego mieliśmy rozegrać 4 spotkania z wymagającymi przeciwnikami. Na pierwszy ogień poszła 3 drużyna Pierwszej Dywizji Anżi. Ciężko było wyciągnąć wnioski z tego spotkania, gdyż już od 12 minuty graliśmy w przewadze, choć trzeba przyznać, że zwycięstwo było jak najbardziej zasłużone.

 

[TOW] 15.02.2007; Widzów: 625

Anżi [RUS] — Radomiak Radom [1L] 1:4 (0:1)

 

12’ Aleksej Kozłow (A) cz.k.

35’ Klaudiusz Ząbecki 0:1

63’ Siergiej Samodin 1:1

72’ Siergiej Gigiewicz 1:2

74’ Tomasz Kołodziejczak 1:3

87’ Siergiej Gigiewicz 1:4

 

Z klubu odszedł kolejny zawodnik. Był nim Michał Cichosz [17, Br, Polska], (3-2-2-0, 6.33), który nie robił zada walących postępów. Zasilił on GKS Bełchatów, który przelał na nasze konto 5,000 €(50%).

 

Naszym kolejnym przeciwnikiem była ekipa beniaminka Premier Ligi Amkar Perm. Spodziewałem się bardzo ciężkiego meczu, jednak nasza gra wyglądała tak fantastycznie, że gospodarze po prostu nie istnieli.

 

[TOW] 19.02.2007; Widzów: 1,316

Amkar Perm [RUS] — Radomiak Radom [1L] 1:5 (0:2)

 

20’ Batraz Gubajew 0:1

37’ Klaudiusz Ząbecki 0:2

51’ Siergiej Bojkow 1:2

58’ Siergiej Gigiewicz 1:3

81’ Zoltán Hercegfalvi 1:4

89’ Pero Stojkić 1:5

Trzy dni później zagraliśmy już z wielkim zespołem, ekipą Lokomotiwu Moskwa. Mimo że przegraliśmy to spotkania, a nasza gra była gorsza od gospodarzy, to jestem bardzo zadowolony z postawy mojego zespołu. Na tle silnego europejskiego zespołu, grając w dodatku na wyjeździe, wyszliśmy bardzo poprawnie.

 

[TOW] 22.02.2007; Widzów: 962

Lokomotiw Moskwa [RUS] — Radomiak Radom [1L] 2:1 (2:1)

 

20’ Sasza Jakowienko 1:0

26’ Adrian Napierała 1:1

42’ Dumitru Laurentiu Rosu 2:1

Po spotkaniu Adrian Gudewicz zgodził się podpisać nowy pięcioletni kontrakt z Radomiakiem, co bardzo mnie ucieszyło.

 

W ostatnim meczu towarzyskim przed startem rundy wiosennej, podejmowaliśmy ekipę Rubinu Kazań. Spotkanie było nadspodziewanie łatwe. Fantastyczną formo popisali się moi napastnicy, dzięki czemu zeszliśmy z boiska jako pewni zwycięzcy.

 

[TOW] 25.02.2007; Widzów: 850

Rubin Kazań [RUS] — Radomiak Radom [1L] 1:4 (1:2)

 

1’ Batraz Gubajew 0:1

22’ Batraz Gubajew 0:2

37’ Ivica Krizanac 1:2

46’ Zoltán Hercegfalvi 1:3

47’ Zoltán Hercegfalvi 1:4

W meczach na rosyjskich boiskach grałem dwiema jedenastkami, w których nie dokonywałem żadnych zmian. Każda jedenastka zagrała 45 minut w każdym spotkaniu. Dodatkowo lekko zmodyfikowałem taktykę, dzięki której teraz opanowałem środek pola i myślę, że to może być klucz do sukcesu na boiskach ekstraklasy.

 

Z klubem pożegnał się ostatni już piłkarz, Przemysław Michalski [23, OŚ, Polska], (22-0-0-0), który odszedł do Odra Opole za skromny 1,000€(30%).

Odnośnik do komentarza

Najpierw chciałbym chociaż zobaczyć Radomiaka na zapleczu Ekstraklasy :P

 

Luty 2007

Bilans (RKS Radomiak Radom):

Najlepszy strzelec:

Orange Ekstraklasa: 4 miejsce, 33 pkt (-4)

Puchar Polski: 2 Runda vs Heko 5:0,2:0; 3 Runda vs Polonia W. 0:0,1:3;

Finanse: + 3,014,029 € (w ostatnim miesiącu – 117,644 €)

Budżet transferowy: 118,119 € ( Pozostało 1,382,340 €)

Budżet płac: 39,000€ (Wykorzystane: 29,197 €)

Nagrody:

 

Transfery (Polska):

 

1. Mariusz Jop [28, LB,OŚ, Polska 9A/0G] : Łęczna --> Zagłębie Lubin za 1,600,000€,

2. Robert Bednarek [28, O/DBP/OP L, Polska] : Jagiellonia --> Zagłębie Lubin za 850,000€,

3. Artur Błażejewski [26, OP PŚ, Polska] : Radomiak --> Legia za 800,000€.

Transfery (Świat):

 

1. Eder[29, OŚ, Brazylia] : Terek --> Saturn za 2,700,000€,

2. Juan Salgueiro [23, OP/NŚ, Urugwaj 1A/0G] : Nacional --> Dynamo Moskwa za 2,500,000€,

3. Mariusz Jop [28, LB,OŚ, Polska 9A/0G] : Łęczna --> Zagłębie Lubin za 1,600,000€.

Ligi Świata:

Anglia: Arsenal (+10)

Francja: Marseille (+6)

Hiszpania: Real M. (+9)

Niemcy: Bayern (+14)

Polska: Legia (+2)

Rosja:

Szkocja: Celtic (+5)

Włochy: Juventus (+5)

 

Ranking FIFA: 1. Niemcy (1157), 2. Włochy (1133), 3. Portugalia (1086),... 35. Polska (636).

Odnośnik do komentarza

Inauguracja rundy wiosennej przypadła na dzień 3 marca. Tego dnia podejmowaliśmy na własnym stadionie Lecha Poznań. Po tournee W Rosji spodziewałem się łatwego meczu. Niestety zagraliśmy słabo i tylko dzięki szczęściu udało się nam wywalczyć bezbramkowy remis.

 

03.03.2007, Orange Ekstraklasa [21/30]

Stadion przy ulicy Struga, Radom, Widzów: 6,301

Radomiak Radom [4.] — Lech Poznań [12.] 0:0

 

7’ Piotr Reiss (LP) knt

 

Radomiak: Bete – Kaźmierczak, Iwaszko, Szwed(67’ Gigiewicz), Napierała – Studen, Rekisz, Stanisławski(81’ Stojkić), Gudewicz – Kołodziejczak(45’ Hercegfalvi), Gubajew

 

MoM: Paweł Kaźmierczak (Radomiak)- 7

Odnośnik do komentarza

Tydzień później udaliśmy się do Białegostoku na mecz z tamtejsza Jagiellonią. Dokonałem kilku zmian w porównaniu z meczem w Radomiu. Spodziewałem się wyrównanego spotkania i takie było. Jednak byliśmy w świetnej dyspozycji i każdą nadarzającą się okazję wykorzystywaliśmy. Na prowadzenie wyszliśmy już w 4 minucie, po akcji naszych napastników, zakończonej celnym strzałem przez Batraza Gubajewa. Piłkarze z Białegostoku nie odpuszczali i szybko starali się wyrównać, jednak Paweł Gałczyński był świetnie dysponowany. A co się nie udało gospodarzom, udało się nam i 21 minucie zdobyliśmy kolejną bramkę. Tym razem strzałem głowa bramkarza Jagielloni pokonał Tomasz Kołodziejczak, a asystował mu Dmitrij Rekisz. Do przerw wynik nie uległ już zmianie, a jedyne co się wydarzyło to kontuzja Grzegorza Juźwy, który niefortunnie stanął po zderzeniu z Gudewiczem. W drugiej połowie zyskaliśmy optyczną przewagę, którą wykorzystaliśmy w 58 minucie. Ponownie do bramki rywali trafił Tomasz Kołodziejczak, a asystował mu tym razem Batraz Gubajew. Prowadzenie 3:0 pozwoliło nam kontrolować grę i bez jakiegokolwiek wysiłku dowieźć trzy punkty do ostatniego gwizdka sędziego.

 

10.03.2007, Orange Ekstraklasa [22/30]

Stadion przy ulicy Słonecznej, Białystok, Widzów: 4,883

Jagiellonia Białystok [8.] — Radomiak Radom [4.] 0:3 (0:2)

 

4’ Batraz Gubajew 0:1

21’ Tomasz Kołodziejczak 0:2

45’ Grzegorz Juźwa (JB) knt

58’ Tomasz Kołodziejczak 0:3

 

Radomiak: Gałczyński – Kaźmierczak, Szwed(59’ Iwaszko), Napierała, Gudewicz -Studen(59’ Bańka), Rekisz, Stanisławski, Siciak – Kołodziejczak, Gubajew(74’ Hercegfalvi)

 

MoM: Tomasz Kołodziejczak (Radomiak)- 10

Odnośnik do komentarza

Mistrz Polski Zagłębie Lubin, fatalnie prezentował się w tym sezonie. Dlatego też, na mecz z miedziowymi jechałem pełen nadziei. Szybko okazało się, że miałem powody by tak uważać, gdyż już po ośmiu mitach prowadziliśmy dwoma bramki. Obydwa gole zdobył Batraz Gubajew strzałami głową. Spora w tym zasługa Marcina Stanisławskiego, który przy tych trafieniach asystował. Niestety za szybko uwierzyliśmy w łatwe zwycięstwo co skrzętnie wykorzystali gospodarze, a dokładniej Grzegorz Kmiecik, który zdobył kontaktowego gola po podaniu Bednarka. Po tych zabójczych 10 minutach, tempo gry nieco siadło, choć i tak mecz był bardzo szybki. Nie brakowało szans na zdobycie kolejnych bramek, jednak dzięki dobrej formie obydwu bramkarzy, nasze jednobramkowe prowadzenie utrzymało się niemal do końca pierwszej połowy. W 37 minucie nasze prowadzenie podwyższył Tomasz Kołodziejczak, który zdobył bramkę dość nietypowo jak na siebie, gdyż głową skierował piłkę do siatki, po dośrodkowani Adriana Gudewicza. Dwie minuty później, wypożyczony z Herthy Łukasz Piszczek zdobył gola dla miedziowych, po zagraniu Górskiego. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, a kibice zgromadzeni na stadionie, obejrzeli kawał dobrego futbolu. Druga połowę rozpoczęliśmy od mocnego uderzenia. Dwie minuty po wznowieniu gry, Batraz Gubajew zdobył swojego trzeciego gola w tym spotkaniu. Tym razem wykorzystał prostopadłe podanie Adriana Napierały. Na nasze nieszczęście zespoły prowadzone przez Franciszka Smudę nigdy się nie poddają, co boleśnie odczuliśmy na własnej skórze. Gospodarze całkowicie zdominowali grę, dzięki czemu w 67 minucie Łukasz Piszczek zdobył drugą w tym meczu, a trzecią dla Zagłębia bramkę. Pięć minut później był już remis. Nasi obrońcy nie upilnowali w polu karnym Grzegorza Kmiecika, który strzałem w lewy róg zaskoczył Pawła Gałczyńskiego. To był fatalny dla nas okres, gdyż po upływie kolejnych pięciu minut straciliśmy kolejną bramkę. Ponownie na listę strzelców wpisał się Grzegorz Kmiecik, który skierował piłkę do bramki głową, po tym jak Paweł Gałczyński ją wypuścił z rąk. W taki oto frajerski sposób przegraliśmy wygrany mecz, chociaż mimo takiego obrotu sprawy, byłem zadowolony z formy jaka zaprezentowali moi podopieczni.

 

17.03.2007, Orange Ekstraklasa [23/30]

Stadion Górniczy Ośrodek Sportu, Lubin, Widzów: 5,456

Zagłębie Lubin [10.] Radomiak Radom [4.] 5:4 (2:3)

 

5’ Batraz Gubajew 0:1

8’ Batraz Gubajew 0:2

10’ Grzegorz Kmiecik 1:2

37’ Tomasz Kołodziejczak 1:3

39’ Łukasz Piszczek 2:3

47’ Batraz Gubajew 2:4

67’ Łukasz Piszczek 3:4

72’ Grzegorz Kmiecik 4:4

77’ Grzegorz Kmiecik 5:4

 

Radomiak: Gałczyński – Kaźmierczak(45’ Wachowicz), Szwed, Napierała, Gudewicz(55’ Iwaszko) -Studen, Rekisz(55’Gigiewicz), Stanisławski, Siciak – Kołodziejczak, Gubajew

 

MoM: Grzegorz Kmiecik (Zagłębie) - 9

Do jedenastki tygodnia nominowany został Łukasz Siciak. Przyznam, że bardzo dziwi mnie brak nominacji dla Gubajewa, który popisał się hattrickiem.

 

Występy piłkarzy Radomiaka w Reprezentacji:

— Finlandia U-21 — Białoruś U-21 => 1:1 [siergiej Gigiewicz, 7; Dimitrij Rekisz, 7]

— Polska U-21 — Irlandia Północna U-21 => 3:2 [Paweł Kaźmierczak, 1 Asysta, 9, MoM; Adrian Gudewicz, 1 Asysta, 7]

— Armenia — Holandia => 2:2 [Apula Bete, 7]

Odnośnik do komentarza

Po dwutygodniowej przerwie spowodowanej meczami reprezentacyjnymi, powróciliśmy na ligowe boiska. W 24 kolejce podejmowaliśmy na własnym obiekcie słabiutki GKS Bełchatów. Spotkanie rozpoczęliśmy z wielki animuszem, jednak nie potrafiliśmy zakończyć akcji celnym strzałem na bramkę bełchatowian. Gdy już jednak udawało nam się oddać celny strzał, to na posterunku był Arkadiusz Malarz, który rozgrywał fantastyczne zawody. Jeden jedyny błąd popełnił w 31 minucie. Batraz Gubajew zgrał piłkę przed pole karne do wbiegającego Hercegfalviego, który atomowym strzałem dał nam prowadzenie, oraz jak się później okazało zwycięstwo w tym spotkaniu.

 

31.03.2007, Orange Ekstraklasa [24/30]

Stadion przy ulicy Struga, Radom, Widzów: 6,150

Radomiak Radom [4.] — GKS Bełchatów [16.] 1:0 (1:0)

 

31’ Zoltán Hercegfalvi 1:0

 

Radomiak: Bete – Kaźmierczak(65’ Wachowicz), Iwaszko, Szwed, Napierała – Studen, Rekisz, Stanisławski(57’ Stojkić), Gudewicz –Hercegfalvi(65’ Kołodziejczak), Gubajew

 

MoM: Arkadiusz Malarz (Bełchatów)- 8

Odnośnik do komentarza

Marzec 2007

 

Bilans (RKS Radomiak Radom): 2-1-1 Br. 8:5;

Najlepszy strzelec: Batraz Gubajew – 4 gole;

Orange Ekstraklasa: 3 miejsce, 40 pkt (-2);

Puchar Polski: 2 Runda vs Heko 5:0,2:0; 3 Runda vs Polonia W. 0:0,1:3;

Finanse: + 3,078,698 € (w ostatnim miesiącu + 64,688 €);

Budżet transferowy: 118,119 € ( Pozostało 1,375,124 €);

Budżet płac: 39,000€ (Wykorzystane: 29,197 €);

Nagrody: Piłkarz miesiąca: 3. Batraz Gubajew;

Jedenastka tygodnia, 1raz: Adrian Napierała, Tomasz Kołodziejczak, Łukasz Siciak.

 

Transfery (Polska):

 

1. Radosław Nikołajuk [22, P PŚ,Polska] : Jagiellonia --> Dynamo Mińsk za 1,000€,

2. Paweł Głowacki [23, P PLŚ, Polska] : Polonia Warszawa --> Dynamo Mińsk za 1,000€.

Transfery (Świat):

 

1. Zlatan Muslimović [26, N, Bośnia 3A/1G] : Udinese --> Rosenborg za 4,500,000€,

2. Gustavo Adrián Ramos [21, N, Kolumbia U-21 8/4] : America --> Rosenborg za 3,400,000€,

3. Acorán [24, OP PŚ, NŚ, Hiszpania] : Celta --> APOEL za 1,500,000€.

Ligi Świata:

Anglia: Arsenal (+11)

Francja: Marseille (+8)

Hiszpania: Real M. (+9)

Niemcy: Bayern (+12)

Polska: Wisła Płock (+1)

Rosja: CSKA (+1)

Szkocja: Celtic (+7)

Włochy: Juventus (+4)

Ranking FIFA: 1. Niemcy (1157), 2. Włochy (1123), 3. Portugalia (1081),... 35. Polska (631).

 

Dominykas Galkevicius [20, OŚ, Litwa U-21 9/0] wzmocni po sezonie nasz zespół, a Ekranas otrzyma za tego zawodnika 45,000€.

Odnośnik do komentarza

Batraz Gubajew, który dobrze się czuje w Radomiu, postanowił przedłużyć z nami kontrakt do czerwca 2011 roku.

 

Wchodziliśmy już w decydująca fazę sezonu, w której czekały nas bardzo trudne mecze. W pierwszym kwietniowym spotkaniu podejmowaliśmy na własnym stadionie drużynę Groclinu , która zajmowała czwartą lokatę w tabeli. Wszyscy spodziewali się wyrównanego pojedynku na wysokim poziomie. Kibice oglądający to spotkanie na pewno się nie zawiedli, gdyż spotkanie było pełne emocji. Akcja toczyła się a to pod jedną, a to pod druga bramkę. Jednak w pierwszej połowie, tylko my wykorzystywaliśmy nadarzające się sytuacje. Na prowadzenie udało nam się wyjść w 30 minucie, kiedy to Siergiej Gigiewicz strzelił bramkę głową po centrze z rzutu wolnego Nenada Studena. Goście w Wielkopolski wniosków z tej sytuacji nie wyciągnęli i tuz przed przerwą Piotr Piechniak sfaulował przed polem karnym Gigiewicza. Tym razem Nenad Studen bezpośrednim strzałem na bramkę podwyższył nasze prowadzenie. W drugiej połowie częściej do głosu zaczęli dochodzić piłkarze Groclinu, co przyczyniło się do zdobycia przez nich kontaktowego gola w 57 minucie. Na podwyższenie prowadzenia mieliśmy szansę w 80 minucie, ale niestety Hercegfalvi trafił w słupek. Goście mogli wyrównać stan meczu w doliczonym czasie gry, kiedy zagotowało się pod nasza bramkę, ale Łukasz Tyczkowski nie skierował ponownie piłki do siatki.

 

07.04.2007, Orange Ekstraklasa [25/30]

Stadion przy ulicy Struga, Radom, Widzów: 6,198

Radomiak Radom [3.] — Groclin [4.] 2:1 (2:0)

 

30’ Siergiej Gigiewicz 1:0

45’ Nenad Studen 2:0

57’ Łukasz Tyczkowski 2:1

 

Radomiak: Bete – Kaźmierczak(73’ Wachowicz), Szwed, Napierała, Gudewicz – Studen, Rekisz, Stanisławski(73’ Stojkić), Gigiewicz – Kołodziejczak(58’ Hercegfalvi), Gubajew

 

MoM: Nenad Studen (Radomiak)- 8

Odnośnik do komentarza

Tydzień później podejmowaliśmy na własnym stadionie, słabo się spisującą Amicę Wronki. Mimo tego faworytem tego spotkania była Amica, co przyjąłem z ulgą bo bez presji gra nam się lepiej. Spotkanie rozpoczęliśmy fantastycznie, gdyż już po 10 minutach wyszliśmy na prowadzenie po bramce zdobytej przez Siergieja Gigiewicza, który wykorzystał podanie od Batraza Gubajewa. Po zdobycia bramki, zamiast pójść za ciosem, zostaliśmy zepchnięci do głębokiej defensywy. Na nasze szczęście gościom nie udało się wyrównać, a to dlatego, że w bramce świetnie się spisywał debiutujący w naszej drużynie Paweł Kieszek. W drugiej połowie ponownie zaczęliśmy dyktować warunki gry. Dzięki takiej postawie już w 53 minucie podwyższyliśmy nasze prowadzenie, a dokładnie uczynił to Tomasz Kołodziejczak, który zdobył bramkę głowa po dośrodkowaniu Adriana Gudewicza. Wiadomo już było, żet ego meczu nie mamy prawa przegrać, choć goście ponownie zaczęli mocniej atakować. Spowodowało to, że mieliśmy szansę na skontrowanie rywali, co też uczyniliśmy w 68 minucie. Ponownie piłkę w bramce umieścił Tomasz Kołodziejczak, który wykorzystał prostopadłe podanie od Pero Stojkicia. Trafienie to ustaliło wynik spotkania, dzięki któremu zapewniliśmy sobie już definitywnie ligowy byt.

 

14.04.2007, Orange Ekstraklasa [26/30]

Stadion przy ulicy Struga, Radom, Widzów: 6,447

Radomiak Radom [2.] — Amica Wronki [14.] 3:0 (1:0)

 

10’ Siergiej Gigiewicz 1:0

53’ Tomasz Kołodziejczak 2:0

68’ Tomasz Kołodziejczak 3:0

 

Radomiak: Kieszek – Kaźmierczak, Szwed, Napierała, Gudewicz – Studen, Rekisz, Stanisławski(45’ Stojkić), Gigiewicz(45’Djoković) – Kołodziejczak(82’ Hercegfalvi), Gubajew

 

MoM: Tomasz Kołodziejczak (Radomiak)- 9

Odnośnik do komentarza

Do jedenastki tygodnia nominowani został Rafał Szwed i Tomasz Kołodziejczak.

 

Jako, że moi piłkarze cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród silnych zespołów postanowiłem, że Siergiej Gigiewicz, Dimitrij Rekisz oraz Batraz Gubajew, podpiszą nowe kontrakty obowiązujące do 30.06.2012 roku.

Fatalna informacja napłynęła do mnie od moich fizjoterapeutów. Okazało się, że Batraz Gubajew złapał jakiegoś wirusa i nie będzie zdolny do gry przez 2-3 tygodnie.

 

22 grudnia pojechaliśmy na do Łęcznej na mecz z tamtejszym Górnikiem. Nasza forma wydawała się być obiecująca, dlatego też byłem pewien łatwego zwycięstwa. Spotkanie było bardzo wyrównane w pierwszej połowie, jednak żadna ze stron nie stworzyła sobie wielu sytuacji podbramkowych. Dopiero w samej końcówce pierwszej części gry, udało się gospodarzom wyjść na prowadzenie, po bramce z kontrataku Karola Gregorka. Po przerwie mocno ruszyliśmy do ataku, co dało efekt w postaci bramki już w 47 minucie. Całą akcję rozpoczął Djoković, który podał piłkę na skrzydło do Gudewicza. Nasz skrzydłowy minął dwóch rywali i dośrodkował piłkę w pole karne górnika. W odpowiednim miejscu ustawiony był Kołodziejczak, który głowa skierował piłkę do bramki. Wydawało już się, że opanowaliśmy sytuację, jednak fatalnie w naszym polu karnym zagrał Szwed, gdyż niestety zagarnął piłkę ręką. Jedenastkę na bramkę zamienił Karol Gregorek, czym ponownie wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. W ciągu pozostałych 30 minut nie udało nam się odrobić strat, przez co zeszliśmy z boiska pokonani. Boli ta porażka, gdyż była realna szansa na europejskie puchary, a tak to będzie bardzo ciężko, ponieważ zostały nam mecze z Legią, Pogonią i Wisłą.

 

22.04.2007, Orange Ekstraklasa [27/30]

Stadion przy Alei Jana Pawła II, Łęczna, Widzów: 5,909 TV

Górnik Łęczna [12.] — Radomiak Radom [3.] 2:1 (1:0)

 

45’ Karol Gregorek 1:0

47’ Tomasz Kołodziejczak 1:1

60’ Karol Gregorek 2:1 k

 

Radomiak: Bete – Kaźmierczak, Szwed(70’ Stanisławski), Napierała, Gudewicz – Studen(86’ Miceika), Rekisz, Siciak, Gigiewicz(45’ Djoković) – Kołodziejczak, Hercegfalvi

 

MoM: Karol Gregorek (Górnik Łęczna) - 8

Odnośnik do komentarza

W ostatnim kwietniowym meczu podejmowaliśmy na własnym stadionie warszawską Legię. Faworyta nie było trudno wskazać, przy czym byliśmy w stanie pokusić się o jeden punkt. Niestety spotkanie rozpoczęło się dla nas fatalnie. Marcin Smoliński wykorzystał szybki kontratak swoich kolegów z drużyny i wyprowadził Legię na prowadzenie. Po zdobyciu bramki Legia poszła za ciosem, ale na naszej bramce stał Apula Bete, który zaczyna spłacać wydane na niego pieniądze. W dalszej części pierwszej połowy Legia kontrolowała grę, a my ograniczaliśmy się jedynie do sporadycznych kontrataków. Na drugą część spotkania wyszliśmy już inaczej nastawieni. Naszym głównym celem był atak. Taktyka taka przyniosła skutek dopiero w 78 minucie. Tomasz Kołodziejczak, który złapał w końcówce sezonu fantastyczną formę, pokonał Łukasza Fabiańskiego strzałem w prawy róg. Trzy minuty później wychodziliśmy z fantastyczną kontrą, jednak Kamil Oziemczuk tuż przed polem karnym został sfaulowany przez Jacka Magierę, za co legionista otrzymał czerwoną kartką. Przez chwilę zastanawiałem się czy grać spokojniej i utrzymać remis, czy też dobić rywala w tej trudnej dla niego sytuacji. Wybór padł na to drugie i nakazałem ciągłe akcje ofensywne na bramkę Legii. Nasze furiackie ataki dały nam zwycięska bramkę w 89 minucie. Na listę strzelców ponownie wpisał się Tomas Kołodziejczak, który wykorzystał prostopadłe podanie od Miceiki.

 

28.04.2007, Orange Ekstraklasa [28/30]

Stadion przy ulicy Struga, Radom, Widzów: 6,763

Radomiak Radom [3.] — Legia Warszawa [2.] 2:1 (0:1)

 

2’ Marcin Smoliński 0:1

78’ Tomasz Kołodziejczak 1:1

81’ Jacek Magiera (LW) cz.k.

89’ Tomasz Kołodziejczak 2:1

 

Radomiak: Bete – Kaźmierczak, Iwaszko, Napierała, Gudewicz – Studen, Rekisz, Stanisławski(45’ Stojkić), Gigiewicz(69’ Miceika) – Kołodziejczak, Hercegfalvi(45’ Oziemczuk)

 

MoM: Tomasz Kołodziejczak (Radomiak)- 8

Po spotkaniu okazało się, że Nenad Studen wybył sobie palec u nogi i będzie przez kilka dni musiał odpoczywać.

Odnośnik do komentarza

10.08.2007 roku do Radomiaka dołączy Denis Miedwiediew [16, N, Rosja], który jest wychowankiem rosyjskiej Łady. Za tego zawodnika jego macierzysty klub otrzyma 45,000 € za wyszkolenie.

 

Kwiecień 2007

 

Bilans (RKS Radomiak Radom): 3-0-1 Br. 8:4;

Najlepszy strzelec: Tomasz Kołodziejczak – 5 goli;

Orange Ekstraklasa: 2 miejsce, 49 pkt (0);

Puchar Polski: 2 Runda vs Heko 5:0,2:0; 3 Runda vs Polonia W. 0:0,1:3;;

Finanse: + 3,139,714 € (w ostatnim miesiącu + 90,523 €);

Budżet transferowy: 118,119 € ( Pozostało 1,330,638 €);

Budżet płac: 39,000€ (Wykorzystane: 30,145 €);

Nagrody: Menedżer miesiąca: 2. Ja;

Jedenastka tygodnia, 1raz: Rafał Szwed, Tomasz Kołodziejczak.

Transfery (Polska):

 

1. William [24, N, Brazylia] : Pogoń --> Vitória za 80,000€,

2. Andrzej Bledzewski [29, Br, Polska 1/0] : Wisła Płock --> Ekranas za 2,000€,

3. Vladimir Cap [31, O/DBP L, Czechy] : Zagłębie Lubin --> Happy Valley za 1,000€.

 

Transfery (Świat):

 

1. Lesky Malouda [23, OP L, Francja] : Lens --> MyPa za 525,000€,

2. Arthur Gomez [23, N, Gambia 15A/7G] : Manchester United --> APOEL za 450,000€,

3. Lee Sa-Bik [34, LB, OŚ, Bośnia 1A/0G] : Suwon --> Seongnam za 220,000€.

Ligi Świata:

Anglia: Arsenal (+5)- Mistrz

Francja: Marseille (+4)

Hiszpania: Real M. (+2)

Niemcy: Bayern (+9)

Polska: Wisła Płock (0)

Rosja: CSKA (+3)

Szkocja: Celtic (0)

Włochy: Juventus (1)

Ranking FIFA: 1. Niemcy (1152), 2. Włochy (1143), 3. Portugalia (1081),... 33. Polska (627).

Odnośnik do komentarza

Nasze rezerwy wygrały ligę, co świadczy o tym, że mam coraz silniejsza drużynę.

W przedostatniej kolejce pojechaliśmy do Szczecina na mecz z tamtejszą Pogonią. Spotkania się obawiałem, gdyż poprzedni mecz z tą drużyną, był bardzo wyrównany i ledwo go wygraliśmy. Tym razem mecz wyglądał zupełnie inaczej. Całkowicie przejęliśmy kontrolę i piłkarze Pogoni w całym spotkaniu ani razu nam nie zagrozili. Na prowadzenie wyszliśmy w 26 minucie, kiedy bramkę z rzutu wolnego zdobył Adrian Napierała. Kolejnym istotnym, lecz niezbyt szczęśliwym wydarzeniem była sytuacja z 45 minuty, w której Siergiej Gigiewicz źle stanął i musiał opuścić boisko. W drugiej połowie gra wyglądała mizernie Było sporo niedokładności, a nasze akcje kończyły się na obrońcach rywali. Dopiero w doliczonym czasie gry wyprowadziliśmy skuteczną kontrę zakończona bramką Kamila Oziemczuka. Mecz wygraliśmy pewnie i dzięki temu zostaliśmy liderami Orange Ekstraklasy. W ostatniej kolejce podejmować będziemy Wisłę Kraków, którą wcześniej rozgromiliśmy.

 

05.05.2007, Orange Ekstraklasa [29/30]

Stadion im. Floriana Krygiera, Szczecin, Widzów: 11,863

Pogoń Szczecin [8.] — Radomiak Radom [2.] 0:2 (0:1)

 

26’ Adrian Napierała 0:1

45’ Siergiej Gigiewicz (RR) knt

90+2’ Kamil Oziemczuk 0:2

 

Radomiak: Bete – Kaźmierczak, Iwaszko, Napierała, Gudewicz – Miceika, Rekisz, Stanisławski(81’ Stojkić), Gigiewicz(45’ Djoković) – Kołodziejczak(46’ Oziemczuk), Hercegfalvi

 

MoM: Adrian Napierała (Radomiak) -9

Siergiej Gigiewicz nabawił się urazu stopu i w meczu z wisła na pewno nie zagra. Latem do naszego zespołu dołączy bardzo utalentowany Paweł Nowacki [19, OP Ś, Polska U-19], za którego zapłacimy Polonii Warszawa 150,000 €.

Odnośnik do komentarza

Dzięki, a skład to i tak porządnie muszę wzmocnić na europejskie puchary.

Kolejnym piłkarzem, który latem wzmocni nasze szeregi jest Marcin Drzymont [25, LB, OŚ, Polska], któremu w czerwcu kończy się kontakt z Koroną Kielce.

Do jedenastki tygodnia trafił Adrian Napierała, który budzi już niestety poważne zainteresowanie wśród silnych drużyn. Podejrzewam, że również niedługo będzie rozchwytywany Edijs Iwaszko, dlatego przedłużyłem z nim kontrakt do 30.06.2012 roku. Zapadło kilka rozstrzygnięć na krajowym i między narodowym podwórku. W taki sposób Puchar Polski wywalczyła Polonia Warszawa, która dopiero po rzutach karnych pokonała Legię Warszawa. Puchar UEFA zdobył Lyon, który gładko pokonał holenderski PSV.

 

Ostatni mecz ligowy w sezonie 2006/2007 rozegraliśmy na własnym stadionie z Wisła Kraków. Ażeby cieszyć się z tytułu mistrzowskiego, to spotkanie musieliśmy wygrać. Niestety pierwsze minuty pokazały, że taki wariant jest mało prawdopodobny. Wiślacy mocno zaczęli i nie dawali nam pod żadnym pozorem wyjść z własnego pola karnego. Swoją przewagę udokumentowali w 20 minucie bramką. Dośrodkowanie Biskupa było bardzo dokładne i Tomasz Stolpa nie miał kłopotów ze skierowaniem piłki do bramki strzeżonej prze naszego bramkarza. Pomimo zmiany wyniku, gra obu drużyn wyglądała tak samo. Wiślacy atakowali a my się roniliśmy. Dopiero w 40 minucie wyszliśmy z groźna kontrą, która została powstrzymana przez Roberta Kolendowicza, który w nieprzepisowy sposób zatrzymał Gudewicza. Piłkarz Wisły otrzymał czerwoną kartkę, a ja wyczułem szansę na zmianę wyniku. Niestety do przerwy nie udało nam się nic zmianie. Po zmianie stron nasza gra wyglądała już o wiele lepiej. Przejęliśmy inicjatywę i już po pięciu minutach gry wyrównaliśmy stan meczu. Na listę strzelców wpisał się powracający po kontuzji Batraz Gubajew, który strzałem głowa pokonał Janukiewicza, a przy tej bramce asystował Paweł Kaźmierczak. Po strzeleniu bramki nabraliśmy wiatru w żagle i śmielej atakowaliśmy, jednak fantastycznie w bramce Wisły zachowywał się Radosław Janukiewicz. Wyniku już nie udało nam się zmienić. Niestety Wisła Płock wygrała swoje spotkanie i to ona została mistrzem, a nam pozostawało cieszyć się z wicemistrzostwa. Osiągnęliśmy jak na beniaminka fantastyczny wynik i w przyszłym sezonie będziemy reprezentować Polskę w Pucharze UEFA.

 

12.05.2007, Orange Ekstraklasa [30/30]

Stadion przy ulicy Struga, Radom, Widzów: 7,109

Radomiak Radom [1.] — Wisła Kraków [4.] 1:1 (0:1)

 

20’ Tomasz Stolpa 0:1

41’ Robert Kolendowicz (WK) cz.k.

50’ Batraz Gubajew 1:1

 

Radomiak: Bete – Kaźmierczak(76’ Wachowicz), Iwaszko, Djoković, Napierała – Studen(76’ Miceika), Rekisz, Stanisławski, Gudewicz – Kołodziejczak, Hercegfalvi(46’ Gubajew)

 

MoM: Radosław Janukiewicz (Wisła Kraków)- 8

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...