Skocz do zawartości

Update - ogólny kącik dyskusyjny


Rekomendowane odpowiedzi

Ligi rezerw nie będzie, ale wszystkie drużyny rezerw będą na poszczególnych szczeblach rozgrywkowych. Więc ja jednak jestem za U-19, bo w takiej niższej lidze np. 3. czy 4. raczej nie ma drużyn U-21, a zespoły juniorów czyli U-19 są praktycznie wszędzie.

Odnośnik do komentarza

Napisałem taką prywatną wiadomość do jednego z autorów updata.

 

Witam

 

Wydaję mi się żę powinniście trochę poświecić czasu na tą naszą Ekstraklasę.

 

1.Po pierwsze są ceny biletów jak i karnetów wogole nie dopracowane,ceny oczywiście są zaniżone.

2.Kontrakty ze sponsorami zaniżone

3.Chodz nasza liga stoi narazie na niskim poziomi to standard ligi powinien być 10 a nie 9,

4.Mam dużo młodych utalentwoach graczy którzy przy dobrej bazie treningowej może stanąc bardzo dobrymi piłkarzami,i uwarzam że powinno być wiecej młodych graczy z potencjałem -8 no i powinno być kilka perełek z -9. Oczywiście też takich kilka perełek bym zrobił w niższych klasach,żeby gracze mogli by ich wyłapać.Bo naprzykład dużo dobrych bramakarzy mamy ze szkółki w szmotułach jak i np takie perełki jak Błaszczykowski który został wyłapan z jakiejś 5 ligi.

5.Osobiście też bym podwyższył budżety polskich klubów jak i środki na transfery ponieważ wydają mi się troche zaniżone.

6.Musicie koniecznie poprawić kontakty polskich ligowców.Bo mają nibegatelne premie za wyjściówki jak i premie za asysty i gole...co pożera wiekszą częśc budżetów

 

 

Osobiście opiszę swoje odczucie po pierwszym sezonie grania.Grałem Śląskiem Wrocław.Zdobyłem niespodziewanie mistrza polski.Co mi z tego przyszło....brak budżetu ..bo skórczył się przez jakieś premi,budżet cały czas się skórczał bo bilety nie przynosiły takich zysków( chodz podniosłem ceny delikatnie) no i dodatkow dostałem w nowym sezonie jako mistrz polski tylko 100k funtów na transfery....Więc coś jest jakimś nieprozoumieniem.Więc musicie dopracować tą Ekstraklasę jak i I ligę żeby naprawdę przyjemnie się grąło i żeby było w miarę realistycznie z delikatnym przechyleniem na plus polskiej lidze ...bo tego chyba ludzie oczekują od was.

Powiem Ci przykład że najlepszym update jakim grałem był w FM 2009 FM_2009_Revolution_Update_v2.0...było to bardzo fajne uaktualnienie.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Po kolei wszystkie punkty:

 

1.Po pierwsze są ceny biletów jak i karnetów wogole nie dopracowane,ceny oczywiście są zaniżone.

2.Kontrakty ze sponsorami zaniżone

3.Chodz nasza liga stoi narazie na niskim poziomi to standard ligi powinien być 10 a nie 9,

4.Mam dużo młodych utalentwoach graczy którzy przy dobrej bazie treningowej może stanąc bardzo dobrymi piłkarzami,i uwarzam że powinno być wiecej młodych graczy z potencjałem -8 no i powinno być kilka perełek z -9. Oczywiście też takich kilka perełek bym zrobił w niższych klasach,żeby gracze mogli by ich wyłapać.Bo naprzykład dużo dobrych bramakarzy mamy ze szkółki w szmotułach jak i np takie perełki jak Błaszczykowski który został wyłapan z jakiejś 5 ligi.

5.Osobiście też bym podwyższył budżety polskich klubów jak i środki na transfery ponieważ wydają mi się troche zaniżone.

6.Musicie koniecznie poprawić kontakty polskich ligowców.Bo mają nibegatelne premie za wyjściówki jak i premie za asysty i gole...co pożera wiekszą częśc budżetów

 

1. Oczywiście jeżeli to prawda to poprawimy - jednak te informacje wpisywali kibice klubów, sądzę że są prawdziwe, jeżeli jakiś błąd znalazłeś, podaj mi przykład takiego klubu.

2. Nie dysponujemy dokładnymi danymi ale znów, dane wpisali ludzie będący blisko klubów a nasz dodatek raczej przytnie pieniądze w polskiej Ekstraklasie bo kluby w FM są zbyt bogate. Oczywiście, tak jak w punkcie pierwszym, jeżeli masz konkretne przykłady to możemy dyskutować.

3. Poziom ,,10'' daje nam zbyt dobrych dostępnych zawodników, najlepsze kluby polskiej OE ściągają Hiszpanów z II ligi a gwiazdą był 30 latek ze spadkowicza z ligi portugalskiej, znów uważam że i tak jest za wysoko ale przy ,,8'' są już problemy, nie sądzę żebyśmy zmieniali ten element.

4. -9 daje takiemu zawodnikowi szansę na grę na poziomie Manchesteru United, Interu albo innego giganta światowej piłki. Nie mamy w Polsce takich zawodników, zwłaszcza w niższych ligach, -8 to już taki poziom na jaki wspiął się Fabiański lub Kuszczak, takich zawodników jest kilku w Polsce i ich researcherzy już uwzględnili ich potencjał.

5. Tutaj jest lista rekordowych transferów do naszej ligi, każdy z nich wynikał z wcześniejszej sprzedaży zawodników co też oddaje FM. Jeżeli jakiś polski klub nie sprzeda żadnej gwiazdy to nie znajdzie nigdzie więcej niż milion złotych na transfery. Zaproponuj jakiś klub z zaniżonym budżetem.

6. Taki trend w Polsce, większe pieniądze z wejściówek niż z podstaw. Przy czym te wartości też nie są zbyt wysokie, ciężko znaleźć zawodników którzy z wejściówek w FMie wyciągają tyle co z kontraktu co jest stosunkowo często w rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza

Ja się osobiście z wami wogole nie zgadzam. Po pierwsze odwołam się jeszcze raz do swojej kariery

Grałem Śląskiem Wrocław przez rok czasu. Cały mój budżet pożerały wyjściówki moich zawodników które były takie same jak ich pensje. Dodatkowo zdobyłem nieoczekiwanie mistrza polski. Ale co z tego… Jak nie mogłem wzmocnić składu a mój budżet nawet nie pozwalał mi na to aby utrzymać dotychczasowych grajków. I tak dostałem budżet 100k funtów na transfery jako mistrz polski. Więc zero przyjemności z gry w polskiej lidze i wydaję mi się że to wogole nie jest realistyczne ponieważ.

 

Są w Polsce ludzie którzy po zdobyciu mistrza polski przez klub dadzą potężne pieniądze na transfery. I wydaje mi się że takimi klubami są Śląsk Wrocław i Lech Poznać. W moim przekonaniu te dwa kluby uzbierały by np. po 2 mln euro na transfery spokojnie.

 

Co ja bym zmienił na waszym miejscu.

Będę się opierał na przykładzie Śląska Wrocław, ponieważ jestem z Wrocławia

 

1.CENY KARNETÓW I BILETÓW

 

Ceny karnetów za rundę Jesienną:

Trybuna odkryta – 195 zł

Trybuna kryta – 295 zł

Trybuna kryta, sektory F i I – 355 zł

Loża SUPERVIP – 2200 zł

 

Ceny Biletów:

Trybuna Odkryta 30zł

Trybuna Kryta 50zł

Trybuna kryta i sektor F i I – 60zł

Loża VIP – 400zł

 

W Fm’e karnety kupujemy na cały sezon i to jest w przypadku Śląska około 110zł… Jeśli chodzi o ceny biletów to jest suma 21zł.

 

2.KONTRAKTY SPONSORSKIE

 

Po pierwsze Śląsk Wrocław o ile dobrze się orientuje nie m a tylko 1mln zł od sponsorów ponieważ ten klub akurat jest sponsorowany przez Miasto, Przez Pana Zygmunt Solorz-Żak , kontakty z firmami sponsorskimi jak puma oraz innych miejscowych sponsorów

 

3.KONTAKTY WYJŚCIOWE nie powinny pożerać tyle pieniędzy…nie orientuję się ile mają polscy piłkarze w wyjściówkach ale na pewno nie są to takie sume jak w FM’e

 

4.MŁODZERZ ORAZ PA

W Polsce powstaje coraz więcej baz treningowych, w 2012 ma powstać kilka stadionów oraz wiele baz treningowych a co za tym Idze będziemy mieć więcej młodzieży która będzie się rozwijała. Bo u nas nie ma problemu z talentami bo ich jest wiele. I nie wierzę w to że w takim wielkim kraju jak Polska około 38 mln mieszkańców nie znajdzie się kilku graczy na porządnym Europejskim poziomi i kilka perełek. Tylko oni zatracają się w polskich realiach.

O tych rzeczach można duża pisać natomiast ja bym kilku piłkarzom podniósł PA….a oni nie muszą przecież do niego dojść

I np:

Legia:

Ariel Borysiuk (PA – 9 )

Maciej Gostomski (PA 140)

Jakub Rzeźniczak (PA 140)

Maciej Rybus (PA 150)

 

Polonia:

Majewski i Jodłowiec (PA 150)

 

Ruch Chorzów:

Sobiech i Sadlik (PA -8)

 

GKS BEŁCHATÓW

Janusz Gol (145)

 

Wisła Kraków

Sebastian Leszczak ( -8)

Łukasz Kominiak (słyszałem że niezły grajek ale nie będę oceniał

Boguski i Małecki (PA 145)

 

To tylko kilka przykładów takich. Także bym prześledził ten PA polskich piłkarzy którzy grają za granicą

 

5.POZIOM LIGI

Oczywiście – 9 jest tutaj sprawiedliwi jak na razie. Tylko nie mam wiedzy czy jak w Polsce będzie działo się lepiej to czy on się sam automatycznie zwiększy do 10?....Jeśli nie to ja bym go o ten +1 zwiększył. Mówie tutaj oczywiście o zbliżającym się EURO i stadionach gdzie to może zachęcić dobrych grajków do grania w naszej lidze.

 

 

Jak mi coś wpadnie jeszcze do głowy to napisze

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Ja się osobiście z wami wogole nie zgadzam. Po pierwsze odwołam się jeszcze raz do swojej kariery

Grałem Śląskiem Wrocław przez rok czasu. Cały mój budżet pożerały wyjściówki moich zawodników które były takie same jak ich pensje. Dodatkowo zdobyłem nieoczekiwanie mistrza polski. Ale co z tego… Jak nie mogłem wzmocnić składu a mój budżet nawet nie pozwalał mi na to aby utrzymać dotychczasowych grajków. I tak dostałem budżet 100k funtów na transfery jako mistrz polski. Więc zero przyjemności z gry w polskiej lidze i wydaję mi się że to wogole nie jest realistyczne ponieważ.

 

Są w Polsce ludzie którzy po zdobyciu mistrza polski przez klub dadzą potężne pieniądze na transfery. I wydaje mi się że takimi klubami są Śląsk Wrocław i Lech Poznać. W moim przekonaniu te dwa kluby uzbierały by np. po 2 mln euro na transfery spokojnie.

 

Popatrz na sytuację Wisły Kraków która regularnie po zwycięstwie w lidze wyprzedawała swoich najlepszych piłkarzy, z tego co policzyli dziennikarze to Wisła przez 5 swoich najlepszych lat wydała 4 mln euro zarabiając 16 na transferach. A kontrakty z wysokimi wyjściówkami podpisywałeś sam, ja sprawdzając wysokości wyjściówek nie znalazłem zbyt wysokich kwot, a te które były wysokie można łatwo obniżyć przy nowym kontrakcie. Bez gdybania - pierwsza trójka ligi w zeszłym roku - Wisła, Legia, Lech, nie dostała żadnych spektakularnych kwot na transfery. A kwota 2 mln euro jest z kosmosu, takiego transferu długo jeszcze w polskiej lidze nie będzie.

 

Co do biletów Śląska, w bazie są inne wartości niż podałeś, pewnie się pomyliłeś. Cena biletu to 25 zł, błąd jest przy cenie karnetu ustalonej na rundę a nie sezon i to rzeczywiście poprawię. Średnia cena biletu jest odrobinę za niska ale znów podałeś te dane które były wygodne czyli na mecze z czołówką ;)

 

Po pierwsze Śląsk Wrocław o ile dobrze się orientuje nie m a tylko 1mln zł od sponsorów ponieważ ten klub akurat jest sponsorowany przez Miasto, Przez Pana Zygmunt Solorz-Żak , kontakty z firmami sponsorskimi jak puma oraz innych miejscowych sponsorów

Tak, i dlatego w grze ma 3 miliony a nie milion. I zaczyna z milionem ,,na plusie'', co daje mu niezłą kondycję finansową. Nie dysponujemy idealnymi danymi odnośnie finansów a gra i tak stosuje model angielski i daje klubom za dużo pieniędzy.

 

Temat o PA jest dłuuugi i nie masz w nim racji, to znów gdybania. ,,Gdyby mieli talent na poziomie klubów europejskich, to graliby w europejskich klubach''. Kiszą się w polskiej lidze a jak pojadą na Zachód to nic nie pokazują. W domyślnej bazie jest 5 Polaków z PA=-8, z tego dwóch gra w Polsce, to nie mało. Za to w udpacie dojdzie graczy którzy mogą osiągnąć poziom Ekstraklasy i dobrze prowadzony zespół nie będzie narzekał na brak ciekawych juniorów. Btw, to PA nie jest najważniejsze i graczami na takim poziomie spokojnie można zaistnieć w Europie. Co do poziomu ligi - zwiększymy też RPA wierząc że piłkarze porzucą Premiership dla afrykańskich skąpanych w słońcu stadionów?

Odnośnik do komentarza

Jedno pytanie - tutaj jest lista frekwencji klubów z Ekstraklasy i I ligi, w ich przypadku zwykle kibice mają wątpliwości co do ich prawdziwości - zaznaczcie fragmenty mocno zaniżone/zawyżone.

 

Korona Kielce 11000

Lechia Gdańsk 9900

Zagłębie Lubin 8100

Ruch Chorzów 7900

Śląsk Wrocław 6200

Arka Gdynia 5600

Polonia Bytom 5400

Jagiellonia Białystok 5200

Legia Warszawa 3700

Odra 3500

Lech Poznań 3400

Piast Gliwice 3000

GKS Bełchatów 2900

Polonia Warszawa 2900

Wisła Kraków 2200

Cracovia 600

 

______________________

 

Górnik Zabrze 12900

Pogoń Szczecin 7100

Widzew Łódź 6800

GKS Katowice 4900

Łódzki KS 4300

Sandecja Nowy Sącz 3600

Stal Stalowa Wola 2900

GKP Gorzów Wielkopolski 2800

Podbeskidzie Bielsko-Biała 2400

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2300

MKS Kluczbork 2300

Flota Świnoujście 2200

Górnik Łęczna 1800

Wisła Płock 1600

Warta Poznań 1500

Motor Lublin 1400

Znicz Pruszków 1100

Dolcan Ząbki 900

Odnośnik do komentarza

Wg danych z niebiescy.pl , z którymi się zgadzam 8 meczów Ruchu w Chorzowie obejrzało 71,5 tys widzów, co daje średnią dobijającą do 9000.

 

wg nieco innych danych ze sportowych faktów średnia frekwencja w Chorzowie to prawie 8700.

 

Klasyfikacja ekstraklasy po 17. kolejce pod względem średniej kibiców na mecz:

1. Korona Kielce - 11.277 (8 meczów, łącznie 90.216)

2. Lechia Gdańsk - 10.333 (9 meczów, łącznie 93.000)

3. Ruch Chorzów - 8.687 (8 meczów, łącznie 69.500)

Odnośnik do komentarza

Nie będzie baraży. BTW Nie jesteśmy w stanie zrobić czegoś, co w edytorze jest nie do zrobienia (przynajmniej większości rzeczy), więc skoro w tej wersji edytora mecze barażowe są tak zrobione, że zawsze jest jeden to nie da rady tego obejść. Ale jak już mówiłem, baraży nie będzie.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj z ciekawości w Fm'e wrzuciłem sobie przelicznik na złoty. Ostatnio prowadziliśmy dyskusję na temat Polskiej Ekstraklasy itd.....No to wydaję mi się..opieram się tutaj na Śląsku Wrocław że:

 

Sotirović nie zarabia 97 tyś /miesięcznie plus 2,5 tysiąca za występ i strzeloną bramke

Gancarczyk 80 tyś /mięsięcznie

Vazgec 55 tyś /miesięcznie no i na domiar tego wyjściówka w postaci prawie 10 tyś plus za utrzymanie czystego konta jest ono 3 tyś....

 

Wogole te ceny są z kosmosu ....

 

A teraz podam przykład...nie wiem jak to jest z cytatami ....ale cytat pochodzi z wczoraj opublikowanego wywiadu z trenerem Śląska ze strony www.slasknet.com

cytuję:

 

Jak wygląda sytuacja z zawodnikami, którzy mają przedłużyć kontrakty. Janusz i Marek Gancarczykowie podobno nie mogą dojść do porozumienia...

- Janusz nie może dojść, bo jeszcze nie było rozmów konkretnych. Dudek jest już „odfajkowany”, Ulatowski zaakceptował warunki, Wołczek, Szewczuk i Sztylka tak samo. Marek Gancarczyk też chce zostać w Śląsku Wrocław i zaproponowaliśmy mu przedłużenie kontraktu po urazie, którego doznał. Najmniej posunięte były rozmowy z Jankiem Gancarczykiem, ale myślę, że nie będzie problemu. Jeśli ktoś z tej szóstki „zwariuje” finansowo, to musi wiedzieć, że Śląsk nie jest dojną krową. I niech sobie wszyscy zawodnicy i menedżerowie w Polsce zdadzą sprawę, że tu nie będzie żadnych wygórowanych pensji. Nie będzie tu żadnych wyjściówek. Co to jest za moda, że ktoś przegrywa mecz, a ma wyjściówkę zapisaną w kontrakcie i dostaje pieniądze? To jest nie do przyjęcia. Jak można za przegrany mecz jeszcze pieniądze dostawać? Gdzie my żyjemy?

 

 

Wydaję mi się że nasza liga pod względem finansowym na prawdę jest nie dorpacowana....

Odnośnik do komentarza

To jest tak że researcherowie mają wyraźnie powiedziane żeby nie wpisywać pensji co do których nie są pewni i muszą eksperymentować albo zostawiać puste pola. Część ustawiła przybliżone wartości i zrobiła to bardzo dobrze, a część zastosowała się do instrukcji za co też nie można ich przecież ganić. Jest jeden sposób przybliżenia tych wartości do rzeczywistości, jest to ustalenie całościowego budżetu płacowego i ,,wolnego miejsca'', ale nie działa to idealnie. Tak samo nie ma opcji ustawienia że klub nie płaci wejściówek albo że płaci premie za wygrany mecz, nie ma takiej opcji w FMie.

Odnośnik do komentarza

No a dzisiaj onet podał najlepiej zarabiających piłkarzy w polskiej lidze...tutaj wkleje wam liste...i to się nie trzyma wogole kupy co do fm'a

 

Maciej Iwański (Legia Warszawa) - 80 tys. PLN miesięcznie

Dariusz Pietrasiak (GKS Bełchatów) - 70 tys. PLN miesięcznie

Dickson Choto (Legia Warszawa) - 70. tys. PLN miesięcznie

Wojciech Łobodziński (Wisła Kraków) - 65 tys. PLN miesięcznie

Inaki Astiz (Legia Warszawa) - 65. tys. PLN miesięcznie

Miroslav Radovic (Legia Warszawa) - 65. tys. PLN miesięcznie

Bartosz Bosacki (Lech Poznań) - 60 tys. PLN miesięcznie

Arkadiusz Głowacki (Wisła Kraków) - 60 tys. PLN miesięcznie

Bartłomiej Grzelak (Legia Warszawa) - 56 tys. PLN miesięcznie

Paweł Brożek (Wisła Kraków) - 55 tys. PLN miesięcznie

Hernani (Korona Kielce) - 50 tys. PLN miesięcznie

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...