Skocz do zawartości

Demo FM 2010 - pierwsze wrażenia.


Buffu

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedźcie mi czy u was też 3D tak tnie?? Mam taki setup:

- AMD Athlon 6000+ x2

- GeForce 8600 GT 256MB

- 2 GB ramu

Podczas meczu dochodzi może do 20-25 FPS. W opcjach mam wszystko na full... Chyba nie powinno przy tak pikselowatej grafice jaka jest w 3D tak ciąć?? W FM 09 bylo OK.

 

P.S: Oczywiście stery i direct najnowszy...

Odnośnik do komentarza

3D jest dla mnie jaważniejsze w managerze, może niedopracowania przeszkadzają, ale trzeba mieć wyobraźnię !

 

Jestem WIELKIM fanem 3D ( jak grać w managera to na całego ) i czekam na jak najwięcej postępów w tym najważniejszym dla mnie aspekcie gry.

Sorry, na pewno nie nazwę Cię naiwniakiem, ale właśnie dla takich ludzi jak Ty, zrobiony jest ten tryb.

Widzisz, ja mam zupełnie inne podejście do tej gry, dlatego tak bardzo razi mnie to, co wszyscy nazwyają trybem 3d. Ktoś wcześniej napisał, że można go wyłączyć, ok, dalej gram na 2d.

Odnośnik do komentarza

Mam duzo gorszy sprzet i wszystko smiga.

 

btw. czyby zmienily sie zasady przydzielania gwiazdek przy treningu? Bo mam goscia z treningiem GK 20, a ma jedynie 3,5*

 

sory za brak polskich znakow, ale cos mi sie zrabalo.

 

Zmienili juz w FM09 przy patchu 9.3. potrzebna jest jeszcze determinacja, adaptacja i motywacja w odpowiedniej ilosci.

Odnośnik do komentarza

Co mi się podoba:

 

- nowa skórka - wszytko jest teraz rozmieszczone bardziej intuicyjnie,a możliwość edycji kolumn to coś czego mi brakowało w FM od zawsze - WIELKI +,

 

- nowe opcje w taktyce (kreator taktyki) - teraz nie trzeba być HC,żeby stworzyć sensowniejszą taktykę

 

- poprawiony tryb 3D (kibice,siatki etc - to już nawet przypomina Sensible Soccer :P)

 

- większa interakcja w klubie z zarówno z zawodnikami jak i pracownikami oraz poprawione konferencje prasowe (chociaż ciekawe jak to będzie z tym np. w 10 sezonie gry)

 

Minusy:

 

- obniżony poziom trudności w grze względem FM 2009 - przestawiłem Milan na 4-2-3-1 (sklecona w 10 minut taktyka na kreatorze) z szeroko rozstawionymi skrzydłami (R80-Pato) i takie Veronese 7-0,Juve 3-1...a Leonardo w 'realu' cienko przędzie - liczyłem na jakieś wyzwanie z ACM w tym sezonie,a tu kupa (zobaczę jak jeszcze pójdzie mi z Interem)

 

- nierealistyczne transfery (ehhh) - Di Marię z Benfici wyłowiłem bez problemów za 5 mln € (być może w tej chwili najlepiej rokujący skrzydłowy na świecie),Kałdze opchnąłem do OL za 7 mln € (!!!),Fazio kupiłem z Sevilli za około 10 mln € + małe bonusy,Real dawał mi za Nestę ponad 20 mln €...natomiast Celtic nie chciał puścić Boruca za ponad 20 mln €,to samo jeśli chodzi o Srnę z Szachtara...coś tu jest nie tak...(jak co roku z resztą...).Reasumując - co do wyłowienia za bezcen VdV z Realu - z tym można się zgodzić,bo chłopak poszedł w odstawkę,ale taki Di Maria?!?

 

- dług w ACM - Milan jest zadłużony,ale wobec swojego właściciela (!),tymczasem ma ponad 300 mln € długu....czyli mam się spodziewać,że taka Wisła będzie wisiała Cupiałowi ponad 80 mln zł,Chelsea podobną sumę Abramowiczowi,Inter Morattiemu,a MC Arabmom??? ;)

Odnośnik do komentarza

Taki Sanchez w Udinese też nie decyduje o obliczu drużyny,a spróbuj go kupić za mniej niż 12-15 mln €...Nie wspominając o porównywalnym Guardado z Deportivo...BTW - w rzeczywistości gdyby ktoś zaproponował >20 mln € za grubaska albo Chorwata to na 100% doszłoby do transferu,ale to przecież FM,gdzie CPU kupi gracza x za 2 mln €,a żywy gracz już musi dać za tego zawodnika 5 mln € - takie sztuczne podwyższanie poziomu trudności jest irytujące i występuje w tej serii od zawsze...

 

Do plusów zapomniałem dodać polecenia z ławki - pomysł ściągnięty żywcem ze stareńkiego LMA Managera PSXa czy PS2 (aż się łezka w oku kręci),ale świetnie się sprawdza np. przeciwnik gra 4-1-2-1-2 by Ancelotti - my wydajemy polecenie szerszej gry oraz wykorzystania skrzydeł - i oponent ma mokro w gaciach :P

Odnośnik do komentarza

Ogolnie moje wrażenia są bardzo dobre i co mnie cieszy wśród nas - forumowiczów jest mało narzekań. Ale mnie jednej sprawy brakuje. W "overwiev" Mozna za mało rzeczy ustawić. Jak sie wstawi tabele ligowa,, stan rozgrywek, stan bużetu transferowego to juz nie ma miejsca na statystyki zawodników. W poprzednim FMie to wszystko sie mieściło. Ale w sumie jest super super super, czekam juz na pelna wersja, język polki i polska lige

Odnośnik do komentarza

albo dziesiątka jest za łatwa albo Lech jest przepakowany albo ja jestem geniuszem taktyki... w każdym razie chyba znowu zacznę od przebijania się w conference, bo nie jara mnie zdobywanie potrójnej korony w 1 sezonie :/

i pojęcia nie mam dlaczego tak Wam się ta skórka podoba? kolory nawet, ale interfejs mnie zniechęca, mam nadzieję, że ktoś zrobi jakiś tradycyjny lewostronny skin...

Odnośnik do komentarza

Co mi się podoba:

 

- nowa skórka - wszytko jest teraz rozmieszczone bardziej intuicyjnie,a możliwość edycji kolumn to coś czego mi brakowało w FM od zawsze - WIELKI +,

 

- nowe opcje w taktyce (kreator taktyki) - teraz nie trzeba być HC,żeby stworzyć sensowniejszą taktykę

 

- poprawiony tryb 3D (kibice,siatki etc - to już nawet przypomina Sensible Soccer :P)

 

- większa interakcja w klubie z zarówno z zawodnikami jak i pracownikami oraz poprawione konferencje prasowe (chociaż ciekawe jak to będzie z tym np. w 10 sezonie gry)

 

Minusy:

 

- obniżony poziom trudności w grze względem FM 2009 - przestawiłem Milan na 4-2-3-1 (sklecona w 10 minut taktyka na kreatorze) z szeroko rozstawionymi skrzydłami (R80-Pato) i takie Veronese 7-0,Juve 3-1...a Leonardo w 'realu' cienko przędzie - liczyłem na jakieś wyzwanie z ACM w tym sezonie,a tu kupa (zobaczę jak jeszcze pójdzie mi z Interem)

 

- nierealistyczne transfery (ehhh) - Di Marię z Benfici wyłowiłem bez problemów za 5 mln € (być może w tej chwili najlepiej rokujący skrzydłowy na świecie),Kałdze opchnąłem do OL za 7 mln € (!!!),Fazio kupiłem z Sevilli za około 10 mln € + małe bonusy,Real dawał mi za Nestę ponad 20 mln €...natomiast Celtic nie chciał puścić Boruca za ponad 20 mln €,to samo jeśli chodzi o Srnę z Szachtara...coś tu jest nie tak...(jak co roku z resztą...).Reasumując - co do wyłowienia za bezcen VdV z Realu - z tym można się zgodzić,bo chłopak poszedł w odstawkę,ale taki Di Maria?!?

 

- dług w ACM - Milan jest zadłużony,ale wobec swojego właściciela (!),tymczasem ma ponad 300 mln € długu....czyli mam się spodziewać,że taka Wisła będzie wisiała Cupiałowi ponad 80 mln zł,Chelsea podobną sumę Abramowiczowi,Inter Morattiemu,a MC Arabmom??? ;)

 

 

Po raz pierwszy INTER jest zadłużony. Nie wiem skąd te zadłużenie ale OK. Moratti nie zadłuża klubu tylko swą firmę, która zajmuje się wydobyciem ropy. I niech ktoś mi powie, co robi ten Szwed na wypożyczeniu w INTERZE ?? Ogólnie to FM na wielki ++++++

Odnośnik do komentarza

Przesadzacie z łatwością FM10. Gram 3 rok z rzędu w dema i za każdym razem jest ułatwiona gra... po co? Żebyśmy grę kupili! Poczekajcie na full ver. i nie będzie wesoło :] Mam AMD Barton XP 2500+, 1,5 GB RAMu, Radeona 9550, W7. W FM09 animacje mi chodziły, na minimum ale jednak, bardziej mnie irytowało "przeliczanie" danych które przy 2-3 ligach trwało niemiłosiernie długo nie zależnie od wł/wył animacji. W FM10 nie mam lagów ale też wszystko niepotrzebne wyłączam. Nie mam face'ów, grafik i niczego generalnie. Demo chodzi dużo płynniej niż FM09. Trybu 3d nie testowałem. Z zakupem poczekam (standard od 3 lat) do lutego, będą już łatki a gra będzie o połowę tańsza.

Odnośnik do komentarza

LOL? Fajnie. Mnie za chwilę zwolnią w demie. Idzie mi tragicznie. No ale ja zawsze potrzebuję kilku miesięcy nieustannego wkurwu, żeby znaleźć działającą taktykę...

 

Lol, brawo, Vami :)

 

Ja tam na razie nie mam problemów, ale pewno to wynika z tego, że gram Arsenalem sparingi xP Się pewno przejadę w lidze, bo ostro stawiam na Ebiego na szpicy :keke:

Graficznie jest - o dziwo - nieźle, chociaż w pierwszym momencie sobie myślałem "Cholera, jak mam grać na tak białym skinie?", ale jakoś się przyzwyczaiłem.

Nawet trybu 3D nie wyłączyłem, co uczyniłem w demówce FM'a 09 xP Fajnie wyglądają akcje, moim zdaniem nawet bardziej dynamiczniej niż na kropkach. Czasami tylko silnik ma zgrzyty i na kilka chwil się zawiesza, a "kreski" truchtają w miejscu :D Dobrze, że na tyle rzadko, że nieszczególnie mi to przeszkadza. Ot taka kropelka dziegciu w miodowej beczce zwanej Football Managerem 2010 :]

 

bo na chwilę obecną zabójczo skuteczny jest podzial 5 atakujących, 5 broniących.

 

Ciekawe, chętnie spróbuję takiego ustawienia :]

Odnośnik do komentarza

Czasami tylko silnik ma zgrzyty i na kilka chwil się zawiesza, a "kreski" truchtają w miejscu :D

U siebie to zauważyłem, gdy wprowadzam modyfikacje w taktyce. Ale nie jest to dla mnie jakoś szczególnie upierdliwe.

Co do samego 3D, to też jestem pozytywnie zaskoczony. Akcje wyglądają ciekawie, piłkarze mają dość dużą gamę zachowań. Ciężko mi na razie ocenić sam silnik meczowy, choć wstępne obserwacje są jak najbardziej pozytywne.

Trochę jednak minie, abym się całkiem przestawił z wersji 08. Chwilami czuję się zdezorientowany, aby znaleźć jakąś opcję.

Zobaczymy, jak gra będzie wyglądała po pierwszej łatce. Jednakże, po raz pierwszy od dłuższego czasu można chyba zaryzykować stwierdzenie, że gra będzie grywalna szybciej, niż w lutym po trzeciej łatce :)

 

Co do skina, to ja sobie zmieniłem na ten ciemniejszy :) Ale to pewnie dlatego, że w 08 gram na Qwasowym blacku ;)

Jeszcze jedna kwestia dotycząca nowej opcji, jaką jest wykrzykiwanie dyspozycji dla zespołu. Osobiście jakoś nie mogę się do tego przekonać i praktycznie z tego nie korzystam. Być może dlatego, że oglądam jedynie kluczowe fragmenty meczu i raczej ciężko jest wówczas wyłapać niuanse w grze.

 

I jeszcze jedno pytanko, dotyczące szybkiej zmiany strategii. Jak to Waszym zdaniem wygląda? Powiedzmy, że na początku meczu ustawiamy sobie, że będziemy atakować. Strzelamy 2 bramki i zmieniamy strategię na kontry. Jak to się ma do ustawionej przez nas taktyki? Bo IMO jaki jest sens przestawienia samej strategii, bez ingerencji w taktykę?

Odnośnik do komentarza

Po krótkiej grze (około 8-9 spotkań) mam jak najbardziej pozytywne wrażenia. Tryb 3D wygląda dużo lepiej, animacje przestały być tak drewniane i wreszcie można z przyjemnością oglądać mecze w tym trybie. Chociaż zdarzają się też błędy. Dla przykładu podczas akcji przeciwnika, po mojej linii bramkowej szedł sobie spokojnie fizjoterapeuta. Nowy interfejs na plus, chociaż minie trochę czasu zanim się do niego przyzwyczaję. Co do nowych opcji to trudno mi się wypowiadać, bo tak naprawdę ich opisy rozumiem piąte przez dziesiąte, więc będę musiał poczekać do polskiej premiery. Z kupnem też się wstrzymam i poczekam na opinie o pełnej wersji.

Odnośnik do komentarza

Czasami tylko silnik ma zgrzyty i na kilka chwil się zawiesza, a "kreski" truchtają w miejscu :D

U siebie to zauważyłem, gdy wprowadzam modyfikacje w taktyce. Ale nie jest to dla mnie jakoś szczególnie upierdliwe.

 

U mnie z kolei dwukrotnie się pojawiło, gdy jakiś zawodnik posłał piłkę w trybuny, z dala od bramki. Wtedy przez kilkadziesiąt sekund piłka jakoś nie chciała uderzyć o ziemię, przez co gra jakoś nie uznawała, iż jest "piątka".

Ale nie jest to rzecz, która by bardzo irytowała.

 

Co do skina, to ja sobie zmieniłem na ten ciemniejszy

 

Jaki ciemniejszy? Co, gdzie, jak? xP

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...