Skocz do zawartości

Bugi w Football Managerze 2010


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Moze nie liga polska manager ale FIFA Manager juz jak najbardziej. Ja na przykład jaram sie ze ta gra jest tak realistyczna. Czasami az sam niedowierzam jak gra moze byc az tak realistyczna :D

 

A niby w czym ta gra jest realistyczna??

w tym,że super napastnik nie potrafi strzelić 6 sytuacji sam na sam,a napastnik komputera ma prawie 100% skuteczności,chociaż statystyki na poziomie III ligi?? To nazywasz realizmem??

Dziwnym trafem od dwóch sezonów mam praktycznie w każdym meczu po 4/5 sytuacji sam na sam i procent wykorzystania ich wynosi z 10%,a komputerowy gracz wykorzystuje jakieś 90% sytuacji sam na sam.

Z roku na rok gra jest słabsza i tyle.

Odnośnik do komentarza

gram Leeds miałem mecz w Carling Cup przeciwko Birmingham. Po regulaminowym czasie gry było 2-2 w doliczonym czasie gry a dokładnie w 119 min był rzut rożny i mój bramkarz nawet tam pobiegł i po asyscie głową od mojego bramkarza obrońca strzelił bramkę i było 3-2 i zaraz po znowieniu gry sędzia zakończył spotkanie. Pochwaliłem swoich piłkarzy za występ ,wrócił do ekranu wiadomości i pisze że to ja przegrałem 3-2 a Benitez strzelił bramkę w 120 min :x

Odnośnik do komentarza

Moze nie liga polska manager ale FIFA Manager juz jak najbardziej. Ja na przykład jaram sie ze ta gra jest tak realistyczna. Czasami az sam niedowierzam jak gra moze byc az tak realistyczna :D

 

A niby w czym ta gra jest realistyczna??

w tym,że super napastnik nie potrafi strzelić 6 sytuacji sam na sam,a napastnik komputera ma prawie 100% skuteczności,chociaż statystyki na poziomie III ligi?? To nazywasz realizmem??

Dziwnym trafem od dwóch sezonów mam praktycznie w każdym meczu po 4/5 sytuacji sam na sam i procent wykorzystania ich wynosi z 10%,a komputerowy gracz wykorzystuje jakieś 90% sytuacji sam na sam.

Z roku na rok gra jest słabsza i tyle.

 

Tak tak, gra jest zla i beznadziejna i pewnie dlatego gra w nia kilka milionow ludzi. Ja nie uswiadczam takich problemow jak Ty. Jesli juz jest nieskutecznosc to tylko czasami i zazwyczaj po obu stronach. Moj bramkarz bardzo czesto ratuje mi dupe za to bramkarz przeciwnika fakt ma czesto dobre mecze ale czesto zdarzaja im sie takie kasztany ze glowa mala. Z kolei moj bramkarz tylko raz strzelil sobie samoboja a tak to w prawie kazdym meczu ma srednia ocen ok. 7. Zamiast narzekac radze poszperac troche w ustawieniach.

 

Ja realizm widze na kazdym kroku i moim zdaniem ta czesc gry jest najlepsza w historii Fm-a (nie mowie o CM-ie bo nie gralem). Jak mam przewage w meczu to 90% takich spotkan rozstrzygam na wlasna korzysc i chocby to swiadczy o realizmie.

A przy koazji moglbys dac kilka screenow potwierdzajacych tak slaba skutecznosc Twoich napastnikow i kilka dla tak wspanialej Twoich przeciwnikow?

 

Odnośnik do komentarza

Moze nie liga polska manager ale FIFA Manager juz jak najbardziej. Ja na przykład jaram sie ze ta gra jest tak realistyczna. Czasami az sam niedowierzam jak gra moze byc az tak realistyczna :D

 

A niby w czym ta gra jest realistyczna??

w tym,że super napastnik nie potrafi strzelić 6 sytuacji sam na sam,a napastnik komputera ma prawie 100% skuteczności,chociaż statystyki na poziomie III ligi?? To nazywasz realizmem??

Dziwnym trafem od dwóch sezonów mam praktycznie w każdym meczu po 4/5 sytuacji sam na sam i procent wykorzystania ich wynosi z 10%,a komputerowy gracz wykorzystuje jakieś 90% sytuacji sam na sam.

Z roku na rok gra jest słabsza i tyle.

 

Tak tak, gra jest zla i beznadziejna i pewnie dlatego gra w nia kilka milionow ludzi. Ja nie uswiadczam takich problemow jak Ty. Jesli juz jest nieskutecznosc to tylko czasami i zazwyczaj po obu stronach. Moj bramkarz bardzo czesto ratuje mi dupe za to bramkarz przeciwnika fakt ma czesto dobre mecze ale czesto zdarzaja im sie takie kasztany ze glowa mala. Z kolei moj bramkarz tylko raz strzelil sobie samoboja a tak to w prawie kazdym meczu ma srednia ocen ok. 7. Zamiast narzekac radze poszperac troche w ustawieniach.

 

Ja realizm widze na kazdym kroku i moim zdaniem ta czesc gry jest najlepsza w historii Fm-a (nie mowie o CM-ie bo nie gralem). Jak mam przewage w meczu to 90% takich spotkan rozstrzygam na wlasna korzysc i chocby to swiadczy o realizmie. A co do niewykorzystanych 100% sytuacji przez Twoich napastnikow to sam potwierdziles realizm tej gry. Ktos tu podal ze skutecznosc w sytuacjach 100% dla najlepszych strzelcow Premiership wynosi ok. 20% wiec wszystko jest w porzadku :)

 

Kłania się czytanie ze zrozumieniem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

http://img685.images...4669/33fart.png

 

http://img191.images...38/78597896.png

http://img51.imagesh...89/83492140.png

http://img685.images...6469/11fart.png

http://img685.images...92/41159149.png

http://img690.images...twierdzenie.png

 

Dalem tu screeny z moich ostatnich 5-u spotkan, ktore pokazuja raczej cos zupelnie odwrotnego niz to co Ty mowisz. A sa to spotkania w ktorych szlo mi dosyc kiepsko porównując do calego sezonu. Jedyny mecz ktory moglby potwierdzic Twoja teze to ten z Vaslui.

Edytowane przez SZk
Nie uzywamy tagow size i font - zapoznaj sie z regulaminem.
Odnośnik do komentarza

Czy to normalne, że zespoły organizujące ME/MŚ grają po 2-3 spotkania towarzyskie w roku? (np. Polska w 2010 i 2011).

 

W ogóle za mało jest meczów towarzyskich - terminarz eliminacji jest sztywny, więc wszyscy albo grają o punkty, albo towarzysko. Jeśli dodać do tego dobieranie przez grę przeciwników ściśle według kryteriów geograficznych i rankingu FIFA, to nawet jeśli jakiś zespół ma wolne (bo gra w grupie pięciozespołowej), to i tak szanse trafienia na inny wolny zespół z tego samego kontynentu są minimalne.

Odnośnik do komentarza

U mnie właśnie jest połowa 2010 roku i faktycznie w pierwszej połowie roku Polska rozegrała jeden sparing, na MŚ się nie zakwalifikowali, czyli ponad pół roku z 1 meczem (a i tak awans w rankingu FIFA na 19 miejsce :D). Jednak teraz mam sierpień i rozegrali sparing z Grecją, a na jesień mają chyba po dwa sparingi w każdym miesiącu (wrzesień, październik i listopad) więc nie jest chyba tak źle. Dodam że wcześniej grałem na patchu 10.1, teraz kontynuję grę na patchu 10.2 i pamiętam że dopiero wtedy pojawiły się te sparingi na jesień. Ale czy ma to związek z patchem czy po prostu Stefan długo czekał na zaklepanie sparingów to już nie wiem.

Odnośnik do komentarza

Moze nie liga polska manager ale FIFA Manager juz jak najbardziej. Ja na przykład jaram sie ze ta gra jest tak realistyczna. Czasami az sam niedowierzam jak gra moze byc az tak realistyczna :D

 

A niby w czym ta gra jest realistyczna??

w tym,że super napastnik nie potrafi strzelić 6 sytuacji sam na sam,a napastnik komputera ma prawie 100% skuteczności,chociaż statystyki na poziomie III ligi?? To nazywasz realizmem??

Dziwnym trafem od dwóch sezonów mam praktycznie w każdym meczu po 4/5 sytuacji sam na sam i procent wykorzystania ich wynosi z 10%,a komputerowy gracz wykorzystuje jakieś 90% sytuacji sam na sam.

Z roku na rok gra jest słabsza i tyle.

 

No przecież realizm tej gry jest porażający, nie zauważyłeś jak jest realistyczna. 11 strzałów 8 celnych i prowadzę do 88 minuty 1:0. W 88 i 90 dwa strzały na oko w okienko i na oko z 25 metrów i przegrywam 2:1. Komputer strzela 5 razy i ma trzy strzały celne, jeszcze jednak gram w tę zajebiście realną grę. 90 minuta wynik 0:0. Ja 5 strzałów komputer 0. W celnych 0:0, pewnie wiesz jakim wynikiem skończył się mecz tej realistycznej gry.1:0 dla kompa, strzelił kutafon w 93 minucie po pięknej główce w samo okienko. Żal mi tylko 100 złotych plus VAT.

I to było w 8 lidze angielskiej.

 

Zrobiłem restarta i co, ano 0:0 w pierwszym meczu, więc jeszcze raz i 2:0 dla mnie, znowu restart i wygrywam 3:0 żeby potem przegrać 1:3. Wolę totolotka

Odnośnik do komentarza

Sorry, tak bywa... Grałem Tuluzą z ostatnim w tabeli Sochaux. 90 minuta - nic. Moi bili głową w mur. Nagle wrzutka, i ku mojemu zaskoczeniu, gol dla mnie. W FMie 2009 nic nigdy takiego mi się nie zdarzyło. Realizm jest bardzo duży. Żadnego meczu nie da się przewidzieć. Nie znajdzie się killer taksy, umiejętności też czasem nie pomagają.

OFFTOP off.

Odnośnik do komentarza

Sorry, tak bywa... Grałem Tuluzą z ostatnim w tabeli Sochaux. 90 minuta - nic. Moi bili głową w mur. Nagle wrzutka, i ku mojemu zaskoczeniu, gol dla mnie. W FMie 2009 nic nigdy takiego mi się nie zdarzyło. Realizm jest bardzo duży. Żadnego meczu nie da się przewidzieć. Nie znajdzie się killer taksy, umiejętności też czasem nie pomagają.

OFFTOP off.

 

Dziala to w obie strony. Ale niektorzy wola plakac zamiast pomyslec w czasie gry i troche "kalibrowac" ustawienie zaleznie od wydarzen na boisku. Ja dalem 5 przykladowych meczy, i chociaz poparlem swoja teze, a wiekszosc z tych co narzekaja daja jako przyklad 1-2 mecze co o niczym nie swiadczy (co prawda moje 5 tez za duzo nie mowi, ale moge dac kolejnych 10 jesli ktos nie wierzy). Tez zdarzaja mi sie takie mecze, ale ZDARZAJA a nie wystepuja na tyle nagminnie zeby sie wywnetrzac na forum. Rozumiem frustracje po przegranym meczu, ale po jakims czasie warto spojrzec chlodna glowa na takie sytuacje i poszukac moze bledow u siebie a nie wszystko zwalac na "gupia gre".

Odnośnik do komentarza

 

 

No przecież realizm tej gry jest porażający, nie zauważyłeś jak jest realistyczna. 11 strzałów 8 celnych i prowadzę do 88 minuty 1:0. W 88 i 90 dwa strzały na oko w okienko i na oko z 25 metrów i przegrywam 2:1. Komputer strzela 5 razy i ma trzy strzały celne, jeszcze jednak gram w tę zajebiście realną grę. 90 minuta wynik 0:0. Ja 5 strzałów komputer 0. W celnych 0:0, pewnie wiesz jakim wynikiem skończył się mecz tej realistycznej gry.1:0 dla kompa, strzelił kutafon w 93 minucie po pięknej główce w samo okienko. Żal mi tylko 100 złotych plus VAT.

I to było w 8 lidze angielskiej.

 

W prawdziwej pilce tez czesto sie zdarza, ze druzyna ma olbrzymia przewage a mimo to przegrywa. Jako przyklady podaje statystyki meczowe z 2 ostatnich meczy Juventusu (pierwszy przegrany z Bari 3-1, drugi przegrany z Catania 2-0).

http://img22.imageshack.us/img22/5987/64557238.jpg (5 celnych strzalow Bari = 3 bramki)

http://img710.imageshack.us/img710/3056/84832700.jpg (2 celne strzaly Catanii = 2 bramki strzelone)

Dlaczego tak sie stalo? A no dlatego, ze Juve nie ma trenera. Tak samo widocznie dzieje sie u Ciebie w FM'ie, gdzie druzyna nie ma trenera... Jak widac na zalaczonych screenach, FM jest gra baaaardzo realistyczna :)

 

 

 

Zrobiłem restarta i co, ano 0:0 w pierwszym meczu, więc jeszcze raz i 2:0 dla mnie, znowu restart i wygrywam 3:0 żeby potem przegrać 1:3. Wolę totolotka

 

Czyli uwazasz, ze jakby w realu jakis mecz 2 razy zagrany zostal tymi samymi skladami to wynik bylby ten sam? :lol:

Odnośnik do komentarza

może mi ktoś wyjaśnić ocb? miałem wypożyczonych z arsenalu 4 młodziaków przyszedł grudzień i chciałem wypożyczyć sobie innych zawodników których wypatrzyłem, zakończyłem wypożyczenie 2 zawodnikom a gdy chce wypożyczyć innego to cały czas anuluje się transfer i pisze że nadal mam 4 zawodników na wypożyczeniu WTF ??

Odnośnik do komentarza

 

 

No przecież realizm tej gry jest porażający, nie zauważyłeś jak jest realistyczna. 11 strzałów 8 celnych i prowadzę do 88 minuty 1:0. W 88 i 90 dwa strzały na oko w okienko i na oko z 25 metrów i przegrywam 2:1. Komputer strzela 5 razy i ma trzy strzały celne, jeszcze jednak gram w tę zajebiście realną grę. 90 minuta wynik 0:0. Ja 5 strzałów komputer 0. W celnych 0:0, pewnie wiesz jakim wynikiem skończył się mecz tej realistycznej gry.1:0 dla kompa, strzelił kutafon w 93 minucie po pięknej główce w samo okienko. Żal mi tylko 100 złotych plus VAT.

I to było w 8 lidze angielskiej.

 

W prawdziwej pilce tez czesto sie zdarza, ze druzyna ma olbrzymia przewage a mimo to przegrywa. Jako przyklady podaje statystyki meczowe z 2 ostatnich meczy Juventusu (pierwszy przegrany z Bari 3-1, drugi przegrany z Catania 2-0).

http://img22.imageshack.us/img22/5987/64557238.jpg (5 celnych strzalow Bari = 3 bramki)

http://img710.imageshack.us/img710/3056/84832700.jpg (2 celne strzaly Catanii = 2 bramki strzelone)

Dlaczego tak sie stalo? A no dlatego, ze Juve nie ma trenera. Tak samo widocznie dzieje sie u Ciebie w FM'ie, gdzie druzyna nie ma trenera... Jak widac na zalaczonych screenach, FM jest gra baaaardzo realistyczna :)

 

 

 

 

 

Zrobiłem restarta i co, ano 0:0 w pierwszym meczu, więc jeszcze raz i 2:0 dla mnie, znowu restart i wygrywam 3:0 żeby potem przegrać 1:3. Wolę totolotka

 

Czyli uwazasz, ze jakby w realu jakis mecz 2 razy zagrany zostal tymi samymi skladami to wynik bylby ten sam? :lol:

 

Oczywiście, że nie, tylko skoro drużyna NIE MA trenera to przegrywa za każdym razem.Skoro wygrywa 3:0 i 2:0 to raczej tego trenera ma choć nie przeczę, że trener jest raczej kiepski. Nie powinna przegrać 1:3, remis jest do przyjęcia, choć statystycznie powinien zdarzać się bardzo rzadko.

Jakie jest prawdopodobieństwo w 8 lidze angielskiej straty 2 bramek w 88 i 90 minucie strzałem z 25 metrów?

Odnośnik do komentarza

Jakie jest prawdopodobieństwo w 8 lidze angielskiej straty 2 bramek w 88 i 90 minucie strzałem z 25 metrów?

 

Kibicem piłki nożnej jestem od tylu lat, że nic mnie w niej już nie zdziwi. Drużyna z mojego miasta (5 liga) przegrała kiedyś 3-2 prowadząc do 89 minuty 2-0. A co dziwnego w tym że to był strzał z 25 metrów? Przecież w niższych ligach też potrafią mocno kopnąc piłkę ;)

Odnośnik do komentarza

Zauważyliście śmieszny, zupełnie nieistotny dla jakości gry bug?

Otóż sędzia liniowy, którego widzimy dalej (biega przy lini z boxami graczy) zupełnie na odwrót macha chorągiewką.

O ile ruchy chorągiewką drugiego (bliżej nas) bocznego sędziego są poprawne "merytorycznie", o tyle tamten dalszy wszystko robi "na opak", hehe.

 

Na 100% tak jest, przypatrzcie się ;)

Odnośnik do komentarza

Mam takie pytanie, bo niedawno Asper umieścił informację że odznaczając w ustawieniach w zakładce ogólne zbieranie danych i tam chyba hiperłącza to w grze na patchu 10.0.2 nie ma już crash dumpsów.. Może to ktoś potwierdzić? Jak myślicie działa to i czy macie taki sam problem że dochodzi gdzieś ok do 10 kolejki i podczas meczu zdarza się crash dump? Mi osobiście później gra się nudzi i mnie wkurza bo ,,zmieniam bieg historii" jeżeli chcę mecz powtórzyć. Macie jakiś może skuteczny sposób na te cholerstwa, bo chciałbym już zagrać normalnie w tego Fma, ale no z takimi błędami spada motywacja..

Odnośnik do komentarza

Jakie jest prawdopodobieństwo w 8 lidze angielskiej straty 2 bramek w 88 i 90 minucie strzałem z 25 metrów?

 

Kibicem piłki nożnej jestem od tylu lat, że nic mnie w niej już nie zdziwi. Drużyna z mojego miasta (5 liga) przegrała kiedyś 3-2 prowadząc do 89 minuty 2-0. A co dziwnego w tym że to był strzał z 25 metrów? Przecież w niższych ligach też potrafią mocno kopnąc piłkę ;)

 

 

A mnie kiedyś w turnieju brydżowym (nie na układane karty) przyszło 40 punktów na osi.Do tej pory się to nie powtórzyło.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...