Skocz do zawartości

FM 2010 - Taktyki


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

witam:)

mam do Was prosbe:)

gram Bari w Serie A.W pierwszym sezonie media spekulowaly ze bede 19 a bylem na 6 miejscu i awansowalem do pucharow:)gralem najczesciej taksa Lech_LM. Ale teraz sprowadzilem paru zawodnikow i potrzebuje innej taktyki raczej bo tamta sie juz nie sprawdza - potrzebuje taktyki na ofensywnego srodkowego pomocnika i na zwyklego srodkowego pomocnika.Doradzcie mi jaka takse powinienem uzyc. POzdro:)

 

Masz tu 317 Taktyk do FM2010

któraś musi się sprawdzić w bari :)

Odnośnik do komentarza

Ehhh...

Jak co roku,w każdym FMie mam tak , że jak pierwszy sezon idzie fantastycznie (4 remisy,2 porażki) tak w drugim fatalnie.Ta sama taktyka,zawodnicy znacznie lepsi mimo to : 2x ledwo wygrywam 4x remisuje i 3x przegrywam z out-siderami.Co poradzicie?Fatalne przygotowanie do sezonu?Wina taktyki?Słabi zawodnicy raczej odpadają ;)

Odnośnik do komentarza

Ehhh...

Jak co roku,w każdym FMie mam tak , że jak pierwszy sezon idzie fantastycznie (4 remisy,2 porażki) tak w drugim fatalnie.Ta sama taktyka,zawodnicy znacznie lepsi mimo to : 2x ledwo wygrywam 4x remisuje i 3x przegrywam z out-siderami.Co poradzicie?Fatalne przygotowanie do sezonu?Wina taktyki?Słabi zawodnicy raczej odpadają ;)

Żadna z rzeczy które wymieniłeś. To po prostu presja. W następnym sezonie po osiągnięciu sukcesu, nieważne czy to było mistrzostwo czy utrzymanie się w lidze, zespół gra znacznie gorzej, a na dodatek rywale są bardziej zmotywowani na mecze z nami. Ja również mam tak od FM 09. Pierwsze dwa sezony w 2 lidze, następnie awans i od razu miejsce na podium w 1 lidze, a w 4 sezonie fatalna gra i miejsce 5-7. Widać sukcesy trzeba zdobywać stopniowo.

Odnośnik do komentarza

Czyli nie trzeba tak walczyć o podjum/puchary ?

Szczerze do sam nie wiem co trzeba robić. Może należy w następnym sezonie mniej oczekiwać od drużyny

 

Kostek a próbowałeś "krycia na dystans" tak aby ich zachęcić do atakowania Ciebie? Wtedy może ich boczni obrońcy wyjdą do przodu i będzie nieco więcej miejsca na skrzydłach dla twoich napastników. Szybkie podania piłki do przodu do napastników na wolne pole powinno dać Ci nieco okazji do strzelenia bramki. Jeśli grasz skrzydłowymi do może ich nieco cofnij bo im grają oni ofensywniej tym napastnicy muszą grać bardziej w środku i bliżej siebie.

Odnośnik do komentarza

Czyli nie trzeba tak walczyć o podjum/puchary ?

 

noo coś w tym jest. jak w drugim sezonie z Wolves awansowałem do LE to w trzecim kibice byli rozczarowani remisem u siebie 2:2 z liderującym Liverpoolem, przez co zaczęła się presja na zawodników i oczywiście od razu morale w dół. skutek ?? Verratti gra poniżej 6,5 a Suarez ma problemy z wykończeniem jednej z kilku sytuacji sam na sam w meczu.

Odnośnik do komentarza

Miguel Veloso jako rygiel defensywny?Toż to taka słabsza wersja Fabregasa,czyli w porywach defensywny z opcją obrony,a praktycznie cofnięty rozgrywający (z dużo lepszą grą głową)...

Ekstraklasa DMF to:

- De Rossi,Essien (przedział 40-100 mln €)

Dobrzy i względnie tani (do 15 mln €) są np. defensywni Milanu:

- Gattuso,Ambrosini - wada - wiek,aczkolwiek do 33-34 roku życia trzymają wysoki poziom

Potencjale talenty na tej pozycji (także predysponowani do roli bardziej ofensywnych) to np (stan na jesień 2011):

- Adrien - ze Sportingu - wyrwałem go za 2,9 mln €

- Moussa Sissoko - z Tuluzy - tanio nie będzie - u mnie poszedł do Dynama Kijów za ponad 20 mln € (w ogóle dużo dobrych zawodników przechodzi u mnie do Ukrainy - przy aktywnych ligach z ponad 30 krajów - w tym te najważniejsze z obu kontynentów),moi skauci twierdzą,że potencjalnie jest to gracz klasy np. Essiena

- Sandro - z Internacionalu,u mnie najlepszy brazylijski defensywny pomocnik młodego pokolenia,w sezonie 2011/2012 kupiłem go za 16 mln €,na początku rozgrywki pewnie zdecydowanie tańszy

 

Problemu ze znalezieniem dobrych defensywnych pomocników praktycznie nie ma żadnych (w ostateczności można nawet przekwalifikować obrońców predysponowanych do gry piłką typu Thiago Silva czy Frederico Fazio) - znajdźcie mi raczej klasycznego rozgrywającego z prawdziwego zdarzenia mogącego grać jako wolny elektron - klasyczna 10 (w stylu Rivaldo) - Silva,Ozil,Modric (w ostateczności),Carlos Eduardo ewentualnie Kroos po paru latach i długo,długo NIC :(.

Odnośnik do komentarza

znajdźcie mi raczej klasycznego rozgrywającego z prawdziwego zdarzenia mogącego grać jako wolny elektron - klasyczna 10 (w stylu Rivaldo) - Silva,Ozil,Modric (w ostateczności),Carlos Eduardo ewentualnie Kroos po paru latach i długo,długo NIC :(.

 

próbowałeś Buonanotte, Verrattiego, Afellaya czy d'Alessandro ??

Odnośnik do komentarza

oto moja taktyka którą gram w Tottenchamie. ogółnie jest dobrze tylko mam zastrzeżenie do napastnika. chciałbym aby grał on jak typowy snajper czyli strzelał dużo bramek i grał przy ostatnim obrońcy a on gra bardziej jak pomocnik (schodzi do lini bocznej skąd dośrodkowuje, cofa się do obrony, dużo podaje i nie ustawia się przy ostatnim obrońcy tylko dużo wcześniej). Jakie mogę dać mu ustawienia aby spełnił moje oczekiwania??

 

http://i48.tinypic.com/2rbyqnq.png

Odnośnik do komentarza
próbowałeś Buonanotte, Verrattiego, Afellaya czy d'Alessandro ??

Żaden z nich nie jest w stanie wygryźć Silvy z Milanu AD 2011...W ogóle tacy gracze jak D'Alessandro czy Afellay to nie piłkarze do największych kubów na pozycję głównej gwiazdy...Chociaż u mnie Ronaldinho po sezonie idzie w odstawkę (ponad 200k€/tydz!,nie chce zgodzić się na obniżenie kontraktu <100k),VdV raczej się nie sprawdza jako wolny elektron,Verratti gra w ACM II - 18 lat ale po statystkach widzę,że nigdy z niego nie będzie typowym fantasistą,a raczej graczem typu Nedveda - równym,ale nie wybitnym we wszytkom) - natomiast Buonanotte rzeczywiście wygląda sympatycznie,do tego ma obywatelstwo włoskie...chyba mój główny cel transferowy na okienko zimowe 2011/2012 :P

 

Jakie mogę dać mu ustawienia aby spełnił moje oczekiwania??

Kupić Dżeko - sprawdzi się jako wysunięty napastnik dużo lepiej niż Balotelli.W ogóle powinieneś mieć 2 równych graczy na daną pozycję - wahania formy i kontuzje zdarzają się najlepszym.

Co do Balotelliego - naucz go wychodzić na wolne pole,grać na granicy spalonego (jaki ma atrybut gra bez piłki w 2014?) i daj mu środkowego napastnika lub lisa pola karnego z ustawień ogólnych...

Odnośnik do komentarza

oto moja taktyka którą gram w Tottenchamie. ogółnie jest dobrze tylko mam zastrzeżenie do napastnika. chciałbym aby grał on jak typowy snajper czyli strzelał dużo bramek i grał przy ostatnim obrońcy a on gra bardziej jak pomocnik (schodzi do lini bocznej skąd dośrodkowuje, cofa się do obrony, dużo podaje i nie ustawia się przy ostatnim obrońcy tylko dużo wcześniej). Jakie mogę dać mu ustawienia aby spełnił moje oczekiwania??

 

http://i48.tinypic.com/2rbyqnq.png

 

po pierwsze to masz niezly dream team nurtuje mnie to jakim cudem uzbierales takich grajkow ? tottenham w pierwszym sezonie na transfery ma malo kasy a taki dzeko u mnie w 2011 r wart byl 30 mln funtow a rooney mysle ze za mniej niz 80 nie przeszedlby tym bardziej do tottenhamu jak na chyba musiales wszystko wygrywac do tego 2014 skoro masz takich playerow, wracajac do meritum to balotelli to nie jest rasowy sniper to ofensywny pomocnik na lewa i prawa strone moze grac oczywiscie napastnika ale wg mnie dobra pozycja by byla np srodkowy napastnik a Ty potrzebujesz bardziej klasycznej 10 badz lisa pola karnego musialbym zobaczyc profil balotelliego bo juz dawno go nie ogladalem poza tym ustawiena indywidualne trzeba ustawic np. rzadko dosrodkowuje nastawienie max ofensywne i trzeba go nauczyc zeby gral na granicy spalonego a co sie z tym laczy napastnik ten musi byc bardzo szybki akurat balotelli jest czybki :). w sumie to tyle

Odnośnik do komentarza
Kupić Dżeko - sprawdzi się jako wysunięty napastnik dużo lepiej niż Balotelli
po pierwsze to masz niezly dream team nurtuje mnie to jakim cudem uzbierales takich grajkow ?

 

Właśnie spojrzałem na jego grajków :szczerba: Ładnie to tak korzystać z edytora lub FMRTE? :picard:

Taki skład to praktycznie samograj...

Odnośnik do komentarza

Więc tak:

1: Posiadam Dzeko- mój pierwszy zakup, przez 2 sezony król strzelców ale póżniej się zablokował i spojrzawszy na osiągi Balotelliego w Interze postanowiłem go kupić( http://i50.tinypic.com/30njdw3.png )

2: Rooneya kupiłem jeszcze gdy grałem 2 napastnikami by grał obok Dzeko (tak właśnie kosztował 80 MLn funtów) ale okazał się kompletnym nie wypałem u mnie (może po prostu nie potrafiłem go ustawić) i przerobiłem taktykę na jednego napadziora (dzeko)

3:wcale nie wygrywałem wszystkiego oto fotka z moimi osiągnięciami http://i49.tinypic.com/ohtj7m.png -Tottenchamem gram od początku

4:w tym sezonie przeją mój klub jakiś miljarder i jestem najbogatszym klubem http://i49.tinypic.com/1o2mbq.png

5:aluzja do tego że posiadam samograjków- nawet jak masz najlepszych grajków to itak bez odpowiednich ustawień nie będziesz zwyciężał.

 

NO I NAJWAŻNIEJSZE NIE UŻYWAM ŻADNEGO EDYTORA:

http://i47.tinypic.com/2gukuw3.png

Odnośnik do komentarza
4:w tym sezonie przeją mój klub jakiś miljarder i jestem najbogatszym klubem http://i49.tinypic.com/1o2mbq.png

 

Niektórzy to są w czepku urodzeni...mi przez x lat gry w rózne wersje FM nie zdarzyło się przejęcie przez bogatego suggar daddy...co do cheaterstwa - zwracam honor,aczkolwiek Dżeko powinien rządzić na szpicy...Praktycznie w tym momencie gry powinien być najlepszym silnym kompletnym napastnikiem w grze (pomijając regenów - nie wiem jak z nimi u ciebie się przedstawia sprawa - może trafiła się jakaś perełka) - przynajmniej u mnie w 2011 w Milanie jest praktycznie największą gwiazdą zespołu (w napadzie - Boriello/Dżeko,Pato/Zarate - stosuję rotację składu) najlepszego klubu na świecie :P

5:aluzja do tego że posiadam samograjków- nawet jak masz najlepszych grajków to itak bez odpowiednich ustawień nie będziesz zwyciężał.

Z takim składem przy tak dobrze zrobionym kreatorze taktyk?Chyba żartujesz - drobne kryzysy się zdarzają,ale przy takiej jakości zawodników zawsze ktoś pociągnie grę...BTW - Zapata powinien spokojnie wygryźć Breno ;)

Odnośnik do komentarza

W ogóle tacy gracze jak D'Alessandro czy Afellay to nie piłkarze do największych kubów na pozycję głównej gwiazdy...

 

Właśnie tak samo myślałem kiedy sprowadzałem Afellaya na lewe skrzydło, bo był w sumie jedyną rozsądną alternatywą przy moim budżecie. Okazało się, że na lewym skrzydle dalej gra Buonanotte, a Afellay jako wysunięty rozgrywający atak zanotował przez połowę sezonu 11 asyst, z czego poczatek na skrzydle miał słabiutki, dopiero po przestawieniu na środek zaczął asystować. Co do D'Alessandro to mogę się zgodzić w sumie, bo kupiłem go jak odkrywałem grę prowadząc przez sezon Real, ale szału to on tam nie zrobił. Z partnera Kaki na OPŚ wygryzł go Vaart a nawet Guti, a na skrzydle wolałem zamiennie wystawiać Marcelo, Higuaina i Benzeme.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...