Skocz do zawartości

Gůrny Ślůnsk


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem przeciwny jakimkolwiek przywilejom emerytalno socjalnym niezaleznie od tego gdzie sie pracuje. Nauczmy sie wreszcie zyc z wlasnej pracy a nie z cudzej. Inaczej nie dogonimy nawet Grecji.

Tak jest bo górnik w wieku 60 lat zrobiłby coś na dole :doh!: W tym wieku człowiek na dole jest już nieużyteczny(choć są wyjątki), ale po przepracowaniu tylu lat na dole w większości nie są już tak sprawini żeby dalej zapierdalać.

Odnośnik do komentarza
Jestem przeciwny jakimkolwiek przywilejom emerytalno socjalnym niezaleznie od tego gdzie sie pracuje. Nauczmy sie wreszcie zyc z wlasnej pracy a nie z cudzej. Inaczej nie dogonimy nawet Grecji.

Tak jest bo górnik w wieku 60 lat zrobiłby coś na dole :doh!: W tym wieku człowiek na dole jest już nieużyteczny(choć są wyjątki), ale po przepracowaniu tylu lat na dole w większości nie są już tak sprawini żeby dalej zapierdalać.

 

Zanim zaczniesz walic doh-y to sie zastanow, ok? Bo ja nigdzie nie napisalem ze gornik ma zasuwac do 65 roku zycia na przodku. Jest mnostwo innych, lzejszych zajec ktore moze wykonywac.

Odnośnik do komentarza
Jestem przeciwny jakimkolwiek przywilejom emerytalno socjalnym niezaleznie od tego gdzie sie pracuje. Nauczmy sie wreszcie zyc z wlasnej pracy a nie z cudzej. Inaczej nie dogonimy nawet Grecji.

Tak jest bo górnik w wieku 60 lat zrobiłby coś na dole :doh!: W tym wieku człowiek na dole jest już nieużyteczny(choć są wyjątki), ale po przepracowaniu tylu lat na dole w większości nie są już tak sprawini żeby dalej zapierdalać.

 

jak jest nieużyteczny to należ go zwolnic. Mnie zwolnili jak byłem nieużyteczny

 

jak użyteczny jest zbrojarz w wieku 60 lat?, albo kelner?

 

A co z budowlańcami pracującymi po 12-16 godzin ?

A kierowcy tirów?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

ech... muszę tłumaczyć, że RAŚ od kilkunastu lat głosi potrzebę przywrócenia autonomii regionu, działając w zgodzie z literą prawa i z duchem demokracji? Nie chodzi o żadne odłączenie się od Polski a o zdecentralizowanie państwa tak by każdy region mógł na siebie zarabiać. Chodzi między innymi o to by pieniądze wypracowane przez Śląskie zakłady mogły w większej części niż to ma miejsce teraz wrócić na Śląsk z pieniędzy budżetowych.

Odnośnik do komentarza
ech... muszę tłumaczyć, że RAŚ od kilkunastu lat głosi potrzebę przywrócenia autonomii regionu, działając w zgodzie z literą prawa i z duchem demokracji? Nie chodzi o żadne odłączenie się od Polski a o zdecentralizowanie państwa tak by każdy region mógł na siebie zarabiać. Chodzi między innymi o to by pieniądze wypracowane przez Śląskie zakłady mogły w większej części niż to ma miejsce teraz wrócić na Śląsk z pieniędzy budżetowych.

Zauważ, że Rosja już próbuje tym pogrywać :) Mi ten artykulik wygląda na zamówiony przez Kreml :)

Odnośnik do komentarza
utrzymujcie...

Aha, czyli jesteśmy my i Wy? :doh!:

 

No bylibyście Wy, jako Śląska autonomia (bądź po prostu jako województwo gdyby budżet został [niemal]całkowicie zdecentralizowany), co zresztą dopiero byłoby polem do nadużyć; i tak już liczna kadra administracyjna rozrosłaby się niebotycznie

Odnośnik do komentarza

Saper za czytanie ze zrozumieniem znowu dostaje piątkę, Icon - 2.0, poprawka we wrześniu i przyjdź jutro z rodzicami... Oczywiście, że my i Wy jeśli doszłoby do decentralziacji. Potem już tylko o krok do stworzenia swojej flagi, godła, hymnu itd... Ehhh, tym co od zawsze jest najlepiej ewidentnie nie da się dogodzić.

Odnośnik do komentarza
Saper za czytanie ze zrozumieniem znowu dostaje piątkę, Icon - 2.0, poprawka we wrześniu i przyjdź jutro z rodzicami... Oczywiście, że my i Wy jeśli doszłoby do decentralziacji. Potem już tylko o krok do stworzenia swojej flagi, godła, hymnu itd...

Ekhm, Prusy Królewskie doprowadziły do secesji? Województwo Śląskie sprzed wojny? Twierdzenie, że każda autonomia prowadzi do rozłamu jest... nie do obrony. Poza tym, pamiętaj że mówisz o regionie który niecałe sto lat temu trzykrotnie walczył o swą polskość nawet pomimo tego, że każda poprzednia próba kończyła się porażką. Ten cały RAŚ śmieszy mnie wielce, ale to ciągłe antagonizowanie się z Górnym Śląskiem nie jest wiele lepsze.

Odnośnik do komentarza
Saper za czytanie ze zrozumieniem znowu dostaje piątkę, Icon - 2.0, poprawka we wrześniu i przyjdź jutro z rodzicami...

Za to Ty masz 2.0 za nieuleczalną głupotę. Jak już zdążył napisać Feanor - Ślązacy walczyli o polskość a tacy jak Ty próbują dzielić kraj na nas i Was :doh!:

Nie mam nic więcej do powiedzenia bo z kimś kto nie zna historii i obraża moich pradziadków, którzy przelewali krew za polskość, jakakolwiek dyskusja mija się z celem.

Ten cały RAŚ śmieszy mnie wielce, ale to ciągłe antagonizowanie się z Górnym Śląskiem nie jest wiele lepsze.

Nie wińmy RAŚ za to, że przedstawiciele tej organizacji mają dość oszołomstwa, które oddziela nas od Polski i głośno krzyczy "Polska bez Śląska".

Takich jak choćby towarzysz M8_Pl.

Odnośnik do komentarza

Nie obrażaj mnie, bo ja Ciebie nie obrażam. Ani również Twoich dziadków, których też mógłbym nazwać nieuleczalnymi głupcami. Ot, tak jak Ty mnie - dla sportu. A teraz udowodnij albo przeproś, kiedy obraziłem czyjąkolwiek rodzinę. Jak już napisałem, i zauważył kolega wyzej, MY i WY tylko w przypadku teoretycznej decentralizacji. I ja nikogo od Śląska nie oddzielam, w okolicy (Sosnowiec :D) mam zresztą rodzinę.

 

A artykulik opracowali tacy ludzie, jak towarzysz Icon, świadomie nadinterpretując wszystko, co tylko się da.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

Bebok to je gorol i nie umi godać gwarom. Poważnie.

 

Nie ma serwisu ze zwrotami. Są jakieś słowniki. Poza tym gwary nie sposób się ot tak nauczyć. Niektórzy mieszkają na Śląsku już kilkanaście lat i nadal kaleczą gwarę. Ot taki Bebok choćby ;) chęci chłopakowi nie można odmówić ale same chęci to za mało :keke:

Odnośnik do komentarza
Wstrząs w kopalni, 240 górników zagrożonych

Do silnego podziemnego wstrząsu doszło w kopalni "Rydułtowy-Anna" w Rydułtowach. Ze strefy zagrożenia wycofano blisko 240 górników, nikomu nic się nie stało.

- Na szczęście zadziałały odpowiednie czujniki i górnicy ewakuowali się. W rejonie ściany na poziomie 1000 metrów pracowało wówczas 78 osób, z całej strefy zagrożenia wycofano łącznie 239 pracowników - powiedziała rzeczniczka Wyższego Urzędu Górniczego (WUG), Edyta Tomaszewska.

 

Jak zaznaczyła, wstrząs spowodował m.in. uszkodzenie podziemnych wentylatorów wymuszających obieg powietrza w wyrobiskach. Zdarzenie, które miało miejsce w ruchu "Rydułtowy" połączonej w 2004 r. kopalni "Rydułtowy-Anna", spowodowało wyłączenie jednej z pięciu ścian wydobywczych w tym zakładzie i było odczuwane na powierzchni.

 

Rejon wstrząsu został zamknięty. Na miejsce pojechali specjaliści z Okręgowego Urzędu Górniczego w Rybniku. W najbliższym czasie w miejscu wstrząsu będzie musiała się odbyć wizja lokalna, która pozwoli na oszacowanie skali zniszczeń. Na razie wejście do wyrobiska jest niemożliwe w związku z prawdopodobieństwem wystąpienia kolejnego wstrząsu

 

Wstrząs, do którego doszło w kopalni, zaliczony został do kategorii wysokoenergetycznych. Najczęstszą ich przyczyną jest następujące wskutek eksploatacji węgla odprężenie górotworu, co skutkuje uwolnieniem się skumulowanej w nim energii.

 

Występujące w obszarze górniczym silne wstrząsy można porównać do małych, lokalnych trzęsień ziem. Według ekspertów, trudno je przewidzieć, mimo iż w kopalniach działają stacje sejsmologiczne. "Rydułtowy-Anna" uważana jest za jedną z kopalń najbardziej narażonych na silne wstrząsy oraz inne naturalne zagrożenia górnicze.

 

W 2006 r., po kilkukrotnych silnych wstrząsach, nadzór górniczy decydował o zamknięciu tam części ścian wydobywczych. Spowodowało to olbrzymie straty. Tylko po jednym z takich wstrząsów, przez tydzień w zatrudniającej ponad 5 tys. osób kopalni pracowała jedna ściana. Kopalnia wydobywała na dobę 2 tys. zamiast planowanych ponad 10 tys. ton węgla.

 

Kopalnia "Rydułtowy-Anna" jest jedną z największych w Kompanii Węglowej. W "Annie" węgiel powoli wyczerpuje się, "Rydułtowy" mają jeszcze potężne jego zasoby, ale w dużej części (ok. 40 mln ton) zlokalizowane pod miastem Rydułtowy. Ich wydobywanie powoduje duże szkody na powierzchni.

 

Tak sie składa, ze akurat w tym czasie byłem w szoli na poziomie 600m. Ogromny huk, ale wstrząs nie odczuwalny, ponieważ liny wszystko zamortyzowały. Najgorsze chwile przeżywają rodziny w tym czasie. Moi rodzice mieszkają na osiedlu blisko kopalni i tata mi wlasnie mówil przez telefon, ze te wszystkie tąpnięcia przy tym dzisiejszym to był pikuś.

Dobrze ze nikomu sie nic nie stało, ale wyglada na to, ze żywot kopalni "Rydułtowy" pomału sie konczy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...