Skocz do zawartości

FM 2011 - Pomysły na nowe wpisy w bazie


GeedieZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na forum researcherów SI pyta co byśmy chcieli widzieć w następnej części FM-a. Jeśli macie jakiś pomysł co mogłoby się tam jeszcze znaleźć pod względem bazy danych to proszę wpisać swoje propozycje, które następnie przetłumaczę i zapodam na ichnim forum. Jeszcze raz podkreślę: propozycje dotyczące bazy danych czyli jakieś historie czy rekordy, - coś co jest stałe i nie można tego wyliczyć.

Odnośnik do komentarza

Ja bym chętnie zobaczył w FMie 2011 kluby "zaprzyjaźnione", skoro od jakiegoś czasu są w bazie klubów "główni rywale". Np. Legia miałaby wpisane: Zagłębie Sosnowiec, Olimpię Elbląg, Pogoń Szczecin, ADO Den Haag itp. Tylko pytanie, jaki wpływ miałoby to na rozgrywkę? :-k

Odnośnik do komentarza

Mi brakowało opcji że zawodnik bardzo sam z siebie chce opuścić klub. Robiłem Lechię Z.G. i tam jest Emil Drozdowicz który teoretycznie należy do zespołu ale odmówił gry i robi wszystko żeby wydostać się z Lechii, w grze pomimo że nie ustawiłem mu wysoką ambicję i niechęć do Lechii, nie odchodzi mimo ofert.

Odnośnik do komentarza

A ja chciałbym zobaczyć w rekordach rekordzistów (mecze, gole) w oficjalnych meczach danego zespołu. Obecnie mamy tylko ligę.

 

Przykładowo:

Inter (Bergomi 519 i Meazza 246)

Milan (Maldini 647 i Nordahl 210)

Juventus (Boniperti 444 i Del Piero 188)

Arsenal (O'Leary 558 i Henry 174)

Man United (Charlton 606/199)

Liverpool (Callaghan 640 i Hunt 245)

to rekordziści w lidze.

 

Dodatkowo mogliby dodać rekordzistów we wszystkich meczach oficjalnych danego zespołu. Przykładem niech będzie Bergomi który ma 758 spotkań a Zannetti jest wiceliderem z 646 spotkaniami lub Giggs który jest rekordzistą w Man United. Mi brakuje by wychowanek zespołu wygenerowany przez grę mógł pobijać i takie rekordy klubowe.

Odnośnik do komentarza

-Opcja wyboru koloru krzesełek na stadionie.

-Przyjaźnie

-Dodatkowa pomoc sponsorka (np.Miasto)

-Okrzyki kibiców na stadionach

-Ustalanie ceny biletów

 

To na razie wszystko :P

 

Sorry, ale po co Ci wybor koloru krzesełek i ustalanie cen biletów ? ;>

Odnośnik do komentarza

Brakuje mi opcji ,,Ubiega się o obywatelstwo kraju'' teraz większość obcokrajowców siedzących te kilka lat w Polsce od razu po starcie gry dostaje obywatelstwo a w momencie startu gry już ma ,,czeka na obywatelstwo''. Opcja oznaczałaby że piłkarz już ubiega się a jej wyłączenie oznaczałoby że nie jest nim zainteresowany, Anglicy tego nie widzą z powodu swoich przepisów (dostający obywatelstwo już grają w swoich kadrach) i silnej kadry do której tacy ludzie się nie przebijają.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

obok ulubieńców mogłaby być opcja "brat X" "syn Y" itp, powiązania rodzinne

no i SI mogłoby wreszcie porządnie zrobić historię piłkarzy, bo to co gra potrafi wyczyniać w trakcie rozgrywki sprawia, że ta zakładka staję się zupełnie nieczytelna: A) zupełnie niepotrzebnie w historii widać kto w jakim klubie był na testach B) przy wypożyczeniach tabelka całkowicie się rozjeżdża, bo są dwie linie, osobna na klub macierzysty i na klub, który wypożycza zawodnika, jak jakiś młodzian się ogrywa przez X lat w filiach to ma 2 razy dłuższą tabelę historii niż nie jeden wyjadacz boiskowy... można by dostawić dodatkową kolumnę z klubem macierzystym (aktywną tylko gdy w danym sezonie piłkarz jest na wypożyczeniu), zamiast rozbijać to na dwa wersy

Odnośnik do komentarza
obok ulubieńców mogłaby być opcja "brat X" "syn Y" itp, powiązania rodzinne

 

Podbijam.

 

Ja bym w sumie wprowadził nieco większe znaczenie znajomości języka poprzez trenera, no i możliwość wybrania znanego języka (bo przecież może być tak, że jakiś Polak zna przyzwoicie fiński, choć nie ma obywatelstwa tego kraju, nie?).

Odnośnik do komentarza

A ja bym chciał by można coś było robić z zarobiona przez menedżera kasą, np wykupić klub i samemu nic całkowicie zarządzać. Prz7ydałaby się także możliwość tworzenia zespołu rezerw, bo niektóre drużyny amatorskie mają tylko główna drożynę i drużynę juniorów, co w późniejszym etapie gry, bardzo utrudnia rozgrywkę.

Odnośnik do komentarza

możliwość wybrania znanego języka (bo przecież może być tak, że jakiś Polak zna przyzwoicie fiński, choć nie ma obywatelstwa tego kraju, nie?).

 

AFAIK taka możliwość już jest.

Zdaje się, że koledze chodziło o wybór znanego języka naszemu wirtualnemu menadżerowi.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...