Skocz do zawartości

FM 2011 - Pomysły na nowe wpisy w bazie


GeedieZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na forum researcherów SI pyta co byśmy chcieli widzieć w następnej części FM-a. Jeśli macie jakiś pomysł co mogłoby się tam jeszcze znaleźć pod względem bazy danych to proszę wpisać swoje propozycje, które następnie przetłumaczę i zapodam na ichnim forum. Jeszcze raz podkreślę: propozycje dotyczące bazy danych czyli jakieś historie czy rekordy, - coś co jest stałe i nie można tego wyliczyć.

 

:shrug:

Odnośnik do komentarza

Drużyna:

- możliwość "awansowania" jakiejś drużyny na rywala w trakcie rozgrywki

- możliwość ustalenia "drużyny mniejszości narodowej" czy innych ograniczeń, chodzi np. o możliwość, by zrobić Makabi Białystok, w którym mogliby grać tylko Żydzi albo coś na wzór Athletic Bilbao

 

Miasto:

- możliwość ustawienia kilku języków oraz ich procentowego udziału, a także osobno procentu nazwisk w danym mieście - i tu np. Grodno (80% białoruskie - 20% polskie /przykład, liczby z kosmosu/, i adekwatnie narodowość, tendencja do podwójnej narodowości wg miasta, itd)

- dystrybucja nazwisk wg regionów (np. typowo śląskie czy typowo podlaskie nazwiska pojawiałyby się głównie w tych regionach, a nie że mi się pojawia newgen z typowo hanysowskim nazwiskiem urodzony w Łomży)

 

Piłkarz:

- oprócz opcji "ulubiony personel" wartoby dodać "wzór" gdzie pojawialiby się znani na świecie zawodnicy, których dany gracz sobie stawia za wzór - również w rozmowach możnaby było komuś polecić podpatrywanie w telewizji jakiegoś konkretnego znanego gracza

 

Regiony, kontynenty, kraje:

- pełna możliwość edycji krajów, kontynentów i regionów, włącznie z ich kasowaniem i dodawaniem

- języki i podwójne obywatelstwa ustalane na poziomie województw a nawet miast

 

Rozgrywki międzynarodowe:

- możliwość skasowania pucharów kontynentalnych lub dodawanie nowych

 

Mecze i turnieje towarzyskie:

- możliwość zaprogramowania na stałe turniejów towarzyskich na poziomie klubu

- turnieje halowe w zimie

 

Jak coś wymyślę jeszcze, to dopiszę ;)

Odnośnik do komentarza

Regiony, kontynenty, kraje:

- pełna możliwość edycji krajów, kontynentów i regionów, włącznie z ich kasowaniem i dodawaniem

 

Rozgrywki międzynarodowe:

- możliwość skasowania pucharów kontynentalnych lub dodawanie nowych

 

Obydwie rzeczy do zrealizowania już teraz w edytorze (po przeróbkach w plikach xml). Bez problemu dodaje się regiony, kraje i kontynenty nie chcą działać. Co do pucharów to da się zmodyfikować większość (poza europejskimi, gdzie dobór drużyn jest także przypisany do krajów), a dodać można bez problemu.

Odnośnik do komentarza

Miasto:

- dystrybucja nazwisk wg regionów (np. typowo śląskie czy typowo podlaskie nazwiska pojawiałyby się głównie w tych regionach, a nie że mi się pojawia newgen z typowo hanysowskim nazwiskiem urodzony w Łomży)

 

A przede wszystkim, i aż dziwne że SI tego wcześniej nie zrobiło, jakieś ustalenie kwestii tego jakie nazwisko ma zawodnik o podwójnym obywatelstwie - bo 95% przypadków Polaków z niemieckim obywatelstwem w grze jest urodzonych w Polsce a nazwiska ma niemieckie. Wątpię żeby było to trudne do zrobienia.

Widziałby mi się też podział prezes/właściciel (tak jak w Wiśle, jako prezes wpisany jest ciągle Cupiał, mimo że prezesi są inni) i coś na wzór charakterystycznych zachowań menadżera (ściąga zawodników z wolnego transferu, inwestuje w młodzież itp.) dla klubów. Tak samo status ,,klubu juniorskiego'' powinien się zmienić, tak żeby jego reputacja nie wpływała na PA grajków (coś a la SMS Łódź który w grze zawsze będzie generował przeciętniaków przez ligę w której gra i niską reputację).

Ostatnią, najmniej ważną kwestią jest zmiana modelu zatrudnienia (Piłkarz; Menadżer; Piłkarz/Trener itp.), obecny jest za mało elastyczny. Lepsza byłaby opcja osobnego pola ,,Rola w klubie'' z dwoma osobnymi polami, był to problem gdy chciałem ustawić Radosława Majdana, który jest równocześnie piłkarzem i dyrektorem sportowym, takich sytuacji pewnie jest więcej.

Odnośnik do komentarza

- możliwość ustalenia "drużyny mniejszości narodowej" czy innych ograniczeń, chodzi np. o możliwość, by zrobić Makabi Białystok, w którym mogliby grać tylko Żydzi albo coś na wzór Athletic Bilbao

A obecnie nie jest tak, że do Bilbao można ściągać tylko Basków? :-k Sprawdziłbym to w FM-ie, ale nie mam go tu zainstalowanego. Jeśli jest tak, to chyba jakoś jest to możliwe - chyba, że jedynie z ingerencją w kod gry.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze jeden pomysł, który mi się nasunął. Może coś na kształt "tabeli wszech czasów" w danej lidze by się przydało? Który to sezon klubu w danej lidze itp. Z tego całego stowarzyszenia historyków i statystyków futbolu można by dane wziąć. Są chyba stałem i niezmienne. Do czasu rozpoczęcia rozgrywki. Ale można by to wrzucić w "szczegółowość (detale?) gry" czy jakoś tak taka opcja była.

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc później...

Większe budowanie napięcia w wiadomościach gdy grałeś przez parę sezonów Milwall i przechodzisz do Leeds i jest np mecz między tymi drużynami , ogólnie z rywalami. Prowadzenie bilansu między drużynami - czyli jak do dzisiaj w pojedynkach drużyny XYZ i ABC wynosił 12-xyz 20-abc i 4 remisy to ,żeby było to , oraz żeby fm liczył dalej podczas rozgrywki. No i tzw kompleks rywala (np Legia ma zawsze problemy w Wodzisławiu).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ciekawy ten pomysl z rozbudowaniem opisu obiektow treingowych i akademii pilkarskiej oraz wplywu poszczegolnych elementow np. na wzrost atrybutow pilkarzy. Ja natomiast zmienilbym opis typu "doskonala baza treningowa", "przecietne obiekty treningowe" na system gwiazdek. Byloby to imo znacznie bardziej czytelne niz te przymiotniki.

 

Moznaby rowniez stworzyc zakladke "stosunki miedzyklubowe" gdzie mozna wrzucic najwiekszych rywali, zaprzyjaznione kluby(niby jest w edytorze ale w grze jest to niewidoczne i chyba bez wplywu na ogolna rozgrywke) i kluby filialne/patronackie.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...