Skocz do zawartości

FM 2011 - Pomysły na nowe wpisy w bazie


GeedieZ

Rekomendowane odpowiedzi

możliwość wybrania znanego języka (bo przecież może być tak, że jakiś Polak zna przyzwoicie fiński, choć nie ma obywatelstwa tego kraju, nie?).

 

AFAIK taka możliwość już jest.

Zdaje się, że koledze chodziło o wybór znanego języka naszemu wirtualnemu menadżerowi.

 

No ale wtedy co to ma wspólnego z nowym polem w bazie danych?

Odnośnik do komentarza

Tyle samo co wykupywanie sobie klubu za zarobioną kasę ...

 

Przydałyby się mniej precyzyjne wpisy dotyczące finansów w stylu ,,Stan finansowy'' i opcje ,,Stabilny'', ,,Zadłużony'', ,,Niepewny'' itp. bo ciężko znaleźć jest dokładne dane finansowe, a takie przybliżone byłyby niezłym rozwiązaniem, zwłaszcza w niższych ligach.

Odnośnik do komentarza

A widziałeś kiedyś żeby kluby publicznie podawały takie informacje?

 

Oczywiście. Kluby sponsorowane przez gminy często mają sprawozdania finansowe w sieci, sporo informacji jest też podawane przez kluby będące spółkami akcyjnymi. A moja propozycja odnosiła się do sytuacji kiedy dokładnych danych nie ma, a tego czy klub jest zadłużony czy nie nie musisz szukać w takich sprawozdaniach, kibice to wiedzą. Więc sytuacja zgodna z tym co napisałeś, nie wiem do końca o co chodziło.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

[Q]Tylko takie info znajdziesz dla czołowych klubów, a co z jakimiś mniejszymi klubami? Występy ligowe można znaleźć, ale wszystkie puchary krajowe, kontynentalne itd. nie jest łatwe do wyszukania w mniejszych klubach.[/Q]

 

No to chociaż dla tych większych. W Anglii można znaleźć to dla wszystkich klubów zawodowych. A co do występów ligowych (tych które są teraz w BD) to dla małych klubów też jest porblem znaleźć dokładne dane.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...

Tak. Jak dodasz do bazy 100 Polaków z drugim chińskim to zaczną się tacy generować. Przynajmniej tak twierdzi SI, bo tego nie testowałem. Ale np. grająć w lidze pakistańskiej robili mi się jacyś z norweskim obywatelstwem itp., a w Polsce często robią się z drugim niemieckim, bo w Niemczech jest pełno z drugim polskim.

Odnośnik do komentarza

SI wreszcie mogłoby uznać, że gospodarzami międzynarodowych turniejów bywają czasem więcej niż kraj i w historii turniejów, w zakładce poprzedni zwycięzcy, zrobić slota dla więcej niż jednego kraju

tak samo przy poprzednich LM czy LE w gospodarzach (finału) zamiast państwa mógłby widnieć stadion, który jest znacznie czytelniejszy, chociaż flagę państwa bym zostawił obok

Odnośnik do komentarza

Ja bym chętnie widział poprawioną opcje Testowanie zawodników dam przykład. Chcę w przerwie letniej w sparingach przetestować np. Aguero w Interze ale jak wiadomo klub nie zgodzi się, ponieważ jest to ich klubowa gwiazda ale w przerwie letniej jest im tak bardzo nie potrzebna myśląc o tym że mogę go kupić. Żeby takie testy były akceptowane np. na tydzień ale za małą opłatą za którą klub zaproponuje właśnie w okresie letnim. Można testować graczy ale są oni słabi i najczęściej wystawieni na listę transferową. W takim wypadku mogę przetestować w sparingu np. tego Aguero i Forlana i wykupić jednego z nich.

Odnośnik do komentarza

Mnie by się marzyło doprecyzowanie bazy treningowej. Bo co to znaczy, że klub ma bazę na poziomie np. 8? A taki który ma 9 to znaczy co - pół boiska więcej? Zamiast cyferki, powinny tu się znaleźć konkretne dane dot. liczby boisk treningowych z uwzględnieniem tych ze sztuczną nawierzchnią czy pod halą. Podobnie z poziomem szkółki juniorskiej - czym się różni 18 od 19? SI powinno wydać jakiś okólnik, gdzie by napisało jaka cyfra oznacza jaką bazę np. 1 - brak boisk treningowych, 5 - 1 boisko w słabym stanie, 10 - 2 dobre boiska itd.

Odnośnik do komentarza

Interesującym szczegółem było by dodanie łącznych kosztów utrzymania zawodnika odkąd go zakupiliśmy. Ja osobiście skupuje dużo młodzieży, którą później sprzedaje i bardzo pomocna by była opcja podglądu wydatków na zawodnika (Cena zakupu + pensja + koszty leczenie itp.). Taka jedna liczba podsumowująca ile nas to wszystko kosztowało.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie.

 

Moim zdaniem przydałby się ciekawy wpis w bazie danych pt. "stan cywilny zawodnika". Np. kawalerowie bardziej skłonni do tego, żeby zachlać i nie przyjść na trening. Żonaci mogą się rozwodzić przez co spadałoby im morale. Itp. sytuacje, chodzi głównie o ewentualny wpływ na formę i morale zawodnika. Bez przesady oczywiście, góra 1-2 negatywne/pozytywne przypadki w sezonie. Przykład? "X się żeni, spotyka się na weselu cała drużyna, morale w górę, relacje między zawodnikami w górę, (może) zgranie drużyny tez w górę".

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Moim zdaniem przydałby się ciekawy wpis w bazie danych pt. "stan cywilny zawodnika". Np. kawalerowie bardziej skłonni do tego, żeby zachlać i nie przyjść na trening. Żonaci mogą się rozwodzić przez co spadałoby im morale. Itp. sytuacje, chodzi głównie o ewentualny wpływ na formę i morale zawodnika. Bez przesady oczywiście, góra 1-2 negatywne/pozytywne przypadki w sezonie. Przykład? "X się żeni, spotyka się na weselu cała drużyna, morale w górę, relacje między zawodnikami w górę, (może) zgranie drużyny tez w górę".

Ty tak na poważnie?

Odnośnik do komentarza
Moim zdaniem przydałby się ciekawy wpis w bazie danych pt. "stan cywilny zawodnika". Np. kawalerowie bardziej skłonni do tego, żeby zachlać i nie przyjść na trening. Żonaci mogą się rozwodzić przez co spadałoby im morale. Itp. sytuacje, chodzi głównie o ewentualny wpływ na formę i morale zawodnika. Bez przesady oczywiście, góra 1-2 negatywne/pozytywne przypadki w sezonie. Przykład? "X się żeni, spotyka się na weselu cała drużyna, morale w górę, relacje między zawodnikami w górę, (może) zgranie drużyny tez w górę".

Ty tak na poważnie?

 

Tak na poważnie. Jak w prezydenckim orędziu. Taki pomysł. Pobudza wyobraźnie to raz. A dwa jeśli chcą coś zmieniać to lepiej takie pierdółki, które mądrze wykonane mogą urozmaicić rozgrywkę niż na siłę wymyślać coś zupełnie nowego.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie.

 

Moim zdaniem przydałby się ciekawy wpis w bazie danych pt. "stan cywilny zawodnika". Np. kawalerowie bardziej skłonni do tego, żeby zachlać i nie przyjść na trening. Żonaci mogą się rozwodzić przez co spadałoby im morale. Itp. sytuacje, chodzi głównie o ewentualny wpływ na formę i morale zawodnika. Bez przesady oczywiście, góra 1-2 negatywne/pozytywne przypadki w sezonie. Przykład? "X się żeni, spotyka się na weselu cała drużyna, morale w górę, relacje między zawodnikami w górę, (może) zgranie drużyny tez w górę".

 

Pozdrawiam

Pójdą w ruch sztachety, piłkarze staną po jednej stronie, morale mocno w górę. Popiją, pobiją się między sobą, morale w dół i liczne zmiany w gronie "disliked". Jeden drugiemu żonę / narzeczoną / dziewczynę zacznie atakować, afera jak sto pięćdziesiąt, a ten, któremu próbowano dorobić rogi, poprosi o wystawienie na listę transferową i zmianę otoczenia. Dobre, dobre - widzicie? Dodać! Zdecydowanie!

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...