Skocz do zawartości

Demo FM 2010 - pierwsze wrażenia.


Buffu

Rekomendowane odpowiedzi

 

A przy okazji osiągnąłem szczyt szczęścia - do drużyny z conference zgłosił się medyk z odpowiednim parametrem 18. Pierwszy raz chyba taką gwiazdę za free zgarnąłem :debesciak:

BSS/BSN czy BSP? Podaj namiary na tego debeściaka.

Roger Hoare - BSS :debesciak: Z takimi odpowiedziami na ogłoszenia, to chętnie pełne HC w tym roku zagram.

Odnośnik do komentarza

Witam. Moim zdaniem seria FM idzie w dobrym kierunku. Pierwsza sprawa to kreator taktyk, to super rzecz. Te słynne suwaki były szalenie nierealistyczne. Teraz słowo dla tych co za nimi płaczą i uważają że SI uprościło nam grę inie będzie godzin żmudnych, bezsensownych przesuwań kresek w poszukiwaniu kilera. Czy Wy myślicie, że np Jose Mourinho wchodzi do szatni z laptopem i mówiąc, pokazuje suwakiem do Eto: "dziś graj na 16 ofensywnie, na 12 kreatywnie i na 14 pressingiem" - CZY TAK JEST?, CZY TO JEST WG WAS REALIZM????!!! Ludzie kreator taktyk z realnymi nazwami pozycji i roli piłkarzy - to strzał w 10, to jest właśnie krok w realizm!!!! Wiadomo suwaki muszą być(ale fajnie że są tylko tłem) bo to tylko gra i symuluje rzeczywistość. Jednak nareszcie zostały sprytnie zamaskowane i chwała za to SI. Wg mnie gra w FM nie polega na tym by mechanicznie opracować killer taktykę, znajdując takie położenie suwaka w którym AI się pogubi. Te błagania na różnych forach o to jak ustawić te suwaki, to jest całkowicie oderwane od rzeczywistości i bez sensu. Przecież nie o to tu chodzi!!!

Druga sprawa, narzekania na tryb 3d i grafikę. Wg mnie tryb 3D doskonale pokazuje to co ma pokazać. Nie chodzi tu o fajerwerki graficzne tylko o jak najlepsze oddanie zachowań piłkarzy na boisku i tu FM o lata świetlne wyprzedza Fifę i CM. Jest to doskonałe narzędzie do analizy meczów i chylę czoła przed SI za tak dokładnie odwzorowanie ustaleń taktycznych w silniku meczowym. Jeśli ktoś szuka wodotrysków graficznych a nie managera przez duże M proponuję zagrać w Fifę. Niemniej 3D w FM2010 wcale nie jest takie koślawe i ogląda się całkiem przyjemnie, szczególnie z najwyższej kamery. Teraz minusy. Mnie w FM przeszkadza słaba i niedopracowana interakcja z piłkarzami, cały moduł kontaktu z mediami oraz nierealistyczne ustawienia treningów.

Odnośnik do komentarza

koza, po prostu chodzi o to, że z suwakami jest więcej możliwości (w końcu każde przesunięcie ma wpływ na zachowanie piłkarza). Można bardziej pokombinować, praktycznie dowolnie ustawić każdego zawodnika. Wiadomo, że to wymaga czasu itd. Co to kto lubi. Ani to, ani to mi nie przeszkadza. Bardzo dobrze, że pozostawili suwaki. Z tym i z tym sobie radzę ; ) Co do 3D w tym roku, jedno słowo - świetne ; ) Jedyna rzecz, której troszkę mi brakuje w fmie, jeśli chodzi o grafikę, to stadiony. Takie narzędzie jak w LMA byłoby cudowne. Mogliby też rozbudować finanse. Mam na myśli możliwość negocjowania kontraktów ze sponsorami, sprzedaż miejsc reklamowych na stadionie, koszulkach itd itd. Btw, maksymalna ocena systemu 3d oraz szybkości gry to 5 gwiazdek, tak?

Odnośnik do komentarza

te gwiazdki są o kant dupy rozbić...

4 GB RAM, GF 8600 GTS, Athlon 5200+ X2, najnowsze stery, DirectX => mam 5 gwiazdek i mogę grać tylko na średnich bo się tnie... dziękuję, postoję

A ja z kolei 4GB RAM, GF 8400M GS, AMD Turion 64 x2, najnowsze stery, DirectX itd -> pół gwiazdki, a gra bez problemu na średnich detalach ze wszystkimi dodatkami, na pełnych lekko przycina, a przecież mam tylko pół * na 5... Dziwne ;)

Odnośnik do komentarza

RAM w przypadku trybu 3D ma znaczenie drugorzędne. Prawdę mówiąc nie sądzę, żeby była jakaś wielka różnica pomiędzy 2GB a 4GB. Co innego karta graficzna i zoptymalizowane sterowniki do niej.

Sam mam "tylko" 2GB, a gra pokazuje mi 5* i gra przycina się tylko na kilka chwil na początku spotkania. Potem wsio płynne. W FM2009 chodziło to trochę gorzej.

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie. Da się jakoś zrobić, żeby można było, tak jak w FM2008, oglądać tylko komentarz w najszybszym trybie na ekranie taktyki - tam gdzie są pełne statystyki moich graczy? Obecnie jak włączam ekran taktyki to komentarz bardzo zwalnia, a chcę żeby mi się nie włączał tryb meczu, tylko żeby od razu komentarz ruszył z poziomu ekranu taktycznego.

 

 

Ale ze mnie głupek. Wystarczy przełączyć z TV View na Classic View.

Odnośnik do komentarza

te gwiazdki są o kant dupy rozbić...

4 GB RAM, GF 8600 GTS, Athlon 5200+ X2, najnowsze stery, DirectX => mam 5 gwiazdek i mogę grać tylko na średnich bo się tnie... dziękuję, postoję

 

 

Dokładnie tak. To kibice tak bardzo spowalniają grę. Mam tą samą konfigurację i dokładnie te same spostrzeżenia. To ciekawe że na tym sprzęcie można spokojnie grać we wszystkie Call of Duty albo najnowszego PESa na full, a w FMa nie pograsz bez ciągłych przycinek :D

 

 

Ciekaw jestem czy poprawią składy drużyn już w pełnej wersji, czy trzeba będzie czekać 2 miesiące na łatkę :D

Odnośnik do komentarza

Brakuje chociażby dwóch wypożyczeń w Newcastle i jednego w Man City. Grałem trzema drużynami i w dwóch były braki. Przypadek? Ale być może te wypożyczenia były robione w ostatniej chwili i nie znalazły się w grze. Tak czy siak, dobrze by było gdyby się znalazły w pełnej wersji (takich transferów "na ostatnią chwilę" jest na pewno więcej). Zresztą Czyhrynski przeszedł do Barcy pod sam koniec okienka i jakoś w składzie Barcelony się znalazł.

Odnośnik do komentarza

Rozegrałem jedną pełną grę i muszę powiedzieć, że najbardziej podoba mi się ekran taktyki. W końcu nie muszę spędzać godzin w jednym ekranie delikatnie klikając na te suwaki, żeby odpowiednio jest ustawić dla każdej pozycji i zastanawiać się jakie to będzie miało przełożenie na grę zawodnika na boisku. Dzięki tym skrótowym poleceniom dla każdej pozycji nawet po zmianie piłkarza w trakcie meczu mogę w dwa kliknięcia przestawić dla niego polecenia indywidualne. Jak na razie najlepsza opcja i wielki szacunek dla SI, że wprowadzili coś takiego. Jasne, to może jest trochę krok w tył, ale ortodoksi mają nadal swoje suwaczki, a osobom takim jak ja, którym zabawa z nimi nie sprawiała takiej frajdy SI sprawiło naprawdę miłą niespodziankę.

Podobają mi się też polecenia wykrzykiwane z ławki. Mimo, że raczej rzadko z nich korzystałem to jednak czasem się przydawały i za to też należą się pochwały twórcom.

Odnośnik do komentarza

moje wrażenia po rozegraniu "sezonu" są jak najbardziej pozytywne

bardzo dobre rozwiązania taktyczne : znowu mozna grać dwoma napastnikami - a nie jak w 08 tylko 1 ( nie grałem w 09 )

świetne - indywidualne mozliwości ustawienia graczy- nareszcie nie ma problemu jak ustawić DL i DR

widać grę pressingiem oraz grę z wykorzystaniem bramkarza :eusa_clap:

trochę irytują marnowane okazje sam na sam z GK rywala- tylko kilka razy mój SC "kiwał" rywala- najczęściej strzela "na pałę"

wyniki bardziej realistyczne, czas gry zgodny z "czasem wskazanym przez sędziego tech."

pisałem kiedys o kontuzjach- rzeczywiście ilość zależy od klasy grajków- im wyższa liga tym mniej kontuzji?

jak dla mnie- najlepszy FM od czasu "szóstki" :eusa_clap:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...