Skocz do zawartości

Ajax Amsterdam


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli w interesie Realu będzie to, żeby milczał to będzie to robił. Jeżeli potrzebna będzie krytyka sędziego to też pewnie bez zawahania zrobi to. Tutaj natomiast to problem Ajaxu i ma od tego ludzi, zeby zajmowało się bronieniem ich interesów, jak mówienie o wałku jaki zrobił Lyon z Dynamo.

Odnośnik do komentarza

Ciekawe co teraz powiedzą ci wiecznie pokrzywdzeni przez arbitrów kibice Realu i ich pupilek Mourinho.

 

Kibice Realu cieszą się z odniesienia kompletu zwycięstw w fazie grupowej Ligi Mistrzów i ustanowienia rekordu: http://www.sport.pl/...w_historii.html

Brawa dla Realu, brawa dla Mourinho :)

 

A co do Ajaxu, to faktycznie zostali powaznie wczoraj przekreceni, ale niestety - w pilce noznej to nie jest nowosc i dopoki nie bedzie sprawnego systemu wideo, to takie bledy beda sie zdarzac. Realowi sedziowe nie musieli pomagac, bo pierwsze miejsce w grupie i tak mieli zapewnione. Prawdziwy walek byl w meczu Dinamo-Lyon.

 

aha, czyli jak Real niby został przekręcony przez sędziego w pólfinale LM w tamtym sezonie to mafia, spisek i 5 stron kłótni, ale jak przydarzyło się to komuś innemu to "w pilce to nie nowosc"? bardzo "sprawiedliwe" podejscie.

 

no i żeby nie było, oczywiście Realowi nic do tego, teraz to tylko sprawa Ajaxu i wałka w meczu w Chorwacji, ale wkurza mnie takie lekkie podejście do tego kibiców Realu, którzy byli w stanie poruszyć niebo i ziemię jak to ich zespół został źle potraktowany przez sędziego.

 

http://img828.imageshack.us/img828/2948/vidab.jpg - i jeszcze takie zdjecie znalazlem, oczywiscie niewiadomo kiedy dokladnie bylo zrobione, w jakich dokladnie okolicznosciach, ale wyplynelo dzisiaj, wiec jakis tam smaczek jest ;) a jest to pilkarz Dinama Domagoj Vida ;)

Odnośnik do komentarza

Ale czego Ty oczekujesz? Tak sędziowie ewidentnie się pomylili i pomogli Realowi odnieść zwycięstwo w meczu w którym wystawiono mocno rezerwowy skład i który dla Realu był jedynie o dumę. Tylko, że Realowi nic do tego czy awansował Lyon czy Ajax, a w zeszłorocznym półfinale chodziło o starci bezpośrednie. Co innego gdyby Real bił się z Ajaxem o awans.

Odnośnik do komentarza

No właśnie nie bardzo napisałeś. Ja tam w przypadku Barcelony spisku nie szukałem tylko chciałem żeby inni przyznali rację, że sędzia pomylił się tak jak zrobiłem to ja w poprzednim poście.

 

oczekuję, albo raczej, wolałbym żeby kibice Realu (no dobra, trochę tu uogólniam, chodzi mi o tych którzy wypowiedzieli się w tym temacie) nie wychodzili z takiego założenia, że "taki jest sport", po czym jak Real zostanie oszukany przez sędziego żalić się i płakać. ;) to tak jakbym ja narzekał, że piłkarze jakiegoś tam klubu który grał z Barcą kładą się i symulują :P no i tak jak mówię, do Realu nie można się w tej sytuacji w ogóle przyczepić, zrobili swoje, a że reszta się tak ułożyła to już nie ich wina.

Odnośnik do komentarza

Ale nikt nie broni kibicom Ajaxu żalić się i płakać. Każdy przyznał, że były to ewidentne błędy sędziego i nikt nie wmawia, że wygrał w pełni zasłużenie i bez kontrowersji. Ale taki jest los, że nikt nie płakał za Realem, Arsenalem i wszystkimi drużynami (po za kibicami tych drużyn), którym błędy sędziowskie wypaczyły wynik meczu. Dlatego nie widzę powodu ja jako kibic Realu, żeby teraz biadolić jaki to Ajax biedny. W sytuacji Realu wolałbym, żeby zremisowali lub przegrali niż wygrali w ten sposób. I raczej nasze posty to odpowiedź na zaczepkę Icona o Mourinho, bo gdyby Mourinho coś wielkiego ugrał na tych błędach.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam nadzieję, że za wczorajszą akcję Ajax otrzyma podobną karę jak swego czasu Wisła za incydent z Dino Baggio. Dodatkowo FIFA musi coś zrobić z przepisami dot. czerwonej kartki za "atak" na kibica, bo to już nie pierwszy raz, kiedy zespół, który stał się ofiarą debili dodatkowo otrzymuje cios od sędziego.

Odnośnik do komentarza

Ajax powinien otrzymać karę, ale jest jeszcze druga strona medalu - trener AZ nie jest od sędziowania i to nie on decyduje kiedy ma się skończyć mecz. O tym decyduje sędzia, które ukarał bramkarza zgodnie z przepisami. Osobiście też bym gościa potraktował tak jak ten bramkarz i w tej kwestii całkowicie rozumiem jego reakcję. Niemniej jednak przepisy jasno mówią, że nie on jest od wymierzania sprawiedliwości.

 

I dlaczego Ajax ma być zawieszony w europejskich pucharach za incydent, który miał miejsce w Pucharze Holandii? Dotkliwa kara finansowa, ewentualne wykluczenie z rozgrywek Pucharu Holandii to najwięcej co może Ajaksowi grozić.

Odnośnik do komentarza

Ajax powinien otrzymać karę, ale jest jeszcze druga strona medalu - trener AZ nie jest od sędziowania i to nie on decyduje kiedy ma się skończyć mecz.

 

Uważam, że trener postąpił właściwie. Idąc śladem jednego debila, kibice Ajaxu mogli wykluczyć całą ekipę raz po raz wyskakując z trybun i atakując piłkarzy AZ. Absurd, ale na to pozwalają przepisy! IMO po takiej akcji, sędzia automatycznie powinien zakończyć mecz .

Odnośnik do komentarza

No proszę. Czyli jednak można podchodzić do regulaminu po życiowemu i nie być betonem nie widzącym nic poza przepisami? Oprócz kary dla Ajaxu przydałaby się też kara dla sędziego, bo ta decyzja nie była na pewno podyktowana z "duchem gry".

Z jakiej paki karac sedziego za podjecie prawidlowej decyzji? Przy naruszeniu nietykalnosci cielesnej kogokolwiek nie bedacego zawodnikiem nalezy sie czerwien. Tu nie ma zadnego miejsca na interpretacje.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...