Skocz do zawartości

FM 2010 - Taktyki


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz co ciekawi mnie kiedy zrozumiesz że to GRA!! napiszę jeszcze raz GRAAAAA. A wiec nie porównuj Fm'a do prawdziwej piłki. Myślisz ze pep dzięki suwakom zdobył 6 tytułów?? Czy może chodzi Ci o to że w Polsce suwaki sa gorsze niż w europie i dlatego nie mamy piłki nawet na przyzwoitym poziomie??

Jakim trzeba być hipokrytą aby w jednym teksie wyśmiać mnie z powodu silnika meczowego jednocześnie pisząc o suwakach. Skoro ustawienia z ławki Twoim zdaniem nie działają to ich nie stosuj, ja sam się przekonałem że działają i są skuteczne.

Zanim zaczniesz krytykować sprawdź czy masz rację bo głupio pisać bzdury... Pooozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Abba, że tak powiem bredzisz.

Ja od lat gram taktyką praktycznie niezmienioną i się sprawdza. Oczywiście tworzę ją zawsze od nowa na każdą wersję, a nie próbuję wczytać ze starszego FM. Moje założenia i oczekiwania dotyczące zespołu od lat są niezmienne i cały czas daje to dobre efekty. Oczywiście na dopracowanie taktyki potrzebne jest wiele korekt, bo wiadomo, że od razu cudów nie będzie.

Ale co do jednego masz rację, znacznie lepiej spisują mi się taktyki skonwertowane. Wolę się bawić suwakami i sam o wszystkim decydować.

Odnośnik do komentarza

Instrukcje z ławki robią cuda. A to przykład dla niedowiarków . Mam mecz wyjazdowy z Interem ( gram Fiorentiną ) . Pierwsze 20 min biore defensuwa i gra piłką . Wynik utrzymał się 0:0 . Następnie postanowiłem przycisnąć ich i przewaga liczebna, podania w pole karne, strzały z kazdej pozycji i gra na większym ryzyku . Strzeliłem bramkę . Następnie kontraatak ( piłka do napastników, na wolne pole, cofnięcie się do obrony i oczywiście nękanie rywali i agresywny odbiór piłki. I mecz skończył się na 0-3 . Verratti x2 i M.Sissoko :D

Odnośnik do komentarza

Cudów na świecie nie ma.

 

O wiedzy Guardioli i umiejętnościach mogę powiedzieć tylko tyle,że dla niego w Barcelonie trenerka polega na właśnie tych suwakach. Na razie wielkim trenerem nie jest. Niech zrobi z przeciętniakami wynik (Hiddink w Rosji,Rehhagel w Grecji) to pogadamy.

 

A wracając do tematu że to tylko GRA, to proponuję co poniektórym wrócić do Sensible Soccer, skoro nie potraficie wymagać aby gra coraz bardziej przypominała rzeczywiśtość.

 

Eddie,z całym szacunkiem ale lekka kompromitacja w Twoim tekscie. Skoro musisz modyfikować taktykę( nie ustawienie,ale polecenia i style gry) tzn. że FM oszukuje. Bo nagle "silnik" stwierdza,że taktyka którą 10 x wygrałeś LM, jest niedobra w nowej odsłonie gry,bo powoduje np. to że nagle tracisz mnóstwo bramek po strzałach z dystansu,rogach etc. Cóż to, nagle zmieniła się filozofia gry na całym świecie? Zero konsekwencji ze strony programistów. Ciężko nie wspomnieć o killer taktykach,gdzie OPŚ zdobywał 2 x więcej bramek niż 2 napadziorów grających przed nim razem wziętych.

 

Może ściągnijcie co po niektórzy różowe okulary, i popatrzcie trochę krytycznie. Ja akurat po kilkunastu latach gry w CM/Fm mam prawo wymagać ewolucji w stronę realizmu, a nie odcinania kuponów w postaci stu złociszy rokrocznie.

Odnośnik do komentarza

A wracając do tematu że to tylko GRA, to proponuję co poniektórym wrócić do Sensible Soccer, skoro nie potraficie wymagać aby gra coraz bardziej przypominała rzeczywiśtość.

No właśnie. Słowo klucz - "przypominała". To tylko gra i nigdy nie odwzoruje rzeczywistości. Jak chcesz 100% realności to zostań trenerem, choćby drużyny z okręgówki.

 

A co do poleceń z ławki to początkowo z nich nie korzystałem, ale ostatnio się do nich przekonałem. Np. ostatnio włączyłem "podania na wolne pole" a miałem dwóch szybkich napastników i skrzydłowych, do tego przed meczem scout powiedział że szybki atak może rozmontować obronę przeciwnika. Skutek był taki że po włączeniu tej opcji moi zawodnicy strzelili 4 bramki na 6 stuprocentowych okazji, właśnie po podaniach na wolne pole.

Odnośnik do komentarza

Cudów na świecie nie ma.

 

O wiedzy Guardioli i umiejętnościach mogę powiedzieć tylko tyle,że dla niego w Barcelonie trenerka polega na właśnie tych suwakach. Na razie wielkim trenerem nie jest. Niech zrobi z przeciętniakami wynik (Hiddink w Rosji,Rehhagel w Grecji) to pogadamy.

 

 

Jak to przeczytalem to az zlapalem sie za glowe <zalamka> Zdobyl wszystko co mozliwe i ty smiesz mowic ze jego gra polega na suwakach prosze cie ogarnij troche :) Zaraz pewnie napiszesz ze maja takich pilkarzy mozna wszystko zdobyc a ja ci powiem gowno prawda czemu wczesniejsi trenerzy nie potrafili zdobyc tego co zdobyl Pep ?

Odnośnik do komentarza

wlasnie skonczylem pierwszy sezon MAN.CITY wygralem w Anglii wszystko taxa od kade ta "NOWA" jesli ktos ma jakies pytania lub chce zobaczyc zrzuty to zapraszam do mnie teraz zaczynam 2 sezon Liga Mistrzów przed moim zespołe wzmocnien nie planuje narazie mam bardzo dobry zespoł atak pomoc rewelacyjna jesli chodzi o orone to tak samo dosc dobra bramkarz wporzadku bede pisal po 2 sezonie polecam taxe od kade pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Eddie,z całym szacunkiem ale lekka kompromitacja w Twoim tekscie. Skoro musisz modyfikować taktykę( nie ustawienie,ale polecenia i style gry) tzn. że FM oszukuje. Bo nagle "silnik" stwierdza,że taktyka którą 10 x wygrałeś LM, jest niedobra w nowej odsłonie gry,bo powoduje np. to że nagle tracisz mnóstwo bramek po strzałach z dystansu,rogach etc. Cóż to, nagle zmieniła się filozofia gry na całym świecie? Zero konsekwencji ze strony programistów. Ciężko nie wspomnieć o killer taktykach,gdzie OPŚ zdobywał 2 x więcej bramek niż 2 napadziorów grających przed nim razem wziętych.

 

Może ściągnijcie co po niektórzy różowe okulary, i popatrzcie trochę krytycznie. Ja akurat po kilkunastu latach gry w CM/Fm mam prawo wymagać ewolucji w stronę realizmu, a nie odcinania kuponów w postaci stu złociszy rokrocznie.

Człowieku, to Ty się kompromitujesz wymagając od gry żeby wiernie odwzorowywała rzeczywistość. FM nigdy nie będzie wiernie oddawał rzeczywistości, pogódź się z tym.

Dla mnie granie w FM ma sprawiać frajdę, a co to by była za zabawa jakby taksy z poprzednich wersji dawały tak samo dobre efekty. Dla mnie żadna, lubię się bawić w kombinowanie w taktyce. Jeśli taki stan rzeczy Ci nie odpowiada nie wydawaj 100 pln na tę grę, albo kup sobie któryś z produktów konkurencyjnych.

FM nie jest idealny (żadna gra nie jest), ale póki co nie ma lepszego managera na rynku.

Odnośnik do komentarza

Abba

Proponuję partyjkę szachów tam od lat nic się nie zmieniło także killer taktyki z lat 70 nadal są skuteczne. Błądzisz synu i na śmieszność się skazujesz. Ogromna większość forumowiczów uważa tę wersję gry za najlepszą w tym ja, a jeżeli Tobie nie pasuje to załóż blog zbierz podobnie tobie myślących i tam narzekajcie. Może twój blog przyczyni się do powstania gry doskonalej...

Edytowane przez Kuchar
Post wyedytowany z niepotrzebnej treści
Odnośnik do komentarza

Witam

 

Mam do Was specjalistów takie pytania.

 

Otóż gdy gram, z różnymi drużynami nie mam problemu z dochodzeniem do sytuacji - tutaj statystyki - i teraz moje pytanie. Co proponujecie aby wykorzystywać więcej sytuacji chodzi mi głównie o mecze z Lubinem i Lechem bo z Aberdeen i Bangor w rewanżu wystawiłem rezerwy, więc było grane na spokojnie.

Oto moi napastnicy Mięciel i Erasmus więc aż tak źle z nimi nie jest. Kermit jest ustawiony jako Lis pola karnego a Miętowy jako cofnięty napastnik. W meczu zachowują się dokładnie na odwrót :P trening mam ustawiony Tug'a a trener od strzałów i ataku mam 5* .

 

I następne pytanie to, co stosujecie aby ukrócić zabawę przeciwnikowi, bo z reguły mam posiadanie piłki 55/60% udane wślizgi ok. 60/75% czyli niby przeważam, dobrze odbieram piłkę, a i tak wchodzą we mnie jak w masło i bardzo często remisuje.

Taktykę nawet nie wiem jak opisać bo ustawione jest w niej prawie tylko to co się da w kreatorze. Więcej używam tych komend z ławki co bardzo często się sprawdza, ale nie wiem jak ich trzymać w obronie.

 

I co proponujecie aby nie olewali sobie meczy ze słabszymi bo same morale i rotacje w składzie niewiele dają, chyba że tutaj jest druga możliwość, a mianowicie Pajace z Legii są idealnie odwzorowani i graja dobrze z lepszymi a od słabszych dostają baty :)

 

dzięki za każdą pomoc :)

Pozdrawiam Krzysiek

Odnośnik do komentarza

Witam mam troche problemów w obronie.. gram VfL Wolfsburg już 4 sezon i muszę kupić kogoś na prawdę dobrego :)

Kogo polecacie interesują mnie zawodnicy Ci z najwyższej półki ??

Jakieś propozycje ??

 

 

Jest kilku wartych zainteresowania którzy powinni przejść do ciebie, Nicolas Otamendi, Mamadou Sakho, Domenico Criscito, Cristian Zapata.

Ogólnie warto przeskanować kluby typu Genoa, Udinese, w genoi jest jeszcze jeden fajny grek, nazwiska nie pamiętam, coś w styly Paspathotopoulos.

Odnośnik do komentarza

Witam mam troche problemów w obronie.. gram VfL Wolfsburg już 4 sezon i muszę kupić kogoś na prawdę dobrego :)

Kogo polecacie interesują mnie zawodnicy Ci z najwyższej półki ??

Jakieś propozycje ??

 

4 sezon? Hmm, to ja bym ci polecił takiego grajka jak Darnel Situ,gram Valencią już 10 sezon, a on od 6 sezonów jest jednym z najlepszych środkowych obrońców, na początku gry jest w kadrze Lens, ewentualnie M.Sakho,Pique.

Odnośnik do komentarza

zaczolem 2 sezonik moim Man.City ...... wzmocnien nie planowalem ale wyszlo ze mam w skladzie Bojana(Barcelona) oraz Arshavin (Arsenal) z marszu mialem przydzielone miejsce w grupie LM dosc dobrze wylosowalem Bayern.M Zenit i Partizan.B po 2 kolejkach mam 4pkt wygrana 3:0 z Bayernem.M i remis z Zenitem........

Odnośnik do komentarza

Witam, pierwszy post i odrazu zaczynam z grubej rury :F Chcialbym Wam przedstawic swoja taktyke do FM-a, uprzedzam, ze jakies niedociagniecia i skazy napewno ona zawiera, bo geniuszem taktycznym nie jestem i najprawdopodobniej nigdy nie bede ;) Licze rowniez na wasze spostrzezenia i uwagi, moze kiedys ja troche lepiej dopracuje :P Ale jak narazie regularnie jej uzywam, Lechem "doszedlem" na niej do 4tego sezonu(wlasnie go zaczynam) zaliczajac 2 razy mistrza polski i raz vicemistrza, zdobywajac Puchar Polski 2 krotnie i raz Super Puchar - Jesli jakies trofeum zostalo mi zabierane sprzed nosa to robila to Legia, bo gra cos nadzwyczaj dobrze w FM-ie, a szkoda, ze nie przeklada sie to na rzeczywistosc, no coz...

Natomiast obecnie zaczalem grac Saint-Etienne, troche Lech mi sie znudzil to po pierwsze, a po drugie chcialem sprawdzic czy w innej lidze i druzynie tez ta taktyka jakos zadziala. Jeszcze dodam ze Lechem gralem na latce 10.1, a Etienne juz na 10.2, zmian wiekszych nie widze, ale jak na moje oko troche lepiej chyba gra Etienne, a zawodnikow takich swietnych nie ma, a rywale sa bardziej wymagajacy :)

 

Opisujac krotko: 5tka z tylu (4 defensorow + defensywny pomocnik*) stara sie bronic,przeszkadzac i zapobiegac w ataku jedenastce przeciwnika, nie zawsze to wychodzi, ale chlopaki staraja sie jak moga. 5tka z przodu(srodkowy pomocnik-playmaker**, 2 ofensywnych skrzydlowych oraz 2 napastnikow***) staraja sie wbic jak najwiecej goli do bramki przeciwnika, konstruowac ladne akcje i rozbijac defensywe rywala.

 

 

Uwagi:

*Def. Pomocnik - na obrazku akurat widzimy Sandro, ale on rozegral 1 mecz akurat wiec do sukcesow sie nie przyczynil za bardzo jak narazie, ale to tak na marginesie :P Chcialem tutaj dodac, ze na tej pozycji mozna pokombinowac w zaleznosci od grajka. Moze to byc Defensywny Pomocnik z ustawiona Obrona lub tez Wsparciem(tak tez teraz sandro testuje i idzie calkiem niezle), Rygiel Defensywy rowniez tu "zadziala" jesli potrzebujemy jeszcze jakos zalatac nasza obrone, natomiast Cofnietego Rozgrywajacego jeszcze nietestowalem.

 

**Playmaker - no to rzecz raczej wiadoma dla kazdego, ale napisac nie zaszkodzi :) idealny grajek na ta pozycje to ktos z dobrym podaniem, kreatywnoscia, blyskotliwoscia i technika, sila i rownowaga rowniez mu sie przyda, zeby udalo mu sie jakas ladna dluga/prostopadla pileczke zagrac z przeciwnikiem na plecach. Drugo rzedna wartosc to odbior, raczej na niewielkim poziomie starczy. Czasem naszemu pomocnikowi uda sie przerwac akcje i szybko zapoczatkowac nasz szybki i zabojczy atak, a przynajmniej taki ma byc w zalozeniach. :P Oczywiscie rowniez dobry strzal z dystansu sie przyda i pare goli potrafi strzelic z dystansu przykladowo grajac Lechem jakos w 3cim sezonie gdy Verratti juz sie znaczaco rozwinal zdobywal spora ilosc asyst i ladne pilki posylal, natomiast jego zmiennik Stilic asyst juz mial troche mnie ale goli mial ze 2 razy wiecej.

 

***Napastnicy - Napastnik grajacy bardziej z lewej strony to Lis Pola Karnego, jakie ma zadnie to kazdy wie i kto tu powinien grac tez raczej kazdy wie :P Przyda mu sie szybkosc na w miare dobrym poziomie zeby mogl cos dobrego z pilek posylanych za plecy obroncow. Natomiast napastnik z prawej (w tej chwili jego roli nie pamietam, bo pisze z glowy) jest lekko cofniety, powinien miec dobra technike,podania, gre z 1 pilki, strzal z dystansu no i wykanczanie akcji tez sie przyda, najlepiej zeby byl lewo nozny. :)

 

Ponizej zamieszczam linki do screenow oraz downloadu dla zainteresowanych ta oto taktyka. Z gory dziekuje za jakiekolwiek opinie.

 

1. Screeny: Klik!

 

2. Download: Klik!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...