Skocz do zawartości

FM 2010 - Taktyki


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Gra Szachtarem może nie jest najtrudniejsza jednak w pucharach już gra się z poważnymi przeciwnikami a tam maik pokazał się z dobrej strony...

Właśnie rozpoczynam drugi sezon prowadzenia Mallorci( sezon 2014-2015), udało mi się awansować z drugiego miejsca w lidze. Nie mogłem się doczekać tego momentu, jednak moją radość stłumił mizerny stan konta, a co za tym idzie środki transferowe w wysokości niecałego miliona euro. Kopiłem tylko obrońce Pablo Gila dla uzupełnienia składu który prezentuje sie następująco:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cb9699a572e2eae4.html

Jak widać mam praktycznie samych młodziaków bo żeby nie zbankrutować klub musiał sprzedać większość piłkarzy. W sparingach drużyna prezentowała się bardzo fajnie dzięki zgraniu które wynika z rozegrania całego poprzedniego sezonu w tym składzie. Wygrałem między innymi z elche 4:0 i AT. Madrid 2:1. Pierwszy mecz w sezonie z Hercules wygrałem na wyjeździe 1:2, a teraz zakończył mi sie mecz z Giumnastic wygrałem 2:0. Także po 2 meczach mam komplet pkt i dzięki nowej taktyce w 29 oficjalnych meczach wygrałem 26. Jeżeli ktoś chciałby przetestować moją taktykę piszcie do mnie.

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie co robię zle gram taktyką 4-1-2-2-1 z defensywnym pomocnikiem i 2 ofensywnymi pomocnikami gram płynnie ofensywnie cofniętą liną obrony z kryciem 1 na 1 bez pułapek ofsajdowych. Gram bezpośrednimi podaniami szybkim tempem i łagodnym pressingiem. Gram też skrzydłami. Co jest złego w tej taktyce bo w ofensywie jest dość dobrze ale w defensywie tragedia.

Jak dla mnie to w tych ustawieniach nic nie trzyma się "kupy" ;]

Może spróbuj następująco:

zrównoważanie ofensywnie... jak chcesz grać ofensywnie no to i obronę powinieneś wysunąć do przodu... a krycie strefowe jest chyba lepsze,

możesz ustawić pułapki ofsajdowe. ustaw wolne rozgrywanie akcji i intensywniejszym pressingem zagraj.

a tak w ogóle to jakim zespołem grasz, że masz takie ofensywne ustawienie ?:>

pzdro

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie jaką byście chcieli mieć 11 marzeń w ustawieniu 4-1-2-1-2 w czym wyglada to tak 4 obroncow - defensywny pom. - 2 srodkowych - opensywny pom - 2 napastnikow ?

 

Ja bym wybrał taką 11

 

Br-Mandanda

LO-Marcelo

PO-D.Alves

OŚ-M.Sakho

OŚ-Pique

DP-M.Veloso

PŚ-Hamsik

PŚ-Fabregas

OP-D.Silva

CN-Aguero

ŚŃ-Villa

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie jaką byście chcieli mieć 11 marzeń w ustawieniu 4-1-2-1-2 w czym wyglada to tak 4 obroncow - defensywny pom. - 2 srodkowych - opensywny pom - 2 napastnikow ?

 

Ja bym wybrał taką 11

 

Br-Mandanda

LO-Marcelo

PO-D.Alves

OŚ-M.Sakho

OŚ-Pique

DP-M.Veloso

PŚ-Hamsik

PŚ-Fabregas

OP-D.Silva

CN-Aguero

ŚŃ-Villa

 

Przy takiej taktyce przede wszystkim wybrał bym bardziej defensywnych bocznych obrońców. Ogólnie bym zaproponował coś takiego:

Casillas - Sergio Ramos, Terry, Ferdinand, Ashley Cole - de Rossi - Fabregas, Veloso - Silva - Torres, Villa

tyle że takiej jedenastki to bym chyba nawet w Man City nie złożył x]

Odnośnik do komentarza
Mam pytanie jaką byście chcieli mieć 11 marzeń w ustawieniu 4-1-2-1-2 w czym wyglada to tak 4 obroncow - defensywny pom. - 2 srodkowych - opensywny pom - 2 napastnikow ?

 

BR Adler

OP Ramos

OL Clichy

OŚ Chiellini

OŚ Zapata

DP De Rossi

PŚ Sandro

PŚ Fabregas

OP Kaka'

CN Aguero

ŚN Dżeko

 

Może i nie najlepszy,ale za to bardzo perspektywiczny,kilka sezonów bez żadnych wzmocnień poza wymianą De Rossiego na np. Moussę Sissoko z Tuluzy czy Kaki na np.Silvę.Sandro z Internacionalu jest lepszy i tańszy od Hamsika BTW.

 

Alternatywy np.

 

BR Akinfiejew

OP Santon

OL Cristico

OŚ Sakho

OŚ Vidic

DP Mascherano

PŚ Hamsik

PŚ Montolivo

OP Ozil/Kroos na przyszłość,na 'teraz' Silva,może nawet i lepszy w tej roli od Kaki

CN Pato

ŚN eeee...tak na prawdę Dżeko pozamiatał wszystkich silnych,kompletnych napastników w grze...ale może być Drogba póki nie zdziadzieje.

Odnośnik do komentarza
Mam pytanie jaką byście chcieli mieć 11 marzeń w ustawieniu 4-1-2-1-2 w czym wyglada to tak 4 obroncow - defensywny pom. - 2 srodkowych - opensywny pom - 2 napastnikow ?

 

BR Adler

OP Ramos

OL Clichy

OŚ Chiellini

OŚ Zapata

DP De Rossi

PŚ Sandro

PŚ Fabregas

OP Kaka'

CN Aguero

ŚN Dżeko

 

Może i nie najlepszy,ale za to bardzo perspektywiczny,kilka sezonów bez żadnych wzmocnień poza wymianą De Rossiego na np. Moussę Sissoko z Tuluzy czy Kaki na np.Silvę.Sandro z Internacionalu jest lepszy i tańszy od Hamsika BTW.

 

Alternatywy np.

 

BR Akinfiejew

OP Santon

OL Cristico

OŚ Sakho

OŚ Vidic

DP Mascherano

PŚ Hamsik

PŚ Montolivo

OP Ozil/Kroos na przyszłość,na 'teraz' Silva,może nawet i lepszy w tej roli od Kaki

CN Pato

ŚN eeee...tak na prawdę Dżeko pozamiatał wszystkich silnych,kompletnych napastników w grze...ale może być Drogba póki nie zdziadzieje.

 

PŚ musi umiec kryc i odbierac pilke, a tacy pilkarze jak hamsik czy montolivo itp tego nie umia...

11 tez zalezy na jaka chwile bo np. na poczatek gry to sakho jest slaby do wielkiego klubu

OPŚ - wg mnie najlepszy w grze to aguero! technika drybling, podania, gra z pierwszej pilki, idealne przyspieszenie, no i umie wykonczyc akcje gdy wchodzi pomiedzy napastnikow.

 

Cassilas-D.Alves,Clichy,Mexes,Chiellini-Mascherano-Fabregas,De Rossi-Aguero-C.Ronaldo,Villa

Odnośnik do komentarza
PŚ musi umiec kryc i odbierac pilke, a tacy pilkarze jak hamsik czy montolivo

hehe - dobre sobie - od czyszczenia to masz DMFa,wg twojej teorii taki Fabregas nie nadaje się na PŚ...niezłe...Nie wspominając o takich graczach jak Xavi,Pirlo czy Iniesta,którzy u ciebie nie opuściliby głębokich rezerw gdyż za słabo kryją czy odbierają piłkę...Nominalnie zarówno Włoch jak i Słowak to środkowi pomocnicy do zadań ofensywnych.Wszytko zależy od ustawień taktycznych,mimo to jak spojrzysz w 4-1-2-1-2 dominance (bo o tą taktykę pewnie tu chodzi) PŚ są odpowiedzialni głownie za kreowanie gry,a nie za odbiór...

OPŚ - wg mnie najlepszy w grze to aguero! technika drybling, podania, gra z pierwszej pilki, idealne przyspieszenie, no i umie wykonczyc akcje gdy wchodzi pomiedzy napastnikow.

aha,bo ciężko znaleźć kogokolwiek z większą kreatywnością i lepszymi podaniami (to + błyskotliwość to parametry KLUCZOWE dla tej pozycji)...to co opisałeś to cofnięty napastnik,wystawianie Aguero na OPŚ to marnowanie jego szybkości i wykańczania akcji...nie wspominając o tym,że raczej nie wygra żadnej walki o górną piłkę czy z góry jest na straconej pozycji w fizycznej walce z DMFami przeciwnika...

Aha - para C.Ronaldo/Villa zdecydowanie przegrywa z Aguero/Pato i Dżeko z prostej przyczyny - Krysia nie wygra zbyt dużo główek z co lepszymi obrońcami,poza tym najpierw trzeba poświęcić trochę czasu,by go wytrenować do gry na tej pozycji...Nie wspominając o tym,że Villa bardzo szybko się zestarzeje...Sakho z miejsca nadaje się do pierwszego składu KAŻDEGO zespołu,ale

Może i nie najlepszy,ale za to bardzo perspektywiczny
widocznie ci umknęło,ale skoro wystawiasz Aguero na OPŚ,to ci się nie dziwię...
Odnośnik do komentarza

Księżniczki, troszkę się zagalopowaliście moim zdaniem, ta dziecinna wykłócananka czy lepszym OPŚ'em będzie Aguero czy D.Silva. bardziej pasuje do fristajlowego gdzie możecie sobie poplotkować, a nie do tematu gdzie powinno się rozmawiać o TAKTYCE.

I tak, wiem, że też piszę nie na temat, ale ta piękna dyskusja nad wyższością Silvy nad Aguero w pojedynkach główkowych pewnie może potrwać i do lipca, a nie o to przecież chodzi, prawda ?

 

 

Dla tych którzy jeszcze nie wiedzą, wyszła przetłumaczona wersja Teorii i ram taktycznych do FM 2010. Bardzo ciekawa lektura.

http://www.cmrev.com/artykuly/czytaj/Teorie-taktyczne-_10.html

Odnośnik do komentarza

Namieszali strasznie w tych nowych taktykach. I powoli mi się odechciewa gry w Fm 2010 i wracam do dziewiątki.

Otóż czwarty sezon Nottingham Forest.

Dla zrozumienia podam też skład i ustawienie : Klyuev-Fatic,Burdisso,Otamendi,Parker-Kacar,Sandro,Bernardo-Deco-Fonseca,Marquinhos.

 

Czyli za przeproszeniem, całkiem niezłe grajki.

Pisałem wcześniej,że cofnięcie obrony i zmiana taktyki na zrównoważoną przyniosło efekty....tylko mi się wydawało.

 

Jak tracę bramki? 75% to strzały z dystansu - powiedzmy sobie sczerze, każda bramka w jakiejkolwiek lidze strzelona z ponad 20 m jest wydarzeniem kolejki. W FM 2010 w 90% spotkań takie bramki padają. Żenada!

 

20% straconych,to bramki po dośrodkowaniach z rzutów rożnych,trochę śmieszne z racji tego że obronę mam wypas(statystyki)i raczej większość zespołu broni w polu karnym.

 

5% to rzuty wolne - niby mało, ale jeśli wspomnę że jakieś 90% wolnych bitych przez przeciwnika wpada do bramki to też już jest czarna rozpacz.

 

Może ktoś ma wiedzę, czy konwertowanie nowego trybu taktyk na klasyczne przynosi efekty?

 

Szczerze mówiąc to w cm/fm gram już 12 rok,ale jeszcze żadna odsłona nie była tak irytująca. Polecenia taktyczne nijak się mają do sposobu gry przez drużynę. Udziwnianie na siłę.... jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza

Namieszali strasznie w tych nowych taktykach. I powoli mi się odechciewa gry w Fm 2010 i wracam do dziewiątki.

Otóż czwarty sezon Nottingham Forest.

Dla zrozumienia podam też skład i ustawienie : Klyuev-Fatic,Burdisso,Otamendi,Parker-Kacar,Sandro,Bernardo-Deco-Fonseca,Marquinhos.

 

Czyli za przeproszeniem, całkiem niezłe grajki.

Pisałem wcześniej,że cofnięcie obrony i zmiana taktyki na zrównoważoną przyniosło efekty....tylko mi się wydawało.

 

Jak tracę bramki? 75% to strzały z dystansu - powiedzmy sobie sczerze, każda bramka w jakiejkolwiek lidze strzelona z ponad 20 m jest wydarzeniem kolejki. W FM 2010 w 90% spotkań takie bramki padają. Żenada!

 

20% straconych,to bramki po dośrodkowaniach z rzutów rożnych,trochę śmieszne z racji tego że obronę mam wypas(statystyki)i raczej większość zespołu broni w polu karnym.

 

5% to rzuty wolne - niby mało, ale jeśli wspomnę że jakieś 90% wolnych bitych przez przeciwnika wpada do bramki to też już jest czarna rozpacz.

 

Może ktoś ma wiedzę, czy konwertowanie nowego trybu taktyk na klasyczne przynosi efekty?

 

Szczerze mówiąc to w cm/fm gram już 12 rok,ale jeszcze żadna odsłona nie była tak irytująca. Polecenia taktyczne nijak się mają do sposobu gry przez drużynę. Udziwnianie na siłę.... jakieś sugestie?

Tez sie dlugo męczyłem z grąobronna przez dlugi czas ( łatka 10.2.0) troche cierpliwosci i kombinowania i efekty sa zadowalajace. Przestałem tracic nagminnie bramki, obrona jest skuteczniejsza. Wazne jest tez aby grał ten sam sklad jak najczesciej bo zgranie druzyny tez ma znaczenie

Odnośnik do komentarza

Bramki z dystansu mogę być spowodowane małym pressingiem i dużą swobodą przeciwnika w środku pola. Na twoim miejscu bym wysunął nieco obronę, w instrukcjach przed meczem wymuszał na środkowych pomocnikach pressing i dał im agresywny odbiór. Możesz też zagrać bardziej wąsko wtedy w środku zrobi się mniej miejsca.

Odnośnik do komentarza

Buduję ten Kraków już 12 lat.

Trochę za bardzo pobłazliwi jesteśmy dla SI.

 

Akceptujemy to że taktyka z poprzedniej części gry nie sprawdza się w jej nowej odsłonie.

Na chłopski rozum....to wierutna BZDURA!

Bo czymże jest taktyka? Zbiorem odpowiednich poleceń dla kopaczy. Ciekawe jaki argument na "niedziałanie" taktyk z poprzedniego FM, ma SI?

Wiadomo,że trzeba mieć odpowiednich piłkarzy etc. bo bez OPL,OPP nie zagrasz skutecznie skrzydłami,na ten przykład....

Odnośnik do komentarza

Abba

Mam nadzieję że żartujesz o taktyce z poprzedniej wersji...

Tak mało wiesz o ewolucji gry że nie potrafisz zrozumieć dlaczego tak się dzieje?? Mówi Ci coś "silnik meczowy"??

 

Hmmm ciekawe czy Guardiola,Hiddink lub Smuda wiedzą co to ów silnik meczowy.....?

A teraz wróćmy do rzeczywistości!

Jak się ma silnik do realizmu? Jaka to ewolucja, która na starcie dyskredytuje misternie układane taksy z lat poprzednich.

Halo! Nie porównujemy tu stylu gry dzisiejszej piłki ze stylem gry za Piechniczka. W świecie FM okazuje się że teoretycznie po roku twoja taktyka nie przystoi do nowej gry,jakby ją dzieliło pokolenie piłkarskie.

 

Ja tu ewolucji nie widzę,tylko jedno wielkie bagno. Swoją drogą konwertuję wszystkie taktyki na klasyczne(polecam wszystkim tak robić) i po prostu bawię się suwakami i poleceniami indywidualnymi, jak dawniej.I wreszcie wiem o co chodzi,bo team zaczął grać na poziomie jakiego oczekuję.

Także darujmy sobie śmieszne nowe funkcje w stylu polecenia z ławki,które dają tyle co nic i jakieś oznaczenia Wsparcia,obrony,ataku.

Dodali ten bajer żeby mydlić oczy graczom,że coś sęzmienia w tej grze. Tymczasem ewolucja jest raz na kilka lat,a między tym rokrocznie wydają "dodatki" ,za które kasują ciężką kasiorkę.

FM 2010 to po prostu kolejny dodatek do FM 2007.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...