Skocz do zawartości

Bugi w Football Managerze 2010


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Hawkeye chodzi mi o to, że nie mam zamiaru po każdym strzeleniu bramki zmieniać ustawienia i zmieniać zawodników w obawie przed szybką stratą, co i tak się dzieję bez względu na to, jakich mam zawodników, jaką gram taktyką, czy na wyjeździe, czy u siebie. Wiem, że takie sytuacje w rzeczywistości też się dzieją, ale nie w co drugim meczu, tak jak w fmie.

Odnośnik do komentarza
Zmiana nastawienia/filozofii po strzeleniu gola nic nie pomaga, zmiany zawodników też nie. Z resztą takie działania są pozbawione sensu.

 

To chyba gramy w inne gry.

 

 

Skoro tak to prosiłbym o kilka wskazówek, co zrobic. Potrafie do 88 minuty wygrywac 1;0 i przegrywam 1;2 :] Jak tu sie nie wk... Podobna sytuacja zdarzala sie bardzo czesto, nie pomaga gra na czas, cofniecie obrony, zmiana taktyki na defensywna ani przetrzymywanie. W rzeczywistosci rzadko sie zdarzaja takie sytuacje, no oprocz pamietnego meczu manchesteru z bayernem monachium w lidze mistrzow ladnych pare lat temu :D :D

Odnośnik do komentarza
Zmiana nastawienia/filozofii po strzeleniu gola nic nie pomaga, zmiany zawodników też nie. Z resztą takie działania są pozbawione sensu.

 

To chyba gramy w inne gry.

 

 

Skoro tak to prosiłbym o kilka wskazówek, co zrobic. Potrafie do 88 minuty wygrywac 1;0 i przegrywam 1;2 :] Jak tu sie nie wk... Podobna sytuacja zdarzala sie bardzo czesto, nie pomaga gra na czas, cofniecie obrony, zmiana taktyki na defensywna ani przetrzymywanie. W rzeczywistosci rzadko sie zdarzaja takie sytuacje, no oprocz pamietnego meczu manchesteru z bayernem monachium w lidze mistrzow ladnych pare lat temu :D :D

Jak gra na czas i przetrzymywanie, czy nawet "obrona Częstochowy" nie skutkują, to jedź na pełnej ofensywnie do końca :D

Odnośnik do komentarza
Zmiana nastawienia/filozofii po strzeleniu gola nic nie pomaga, zmiany zawodników też nie. Z resztą takie działania są pozbawione sensu.

 

To chyba gramy w inne gry.

 

 

Skoro tak to prosiłbym o kilka wskazówek, co zrobic. Potrafie do 88 minuty wygrywac 1;0 i przegrywam 1;2 :] Jak tu sie nie wk... Podobna sytuacja zdarzala sie bardzo czesto, nie pomaga gra na czas, cofniecie obrony, zmiana taktyki na defensywna ani przetrzymywanie. W rzeczywistosci rzadko sie zdarzaja takie sytuacje, no oprocz pamietnego meczu manchesteru z bayernem monachium w lidze mistrzow ladnych pare lat temu :D :D

Jak gra na czas i przetrzymywanie, czy nawet "obrona Częstochowy" nie skutkują, to jedź na pełnej ofensywnie do końca :D

 

 

 

a wiesz ze masz racje?

 

a jeszcze ciekawsze jest to... i co prawda moim zdaniem kompletnie porąbane, ale stosuje taktyke ofensywna na mecze wyjazdowe z rywalem 2 klasy lepszym i potrafie taki mecz zremisowac... Moze chodzi o to, ze rywal spodziewa sie gry kompletnie defensywnej, na przetrwanie z mojej strony, a ja go atakuje, w mysl zasady - najlepsza obrona jest atak :P heh, dzieki za podpowiedz

Odnośnik do komentarza

Nie każdy mecz idzie wygrać, nawet mimo przewagi. Ja mogę tylko napisać jak robię. Jeżeli prowadzę meczu z kimś słabszym lub porównywalnym jedną bramką do ok. 80 minuty jadę na tej samej strategii meczowej, potem przełączam najpierw na kontratak, i jeżeli widzę, że jest gorąco to na doliczony czas lub nieco wcześniej w zależności od klasy przeciwnika daję Powstrzymanie oraz linii gra bez ryzyka, nękanie rywali i zawężenie pola gry. Zmieniam też w taktyce jeżeli mecz ma jakąś obchodzącą mnie stawkę polecenia dla poszczególnych graczy, bocznym pomocnikom daje defensywnych skrzydlowych i rolę defensywną, napastników nie ruszam, OPŚ'a cofam na PŚ'a i daję pomocnik odbierający piłkę i Full Backsy oczywiście defensywne nastawienie. Mniej więcej podobne manewry stosuję gdy na przykład prowadziłem dwoma bramkami i nagle mi jedną wsadzili. Z kolei kiedy przegrywam stosuję właściwie taktykę odwrotną.

 

Ale podkreślam, nie wszystko jest do wygrania i mimo, że pewnie większość meczy utrzymujecie wynik to jednak bardziej w pamięć wbijają się porażki przez co wydaje się, że jest ich więcej, niż patrząc na chłodno.

Odnośnik do komentarza

Ale podkreślam, nie wszystko jest do wygrania i mimo, że pewnie większość meczy utrzymujecie wynik to jednak bardziej w pamięć wbijają się porażki przez co wydaje się, że jest ich więcej, niż patrząc na chłodno.

 

Piszesz jak prawdziwy psycholog :P

A mądrze prawisz.

Odnośnik do komentarza

Jak gra na czas i przetrzymywanie, czy nawet "obrona Częstochowy" nie skutkują, to jedź na pełnej ofensywnie do końca :D

 

 

 

a wiesz ze masz racje?

 

a jeszcze ciekawsze jest to... i co prawda moim zdaniem kompletnie porąbane, ale stosuje taktyke ofensywna na mecze wyjazdowe z rywalem 2 klasy lepszym i potrafie taki mecz zremisowac... Moze chodzi o to, ze rywal spodziewa sie gry kompletnie defensywnej, na przetrwanie z mojej strony, a ja go atakuje, w mysl zasady - najlepsza obrona jest atak :P heh, dzieki za podpowiedz

Ja grając w pierwszym sezonie Legią eliminację Ligi Europejskiej ustawiłem się defensywnie na mecz z Fenerbahce na wyjeździe. Po 30 minutach przegrywam 0:3 więc walnąłem wszystko na full ofensywe i mecz zakończył się moim zwycięstwem 4:3. Potem w grupie podobnie. Mecz z Galatasaray (tym razem u siebie). Przegrywam 0:2, więc full ofensywa i końcowy wynik 4:2 dla mnie.

Aczkolwiek z HSV na wyjeździe przy 0:2 też dałem ofensywę ale niestety nic moi nie strzelili. Może trochę za późno się na to zdecydowałem.

Co ciekawe grając tak ofensywnie przeciwko rywalom z polskiej ligi, najczęściej skutek jest odwrotny od tego gdy gram tak z silniejszymi od siebie w pucharach europejskich.

 

Skoro to temat o bugach to dla mnie jednym wielkim bugiem są te subskrypcje. Zamiast dostawać informacje o zawodnikach z aktywnej listy życzeń to dostaję informacje o tych z listy życzeń ustawionej na nieaktywną. Gdy zostawiłem jedną listę życzeń i mam tam ok. 40 zawodników to przy każdym kolejnym uruchomieniu gry w subskrypcji mam zaznaczonych tylko kilku zawodników z tej listy. Muszę ich usuwać z listy życzeń i dodawać jeszcze raz. W ten sposób przegapiłem już transfery kilku zawodników.

Odnośnik do komentarza

To był mój chyba ostatni kupiony FM. Nie dość, że gram rzadko, może raz tygodniowo, to już 3 razy doświadczyłem crash dumpsa i to w trakcie meczów, w których moja drużyna prowadziła. Informacja o spie*dolonym kodzie pojawiła się już dawno temu, a łatki jak nie było tak nie ma. Z roku na rok, jak na złość, coraz bardziej uprzykrzają graczom rozgrywkę. Kolejnego FMa bez patcha pewnie nie będzie szło nawet zainstalować

 

a poza tym to piłkarze nie grzeszą inteligencją. Piłka leci prosto w mojego obrońcę, a on, grając w tym czasie zapewne w gameboya, nic sobie z tego nie robi i stoi jak wryty. Potem wiadomo, gol dla rywali i stosowna notka o błędzie mojego piłkarza, który nie może dosięgnąć piłki lecącej milimetr od niego.

Odnośnik do komentarza

Gdzieś w tym temacie chyba, jest napisane jak sobie z tym błędem poradzić. Trzeba stworzyć plik config.xml - mogę go wrzucić na jakiś serwer jak ktoś chce. Miałem podobnie, wkleiłem ten plik w podanych miejscach - i jest ok.

To wrzuc :>

Bo ja mam juz serdecznie dosyc tych dumpow. Wyskakuja mi co 2-3 mecze, czasem w trakcie :sciana: Jesli Twoj sposob nie zadziala, nie odpale FMa az do latki, ktora to naprawi..

Odnośnik do komentarza

Gdzieś w tym temacie chyba, jest napisane jak sobie z tym błędem poradzić. Trzeba stworzyć plik config.xml - mogę go wrzucić na jakiś serwer jak ktoś chce. Miałem podobnie, wkleiłem ten plik w podanych miejscach - i jest ok.

To wrzuc :>

Bo ja mam juz serdecznie dosyc tych dumpow. Wyskakuja mi co 2-3 mecze, czasem w trakcie :sciana: Jesli Twoj sposob nie zadziala, nie odpale FMa az do latki, ktora to naprawi..

Ok. Mam nadzieję, że to pomoże. Mi pomogło:D.

config.xml

I trzeba to wstawić (ja mam Steam, więc takie ścieżki - generalnie w folderze z grą)

 

po pierwsze: F:\Gry\FM2010\SteamApps\common\football manager 2010\data\sigfx\meshes\pitch

po drugie: F:\Gry\FM2010\SteamApps\common\football manager 2010\data\sigfx\meshes\stadium

 

No i przede wszystkim DirectX i net.framework 3.5 sp1 ale Ciebie o taki brak profesjonalnego podejścia nie podejrzewam:P.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...