Skocz do zawartości

Ajax Amsterdam


Rekomendowane odpowiedzi

Emanuelson uzgodnił warunki kontraktu z Milanem od czerwca tego roku - możecie napisać o nim kilka zdań? Bo mnie on wygląda na wielki niewypał, oczekiwałem zupełnie innego nazwiska na lewą obronę w Milanie.

Od razu zaznaczę - nie ma szans, by grał na skrzydle czy w pomocy, tylko na lewej obronie, przynajmniej za Allegriego. ;)

Odnośnik do komentarza

Icon-Na pewno dokładnie to miał na myśli...

 

Jako że Gacek pyta o tego zawodnika, to wnoszę że jest fanem Milanu, to też ma pewnie jakieś rozeznanie jak przedstawia się sytuacja na lewej stronie w tym klubie, i stąd pewnie tekst o tym że Urby ma małe szanse na grę.

Odnośnik do komentarza

Oglądałem Emanuelsona sporo razy w barwach Ajaxu i grał bardzo dobrze, ja go widzę na lewej pomocy albo skrzydle, bo to dla mnie bardzo dobry technicznie zawodnik, szybki, dobre zwody, ale są tacy (FYM), który jest zwolennikiem, że lepiej mu grać na lewej obronie, bo dobrze sobie radzi z odbieraniem piłki. Właściwie jeżeli Milan będzie grał "nowoczesnym" bocznym obrońcą to może mieć takiego hmm Alvesa w osobie Emanuelsona ;)

Odnośnik do komentarza

Icon, dobrze widzieć, że jak zawsze łagodnie, bez agresji, spokojnie podejdziesz do moich postów. :)

 

To ty ustalasz skład i taktykę?

W Milanie nie ma skrzydeł, więc trudno, żeby grał na skrzydle. ;) Milan nie ma właściwie lewego obrońcy na poziomie, więc Urby nawet nie grając na miarę tego, co ma wpisane w FM, będzie olbrzymim wzmocnieniem, jednak nie gramy już 4-3-3, żeby wystawiać go gdzieś indziej. Nasi środkowi pomocnicy grają na środku, na skrzydłach pojawiają się tylko napastnicy i boczni obrońcy.

I nie, nie ma możliwości, by wrócić do 4-3-3, Allegri od tego zdecydowanie odszedł. Może i przyjdzie ktoś, kto zmieni ustawienie, jednak dopóki trenerem będzie Allegri, dopóty będziemy grać systemem Ancelottiego. Do tego nam trzeba bardzo ofensywnie ustawionego bocznego obrońcy, ale jednak coś tam z tyłu też musi umieć zrobić, jeźdźców bez głowy już mamy po dziurki w nosie w ostatnich latach. :)

Odnośnik do komentarza
Jak przed chwilą podała oficjalna strona Ajaksu, zarząd naszego klubu doszedł do porozumienia z włodarzami Liverpoolu i tym samym Luis Suarez za kwotę 26,5 mln euro, zostaje zawodnikiem The Reeds.

 

Suarez urodził się 24 stycznia 1987 roku w urugwajskim Salto. W lecie 2007 roku przeszedł z FC Groningen do naszego klubu. Debiut w Ajaksie przypadł na dzień 15 sierpnia 2007 roku w meczu ze Slavią Praga. Zawodnik dla naszego klubu rozegrał 159 oficjalnych spotkań i strzelił 111 goli.

 

W trakcie swojego pobytu na Amsterdam Arena, zdobył dwa razy Puchar Holandii (2007 i 2010) oraz Superpuchar Holandii w roku 2007.

 

Dziękujemy Luis za wspaniałą grę i powodzenia w nowym klubie!

 

Mam nadzieję, że wynegocjowali wysoki % od następnego transferu, bo mówiło się już nawet o kwocie 30-35mln € za Luisa.

Ciekawe kto teraz bramki będzie strzelał... :>.

Odnośnik do komentarza

Na % od sprzedaży bym nie liczył. Kwota 30-35 mln była rzucana żeby odstraszyć co mniej wypłacalne kluby. Szkoda, że odszedł, ale nie ma co się oszukiwać. Ajax w tej chwili jest za słabym klubem na tej klasy zawodnika. Sam Luis nie krył się z tym, że jego czas w Amsterdamie dobiega końca. Kto ma strzelać? El Hamdaoui w tej chwili nie jest w stanie grać. Na szpicy gra De Jong, ale to w żadnym wypadku nie jest pozycja dla niego. Widać progres w grze Sulejmaniego. Wygląda na to, że to właśnie Miralem przejmie rolę najważniejszego gracza formacji ofensywnej. Czy ktoś przyjdzie jeszcze w tym okienku? Padają trzy nazwiska - Bas Dost z Heerenveen, Eidur Gudjohnsen ze Stoke i Sercan Yildirim z Bursasporu. Mam nadzieję, że Eidur to tylko wymysł mediów. Dost to ciekawy zawodnik i jego transfer to niegłupi pomysł, ale to raczej nie jest zawodnik, który mógłby zastąpić Suareza pod względem taktycznym. Co do Turka to się nie mogę zbytnio wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

W Ajaxie mają wkrótce zacząć działać trzy grupy doradcze. Będą one zajmować się finansami, organizacją i sprawami technicznymi. W każdej grupie oprócz powołanych do niej członków będą zasiadać określeni członkowie zarządu. Cruyff ma właśnie należeć do tej grupy technicznej. Co właściwie będzie robił? Dobre pytanie. Okaże się w praniu. Ogólnie w najbliższym czasie planowane są rozmowy na temat jego roli w klubie.

Odnośnik do komentarza

Jakoś mi się wydawało, że Cruyff tak bardzo się udzielał komentując sytuacje w Barcelonie albo był wręcz szarą eminencją klubu (za czasów Laporty). Ale widać lubi wypowiadać się tez w kwestii innych klubów ;)

A w sumie te grupy to ciekawy koncept, ale zupełnie nie wyobrażam sobie jak one mogą wpłynąć na poprawę wyników klubu :-k

Odnośnik do komentarza

Jest Barcelona i są inne kluby. Ja bym tak nie spychał Ajaxu na bok. Nie ma co się licytować, który klub jest dla niego ważniejszy, ale ewentualna przewaga w jego sercu jednego nad drugim jest minimalna.

 

Co do pomysłu to po prostu chcą pokazać, że "coś robią".

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...