Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM 2010]


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

krzywusek --> ustawienia -> dźwięk i obraz -> zakładka ustawienia obrazu -> wyświetlanie zdjęć

Masz ustawione autentyczne i wygenerowane, ustaw tylko autentyczne.

 

Ja mam z kolei pytanie o szybkość rozgrywki. Mam kompa c2d 1,86, 2gb ramu kingston 667, ma ktoś może zbliżony i może powiedzieć ilu piłkarzy ma załadowanych i ile gwiazdek? I dwa pytania:

1) co wpływa bardziej na szybkość rozgrywki, procesor, czy ram? ewentualnie gb ramu mógłby coś tutaj pomóc?

2) da się nieco przyspieszyć rozgrywkę wyłączając coś w ustawieniach? już 3 lata nie robiłem formata i możliwe, że komp jest bardzo spowolniony. Przy polskich 2 ligach + małej bazie danych, czyli koło 6000 piłkarzy mam tylko 4 gwiazdki szybkości... Już więcej mogłem załadować na kompie celeron 1,7 380 ramu przy fmie 06 :D

Odnośnik do komentarza

Liga Europejska

 

 

taka ciekawostka ktora mi sie przytrafila, tak gdyby ktos mial watpliwosci jakie ligi sa najlepsze :P

Na przyszłość wrzucaj jeszcze większe skriny bo 3MB to za mało :|

Tak trudno w jpg zapisać plik?

 

 

Przeszkadza Ci to ? Zalatw se szybszego neta jak Ci wolno wczytuje, nie moj problem, ze Cie nie stac na cos lepszego niz 1mb/s :D

a co sam za neta płacisz, czy rodzice :>

Odnośnik do komentarza

Liga Europejska

 

 

taka ciekawostka ktora mi sie przytrafila, tak gdyby ktos mial watpliwosci jakie ligi sa najlepsze :P

Na przyszłość wrzucaj jeszcze większe skriny bo 3MB to za mało :|

Tak trudno w jpg zapisać plik?

 

 

Przeszkadza Ci to ? Zalatw se szybszego neta jak Ci wolno wczytuje, nie moj problem, ze Cie nie stac na cos lepszego niz 1mb/s :D

 

Niektórzy (np. ja) jestem skazany na lokalne sieci radiowe. Ja mogę mieć tylko sieć 100 kb/s, o nestrze czy nawet głupim orange mogę zapomnieć. Więc bądź łakawy wrzucić to gdzieś w .jpg, albo .png

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam na imię Jacek i jestem raczej nie doświadczonym i nie obytym w fm-ie graczem. Zaczynałem epizodycznie od FM-a 2007 bez sukcesów. Trochę więcej grałem w edycję 2009 gdzie przez dwa sezony prowadziłem Wolverhampton i w pierwszym sezonie udało mi się z drugiego miejsca awansować do Premier League. By w następnym sezonie zaliczyć spadek i w styczniu kolejnego roku pożegnać się z klubem. Potem przez pewien czas grałem innymi klubami ale z braku czasu zaprzestałem grać. Uwielbiam piłkę nożną ale PES to trochę za mało ;) Mam czas by grać i chętnie do fm-a bym wrócił ale z tego co się orientuje zaraz po premierze za wesoło nie było ze względu na bugi w grze i tradycyjnie było trzeba czekać na łatki. Jak z grywalnością i błędami na ten moment ? Gra jest trudniejsza od poprzedniej edycji ? Mniej działa na nerwy głupimi błędami AI ? Kupować czy może czekać na 2011 ?

Odnośnik do komentarza

Grywalność tradycyjnie stoi na wysokim poziomie. Jeśli jesteś początkującym graczem FM 2010 pozwoli Ci się łatwiej zaadoptować do gry niż wersje poprzednie. Błędy są, jednak moim zdaniem nie aż tak wielkie, by w jakimś stopniu mogły wpłynąć na rozgrywkę. Czy trudniejsza? Kwestia dyskusyjna, choć wydaje mi się, że tak. Z każdą kolejną wersją tytułu coraz więcej elementów ma wpływ na grę drużyny. Warto kupić, bo znając życie FM 2011 będzie grywalny mniej więcej za rok o tej porze ;).

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam na imię Jacek i jestem raczej nie doświadczonym i nie obytym w fm-ie graczem. Zaczynałem epizodycznie od FM-a 2007 bez sukcesów. Trochę więcej grałem w edycję 2009 gdzie przez dwa sezony prowadziłem Wolverhampton i w pierwszym sezonie udało mi się z drugiego miejsca awansować do Premier League. By w następnym sezonie zaliczyć spadek i w styczniu kolejnego roku pożegnać się z klubem. Potem przez pewien czas grałem innymi klubami ale z braku czasu zaprzestałem grać. Uwielbiam piłkę nożną ale PES to trochę za mało ;) Mam czas by grać i chętnie do fm-a bym wrócił ale z tego co się orientuje zaraz po premierze za wesoło nie było ze względu na bugi w grze i tradycyjnie było trzeba czekać na łatki. Jak z grywalnością i błędami na ten moment ? Gra jest trudniejsza od poprzedniej edycji ? Mniej działa na nerwy głupimi błędami AI ? Kupować czy może czekać na 2011 ?

 

Cześć Jacek!

Ja gram w FM kupę lat.Zaczynałem od CM i to od jego pierwszej wersji,nie licząc protoplasty tylko z ligą angielską. Powiem Ci tak: dla mnie FM 2010 to jest dramat. Miliard błędów. Bez łatek to nawet nie ma co myśleć,żeby grać.

Gra jest nielogiczna. Atrybuty piłkarzy nijak nie pasują do tego,co się dzieje na boisku. Wydaje mi się,że komputer oblicza jakąś średnią z atrybutów obu drużyn,no bo jak uzasadnić fakt,że mojego napastnika o szybkości 18 i przyśpieszeniu 17 mija obrońca o szybkości...7 i przyśpieszeniu 10?

Beznadziejna jest również skuteczność strzałów komputera. U mnie bez względu na siłe przeciwnika,komputer średnio na 4 oddane strzały na bramke,3 oddaje w jej światło. Ja mimo,że mam kosmicznych napastników najczęściej oddaje ( w lidze) ok 25 strzałów,z czego 4-5 jest w światło bramki. Poza tym najczęściej (u mnie w 90% przypadków) pierwszy strzał w światło bramki oddany przez gracza komputerowego kończy się bramką. Znowu niezależnie od atrybutów (bardzo niskich) napastnika i bardzo wysokich bramkarza.

Takich błędów jest od groma. Nie chce mi się wszystkich wypisywać. Nie rozumiem jednego-jak tak słaba gra,mogła uzyskać tak dobre oceny w pismach branżowych? 9/10,95% itp. Grę chyba oceniali po pudełku. Na zakończenie powiem tak: gram to TYLKO I WYŁĄCZNIE z przyzwyczajenia i przymusu,bo to jedyna gra w której dzwięki są niepotrzebne,więc bez problemów mogę w nią grać w pracy :P

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

JacKMU87 --> Nowy FM 11 będzie prawdopodobnie w okolicach października (lub coś w tych granicach), zanim wypuszczą łatki i będzie się dało grać, to może przejść chęć gry. Imo nie opłaca się czekać, a do tego jeśli mówisz, że masz czas to kupuj i młóć. :) Bardzo uproszczono taktykę, kilkoma kliknięciami można przypisać zawodnikom role, bez grzebania w suwakach, fajną opcją są też podpowiedzi współpracowników. Do tego lekko ulepszony tryb 3d i z łatką 10.3.0 da się grać.

Odnośnik do komentarza

Wracając jeszcze do mojej opinii o tej grze: Zagrałem kolejny mecz reprezentacją.Białoruś-Polska.Tradycyjnie-Białoruś 3 strzały na bramke,w tym dwa celne i jeden gol.Polska 14 strzałów,6 celnych bez bramki. U mnie jeden napastnik z Barcelony,drugi z Manchesteru City. Białoruś w ataku reprezentował piłkarz ,który miał gdzieś 1/5 atrybutów moich napastników.No,ale cóż.Taka gra.

Fm 2010 można przyrównać do Age of Empires. Gramy rozwiniętym narodem.Mamy milion żołnierzy,czołgi,samoloty i wsparcie bóg wie czego jeszcze.Atakujemy jaskiniowców i dostajemy po dupie.Czemu? Bo tak:)

Tak to właśnie wygląda w FM2010. Bezsens i dramat.Jeśli mam być szczery,to już nigdy nie kupię tej gry,bo to jest pieniądz wyrzucony w błoto.Zawsze zamawiałem w przedsprzedaży.Nabijałem kieszeń wydawcy a co dostawałem w zamian?Grę,która wymagała natychmiastowych updatów,poprawek i czegoś tam jeszcze,żeby w ogóle był sens przy niej siadać.A i tak po 3 ulepszeniach jest beznadzieja.

Odnośnik do komentarza

PersonaNonGrata --> Sprawiasz wrażenie nowego w serii fm... Dziś sobie odkurzyłem płytkę z fm 06, tam dopiero cuda się dzieją. ;) Łatwiej raczej trafić pomocnikowi zza pola karnego, niż napastnikowi sam na sam. A to, że jakiś bubek z Białorusi wpakował Ci gola świadczy albo o błędzie obrońców (słabe krycie/ustawianie się/koncentracja/przewidywanie, ewentualnie szybkość/przyspieszenie), lub złej taktyce. Zbyt się odkryłeś, powstała luka i jak to w piłce, każda niemota może strzelić przypadkiem, co nie znaczy, że umie grać.

 

Skuteczność napastników w porównaniu z tym co było kiedyś wypada ok, nie ma co narzekać.

Odnośnik do komentarza

PersonaNonGrata --> Sprawiasz wrażenie nowego w serii fm... Dziś sobie odkurzyłem płytkę z fm 06, tam dopiero cuda się dzieją. ;) Łatwiej raczej trafić pomocnikowi zza pola karnego, niż napastnikowi sam na sam. A to, że jakiś bubek z Białorusi wpakował Ci gola świadczy albo o błędzie obrońców (słabe krycie/ustawianie się/koncentracja/przewidywanie, ewentualnie szybkość/przyspieszenie), lub złej taktyce. Zbyt się odkryłeś, powstała luka i jak to w piłce, każda niemota może strzelić przypadkiem, co nie znaczy, że umie grać.

 

Skuteczność napastników w porównaniu z tym co było kiedyś wypada ok, nie ma co narzekać.

 

Z ty odkrywaniem to masz rację.Chodzi mi o coś zupełnie innego: Ze słaby zawodnik tak jak w tym przypadku wykorzysta taką jedna sytuację w meczu,a moi mocni zawodnicy nie potrafią nawet kilkunastu sytuacji wykorzystać.Gdyby tak się stało raz,to trudno.Ale tak jest w KAŻDYM meczu. Jeszcze nigdy komputer nie miał nawet połowy niewykorzystanych sytuacji co ja.Nieważne kim gram,z kim i o co.Zawsze to samo.

Odnośnik do komentarza

sorry, ale skoro masz przewagę w KAŻDYM meczu, to musi to być potentat w którejś z pierwszych lig

 

a, zauważ, że pisałem kursywą, zgadnij, co to znaczy

 

Gram GieKSą.W tej chwili jestem potentatem,ale mam 2041 rok. I przez te wszystkie sezony widzę jak komputer potrafi wykorzystać sytuację słabym napastnikiem i widzę to po mojej drużynie,gdzie faktycznie teraz grają zawodnicy o kosmicznych umiejętnościach. mimo to ,procentowo KAŻDY zespół komputera jest skuteczniejszy niż moja drużyna.

O to mi chodziło.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...